Световна конспирация срещу здравето

  • 6 994
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 394
Цитат
Защо въпреки широко изтъквания напредък на медицинската наука броят на болните продължава да се увеличава? Защо средствата, давани за здравеопазване, непрекъснато нарастват с всяка изминала година? Защо се появяват нови болести? Защо нещата в здравеопазването като че ли стават все по-объркани и дори излизат извън контрол? Защо все повече хора са недоволни от официалната медицина и търсят помощта на алтернативни лечебни методи? Защо официалната медицина не признава и не допуска широкото разпространение на други видове лечебно въздействие освен синтетичните медикаменти, хирургията и лъчевата терапия? Как стана така, че идеите на Хипократ, чиято клетва полагат при завършването си медиците, бяха пренебрегнати?
Отдавна си мисля да пусна такава тема,защото ми е интересно кой до каква степен се доверява на медицината и кой на алтернативните методи на лечение.Защото според мен медицината лекува следствията от заболяванията и така подържа само симптомите,без наистина това да е съсредоточено върху самата болест,върху това,което я е провокирало,защото именно причините трябва да се лекуват.....тоест-пиеш си лекарствата и си носиш болестта до гроб.Целта е според мен хората да са зависими до края на живота си от лекарствата.А така лекарствената индустрия процъфтява,без да има полза за човека от това.Да не говорим,че лекарствата си имат и своите минуси и те далеч не са толкова малко,че да не им обърнем внимание.
Има ли световна конспирация срещу здравето?Новите вируси мутации ли са или са изкуствено създадени,за да се създават и продават нови лекарства?На какво мнение сте по дадения въпрос?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 733
Със сигурност има и това го казвам, без да съм окултист или някакъв любител на теориите за световната конспирация.
Но какво да говорим, само 2 малки примера -  ДНК-то на новия свински грип не е в резултат на естествена мутация, както се оказа.
И друго - мой приятел прави докторат по мoлекулярна биология в Полша, фокус Хепатит С.
Той казва, че Chiron имат над 15 години проучвания в областта, които в определен момент замразяват и от които наяве  няма и лист хартия.
Мнението му е, че са свършили добра работа, просто никой няма интерес да я изнесе.
Същото се касае и за другите фатални заболявания - напредъкът се осъществява тенденциозно бавно.


А междувременно ние се паникьосваме, боледуваме си, купуваме си лекарства, каквито ни облъчат медийно и в крайна сметка.... Confused

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 10:54 от Малка меца

# 2
  • Мнения: 1 394
Да,има много "замразени" проекти,които бъркат интересите на официалната медицина и лекарствената индустрия.Един такъв случай даваха преди няколко години по дискавъри само веднъж /естествено е да се забрани излъчването на подобен филм/  Wink...Та във филма един човек лекуваше алцхаймер /или множествена склероза беше,ще излъжа-едно от двете/-с отрова от пчели.Само за два месеца!Бяха хора доброволци-болни от въпросното заболяване и благодарение на всекидневното инжектиране с отровата за два месеца се излекуваха напълно.Официалната медицина му обеща ,че ще преразгледа проекта,след което извадиха от девет кладенеца вода,че имало съществени пропуски и този проект неможел да се приеме...А интересно след направените изследвания на доброволците /след излекуването им/ бяха напълно здрави!Не е имало странични ефекти от инжектирането...Ама не!Не го приеха,повече не излъчиха този филм и се опитаха по всякакъв начин да злепоставят метода на този човек.Накрая обаче той заяви,че няма да се откаже и ще продължи да упорства.....Нищо не прочетох и не чух оттогава за този метод на лечение....Правиха и интервюта с болните,които бяха невероятно щастливи,че са се излекували...Но....някой няма интерес хората да бъдат здрави!Това е! Tired

# 3
  • Мнения: 502
   Не,не мисля така. Алтернативните средства за лечение са по-скоро профилатика,но истинското лекуване става в болниците,с лекарства и операции. Вярвам в медицината и в лекарите. И да-хората понякога вършат огромни престъпления спрямо самите себе си,но чак пък конспирация срещу здравето не вярвам. Останала е капка здрав разум на тази планета още,недейте така.

  Напротив даже. Медицината напредва изключително бързо и днес това,което правят лекарите и лекарствата си е истинско чудо в сравнение с възможностите за лечение в миналото.

