Риба - откога?

  • 2 669
  • 15
  •   1
Отговори
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте.

Споменаха ми, че в Италия една от храните след петия месец било риба. Аз не съм виждала тук такива пюрета, но пък това ми породи въпрос - всъщност откога можем да включим в менюто риба?

# 1
  • Мнения: 11 004
Въведох рибата на 10-11 месеца. Вкъщи не сме й фенове, затова купувах рибни пюрета на Хип и Семпер.

# 2
  • Мнения: 822
Аз я въведох преди 3 дни  Simple Smile 

# 3
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Значи и ние ще почакаме  Peace

# 4
  • Мнения: 9 483
По принцип рибата е  от храните, които се въвеждат късно-птици, телешко, заешко, агнешко,  РИБА, свинско..т.е. във времето около 10-ия мес, при захранване след 6-ия.

# 5
  • Мнения: 6 713
Аз въведох рибата на 9 месеца - бяла риба. В Италия културата е такава, че се ядат много риби, морски дарове. То е нормално. Peace

# 6
  • Мнения: 1 449

Риба
- 8-10 м. е най-често срещаната препоръка
- след 1 год. при алергична обремененост или лична преценка
- няма основание за отлагане на рибата с цел предпазване от алергия (за разлика от други храни)
- алергична реакция може да се прояви както към рибата изобщо, така и към конкретния вид риба
- захранва се с 'белите' видове риба
- до 1 год. се предлага 1-2 път седмично (зависи от педиатричните школи и традициите)

# 7
  • Мнения: 560
За първи път в  9-тия месец.Тук има голямо изобилие от риба.Разбира се само бяла.
Задължително 2-3 пъти седмично,присъстваше в менюто му.

# 8
  • Мнения: 2 521
Аз дадох риба на почти 11 месеца.Единствената която хареса беше сьомгата на Гербер.Всичко друго плюеше още след първата лъжица.

# 9
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Аз дадох на моя син преди 2-3 седмици, Бяла риба на пара. Най-демонстративно я изплю. Така че ще почакам още малко.

# 10
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Аз въведох риба на 10 месеца. Първо пробвах с пюре (на Гербер), но дъщеря ми не го хареса. Хапна едва когато й дадох малко от пъстървата, която бяхме изпекли за нас.  Peace

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Въведох на 1 г. със сьомга на Семпер.

# 12
  • Мнения: 4 292
Aз планирам да я въведа след месец, тоест, на 10 месеца. След агнешкото.

# 13
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
По тукашните препоръки (Канада) трябва да се въведе между 7-ми и 9-ти месец. Аз мисля да дам около девети, но тъй като няма пюрета с риба ще дам някаква бяла риба от магазина.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 139
Въведох рибата на 10 навършени месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт