подсъзнанието може всичко 14

  • 102 844
  • 462
  •   1
Отговори
# 375
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 jd , Hug неведнъж съм изпадала в такава ситуация,  преди няколко месеца се чувствах точно така, както описваш и бях склонна да загубя, защото се страхувах, че ще загубя повече ако продължа.
Все пак продължих, доста от притесненията ми отпаднаха по късно, и то  доста ненадейно.Още вървим със семейството ми по труден път, но направихме избора си и детето се чувства чудесно. Затова се надявам да не сме сбъркали. Мисля си, че няма никъде записан предварително положителен или отрицателен план, ще стане така както го направим и резултата ще зависи от енергията и мечтите ни за най доброто.

  Кафе с канела - обожавам го, а и чакам истирията ти.

# 376
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Привет Hug, след почти месец в почивка, пак съм с  Вас  


Вместо запис отново, Ви подарявам една притча, която намерих в  темата  "Обществото", за която благодаря на mamm1129

Един цар имал един единствен син - смел, сръчен и умен. Когато младият принц завършил учението си, баща му го пратил при един стар мъдрец да усъвършенства познанията си за живота.
- Посъветвай ме как да премина по Пътя на живота  - казал младежът.
- Думите ми ще се заличат като стъпки в пясъка – отвърнал мъдрецът. Вместо това, ще ти дам някои насоки. По пътя си ще се изправиш пред три врати. Прочети това, което е написано на всяка от тях. Ще почувстваш неудържимо желание да изпълниш указанията. Не се противи на това желание, иначе ще бъдеш осъден да изживяваш отново и отново това, което искаш да избягаш. Нищо повече не мога да ти кажа. Трябва ти сам да го усетиш със сърцето и плътта си. А сега върви. Следвай пътя пред теб.
Старият мъдрец изчезнал, а принцът поел по Пътя на живота. Скоро се озовал пред голяма врата, на която пишело:

„ПРОМЕНИ СВЕТА”

- Точно това смятах да направя  - рекъл си младежът. Истината е, че някои неща ми харесват в този свят, но пък други не са никак по вкуса ми.
И той се впуснал в първата си битка. Неговият идеал, неговата решимост и неговият устрем го подтиквали да воюва, да предприема, да завладява, да моделира действителността според волята си. Изпитал удоволствието и опиянението на завоевателя, но не и покой в Душата си. Променил доста неща, но много други не успял.
Минали години.
Един ден той срещнал стария мъдрец, който го попитал:
- Какво научи по Пътя?
- Научих се  – отвърнал принцът – да разграничавам онова, което е в моя власт, от онова, което не е; да разграничавам това, което зависи от мен, от другото, което не зависи.
- Хубаво  - рекъл старецът. – Използвай силата си, за да влияеш върху нещата, които зависят от теб. Забрави за онези, които се изплъзват от властта си.
И изчезнал.
Малко след това принцът намерил втората врата. На нея пишело:

„ПРОМЕНИ ДРУГИТЕ”

- Това си и мислех – си рекъл той. Другите са извор на удоволствие и радост, но също така и на болка и горчивина.
И той възстанал срещу онова, което не го удовлетворявало и го дразнело у себеподобните му. Направил всичко възможно да промени харахтера им и да изкорени недостатъците им. Това била втората му битка.
Минали години.
Един ден, когато принцът вече започнал дълбоко да се съмнява в резултата от опитите си да промени другите, мъдрецът пак се появил и го запитал:
- Какво научи по Пътя?
- Научих, - отвърнал принцът, - че другите не са причината, нито изворът на радостта и скърбите ми, на моето удовлетворение или разочарование. Те просто са предлог и възможност моите чувства да се проявят. Но чувствата ми се раждат в мен самия.
- Имаш право – съгласил се мъдрецът. С това, което събуждат в теб, другите ти дават възможност да опознаеш себе си. Бъди признателен на тези, които будят в теб радост и удоволствие. Благодари също така и на онези, които те карат да изпиташ разочарование и страдание, защото чрез тях Животът те учи на онова, което още не си усвоил и от което ще имаш нужда, за да извървиш пътя си.
Казал старецът тези думи и изчезнал.
След това принцът достигнал до третата врата, на която пишело:

„ПРОМЕНИ СЕБЕ СИ”  

- Да – помислил принцът.  Ако наистина у мен се корени причината за всичките ми проблеми, това е единственото, което ми остава да направя.
И започнал третата си битка. Направил всичко възможно да подобри характера си, да изкорени недостатъците си, да промени това, което не харесвал в себе си и всичко, което не отговаряло на неговия идеал.
Дълги години водил тоъ тази битка, пожънал успехи, но срещнал и съпротива, претърпял поражения. Когато отново срещнал мъдреца, трябвало да отговори на все същия въпрос:
- Какво научи по пътя?
- Научих, - отвърнал принцът, - че у нас има неща, които можем да променим, но също така и такива, които оказват съпротива и които така и не успяваме да пречупим.
- Добре – казал старият мъдрец.
- Да – продължил принцът, но започвам да се уморявам от тези вечни битки с всичко, с всички, със себе си. Никога ли няма да има край? Кога най- после ще намеря покой? Толкова искам да прекратя борбата, да зарежа всичко, да си отдъхна!
- Точно това е седващата ти цел – съобщил му мъдрецът. Но преди да продължиш напред, обърни се да погледнеш изминатия път.
Казал това и изчезнал.
Принцът погледнал назад и забелязал, че третата врата има надпис и от обратната си страна! Надписът гласял:

„ПРИЕМИ СЕБЕ СИ”

Принцът се учудил, че не е видял надписа по-рано.
- Явно, когато се хвърля в битка, човек е заслепен – казал си той.
Принцът видял също така разпилени на земята всички онези неща, с които се бил преборил в себе си: недостатъците си, слабите си страни, страховете си, ограниченията си, всичките си стари демони. И се научил да ги познава, да ги приема, дори да ги обича. Научил се да обича себе си, без да се сравнява с другите, без да се осъжда и порицава.
Тогава срещнал отново мъдреца, който му задал обичайния въпрос:
- Какво научи по Пътя?
- Научих, - отвърнал принцът, - че да мразиш или да отхвърляш част от себе си означава да се осъдиш на вечно несъгласие със самия себе си. Научих се да се приемам такъв, какъвто съм – напълно и безусловно.
- Добре – казал мъдрецът. Усвоил си Първата Мъдрост. Сега можеш отново да преминеш през Третата врата.
- Едва преминал през третата врата, принцът видял в далечината задната страна на втората и прочел:

„ПРИЕМИ ДРУГИТЕ”

Около себе си той видял хората, които срещнал по пътя. Тези, които обичал, и онези, които мразел. Тези, които подкрепял, и онези срещу които се борил. Но за свое голямо учудване, той вече не бил в състояние да види недостатъците и грешките им, които някога толкова го дразнели и които искал да изкорени.
Когато пак срещнал мъдреца, последният го попитал:
- Какво научи по Пътя?
- Научих, - отговорил принцът, - че откакто съм в съгласие със себе си, вече няма в какво да упрекна и другите, а няма и защо да са страхувам от тях. Научих се да приемам и обичам другите напълно и безусловно.- Добре – казал мъдрецът. – Това е Втората Мъдрост. Сега можеш отново да преминеш през втората врата.
От другата страна принцът забелязал обратната страна на първата врата. Там пишело:

„ПРИЕМИ СВЕТА”

- Странно, как не съм видял този надпис още от първия път – зачудил се принцът.
Той се огледал и видял около себе си света, който по-рано искал да завладее, да преобрази, да промени. Бил стъписан от блясъка и красотата на всичко в него. От неговото съвършенство. А това си бил все същият свят… Светът ли се бил променил, или неговият поглед?
- Какво научи по Пътя? – попитал го мъдреца при следващата им среща.
- Научих – отвърнал принцът, че светът е огледало на Душата ми. Че душата ми не вижда света, а собственото си отражение в него. Когато е радостна, и светът й се струва весел. Когато нещо й тежи, светът й изглежда тъжен. Но сам по себе си светът не е нито весел, нито тъжен. Той просто е тук, съществува – и това е всичко. Не той ме измъчваше, а представата, която имах за него. Научих се да го приемам, без да го осъждам – напълно и безусловно.- Това е Третата мъдрост – казал старият мъдрец. – Ето, че вече си в съгласие със себе си, с друтиге и със Света.
Чувство за безметежно спокойствие, ведрост и пълнота. Завладели принца. Той усетил как се потапя в Тишината.
- Сега си готов да преминеш отново през последния праг – рекъл мъдрецът, - този на прехода от Тишината на Пълнотата към Пълнотата на Тишината.
И старецът изчезнал....

 
 
 

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 13:57 от lenny_pld

# 377
  • Мнения: 2 111
С оглед на предстоящото новолуние и на поста на jd  за начинанието, в което се касае за сума пари, които е дала и се чуди да продължи, бих искала да споделя своя опит от миналото новолуние. Свързано е с подобен тип капиталовложение, което направих и техниката за посяване на пари описана от lenny_pld, при която поставяш копюри на „тайни” места, после ги събираш и ги връщаш в паричния поток на Вселената.

Историята е следната:
Научих за въпросната техника, четейки вашата тема като гост (нали съм срамежливка Embarassed) и реших да я изпитам през августовското новолуние, което се падаше в четвъртък. Та, във въпросния ден и час посях копюрите както си му е редът. В петък щях да заминавам на кратка почивка. Докато се стягах да тръгвам получих телефонно обаждане относно голямо капиталовложение, което бях направила съвместно с родителите си. Информираха ме, че ако до следващия петък не довнеса определена сума, ще загубя сделката и вложените пари ще пропаднат. Сумата беше голяма (за моите възможности) и изглеждаше невъзможно да я осигуря в рамките на една седмица, без да взема заем, а аз не исках да правя това.

В главата ми настана суматоха. Не помня как съм си прибрала багажа, как сме се натоварили в колата, абе – мъгла. Както и да е, потеглихме.  Излизайки от града, вече заобиколена от природата, започнах малко по малко да се успокоявам. Припомнях си думите на Дж. Мърфи за спокойствието, казвах си любимата си молитва, напомнях си, че Вселената е с мен и откликва на моите желания и нужди, визуализирах, че вече имам парите, БЕЗ да съм взела заем и в крайна сметка се успокоих напълно. През цялото време си напомнях и за посяването на парите с абсолютна увереност, че ще доведе до желания резултат.

Стигнахме до крайната дестинация. Изкарах хубава и спокойна вечер, а на сутринта излязох да пия кафе в двора на къщата. Наслаждавайки се на зеленината, тишината и планинския въздух изведнъж бях осенена от едно „откритие”, което се явяваше решение на проблема ми. Сетих се за една отдавна забравена банкова сметка, открита от родителите ми още през студентските ми години, в която те бяха внасяли „пари за черни дни”. Имах силното подозрение, че наличността в сметката е достатъчна да покрие сумата, която трябваше да внеса. Обзе ме още по-голямо спокойствие, а вече и радостни чувства. През целия уикенд се усмихвах, спокойна и щастлива. В неделя се прибрах и събрах посятите пари, изпълнявайки остатъка от процеса. В понеделник отидох до банката да проверя сметката, за която се бях сетила. Е, в нея имаше сума не само достатъчна, за да покрие вноската по капиталовложението, но и с няколко евро в повече от нужното. Изтеглих парите и спасих вложеното от мен и родителите ми.

Това го разказвам не само, за да кажа, че за мен техниката на lenny_pld е проработила, а и за да наблегна на това колко е важно да запазим самообладание, да се успокоим и да разсеем мрачните мисли, за да може Вселената да намери път до нас, предоставяйки ни това от което се нуждаем.  Peace

Има и още нещо свързано с тази история. В края на миналата година един човек ме ощети със значителна сума пари. Аз реших да си потърся правата по законов ред и да започна дело. За да избегна трупането на негативни емоции в себе си, упълномощих адвоката си да поеме изцяло съдебните процедури, без да се налага аз да ходя по дела, съдилища и т.н. Бях забравила за това, но докато се возех в колата и визуализирах все ми изникваха образи как получавам парите си от този човек. Първоначално се опитах да ги отхвърля, защото интуитивно не бях убедена, че това е опцията, която ще ми помогне да спася капиталовложението си (както и се оказа в последствие), но после реших, че щом така изведнъж са се появили, може би са някакъв знак от Вселената. Спрях да им преча да се появяват.

След няма и 10 дни получавам известие от съда, което се касае до внесени от адвоката ми документи. Аз дотогава умишлено не се бях интересувала нито от номера на делото, нито от състава, който го гледа, абе всячески се стараех да се дистанцирам по споменатата вече причина. На въпросното известие, обаче ги пишеше. Опитах се да намеря адвоката си, но не успявах да се свържа с него. В крайна сметка реших да вляза в сайта на съда и по номера на делото и състава да разбера какво се случва, защото в известието се упоменаваше краен срок за реакция и се опасявах да не го изпуснем. Е познайте – видях решение на съда, в което ми се присъжда част от търсената от мен сума. В последствие адвокатът ми се свърза с мен и се оказа, че не ме информирал, защото е бил в отпуск по време на излизане на решението и сега водел действия да ми бъде присъдена и останалата част от дължимите пари.

Това от своя страна ми показа, че трябва повече да внимавам за знаците на Вселената и да не им преча!

# 378
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нещо зареждащо и от мен  Wink


ОЩЕ СЕГА !

Какво от това, че вчерашният ден
не е бил такъв, какъвто си очаквал да бъде?
Той е отминал и ти не можеш
да сториш нищо повече...

Днешният ден обаче е нещо съвсем различно.
Tой лежи сега пред теб недокоснат и чист
и само от ТЕБ зависи той да се превърне
в най-хубавия ден!

Как започваш деня си?
Помни, че това не е грижа на никой друг.
Не се втурвай в деня неподготвен
и с нарушена хармония...

Ако го сториш,
лесно ще пренесеш това душевно състояние
и в предстоящия ден...

То ще окаже влияние не само на деня,
но и на всички хора около теб,
с които общуваш...

От теб зависи да избереш,
какъв да бъде днешният ти ден...
Защо не вземеш решение още сега?

по текст на Айлийн Кади





Кафе с Канела , много си сладкодумна  Hug с удоволствие чета твоите постове/разкази

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 15:06 от Desss

# 379
  • Мнения: 10 687
Ох, колко много и интересни неща сте изписали! А аз нямам време нито да чета, нито да пиша ...  Sad

ОБИЧАМ ВИ!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 380
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Момичета, искам да ви попитам 2 неща- 1. за метода с писането на желание в продължение на 21 дни по 21 пъти, като го направя това прави ли се нещо друго или просто чакаш и съсредоточаваш мислите си върху това желание; 2. когато се прави списъка на новолуние има ли точно определен брой желания, може ли да се използва "искам" или се пишат все едно желанията са действителност, какво се прави със списъка?

# 381
  • Мнения: 5 647
А за посяването какво имате предвид под "купюри"? Не може ли да се използват по 1-2 банкноти?

# 382
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Когато четях книгата на ДОРИЙН ВЪРЧУ - "КАК ДА ЧУВАТЕ ВАШИТЕ АНГЕЛИ" реших да препиша някои практични техники от нея , за всички, които не са я чели, а за останалите - за по-бързо боравене с матириала.
Ето първото  Hug или

Пътеводител на архангелския стопаджия:

Архангелите са наставници на ангелите – пазители; те не принадлежат към определена религия и помагат на всеки, независимо дали и последовател на някаква вяра, или не  е религиозен.
Можете да ги призовете като ги помолите мислено да Ви помогнат – няма нужда от специална или канонична молитва.