# 4
  • Мнения: 1 394
Мислиш ли?  Wink....Аз не мисля така.Имах дългогодишно заболяване,което според "болниците и лекарите" трябваше да си нося до гроб!Ама аз го излекувах точно благодарение на алтернативната медицина!  Peace...Познавам и доста хора,които са имали тежки заболявания и в отчаяния си опит да търсят подходящото лечение /че с лекарства не става/,тоест години наред са пили по една торба лекарства,докато един ден установяват ,че заболяването им се излекувало от два стръка набрани от най-близката поляна!Защо ,като им се доверяваме толкова на лекарите,не ни казват за въпросните тревички първо-да си направим една профилактика,пък тогава да пием лекарства,ако не стане....Ти как мислиш? Wink
Дори познавам и жена с рак-напреднал стадий на която и лекарите се удеха,как така се е самоизлекувала/отказа да ходи на химиотерапия/...Даже беше дала интервю в един вестник,но не го публикуваха...Защо ли?... Thinking Wink

# 5
  • Мнения: 502
   За мен ето как стоят нещата.
  Здравословният начин на живот-хранене,позитивно мислене,по-малко стрес,спортуване  и така нататък, са предпоставка за добро здраве.  Но само по този начин не би могло да се излекува едно сериозно заболяване,ако се появи такова. Билките лекуват,но понякога не са достатъчни. Аз например вярвам,че един правилен режим на хранене,една подходяща диета може да постигне понякога чудеса.
 Няма лекар,който да не се съгласи с това. Но въпреки това има болести,които не се повлияват от алтернативни методи на лечение...
 

# 6
  • София
  • Мнения: 1 733
Аз не споря за достойнствата на традиционната медицина. Факт е, че е изключително напреднала и често наложителна.
Това, което мисля, обаче, е:
- Съществуват ред естествени варианти за лечение, наред със скъпите алопатични;
- Медицината е напреднала, но в действителност можеше да е МНОГО по-напреднала, ако напредъкът не се криеше поради финансови интереси;
- Манипулируеми и манипулирани сме по отношение на а/ заболявания б/медикаменти чрез непрестанно информационно облъчване.

Причината за всичко: $$$$$$$$$$$!

# 7
  • Мнения: 1 394
  За мен ето как стоят нещата.
  Здравословният начин на живот-хранене,позитивно мислене,по-малко стрес,спортуване  и така нататък, са предпоставка за добро здраве.  Но само по този начин не би могло да се излекува едно сериозно заболяване,ако се появи такова. Билките лекуват,но понякога не са достатъчни. Аз например вярвам,че един правилен режим на хранене,една подходяща диета може да постигне понякога чудеса.
 Няма лекар,който да не се съгласи с това. Но въпреки това има болести,които не се повлияват от алтернативни методи на лечение...
 
Ако са вродени-да!Ако са налице здравословен наичин на живот,достатъчно движение,позитивна мисъл,от което следва,че стресът е намален до минимум,вероятността да се разболее човек от някоя "нелечима" според официалната медицина болест са 1 на 1000.И въпреки това,при такъв начин на живот може да се излекува заболяването ,благодарение на алтернативната медицина.Но никой лекар не започва първо с това!Темповете на природата са бавни,така,че понякога е необходимо време ,за да се постигне желаното.Когато обаче не си водил здравословен начин на живот и тепърва искаш да лекуваш заболяването си ,чрез алтернативна медицина,темповете са още по-бавни ,но също дават резуртат!При мен беше точно така! Peace...И не за друго,а си казах-така или иначе ще си го нося до гроб-нищо не губя,като пробвам-и ето че се получи-бавно ,но стана!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 163
Аз за съжаление на лекари не вярвам. Смятам, че позитивното мислене, разходки сред природата, здравословен начин на живот са достатъчни средства да се преборим  напр. със стреса а не с антидепресанти или други лекарства. Имаме една позната, която беше болна от рак. Даваха и най-много три месеца живота минаха години жената се пребори с рака въпреки всичките прогнози до ден днешен си е жива и здрава. Но има и случаи многобройни, които са излекувани точно от лекари с химеотерапии и лекарства. Днеска според мен медицината е начин за вадене на пари а не благото на пациента. Така ако сте забелязали /поне при мен е така/ колкото повече ходя на лекар толкова повече ми стават болестите и толкова повече получавам направления по здравната каса за специалисти и т.н.
Например вие знаете ли, че има лекарства за някой видове рак. Да но защо не се прилагат в България, защо ли някой трябва да взема от здравната каса. Скоро на една приятелка неин познат беше с диагноза тумор в мозакът и го заведоха в Турция в някаква специална клиника където исмукват тоя рак, чрез някакви лазери след нялкото процедури тука докторите си глътнали граматиката. Е как да им вярвам тогава newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 613
Да кажем, че част от лекарите се опитват да помагат на пациентите си според възможности те си. Някои от тях ,дори се интересуват от възможностите на алтернативните методи.ТЕ  според мен определено заслужават уважение.
Други - изобщо не им пука за пациента,  лекуват с продукти рекламирани по телевизията. Мисълта е само  Money А по някога може би дори няма мисъл, само мързел.
Но фармацията определено няма интерес да сме здрави. Че това е огромна индустрия носеща купища пари.Тук ще вметна , че същото мисля и за теориите за късно приучване на гърне - трябва да се продават купища памперси.
Истината според мен не е еднозначна има и лечители - шарлатани и доктори достойни за уважение. Мисля , че много лесно и едните и другите отричат различното , ама  както казва моето джипи - Най-лесно се отрича това , което не познаваш.
Аз искам да има лекари и болници - не бих искала да раждам у дома например.
Но за повечето си болежки съм намерила спасение при алтернативните.

