Френски мечти и реалности - следваканционно (23)

  • 36 819
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 194
Олеее писах, писах и всичко се изтри...Нямама сили пак Joy

Ето малко снимки
http://mariakara.snimka.bg/bulgaria/balgaria.423397
парола mariakara

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 13:29 от Мария К.

# 46
  • Мнения: 390
Здравейте, девойки- французойки!
Аз съм нова тук и се опитвам, макар и плахо да се влея във вашите редици  Embarassed
Пристигнахме преди 10 дена с дъщеря ми в Париж и сега свикваме с обстановката. Ще се радвам да намеря приятели сред вас   bouquet

# 47
  • Мнения: 467
Включвам се след дълго отсъствие  Blush

Мариакара, много хубави дечица имаш ! Не знам къде сте били в България, но на снимките обстановката е разкошна.

# 48
  • Мнения: 1 194
Здравей, ТаняН! Добре дошла, ако имаш въпроси към нас, старите кучета, питай! HugУспешна адаптация в Париж!

Тони, къде се губиш? Снимките са от Царево, Априлци, Троянския и батошевския манастир, и няколко от моето село. Всъщност това са снимки от телефона ми, не са много професионални. Нямахме апарат, а снимките на сестра ми се удавиха с апарата и в морето...

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 20:32 от Мария К.

# 49
  • Мнения: 467
...а снимките на сестра ми се удавиха с апарата и в морето...
Joy
И тези са с много добро качество, Мария. Учудвам се, че телефона ти може да прави толкова ясни снимки - сравнявам с моя  Sick

Аз съм си тук. Не съм забягвала към Българско тази година. Да си призная не ми се и ходи, но напролет трябва да си сменям личните документи.  Rolling Eyes Във връзка с това, знае ли накой дали може да се пътува с Carte de résident (10 годишна), или просто с личната бг карта ?  newsm78 Паспорта ми изтича много рано.

# 50
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен.Аз също съм нова във форума.Предстои ми генерално преместване в Париж.Съпругът ми е трайно установен там.Направо ме убихте с тоя КАФ,с две думи всичко възможно да се откажеш.Кои мамички живеят в Париж?
Няма проблем да се пътува с лична БГ карта,аз си дойдох с мойта от Париж през май

# 51
  • Мнения: 467
Ок, Горко. Така съм по-спокойна. Вече си мислех как ще представя всички налични документи на гишето, да си изберат  Laughing
Аз от Каф-а оплаквания нямам. Със здрави нерви и настояване си получаваме правата...един ден  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 24
 МарияК - много хубави дечица, снимките навяват много хубава атмосфера - на безгрижни летни дни.
Ние с КАФ сме нямали абсолютноо никакви проблеми (да чукна на дърво), но шерито е голям спец по тези работи, знае всички тънкости в подаването на документи и разрешаването за броени минутки на възникнали проблеми.
Затова пък сме си патили доста с купуване на мебели от Вертбодет - чакахме 4 месеца да дойдат да си вземат едно бюро, което беше не сглобяемо и още толкова да ни върнат парите. В момента си патим с Масиф, защото си прехвърлят топката с една друга застрахователна компания от няколко месеца за заплащането на щети възникнали от наводнение. Имали сме проблеми и с Ньоф - тях обаче ги дадохме на трибунал и ни платиха всички щети до стотинка.
Така че всичко е въпрос на късмет в тази страна и да си малко по-информиран за да не те правят на маймуна. Ако си и малко по-нахален, нещата съвсем се нареждат.
Добре дошли на всички завърнали се в темата и на новите попълнения също.

# 53
  • Мнения: X
Не се знае дали някоя друга грижовна мама на три деца не е метнала децата у баба им  ,за да ...
На това описание отговарям напълно в момента, но се надявам че си нямала мен в предвид.

Мария, страхотни снимки, прекрасни деца. Цун на снахата и Гоги от нашата банда.

В неделя бяхме инцидентно в Страсбург. Страхотни ни хареса стария град, попреядохме с миди, направихме супер снимки. Определено ще се връщаме често там, има какво да се види, а атмосферата ни пасна много.

# 54
  • Мнения: 1 909
Привет-мривет на стари и нови!

МарияК, дечицата ти изглеждат толкова доволни от българското лято! Да знаеш какви далечни спомени ми събуди с тези снимки! Отдавна имам подозрения, че сме рода, ама сега съвсем се задълбочиха. И това читалище, което едно време май се казваше Ленин...

Аз вече съм много сериозно на училищна вълна и тази година ми се вижда особено трудна за сега (не и на Сашо). Целта била да ги учат да се организират, и сега пада едно подреждане на листове в прозрачни пликчета, разпределяне в различни по цвят класьори... трябва да се четат няколко цвята тетрадки за домашните, да се пише в други.... За днес имаха да учат граматичен урок, стихотворение и да четат (басня на Лафонтен в оригинал!) и понеже бях на родителска среща снощи и  не можахме всичко да свършим, сутринта младежа не искаше да ходи на училище...

# 55
  • Мнения: 24
И на мен ми се струва, че децата са изключително натоварени  ooooh! още от СП ги юрнаха - да учат стихотворения, да пишат вече ръкописно, да четат едни изречения. Всички тези неща се дават като домашна за следващия ден, да се учат вечерта....
Не знам, мислех че преходът гранд секцион - СП ще е по-плавен, а то се оказа страхотен стрес.
Е то си зависи от детето, но моето дете е доста разсеяно и ни е трудно, дано по-нататък да свикне с темпото и да не намрази у-щето още от сега  Rolling Eyes.

# 56
  • Мнения: 1 959
Момичета ние пак се организираме за Коледни картички.Ако имате желание заповядайте в тази тема  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429698.0

# 57
  • Мнения: 467
Олеее, плашите ме с това училище. Не го виждам моя да научи стихотворение за една вечер. Даже не го виждам да разбере, че трябва да го научи наизуст  ooooh! На родителската среща ми се оплакаха, че в час много говорел, а попитат ли го нещо, мълчал като пукал.  Laughing Белким се поправи до 2011.

А за тези разноцветни класьори, пликчета, подчертавания с всякакви химикалки...не ги възприемам нещо. Имам чувството, че от толкоз излишни неща децата не знаят вече кое е важно и не могат да се концентрират върху него  Outta Joint Като се сетя само, че имахме само един химикал някога.  Thinking

# 58
  • Мнения: 1 194
Oh, niama Kredor!
radvam se che ste usetili priatnata vacancionna atmosfera ot nasheto bg-liato!
chumbi-izdai nai-nakraia (na lichni ako iskash)parvomaiskite si koreni;-)))Chitalishteto beshe Lenin, da Sunglasses

# 59
  • Мнения: 149
Здравейте, ами аз съм почти нова  Rolling Eyes Понякога влизам да ви чета и винаги намирам много полезна информация.   От 3 години живея във Франция в едно от южните предградия на Париж и чакам второто си дете в края на февруари, първото го родих в България. Всичко около майчинството  административно ми е все още доста мътно но вече доста неща понаучих от тук. Ще се радвам и аз да ви бъда полезна, както вече някои момичета на мен.

Общи условия

Активация на акаунт