Деца с увреден слух-8

  • 58 086
  • 721
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 543
Как нов, бе, Теди!  Laughing Това е първият МакДоналдс в София.Simple Smile)))) Ще се видим в събота.Simple Smile

# 391
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
    Аз сега се сещам, ами, ако вали, или се празнува детски рожден ден...

# 392
  • Мнения: 2 563
Ама аз като казах общност далеч нямах предвид СГБ или пък само хората, които говорят жестов език. И на мен дядовците в СГБ ми се струват на светлинни години от това, което аз искам за себе си. Но има и други, свръзани или несвързани със СГБ хора с увреден слух, познанството с които изключително обогатява живота ми.

Например познавам Таня, която е на около 50, с тежка загуба и дълга кариера на рентгенов техник. Тя общува като чете по усните и има успешен брак и вече голям син. И аз планирам да си имам деца и ми е важно да познавам жени като Таня, които са се справили с майчинството успешно. Ще се съгласите, че чуващите майки нямат проблемите, които ще имам аз. Между другото, Таня си пие кафето в СГБ в София.

Или пък Николай, който има имплант, но не може да се каже, че чува много с него. Николай учи архитектура в Дания в момента. Нямате си идея колко е смел. Или пък други мои глухи познати и приятели, с импланти или без, с жестомимика или без, с които намирам нещо общо и които ми помагат да живея добре като човек с увреден слух.

Кое му е лошото на общуването с такива хора не разбрах...

# 393
  • Мнения: 554
Dа получи се малко  newsm78
Всеки разбра общност по различен начин и май не по най-правилния.
би ми се искало и аз да познавам възрастни хора с увреден слух, може да организираме по-нататък и така ва среща, като почнах ме със срещите   bouquet

# 394
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Преписвам поканата за другата конференция:

VІ НАЦИОНАЛНА НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ ЗА РЕХАБИЛИТАЦИЯ НА ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ "ТИ ЧУВАШ"

Конференцията ще се проведе на 19-20 март, 2010г. в гр.София, в салона на Народно читалище "Цар Борис ІІІ", ул."Клокотница" №29

Тематични кръгове:
І. Кохлеарната имплантна система - успешната алтернатива. Хирургическа операция и индивидуални настройки на апарата.
ІІ. Психологически аспекти на кохлеарната имплантация.
ІІІ. Рехабилитация на деца с увреден слух - преди и след кохлеарната имплантация. Ролята на специалистите и семейството.
ІV. Интегриране на деца с увреден слух и деца с кохлеарна имплантация в общообразователното училище - особености, предизвикателства и задачи.
V. Извънкласните форми на участие на децата с увреден слух - средство за разширена рехабилитация и интеграция.

Ще участват гост-лектори от европейски страни и специалисти от България в областта на обучението и рехабилитацията на деца с увреден слух и деца с кохлеарни имплантация.

Такси:
за лектори -няма
за слушатели -родители, студенти, представители на читалища - 10лв
                      -специалисти-рехабилитатори, логопеди - 20лв

При заявка може да бъде организирано настаняване в хотел. Всички разходи по пътуване, нощувки и престой в София са за сметка на участниците.

Краен срок за заявка и представяне на доклади - 01.03.2010
Очаквайте скоро подробна информация за програмата на конференцията.

От организаторите:
ССУ с ДГ за ДУС "Проф.д-р Д.Денев", тел.02/955 90 39, 02/855 61 17, e-mail:konferencia@mail.bg, deafshool@mail.bg

Народно читалище "Цар Борис ІІІ", тел. 02/831 70 06, 931 03 58,
e-mail: carboris3@abv.bg , ninaantova_g@yahoo.com

# 395
  • Мнения: 2 543
Петя, благодаря ти, че изпълни молбата ми - нямаше нужда даже чак толкова подробно да го преписваш. Simple Smile Много ти благодаря! Само не ми стана ясно дали родителите, които искат да посетят конференцията трябва да се запишат или това е срок само за лекторите и техните доклади... Някой ще ходи ли? Аз първоначално не мислех да ходя, но тъй като разбрах, че там ще са накуп доста хора, с които искам да се запозная, в крайна сметка май ще отида. Ако идва някой друг, хайде да си правим компания.Simple Smile

# 396
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Лони не съм сигурна, май трябваше записване и за родителите, сега обърнах внимание, че не пише и час, в който започва...

# 397
  • Мнения: 2 543
Аз ще се обадя да попитам и ще напиша после.

# 398
  • Мнения: 554
Аз мисля, как да измисля, че да мога да дойда...
Иска ми се да присъствам, ще помисля как да наглася нещата

# 399
  • Мнения: 998
Доколкото ми е известно, заявяват се само докладите. И то, за да може да се изготви програма. Тогава ще знаята и часа на започване. Но сигурно е добре да знаят горе-долу бройка на участниците и гостите, за да предвидят материали. Залата, доколкото знам, за съжаление не е разтегателна. Дано сме в голямата тази година, че малката определено не събира аудиторията.

# 400
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
    Пете, благодаря ти! На тази среща май няма да можем да присъстваме, засега...Ще се радвам някой после да разкаже.

# 401
  • Мнения: 2 543
Само да кажа, че не е задължително да присъствате на всички лекции. Може да отидете само на тези, които ще са ви интересни. Така можете да отидете само в събота и да не ви се налага да отсъствате от работа. Лошото е, че таксата си е такса, независимо колко лекции ще посетите, но пък не е голяма.

# 402
  • Мнения: 206
Съжалявам!
16.03-20.03 не сме в София   Embarassed

# 403
  • Мнения: 644
Как нов, бе, Теди!  Laughing Това е първият МакДоналдс в София.Simple Smile)))) Ще се видим в събота.Simple Smile


О,боже,сега се сетих   #Crazy
нещо съм се заблодила,разбира се че го знам........мерси Лони    bouquet

# 404
  • Мнения: 950
Кое му е лошото на общуването с такива хора не разбрах...

Няма нищо лошо ,разбира се ,аз лично познавам доста хора ,а сина ми познава коло 15 деца около неговата възраст със слухови проблеми ,с които си общува при възможност,искам да кажа не ежедневно (да не се заиграем с думите пак Wink) !
А може би в една по-зряла възраст ,децата ще се търсят и надявам се ще се подкрепят и помагат!

Общи условия

Активация на акаунт