•   Арх. АЗРАЕЛ – напътства свещенослужителите от всички религии. Призовете го при починал или умиращ близък.
•   Арх. АРИЕЛ – арх. на Земята – призовете я, за да се запознаете отблизо с феите и др. вълшебни същества, да помогнете за опазването на околната среда или да излекувате ранено животно, птица, въобще жива твар.
•   Арх. ГАВРАИЛ – ангел - вестител; помага на вс. земни посланици – писатели, учени, журналисти. Призовавайте да Ви помогне да се справите със страховете си и склонността да се помайвате и отлагате; когато Ви предстои ново начинание в областта на комуникациите и при всичко, свързано със зачеване, осиновяване, бременност и ранно детство.
•   Арх. ЗАДКИЕЛ – ангел на добрата памет и заедно с УРИИЛ е прекрасен помощник на учениците и студентите. Призовете го когато Ви трябва да си спомните нещо, включително собствената си Божественост.
•   Арх. ЙЕРЕМИЕЛ – призовете го, ако сте  „заседнали” по духовния си път и когато се нуждаете от повече ентусиазъм във връзка с духовното си развитие и  Божествена си мисия. Той ще Ви утеши в процеса на емоционалното лечение, освен това, ще Ви бъде много полезен, ако имате проблеми с прошката.
•   Арх. ЙОФИЕЛ – призовете я преди да се заемете с някакъв творчески проект. Тя е ангелът на „фън шуй” – може да Ви помогне да се справите с хаоса в офиса, жилището, дори живота като цяло.
•   Арх. МЕТАТРОН – двамата с ДЕВА МАРИЯ работят заедно м помощ на децата – живите и починалите. Призовете го, когато имате нужда от помощ, свързана с деца.
•   Арх. МИХАИЛ – освобождава от въздействието на страха. Призовете го, ако се чувствате застрашени или се притеснявате за личната си сигурност и Божественото си предназначение, или правите важни промени в живота си. Също така можете да го призовавате да Ви помогне да поправите всякакви механични и електрически уреди. Наред с това може да Ви съдейства да си спомните житейската си мисия и да Ви даде кураж да я следвате.
•   Арх. РАГУЕЛ – призовете го когато искате да разберете някакъв езотеричен материал /вкл. сънища/ или да практикувате алхимията на проявлението.
•   Арх. РАФАИЛ – отговаря за лечението на физическо ниво. Призовете го при заболяване или травма на човек, дори и на животно. Помолете го да Ви помага в лечителската практика /вкл. и в обучението./ Наред с това помага на пътешествениците – помолете го да Ви осигури безопасно и спокойно пътуване.
•   Арх. САНДАЛФОН – чрез музика помага на Арх. МИХАИЛ за премахване на страха и неговите последици. Пуснете си успокояваща музика и го помолете да Ви помогне при всякакви духовни неясноти.
•   Арх. УРИИЛ – призовете го когато попаднете в задънена улица, когато трябва да премислите нещата ясно и да намерите отговорите. Освен това помага на учениците и студентите, както и на всички, които имат нужда от интелектуална помощ.
•   Арх. ХАМУЕЛ – помага ни във важни периоди от живота. Призовете го, за да си намерите нов романтичен партньор, нови приятели, нова работа или изгубена вещ. Щом попаднете в нова ситуация, той ще Ви помага да я изградите и поддържате. За това го попитайте дали има нужда да коригирате нещо в личните или служебните си взаимоотношения.
•   Арх. ХАНИЕЛ – призовете го когато искате повече благодат и грациозност в живата си /мир, ведрост, весела компания от приятели, красота хармония/. Можете да поискате помощ преди всяко начинание, в което искате да бъдете въплъщение на изискаността /например при важно представяне, интервю за работа, първа среща/


Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 19:19 от lenny_pld

# 383
  • България
  • Мнения: 3 621
Аз и тибетските упражнения зарязах. За нищо нямам сила вече Confused и което по - страшно - губя вяра.
Все едно аз съм го писала. Насилвам се да ги правя понягога , но не ми носят удоволствие и пак се отказвам  Confused

# 384
  • Universe
  • Мнения: 1 556
И аз да питам нещо - поне веднъж годишно се спъвам и падам много лошо - винаги на улицата, винаги в родния ми град и винаги, независимо, че падането е много "тежко", се отървавам единствено с нещо скъсано, с незначителни охлузвания и натъртвания.  Винаги ми помагат непознати хора с голяма съпричастност от тяхна страна, за което им БЛАГО-ДАРЯ   bouquet
Някакви идеи какво ли може да значи това newsm78
Дали не трябва да изпълня някакъв обред или да приложа определена техника  ooooh! ooooh! ooooh!


за метода с писането на желание в продължение на 21 дни по 21 пъти, като го направя това прави ли се нещо друго или просто чакаш и съсредоточаваш мислите си върху това желание

 Убягнала ми е тази техника  Embarassed, къде е  Simple Smile

# 385
  • Мнения: 719
А за посяването какво имате предвид под "купюри"? Не може ли да се използват по 1-2 банкноти?
И аз се интересувам от по-конкретно обяснение за този метод.  Heart Eyes

lenny_pld , много ми хареса притчата.   bouquet

# 386
  • Мнения: 2 111
Техниката за писане на едно желание по 21 пъти на ден в продължение на 21 дни се споменаваше в една от първите теми в контекста на списъка с 25-те желания. Помня, че даже се коментираше символиката на числото 21...Опитвам се да я намеря, но търсачката нещо ми отказва. По-късно ще разкажа лично аз как я прилагах.

Техниката за посяване я има като линк на първата страница от настоящата тема. Peace

# 387
  • Мнения: 5 647


Техниката за посяване я има като линк на първата страница от настоящата тема. Peace

Да, знам, ама не ми става ясно какво се има предвид по "купюри", защото за мен купюри са пачки с пари, 100 бр. банкноти например.

# 388
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Mojito,Шушони , необходимо е да се вземат произволни  купюри, но  "колкото повече толкова повече "/както казва Мечо Пух  coolcool/
Не пречи да са 1-2 купюри, които да се поставят в деня на новолунието на скрити от чужди погледи места /и от Вашият – също/ – за 3 дни  Hug
Гледайте поне едната от тях да има цифрата 5 или 50 - нали това е числото на парите  Wink, или зелен цвят  - цветът на парите, или монета с тези цифри -  стихията на парите е метал. /Това го взаимствах от другия метод  Heart Eyes - въобще подхождам творчески  Wink/
След  3 дни, събралите енергията на растящата луна посети пари, трябва да бъдат похарчени в пълен размер. Добре е  да добавите още малко от Вас / за покупки, заплащане на услуги, връщане на кредити – въобще  вкарайте вашите купюри  в руслото на паричния поток/
.

Техниката за посяване я има като линк на първата страница от настоящата тема. Peace

При мен работи  Hug

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 17:18 от lenny_pld

# 389
  • Мнения: 2 111

Да, знам, ама не ми става ясно какво се има предвид по "купюри", защото за мен купюри са пачки с пари, 100 бр. банкноти например.

Купюр е "номинална стойност отбелязана върху банкноти и ценни книжа", напр. три банкноти с купюр по 2, 5 и 20 лв. значи една двулевка, една петолевка и една двайсетолевка. (http://www.proz.com/kudoz/bulgarian_to_english/law_patents/33645 … %EE%EF%FE%F0.html)Идеята е, че при посяването не е задължително банкнотите да са с една стойност, например само петолевки. Ако бъркам нещо, моля някой да ме поправи.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт