подсечено дупе

  • 7 412
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте!Дупето на моята Дани е подсечено.Мажа и дупето с крем за подсичане на бюбхен но не помага.Моля дайте някакъв съвет с какво да я мажа?

# 1
  • Мнения: 8
За мен най–доброто и изпитано е крема за подсичане на Себа мед.

# 2
  • Мнения: 390
Sudocrem, велико е! вече го има и у нас, в аптеките и по хубавите бебешки магазини, сива кутийка с бяло-червен надпис. Най-доброто, според мен, а сигурно и според повечето мами тук. За една нощ ще се оправи.

И не го мажи, ако не е подсечено!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 884
Наистина можеш да пробваш със Судо крем. Аз също го използвам.
Но ако има ранички, най-добре е да се консултираш с педиатъра. Може да са гъбички.
Не пишеш в какво състояние е детето.
Можеш да направиш седяща вана с отвара от мащерка (тетра).

# 4
  • Мнения: 117
Няма ранички, но е кръв червено!

# 5
  • Мнения: 580
Отвара от смрадлика също много помага.

# 6
  • Мнения: 411
бял крем"РА4ЕВ" има цяла тема,аз малката с него съм я мазала,но само два пъти се е подси4ала,4е се беШе наакала през ноЩта, а съЩо и обриви,4е от едни памперси се обрина.
опитвай се ве4е да махаШ памперса през деня в гореЩините

# 7
  • Мнения: 167
Може да пробваш и с крем Бебе Тан.
Не е скъпо и много ефекасно.

# 8
  • Мнения: 117
сега махнах памперса и я оставих да спинка голичка.

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ползваш ли мокри кърпички?

# 10
  • София
  • Мнения: 39 884
Направи няколко бани с отвара от смрадлика.
Продава се в аптеката. Една кутия е за един път. На самата опаковка пише как се прави отварата.

# 11
  • Мнения: 117
Ползвам мокри кърпички само когато сме навън.

# 12
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Ти крема на Бюбхен кога го ползваш? Когато вече беше подсечена или като предпазно средство?
При нас предпазваше идеално. В първите месеци купувахме друг и въпреки него, се получи голямо подсичане. Педито ни изписа Локоид. Кортикостероид е, но положението беше страшно и не се разминахме. За ден-два мина. После почнахме да мажем с Бюбхен-а на всяка смяна на памперса и повече не сме имали проблем.
Ако искаш, попитай педито за Локоид, но в никакъв случай не го ползвай повече от 5-6 дни. Докторът ще ти каже де Peace

# 13
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Може да пробваш и с крем Бебе Тан.
Не е скъпо и много ефекасно.
Да и аз съм го ползвала , както и Бочко със смрадлика. Друго , което съм ползвалае смесвам половин паста Цинк с витамин А

# 14
  • Мнения: 4 872
Ползвам мокри кърпички само когато сме навън.
а вкъщи?   Blush
аз също ползвам Бочко, но съм чувала че Бебе тан също много помага при вече подсечено дупе.
Докато се оправи може да я държиш без памперс и при всяко акане да и миеш дупето за да не дразни мястото  Hug

Общи условия

Активация на акаунт