Контрацептивна спирала "МИРЕНА"

  • 19 757
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 882
Как така изчезва?
Това ми звучи доста объркващо.
Тъй като и аз съм се наредила на тази опашка, възможно ли е да си сложиш спирала, ако имаш цистит или пилонефрит.

# 16
  • Мнения: 356
Как така изчезва?
Това ми звучи доста объркващо.
Тъй като и аз съм се наредила на тази опашка, възможно ли е да си сложиш спирала, ако имаш цистит или пилонефрит.
До колкото знам, ако имаш какъвто и да било възпалителен процес, до като не се излекува не може да се сложи спиралата. Иначе в листовката пише, че е нормално да ти изчезне менструацията...

# 17
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
При мен първите три месеца имаше всички лоши странични ефекти, за които пише в листовката. Цикълът ми в началото беше около 15 дни, а и през другите дни имах  прокървяване. Имах малко болки и ми се гадеше. Усещах и напрежение в гърдите.
След третия месец всичко изчезна. Сега менструацията ми е само три дни и то съвсем слабо, почти е няма.
Въобще чувствам се превъзходно.

# 18
Таэи толкова прехвалена спирала е пълен боклук. А эа цената просто нямам думи. Една COPER T 380 ВЪРЩИ СЪЩАТА РАБОТА  .Освен това лекарите получават доста добри комисионни за рекламата и дистрибуцията им. #2gunfire Вие решете сами

# 19
  • Варна
  • Мнения: 440
Таэи толкова прехвалена спирала е пълен боклук. А эа цената просто нямам думи. Една COPER T 380 ВЪРЩИ СЪЩАТА РАБОТА  .Освен това лекарите получават доста добри комисионни за рекламата и дистрибуцията им. #2gunfire Вие решете сами

Kaжи си аргументите , а не давай безмислени определения  Naughty

# 20
  • Мнения: 6 323
Таэи толкова прехвалена спирала е пълен боклук. А эа цената просто нямам думи. Една COPER T 380 ВЪРЩИ СЪЩАТА РАБОТА  .Освен това лекарите получават доста добри комисионни за рекламата и дистрибуцията им. #2gunfire Вие решете сами

Аз реших преди 2 години и не съм съжалявала и за миг. Ако ще и двойно по-скъпа да е - заслужава си всяка стотинка.
Нямам опит с coper T, но отзивите, които съм чувала и страничните реакции въобще не ми се нравят.

Писала съм много пъти - след поставянето на Мирена цикълът ми намаля и в момента трае около 24 часа и то съвсем слаб, изчезна ПМС, нямам болки (преди това почти всеки месец тичах до Пирогов с адски болки), изчезна ми мигрената, която съпътстваше всеки мой цикъл и т.н.

И за да няма грешки - нямам нищо общо с продажбата, дистрибуцията и рекламирането на тази спирала, просто съм доволна пациентка.

# 21
И аз се включвам в темата. Има ли някоя от вас много чувствителна матка и патологична бременност от всякъде, която ползва "Мирена".
Писна ми от оралните контрацептиви и събирам информация дали ще понеса "Мирена",

# 22

Kaжи си аргументите , а не давай безмислени определения  Naughty
Цитат
Нямам намерение да ти се обяснявам. Ако искаш го приеми. Каэвам ти го от опит. Иэборът обаче е твой

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
Нямам намерение да ти се обяснявам. Ако искаш го приеми. Каэвам ти го от опит. Иэборът обаче е твой

не се обяснявай, сподели си опита. как да го приемем като не казваш нищо? момичетата, които хвалят спиралата, казват защо. ти само казваш, че е боклук, но пропускаш аргументите. ти си първият човек, който  чувам да споделя лошо мнение за мирената, която също смятам да си сложа. би ли споделила по-подробно?

# 24
При положение, че ми задържаха и износих бебето си само с помощта на всички химии за подтискане на контракцците, каква е гаранцията, матката няма да изхвърли "Мирена".

# 25
  • Мнения: 356
При положение, че ми задържаха и износих бебето си само с помощта на всички химии за подтискане на контракцците, каква е гаранцията, матката няма да изхвърли "Мирена".
Просто пълна гаранция няма. Пълни гаранции не дава нито един контрацептив.
Имам позната, която износи и 2-те си бременности на легло с помощта на всички лекарства за задържане. Консултира се в елитна варненска клиника за тази спирала и и казаха, че на нея не може да се сложи, но не защото спиралата е лоша, а защото има случаи, в които не е за предпочитане.

# 26
Ясно.Моят докор категорично отказва да ми сложи обикновена спирала по тази причина, но за Мирена не сме говорили.Все пак си е чуждо тяло и аз като съм такъв тежък случай, може и за Мирената не да се навие.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
Виждам, че някой си харесва Копер Т. Не съм ползвала никакви спирали и не смятам. Само казвам това, което са споделяли приятелки и съм прочела по разните книги. Копер Т е с медна жичка, която прави цикъла безобразно дълъг и някои жени не издържат на това нещо и изобщо махат спиралата. При Мирената няма такъв проблем. Още - късата част на Копер-а е права и по-трудно приляга в матката, при Мирената раменете са дъгообразни именно с цел прилягането да става по-добре. Оттам и неприятното усещане е по-слабо и за по-кратко време. И не на последно място Мирена е комбинация от спирала и хормонален препарат - затова и изчезва менструацията и се предпазва матката от ендометриоза. надявам се да съм била полезна.

# 28
Консултирах се с моя лекар. Каза че прехвалената МИРЕЛА е пълен боклук. hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 29
  • Мнения: 6 323
otvara4kata, моля имайте предвид:

1. Името на спиралата е миреНа
2. В правилата на форумите ясно е записано, че регистрацията и активната употреба на повече от един профил на един и същ потребител е забранена и нарушаването на това води до забраняване на достъпа до форумите!

Общи условия

Активация на акаунт