Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (9)

  • 79 923
  • 751
  •   1
Отговори
# 540
  • София/Варна
  • Мнения: 1 460
Ами пия от февруари. Според Тодорова трябва да се пие и аспирин протект, за да имало ефект.
Но аз междувременно забременях, започнах да пия и хормон и идея си нямам дали има някакъв ефект.
На мен МАТ ми е много висок. Февруари беше към 860 а сега е под 300. Но това не се знае на какво се дължи. Я на селена, я на хормона, я на бременноста. С тия антитела май никой не знае какво си правят

# 541
  • Мнения: 288
Аз пия цефазел вече 11 дни, от както ми лепнаха диагноза Хашимото всъщност . Промяна не усещам никаква , просто защото освен косопада нямам никакви други оплаквания характерни за Хашимотото и не съм и имала .На мен ми казаха да го пия 2 месеца по 2 таблетки дневно , като след месец трябва пак да отида да ми пуснат нови изследвания, за да се види как вървят нешата . А относно косопада , за момента съм закрепила положението с лосион Себорал форте . Български е , на билкова основа, струва под 2 лева и едно шишенце ми стига за около 3 седмици . Преди това на ден събирах по половин шепа паднала коса , сега бих казала , че косопада ми е намалял до нормалното за сезона .И освен това виждам нова косичка да ми расте на бретона , но не мога да кажа дали е от Себорала . Пише че при засилен косопад се ползва до 30 дни след всяко миене на косата , а при гнездов косопад 3 месеца .

# 542
  • Мнения: 104
tonivil незнам ти като напипваш това образувание на какво точно го оприличаваш, но аз перди време малко над областта на щитовидната жлеза усещах едно боцкане отвреме навреме и лека болка, при което си мислех, че или жлезата ме боли или имам някакво възелче, при последното ходене на лекар му обясних всичко това и той ми каза че жлезата се намира зад костта /дано и да съм запомнила правилно/ и се усеща когато преглътнеш, защото тя се повдигала нагоре и моето усещане над тази област, което и той напипа като образувание каза че е вероятно някаква запушена поричка, която е събрала секрет от вътрешната страна  и не е възел. А иначе след наистинка или някакво вирусно заболяване и аз съм усещала подутини отстрани и на мен са ми казвали, че  са лимфни възли. Надявам се дано не  е възел при теб и всичко да има простичко обяснение.
ellytza аз също от една година пиех цефасел заради антителата /хормона беше в норма/, но при мен поне нямаше ефект върху тях, защото година по-късно бях вдигнала стойностите и на ТАТ и МАТ с по около 200 единици и единия станал 800, другия 1000, възможно  е наистина той да има ефект само в комбинация с аспирин протект. Сега ми казаха и него да спра та ще видя след като си пусна пак хормоните и антителата в края на месеца какъв ще  е резултата.
Хубави почивни дни на всички Hug

# 543
  • Мнения: 2 111
Аз пия селен на Валмарк,няма защо да си давам парите за Цефазел.
Трябваше да го пия 6 месеца заедно с аспирин протект,но всъщност ги пих само 2 месеца-май/след прегледа/ и септември/преди новия преглед/  Mr. Green Просто не мога да погълна толкова хапчета месеци наред.
Радвам се,че все пак антителата вървят надолу.

Писана,аз питах за рибеното масло-от 2 месеца го пия редовно,ще питам д-р Тодорова за него утре.
А прогестогела ми е изписан за болки в гърдите,нямам мастопатия,всичко е наред,мамография ми правиха и нищо.
А много ме болят-доктора вика,на хормонална основа е  Thinking "Радвай се,че те болят,защото рака не боли"  Rolling Eyes
 
Sisolina,нищо не пречи да си изследваш антителата,ей така за информация от време на време  Wink
Д-р Тодорова ми каза да не изследвам фТ4,а само ТСХ,ТАТ и МАТ този път.
Защото предните пъти съм изследвала ТСХ,фТ4 и МАТ.

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 16:17 от erota

# 544
  • Мнения: 288
А защо Цефазел , или селн под друга форма , трябва да се пие в комбинация с аспирин прорект ? На мен ми изписаха само Цефазела  Rolling Eyes Изследванията ми показват завишен МАТ (или анти Тро ) - 97 при мах . 35 . TSH е в долната граница , но си е в норма - 0.703 при референтни стойности 0.4 - 4.25 .

# 545
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 891
А защо Цефазел , или селн под друга форма , трябва да се пие в комбинация с аспирин прорект ? На мен ми изписаха само Цефазела  Rolling Eyes Изследванията ми показват завишен МАТ (или анти Тро ) - 97 при мах . 35 . TSH е в долната граница , но си е в норма - 0.703 при референтни стойности 0.4 - 4.25 .

Кой каза, че трябва?
Аз също съм пила Цефасел 3 месеца. Резултат нямаше и ендото го спря.

# 546
  • Мнения: 776
Това дали Цефазела трябва да се приема с Аспирин протект или без е по преценка на лекуващия ендокринолог. Забелязала съм, че при бременните жени често комбинират Цефазела с Асп.протект. Имам спомен, че някое от момичетата беше споделило, че Аспирин протекта способства за по-доброто усвояване на Селена, особено по време на бременност, но не помня добре, кое момиче сподели.

Аз съм спряла Цефазела, по собствено усмотрение, защото го пих повече от 6 месеца, може би скоро ще го започна пак, но действително не ми се дават 13 лева на всеки 20 дни, може би ще си взема Селен на Валмарк, щом и другите са доволни от него     bouquet

# 547
  • Мнения: 2 111
И аз мисля,че не е задължително да се пият заедно,поне на мен ендикринолога нищо не ми е казвал.
Селенът е за имунната система и за понижаване на антителата,а аспирина действа противовъзпалително.

# 548
  • София
  • Мнения: 6 810
Купих си и аз прогестогела, одраха ме 11, 30.  Crazy
Сега трябва да заредя отново селен и ленено /или рибено/ масло.  Laughing
Срга ще чакам резултати от прогестогела, надявам се да има. Но май най-важно си остава това, че трябва да сме спокойни и в хармония със себе си. До колкото е възможно.

# 549
  • Мнения: 2 111
Здравейте  Simple Smile Да докладвам за прегледа при д-р Тодорова:

Ехографията показва лекостепенни структурни промени в щит.жлеза от автоимунен характер и лекостепенна автоимунна активност.
Щит.жлеза си работи добре,нямам никакви възли.

Увеличи ми л-тироксина за зимата на 50мкг дневно.

За косопад ми каза да си стривам 2 таблетки аспирин и да ги смесвам с количеството шампоан,което ще използвам за едно миене на косата.
Било много ефикасно.
Спря ми селена заради косопада.Каза че при засилен косопад не трябва да се пие селен.

За рибеното масло,което взимам ме подкрепи изцяло/но не от това на малките перлички-то не струва/.
Подпомага отслабването ако се взима преди хранене,повишава инсулиновата чувствителност на клетките и предпазва от диабет тип 2,помага при косопад и въобще само  хубави неща ми каза за него.Става на въпрос за рибеното масло на Fortex с омега-3 мазнини.

За кървенето извън цикъл и болките в гърдите подозира поликистозни яйчници и ще правя изследване на LH,FSH,естрадиол,пролактин и прогестерон и най-вероятно ще ми изпише противозачатъчни.

# 550
  • Мнения: 776
erota, поздравявам те за добрия резултат от прегледа, това че нямаш възли е просто чудесно !   bouquet
Благодаря ти за ценната информация, която ни предоставяш за аспирина в шампоана и за рибеното масло. Естествено фармацевтичната компания-производител е много важна!
Сега като се замислих, май точно докато пиех Цефазела имах най-засилен косопад  Thinking ooooh! Добре , че съм го спряла значи.
И последно едно въпросче - кървенето извън цикъл пада ли се точно между двата ти цикъла, приблизително на овулация или е произволно? Питам, защото при мен е така, да знам дали да се изследвам.
Ти си истинско съкровище!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 551
  • София
  • Мнения: 6 810
Ерота, Hug, благодаря и аз!

# 552
  • Мнения: 2 111
Писана  Heart Eyes
Кървенето е винаги по едно и също време-започва няколко дни след овулация и се слива с цикъла.
Имах този проблем когато исках да забременея,а не ставаше,защото като започне кървенето след овулация лигавицата се излющва и няма как да настъпи бременност.Тогава се оказа,че ми е нисък прогестерона.Пих 3 месеца Дуфастон и се оправих.
Сега това кървене започна преди 3-4 месеца и гинекологът е на мнение,че ще трябва да пия противозачатъчни,защото не е нормално по толкова време да имам кървене/около 15-20 дни в месеца/.Но аз исках да чуя и мнението на д-р Тодорова,каза че не е проблем да се пият противозачатъчни при Хашимото.И че най-вероятно не се виждат кисти в яйчниците,защото пия метформин и той ги разбива/ходих на гинеколог септември/.
Но от съотношението на LH и FSH ще се види дали става въпрос за поликистоза.Никога не съм изследвала тези хормони,само пролактин и прогестерон.Но и да не е поликистоза,пак ще трябват противозачатъчни.

Klemy  Hug

Забравила съм да напиша,че като се втрие шампоана с аспирина в косата се стои 5-6 минути преди да се изплакне.
После ще напиша и една бабина рецепта за косопад от едно списание Wink

# 553
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Привет отдавна не съм писала и не съм ви чела  но сега имах малко свободно време и реших да попрегледам.Направо се оцъклих като видях колко сте изписали ,по прехвърлих от тук от там. Kleimi аз бях много доволна за болка в гърдите от един хомеопатичен препарат МАСТОДИНОН дано съм го изписала правилно.А от този крем не бях доволна нямаше резолтат изобщо при мен. Скоро не съм си пускала изследвания  , ,но като го направя ще ви докладвам.

# 554
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 891
erota , това с аспирина ще го пробвам. В последно време и аз забелязвам повече от нормалното паднали косми. Може и от бременността да е, знам ли Rolling Eyes или от повечето стрес и нерви в последно време. Ясно, че спокойствието е най-доброто лекарство Wink

Общи условия

Активация на акаунт