За Байрами и имени дни, ти при нас поспри и вкусна питка и гюллач си ‘апни- TR25

  • 48 879
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418


  
 
 

 
 
 
ДОБРЕ ДОШЛИ В 25-та ни TR Тема !
 
ЗАПОВЯДАЙТЕ ПРИ НАС  HA - APOMATHO KAHVE ЗА ГОСТИТЕ И ПЪЛНЕНИ ФУРМИ ЗА ПОСТЕЩИТЕ!  

 
 

 
 
 
 
Кои сме ние  Flutter :


 
 
B TA3И TEMA ЩЕ ИМА ВКУСНИ ПИTKИ , СЛАДЪК ГЮЛАЧ ... и още нещо ЗА ВСЕКИ ,
КОЙТО ИСКА ДА СЕ ВКЛЮЧИ В ДИСКУСИИТЕ НИ !

 

 
 
 
 
 
Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=
Турската кухня *3*



~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема  

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР)  

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22

 
 
 

 
 
 
 
 
 
***  
Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)
 
 
 

 
 
PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 21:21 от bz

# 1
# 2
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Ами честита ни нова тема! Дано да е пълна основно с добри новини и приятни неща!

БЗ, благодаря за старанието, супер е пак темичката.  bouquet Но кажи с две думи и вие как сте!

Магито,   bouquet благодаря че сподели! Така ми е по-лесно някак си да помня хората зад никовете. Ето че имаме нещо общо, интернет връзката  Mr. Green

Айде престрашете се някой път и до Азия да стъпите като бродите из града. Това се отнася и за Делта и за Анджи и за теб, а и за всички останали!!!! Знам че Джевахирето е много централно, но един път се смилете и над нас с дребусите от източното крайбрежие (визирам себе си и Призмо, ако я помните, че тя от сто години не е писала  Whistling)

Снежи, Честито ви пораснало момче!!!


Добре завърнали се и скорошно оздравяване! Надявам се не е нещо сериозно Praynig Един трик за лекарствата - аз давам заедно с киселото млекце. Него много го обича и никога не го отказва. Така мога да му пробутам каквато и да е гадост лекарствена!  В скоро време вече трябва да съберем малчовците, че да понаучат някоя и друга беля един от друг!

Клер, а може ли да е нелютив червен пипер. Това смака ми се струва доста ситно, ако е от дребния, пък ако е от едрия то тогава прилича на леща. А и на вкус смака е кисел, използва се в салати и примерно като се варят сърмички...

Цвете за тези пътешествия може да питаш и Стефито. Те много често пътуват БГ-Гърция-Турция и предполагам ще може да ти даде инфо.

Илюжън,   bouquet добре дошла! Къде ще живеете като се преместите на ТР земя, имаш ли представа? Езикът се учи много лесно, когато се наложи да го практикуваш. Пък и ние ще помагаме с каквото можем, само кажи!

Мила, прекрасна булка си! А и младоженецът не пада по-долу! Още веднъж дълги, дълги години щастлив семеен живот, както и страхоно изкарване на меденото пътешествие ви пожелавам!

Анджи, как е твоето момче? Снимковият пътепис беше много интересен! Благодаря, че сподели! Аз бях попаднала на един наречен Котките на Истанбул, но съм го затрила и не мога да ви го покажа, жалко....

А сега отчет но кратък, че стана много дълго - ние сме в Бодрум от 4 до 10 Септември, а за Байрама ще сме у Варна, ако даде консулът Пасаван на дребния.

# 3
  • Мнения: 1
Хайде да ни е честита новата темичка(ама и аз туку дошла  Embarassedвече на ние Mr. Green  Whistling)
БЗ, с всяка следваща тема ме изумява въображението и естетичния ти усет,страхотна си Hug Каква ли ще е 100-ната тема #Crazy Thinking
Джорди Ние ще живеем в Бурса живот и здраве(вече нямам търпение Laughing)Надявам се да успея да си прехвърля образованието там, че после ще е по-лесно за работа, пак и ще срещна нови хора Party. Благодаря за думите ти, вдъхна ми кураж и се нахъсах  smile3521

