Бременни и майки от проблемното 2009 - шеста част

  • 31 158
  • 722
  •   1
Отговори
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
Добре дошли в новата тема!  bouquet Нека се пълни с нови бременни, да е леко раждането на мамите, със скорошен термин, да е лека и безпроблемна на всички останали! Hug
Късмет на Стеф и Аманитка

Предишни теми:

Бременни и майки от проблемното 2008
Бременни и майки от проблемното 2009
Бременни и майки от проблемното 2009 - втора част
Бременни и майки от проблемното 2009 - трета част
Бременни и майки от проблемното 2009 - четвърта част
Бременни и майки от проблемното 2009 - пета част

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Дет се вика - запис Mr. Green
Стерилизаторите са много хубаво и лесно нещо Crazy но наистина Денди виж за размерите на микровълновата си. На времето аз си взех на Чико /след време Слави го изпече на котлона но това е друга тема Crazy/ и то след като първо мерих у нас в ролетката и после ходих до магазина...пак с ролетката Crazy

# 2
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
А ,леле, Херо, ти ли мина толкоз бързо да я заключиш темата Mr. Green
Стеф, аз имах притеснения, понеже Мила беше 1 месец в болницата и през цялото време беше на шише или сонда. Само че сега, 6 месеца вече след раждането, тя иска само гърда и не признава шише. Даже и вода давам с лъжица Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 062
Дет се вика - запис Mr. Green
Стерилизаторите са много хубаво и лесно нещо Crazy но наистина Денди виж за размерите на микровълновата си. На времето аз си взех на Чико /след време Слави го изпече на котлона но това е друга тема Crazy/ и то след като първо мерих у нас в ролетката и после ходих до магазина...пак с ролетката Crazy
И аз бях така, макар да се опитваха да ме убедят че са стандартни размерите. То е ясно, че не е така и вадех ролетката, заедно с листче, на което са записани размерите на микровълновата  hahaha

# 4
  • London
  • Мнения: 612
Здравейте момичета,
Не съм чела/писала няколко дни, но като гледам след Грация* никой не е родил. Браво на устискалите  Hug
Гея и Хера - вие сте като пазителките на форума.  Hug
Среф - персонално теб мислех че вече гушкаш малък пъшкул  Heart Eyes
Аманитка, Шайн и Хариела - то не остана и за вас момичета - събрахте ли чантите?
Денди - всички стерилизатори са на принципа на парата. Хубаво е да имаш един под ръка (този на Авент е жива далавера) за бибки и разни гумени играчки дето влизат по устите. Моят е електрически, но го хванах на оферта и не е било под въпрос избирането. За болницата - и аз си мислех дали да нося бибки/шишета, но реших че след като не мога да стерилизирам там няма смисъл. Предполагам че си имат инвентар, а ако е много наложително, тати
ще донесе.
Момичета, какво ви е мнението за млякото на Аптамил? Аз смятам да храня комбинирано. Кое се води най-популярното - колебая се, че има доста видове. Видях че Аптамил почват с формула против колики за новородени и мисля на това да се спра за начало.
П.С. Да се оплача - в Неделя вечер моите ми взеха акъла - май бяха решили да се обръщат. Събудих се в 1.30 с болки все едно ме преразтягат. Бяха се събрали някакси само от дясно и то не бяха ритници и чудо. Мислех че ще пукнат мехурите Sick Sick Вчера бях цялата като разглобена - всичко вътре ме болеше, кости, тъкан. Днес са мирясали а утре сме на Скан да видим какви са я свършили.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358

И аз бях така, макар да се опитваха да ме убедят че са стандартни размерите. То е ясно, че не е така и вадех ролетката, заедно с листче, на което са записани размерите на микровълновата  hahaha
Същата работа...пък най ме е яд като се опитват да ме убедят нещо..където виждам с очите си, че няма да станае Crazy ама нейсе...нали са продавачки - това им е работата.
А ,леле, Херо, ти ли мина толкоз бързо да я заключиш темата Mr. Green

Тъй вярно Mr. Green


Момичета, какво ви е мнението за млякото на Аптамил? Аз смятам да храня комбинирано. Кое се води най-популярното - колебая се, че има доста видове. Видях че Аптамил почват с формула против колики за новородени и мисля на това да се спра за начало.
Като мама хранила с АМ /щото аз бях и от двата бряга Mr. Green сакън да не пропусна нещо/ ще ти кажа, че ние бяхме с Аптамил и бях страшно доволна. Малко по-скъп беше тогава но пък нито проблем с ходенето по голяма нужда, нито с нещо друго съм имала проблем....респективно Слави. Така, че като пробвала тази марка мога да ти я препоръчам 9 за другите незнам нищо освен от четенето тук защото не съм ги ползвала.

# 6
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
Абе опасна си бе Mr. Green Тръгвам аз да пиша, после да го постна - не мое, оти заключено Mr. Green

# 7
  • Мнения: 9 093
Хайде да се разпиша в новата тема и скоро със Зори да я обзаведем и с нови бебчета Praynig

Гея - браво на теб Hug Дай Боже всички бебчета, на които се е наложило да ползват шише, да не се отказват от гърдата Praynig
Бийн - тук в Бг практиката е в родилния дом да изписват АМ според бебчето. Не знам как е при вас Thinking Разбира се, можеш да избереш каквото искаш - погледни ако имаш време в подфорума за АМ и захранване Hug Така цветно си описала усещанията си, че чак мен ме заболя Crazy И аз тези дни съм толкова зле физически, такива усещания, болки, схващания...имам чувството, че секциото бледнее пред тези болки Sick

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Bean, на напия пазар според моите проучвания най-доброто мляко е  Lactana - био, с пре- и пробиотици. Моят син го пи над година. Преди да го открия пи 6 месеца Аптамил, беше доста напомпан. И от други деца имам наблюдение, че Аптамил е доста хранително.
За смесеното хранене - ние бяхме така почти 6 месеца. За да не се отбие, трябва винаги първо да предлагате гърда, да суче максимално, а АМ да е само дохранване. Но си зависи от бебето. Моето беше толкоз лакомо, че и пръст да му дадеш пак опитваше да цока  Laughing.

За стерилизирането да ви кажа, не съм имала стерилизатор. Карах със студената стерилизираща течност на Чико плюс щателно миене с веро преди нея. Откак направи годинка не стерилизирам нищо. Само мия с веро и гореща вода. Прекалено чисто не е на хубаво, поне според мен.

# 9
  • Мнения: 9 093
Светли - я кажи за тези таблетки, щото и аз мислех ако ми се наложи да ползвам таблетки - нашата микровълнова не побира никой стерилизатор, а и не ми се дават пари за тази машинка, предпочитам си тенджУрата Crazy Но чух добри неща за някакви таблетки Амукина (ох, така ли беше), а за Чико казват, че миришело адски силно дори след измиване на шишетата Thinking

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аз да не навлизам в полемики и спорове но само да кажа - никое...ама никое АМ не напомпва /що за дума Crazy/ Така, че какво ще избереш ти да даваш си е само и единствено твой избор...защото дори и педи незнае кое е най-доброто за детето докато не се пробва /изключвам децата с алергия и тези с рефлукса/
Ако мислиш, че за едногодишно дете 10кг. и 88см. е дебело добре /до годината беше изцяло на АМ...едва успях да въведа някаква друга храна защото я отказваше/ На две години той беше 13 кг. и 95см. Сега е 14 кг и 98см.
За сравнение на мои приятели и трите деца са изключително кърмени и понеже второто е заедно със Слави ще ти кажа, че до годинката просто Слави сложен до Ивелин беше като муха на стена Mr. Green Та свят голяма, хора шарени - според мен живот и здраве сама трябва да си решиш...или по-скоро пробваш. Всяко дете има колики - някои са по-силно изразени, на други не чак толкова.
На някои им помогат лекарствата /щото всичките са на една основа/ на други не. Аз бях от тези майки с дете с по-леки колики...но имаше.
Стеф аз ползвах течния на Чико за помпата и не ми миришеше /ама и аз имам проблем с носа и не улавям миризми много - дори акото на Слави не помирисвам/ Но и мъж ми не е споменал...щото той е като санбернар Crazy

# 11
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
Коликите са от храните на майката и от кофти шишета Wink

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Коликите са от храните на майката и от кофти шишета Wink
ЗНачи солетите са му се отразили добре на Слави Mr. Green Изцяло на Авент и Чико бях аз. Нищо друго.

Апропо имам три големи шишета и две малки на Авент + 2 бр. на Чико и една помпа на Авент ръчна и ще ги продавам. Ако някой прояви желание.

# 13
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
Eee, и ти разправяш, че Слави бил кльощав Naughty Ми само на солети си го държала детето и искаш да качва Mr. Green

# 14
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Bean, не се отказвай от сега от кърменето изцяло - ето Жабче е пресен пример как близначета могат да са само на кърма. Тя самата може да си каже вече какви са удобствата от това. Доколкото знам, по английско имате възможност за по-свободен достъп до консултанти по кърменето. Това също е възможност да получиш полезна информация и съвети как да кърмиш двечки бебета едновременно.

За стерилизатора - освен размера на фурната, важно е дали имате грил, и ако имате, дали е вграден или с открити реотани. Оказа се, че моя стерилизатор не мога да го ползвам при майка ми, защото тяхната фурна, въпреки по-големия си размер, има открит реотан, който е виснал от едната страна  Confused.

Стреф, аз съм ползвала таблетки Амукина, не беше миризливо. Има и течност на същата марка, но нея не съм си я купувала.

Общи условия

Активация на акаунт