# 10
  • Мнения: 2 249
затова от 3 години аз и семейството ми се лекуваме само с хомеопатия(благодаря на Александър,4е ми отвори о4ите) -не само имам съмнения,но и съм про4ела доста статии-пове4ето пускани тук из форума каква индустрия е медицината и как има изгода да са пове4е болните и пове4е болестите Sad-позитивното мислене също за мен е голяма сила Peace
а за лекарите дето не се интересуват от пациента ,а предписват лекарствата от които полу4ават най-голяма комисионна-мога да разказвам доста слу4ки ooooh!
естествено има болести и слу4аи,когато си трябва добра лекарска намеса-операциии и т.н.,както има и много съвестни лекари-аз говоря предимно за вирусите и по-леките болежки Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Тази тема е безсмислена глобално погледнато!
Всеки ще боледува и умре от нещо, независимо как и дали се лекува. Дори лечението (вкл. химиотерапията, напр.) е процес за индивида и психиката му. И всъщност, почти няма значение какво лечение е предприел страдащия (забележете - страдащ, не болен!), пак в низ от причинноследствени връзки се крие решението и/или крайния резултат...

Някой дали ме разбра?!

# 12
  • Мнения: 5 622
Чела съм книгата със същото заглавие..Малко е плашещо и доста истинско ми се стори всичко прочетено.....

П.С работя в онкоотделение и виждам колко много, ужасно много хора са болни от рак.Това е най-плашещо от всичко. Както и това, че се очаква с годините да напредне и процентът хора, които са с това заболяване....................

# 13
  • Мнения: 2 759
                            Имам сходни наблюдения: изписват ми възможно най-скъпите лекарства, когато мога да мина с далеч по-евтини. Да не говорим, че мога съвсем без тези лекарства. Алтернативно (глад, треви, мед) мога да се поддържам много по-добре, отколкото с пиене на скъпи боклуци. Оня ден направо паднах, след като куп изследвания показаха, че ми има нещо, което се лекува с определен антибиотик (имам и антибиограма). По-интересното е, че изкарах курс с този антибиотик 5 дни преди да пусна изследванията. Значи, или въпросния антибиотик не може да ми помогне (напук на антибиограмата), или може да ми помогне, и аз съм вече излекувана (напук на изследванията). Едно от двете е грешно. Разбира се, има и трети вариант: да не съм боледувала от въпросното нещо изобщо.
                          Все по-често ми се случва да отказвам лечение. Накрая ще откажа конвенционалната медицина на 100%, и май този момент не е далеч.

# 14
  • Мнения: 875
едва ли е чак конспирация; по-скоро е естествено развитие на пазарната икономика. смъртоносни, но лечими болести получават много малко внимание и изследвания, защото в по-голямата си част засягат хора в бедни райони и инвестицията не е възръщаема.

Общи условия

Активация на акаунт