# 4
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Добър вечер, другарки!
Писах, писах , после нещо натиснах и сега пак пиша.. Уф!
БЗ, изключително ме радва начинът , по който отваряш темата, всеки път изненадваш ( не те четкам, да не кажеш нещо! Embarassed) Аз също се надявам тази тема да е добра и оптимистична, още повече, че някои деца тръгват на училище, а други...не знам? Кога се открива учебната година в Турция?
Джорди, покрай прохождането на всяко дете майките заприличваме на роудрънър : - сещате ли се, от анимационното филмче И в този ред на мисли се сещам за една любима сентенция , свързана с човешкото развитие : Тъкмо се научиш да ходиш и да говориш и започват да ти казват да седиш мирен и да мълчиш ! А можеш да бъдеш сигурна, че ако съм в истанбул, на всяйа цена ще те полазя в азиатската част!
Снежи, как е дребо? Свалихте ли температурата? Вирус ли е това?
Геро днес беше на аудиограма и лекарката изпъкна с диагноза" частична глухота" . Излишно е да описвам полуприпадналото си състояние, докато тя обясняваше, как това най-вероятно е от възпалението и че ще отпочваме антибиотици, както е излишно да казвам и че ще търся второ мнение. Инааче тахтабелът не дава признаци нещо да го боли и прави планове как да продава грозде по 10 лев чепката , "ама истински голяма, мамо!" Simple Smile А голямото дете чете "Малкият принц" +още 4 книги  и се готви до пътуване до Русе. Герасимът обаче истински ме притеснява.
Илюжън, когато започнах да чета тази група, много се надявах да има някой от Бурса. Там се изселиха основна група мои приятели през 1990, част от сърцето ми е там. Чувала съм прекрасни неща за града, чела съм много и съм сигурна ,че ще ми хареса. Сигурна съм и че на теб ще ти хареса!Да ми разкажеш после, чу ли? Simple Smile
Бенмари, излишно е да питам как си. Още веднъж, цялата ми положителна енергия е към теб и най-вече към мъжа ти, не искам да си мисля какво му е ....
Момичета, липсват ми постовете на всяка една от вас! Докторке Хаксев, Мистик, Кайги... айде, наздраве !

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 21:25 от angelina.bgk

# 5
  • Varna
  • Мнения: 2 595
БЗ-ончето Hug
Хубава тема със много вкусни нИщааааа за ЕдЕнЕЕЕЕ Hug
ДЖОРДИИИ-  Grinning
Абе, Душа, кака ти Делта кЪт идва у Стамбулско безстрашно отскача и до Asia side-така, че другия пък пак ще дойдем. Само дай локейшъна. Одъртях обаче не сЪ спрях.  Ще кажа на Бате, че сте със дребуси и ще ме домъкне, че той завалията много обича дребни дечини. Само те да не се плашат от мъже дето приличат на Сандокан Wink Ако идвате към Варна или по точно ако консула се смили да се обадиш, еййй. Дано да е на кеф или да е точен като консула ни във Одрин за когото съм чувала страхотни неща. И Българи и Турци много го обичали.
ИЛЮЖЪН-преди няма и месец бях във Бурса . Много се радвах, че ще я видя. Обаче не случих явно на добра тур операторска фирма защото ни заведаха да видим две джамии- Голямата и Зелената-многооооо хубавиии. Аз обичам да се потапяв във атмосферата на джамии. Обаче само това бе Душааа. И понеше неможаха да ни накачулят на лифтО ни мандахерцаха по едни баири да гледаме Бурса от високо Sad А така исках да видя стара Бурса, да видя старите улици и къщи, да се потопя във тези отминали времена. И така, още ми е бясно за изгубеното време-цял ден и само двете джамии видяхме, нищо друго. #Cussing out
АНДЖЕ- наздравичка. ИдИ времИтУ на червеното винце. Wink

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 21:37 от DELTA_DELTA

# 6
  • Мнения: 44
Бенмари, Hug приемете моите искрени съболезнования на цялото ви семейство. нека почива в мир. Praynig

Бз, благодаря за темата-elerine sağlık   bouquet

Илюжън добре дошла сред нас! Извинявай ако съм прoпуснала, но би ли споделила с какво се занимаваш? Деца имаш ли и неща от този род...

Анджи, благодаря по-добре сме вече, да смъкнахме температурата под 37 слава Богу. Лекарката каза че е грип. ами всичко тръгна от хремата, след това се възпалило гърлото и от там Т, според мен. А твоето момче да се оправя по-бързо, май изобщо не му пука и незнам дали така не е по-добре, притеснението да остане само за мама и тати.  Tired

Джорди благодаря за букета и подаръкът-мече. Също ще опитам и с твоя метод с киселото мляко. Тази вечер буквално му ги излях в гърлото, половината ги изплю, но поне другата половина влезе навътре. Малко гадничко, но не ми дойде друго наум, трябваше да бързам, че вече му се спеше.
А за среща и аз искам да видя Тео. За сега само на снимка му се любувам. Аз нали и друг път съм ти казвала че съм навита да отида до отсрещнаият бряг, но може би някои хора ще предпочетат да мине Рамазана и тогава. Има ли някой от Истанбулската група който да пости стрИктно тази година? Миналата имаше, но за тази незнам.

Суха Мащерке, а прИ теб как вървИ  Simple Smile Удържаш ло фронта  Peace

P.P.Джорди забравих да ти пиша за пасавана. Ще му издаде консула разбира се, къде ще иде че няма да му издаде. Спокойно всичко ще е точно. Ако още не си се обадила по тел за рандеву, по-добре го направи. Колкото по-рано толкова по-добре. И без рандеву пак приемат, само че се чака повече отвън, понеже знаеш каква навалица е. Успех, и ако имаш някакви други въпроси ми пиши на ЛС или на скайпа.  

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 21:59 от Снежи1

# 7
  • Мнения: 1 243
анджи с това бяло винце само ме изкушаваш  Wink Наздраве. Обожавам бяло вино с рибка, на двора под звездите, след тежък работен ден Grinning
Bz едно огромно благодаря   bouquet за новат ни темичка и дано е пълна само с радостни вести  Praynig
Суха мащерка нищо не каваш-как върви пречистването? Няма ли да си идваш към Шумен скоро? Може и до нас да прескочиш-чувствай се поканена, а ако не успееш аз моа да дойда да се видим за по каенце и после обратно  Wink. Сетих се за кафенцето на летището-много ме изненада,ч е дойде,а  не си легна-все пак беше 5 часа сутринта  Hug
Делта дай да спретнем едно кафенце в Мола в Mado. Аз другата седмица ще съм по-свободна искаш ли? Ако някой друг от варна или наблизо иска да заповяда. Срамота е!
Момичета утре ще правим освещаване на къщата. Живеем вече 9 години в нея-направихме сто ремонта и преустройства и 3 пъти отлагахме освещаването. Дано утре го осъществим.
Бенмари  Hug Hug Hug

# 8
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ЦВЕТЕЕЕ-
значи си го сбарала Мадо във МОЛ-ааааа Wink Обади се кога можеш за да ти кажа дали аз ще мога. Преди да отпрашим за Истанбул, бате ми накупи сладости от там за 40 лева. Не можах да устискам до Станбул беййй  newsm03
И да направите едно страхотно освещаване на къщата за да е пълна къщата със много здраве, усмивки и късмет newsm10

# 9
  • Мнения: 573
Както винаги страхотна темичка ни е приготвила, Бз!   bouquet Hug Този гюляч ще го сънувам, да знаеш.

На болните деца бързо да оздравяват им пожелавам!

На малкия Дениз честит рожден ден! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Бенмари, моите съболезнования!  Hug

Анджи, наздраве!  Wink

По-късно ще гледам да драсна някой друг ред! Лека нощ!

# 10
  • Мнения: 2 199
Здравейте  Hug пиша след ифтара - след като се наям съм активна  Laughing


Снежи1
дано по-скоро се оправи Дениз  Hug . Милата душичка  Sad като знам как аз се мъчих с температура, сливици, антибиотици съчувствам на малкото геройче.  Hug

Illusion_s
добре дошла   bouquet в София си доколкото си спомням.  Whistling Разкажи повече за себе си  Hug как се запознахте с принца Wink  Flutter и такива неща чувствай се като удома си. Дали са ти терлички обувай ги и се настанявай удобно  Hug


За тези които питаха даа удържам фронта  Wink  Sunglasses  Laughing  Hug  Praynig и се чувствам много, много добре  Heart Eyes
За съжаление нямам много време да пиша  Embarassed

Цветенце заповядай в София за тебе винаги  Hug Няма да мога да мръдна оттук заради дипломната работа.

Пазя се от кучета, котки, мухи, комари разни хапещи животни и цветя  Crazy Crazy Crazy
Иначе за любовта .... само по приказките...  Laughing

Принцеска гледам, че моята адашка се е омъжила... много рано  Laughing много малка  Flutter нека да е щастлива!  Hug

Маги
много ведри постове имаш  Hug Бъди вечно влюбена личи ти   bouquet Само по въпроса с постенето... Не е нужно да правиш неща насила за да се харесаш на семейството му. Поста тук е религиозен... Ще те разберат ако не го правиш   bouquet



Последна редакция: чт, 27 авг 2009, 08:28 от Суха Мащерка

# 11
  • Мнения: 58
Привет и от мен.

Бз, темата отново е много хубава  Hug   bouquet
Снежи1, дано малкото съкровище се оправя бързо,  Hug
Цвете, вие направихте ли нещо по въпроса със сглобяемите къщи?
Маги, яяя, малко у Пловдиввско, стига у Турско. Обади се като си в Пловдив, да пием по нещо, аз съм постоянно тук, пак пътувам много щото луд умора нЕма, но ...  hahaha

Девойки, айде лека, че аз забързо, и продължавам по задачи.  newsm78  bowuu

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, благодаря отново за топлото посрещане Hug
За мен да ви разкажа на кратко щом ви интересува Party
Сега живеем в София с милото,аз съм студентка завършух 2 курс,надявам се да продължа 3 в Турция PraynigМестим се там поради всичко Grinning. Поне за мен там е мястото, където намирам всичко което искам за живота и за семейството си.Харесват ми хората,отношенията,хуманноста на държавата,сигурността,чистотата(и между хората и по принцип),този сладък вскус на смесена Европа с Ориент newsm10,въобще всичко,което не намирам тук  Confused

Суха Мащерка С принца ни запознаха приятели и си беше любов от пръв поглед(може би за това съм готова да отида с него и на край света Heart Eyes)Женени сме от 2 години,но все още нямаме деца(мисля че ми е рано Whistling), но и това ще стане надявам се Simple Smile.В Бурса са родителите и повечето роднини на съпруга ми,иначе преди това са живели в Бг.
DELTA_DELTA Май нищо не си видяла от Бурса NaughtyАз дето ходя там за по седмица не съм смогнала до сега да я изуча хубаво Rolling Eyes.Бурса е старата столица на Османската империя,горе-долу като е била в разцвета си и има много какво да се види.Освен това е невероятно съчетание на море и планина,мраморно море е на 20 мин път.Улу даа е най-големия ски курорт в турция(поне така съм чувала).Като цяло е мн приятно място за живеене(няма я лудницата на Истанбул,с която незнам как се оправяте newsm20, и в същото време е прилично голям град с мн възможности(там май е голяма част от индустрията на Турция)
tsve_te много хубаво сте решили,нека винаги в дома ви цари хармония и разбирателство Hug
angelina.bgk , задължително потърси и друго мнение от друг специалист,че в последно време в Бг много некадърни доктори станаха "специалисти", и раздават "компетентни диагнози" насам натам #Cussing out
На постещите,пожелавам търпение и сили,особено в този сезон,мисля че са най-трудните пости.

# 13
  • Мнения: 1
Хайде и аз да ви почерпя като за добре дошла Simple Smile Закуската е от мен.Слагам линк, заради постещите Stop
http://www.paumed.org.tr/resimler/resim_20090618000509_1.jpg
Аfiyet olsun! bowuu

# 14
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Добро утро ,красавици  bouquet
Снежи има летни вируси,които причиняват краткотрайно покачване на температурата,дано всичко се е разминало.Представям си как са се зачервили и без това червените бузки на Денизчо HugДа го нацелуваш и от мое име Heart Eyes
Ангелинкестана ми приятно,че си спомни за мен,това лято мина ей така все в работа,въпреки ,че от работа не се става богат ,а гърбат Mr. GreenНищо здраве да е.Септември месец ми е по=свободен ,ама тогава някои почват работа ,на други другарки децата почват у=ще,аз ще готвя щерката за школо,задава се Байряма.А за дечко не се тревожи=тази частична загуба на слуха е вследствие на локалния едем ,който стана в резултата на възпалителната реакция,но второ мнение не е излишно  bouquet
Илюжън добре дошла при нас ,хубаво е тук Heart Eyes
Цветечестито освещаване  bouquetМного хубави емоции с любимите ти хора ти желая  bouquet
Гхоснще ходиш ли къмто нашия край Heart EyesИ от мен много здраве Hug
Бз ще вземам частни уроци от теб на тема поставяне на кохл=ти ги умееш тез работи,злато Heart Eyes
Мистик пак се загуби в цъфналата ръж =Робърт Бърнс Heart Eyes
Айде чао на всички ви и целувки  bouquet Hug  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт