Тежки ли са ученическите раници в държавата, в която живеете?

  • 9 143
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 098
При нас си "вла4ат" у4ебниците в такива раници,предполагам така не им тежат:

# 31
  • Italia
  • Мнения: 4 492
При нас си "вла4ат" у4ебниците в такива раници,предполагам така не им тежат:


E и тук са такива ,но мога да ви гарантирам,4е тези раници дори и празни тежат бая. Confused Като тръгнат децата да си ги носят с презрамките ако не дай си Боже трябва да се ка4ват на втория етаж примерно и ги гледам как се изгърбват до едно за да могат да балансират тежестта и да не ги обърне раницата. ooooh!
Ина4е навън на улицата колелцата са добро реШение. Peace

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Bee, тези Крокс са и подплатени, хихихи ... При нас такива нЕма  Laughing

И аз тези раници с колелца не ги харесвам. Може би ако училището е на 1 етаж стават, но в Англия повечето имат и втори, а гимназиите и по 3 етажа. На сина в гимназията имаше точно изискване какви да са раниците. Не дават дори чанти през рамо да носят, само раници с две презрамки. Отделно големите се придвижват я с колела, я с автобуси, направо ще закъсат с тези ранички с колелца.

# 33
  • Мнения: 11 329
Doret,  за стреса си беше виновна една единствена учителка. И съм сигурна че ако детето ти подскачаше на сън молейки ти се да отидеш да молиш госпожата да не я кара да пише един текст 100 пъти, защото е сбъркала.  При това  въпросната госпожа е напълно наясно, че това дете идва от немски училище и то само за година. А да не говорим, че в класа са 3 деца. Хайде кажи ми къде и е стреса.
Съжалявам за тона, просто като се сетя и направо полудявам.
Това е патент на немските начални учители.
Заради една такава "фашистка" преместих дъщеря си в друго училище. Там детето се роди. В предното училище не стига, че мъкнеше ежедневно учебници, тетрадки и папки в раницата си, която беше самата много тежка, ами и беше под непрекъснат стрес какво ново 20 ще измисли даскалицата да ги побърка.
В новото училище носи само тетрадките за домашно, несесера и кутията за закуска. Ако и трябва учебник по който да работи за домашната - носи и него.
Мога да сравнявам сега след 3 г колко се е подобрило качеството на училищните раници. Дъщеря ми сега е 4 клас, синът ми е в първи. На дъщеря ми раницата - тогава една от най-добрите марки, тежи около 1,5 повече празна от тази на сина ми с всичките джувки в нея!
Освен това има разлика в производството на раници за класовете на началното училище и тези от гимназиалното ниво. Става дума за от 1до4 клас и от 5 до 12 клас по немската образователна система.
Тук шкафчета за учебниците още няма и много ме дразни това.
За ползването на домашни пантофи - задължително! Но не такива тип сабо, ами най-обикновени пантофки.
За големите междучасия излизат с обувките, с които са дошли.
Отделно за часовете по спорт - или спортни обувки (маратонки) или цвички.

Скоро имаше една тема за първолаците - изровете я (ако не успеете, аз ще пусна линк). Там обсъждахме и други детайли от тукашното училищно ежедневие. Мисля, че Маневрата я беше пуснала за моливите.

# 34
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Скоро имаше една тема за първолаците - изровете я (ако не успеете, аз ще пусна линк). Там обсъждахме и други детайли от тукашното училищно ежедневие. Мисля, че Маневрата я беше пуснала за моливите.
Там ме шокирахте с цените на раниците по вашите ширини  Money спомням си я  Laughing

# 35
  • Мнения: 11 329
Скоро имаше една тема за първолаците - изровете я (ако не успеете, аз ще пусна линк). Там обсъждахме и други детайли от тукашното училищно ежедневие. Мисля, че Маневрата я беше пуснала за моливите.
Там ме шокирахте с цените на раниците по вашите ширини  Money спомням си я  Laughing
По-скъпи или по-евтини? Предполагам първото  Joy
6 лепила съм стъкмила или ученическа злободневна
Пускам линка за момичетата от България да си направят сравнение.

# 36
  • Мнения: 703
Ето важен момент:http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT … +0+DOC+XML+V0//FI
Нямам време да го търся и на бг,но въпросът е такъв...до 5 кг за момчета и 3 кг за момичета/деца под 16 г.възраст/..питане за стандарти и.т.н.Незнам дали има отговор. Peace
Приятен ден! newsm49

# 37
  • Мнения: 264
На моето дете раницата я купих за 100 евро и беше една от най-евтините. Но пък се убедих, че си е заслужавала прите. Вече трета година сме с нея и не е мръднала. Първата която купих от БГ за 2 месеца остана без ципове, а пък снаха ми купува всяка година.

# 38
  • Мнения: 90
Германия, Саксония
При нас имат равчета в училище за учебниците. Но попринцип самите ученически раници празни са много тежки 1000...1500грама. Със шишето за пиене и кутията със закуска надхвърлят два килограма и без учебници. Колкото до теглото на раницата пълна трябва да не надвишава 10% от теглото на детето, но това е по скоро препоръка от колкото норма. Матерялите по рисуване, труд и творчество стоят в училище, а за спорт си ги носят в отделни чанти, затова често се срещат деца, носещи не една, а две чанти. В училище ходят с пантофи или сандали, които стоят там, но не и чехли, те са забранени, както и показаните по горе подобия на такива. Причината е опасност от подхлъзване (наранявяне) при стълби или тичане.

# 39
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Bee, тези Крокс са и подплатени, хихихи ... При нас такива нЕма  Laughing

И аз тези раници с колелца не ги харесвам. Може би ако училището е на 1 етаж стават, но в Англия повечето имат и втори, а гимназиите и по 3 етажа. На сина в гимназията имаше точно изискване какви да са раниците. Не дават дори чанти през рамо да носят, само раници с две презрамки. Отделно големите се придвижват я с колела, я с автобуси, направо ще закъсат с тези ранички с колелца.

И аз не ги харесвам тези с колелцата, но дъщеря ми пак иска такава. Как ще я качва по етажите - незнам. Тя е 5ти клас - раницата тежи над 6 кг.

# 40
  • Мнения: 6 713
Тука при нас децата масово ходят на училище с тези ранички с колелцата. Много са ми сладки като минават на групи и търкалят учебниците по този начин. Simple Smile

Може би малко встрани от темата, но бих искала да споделя някъде за следното:
Интересен е начинът, по който пазят децата при пресичане на улицата в часовете, когато се отива и се тръгва от училище. В нашето село има училище, което е начално и за да се стигне до него се предполага пресичане на сравнително натоварена улица.
В промеждутъка от около 7.30 до 8.00 (не знам точно кога почват училище), от двете страни на светофара стои по 1 дете със светлоотразителна жилетка, палки, които също светят, както и един възрастен пак с такава жилетка, които помагат на децата да пресичат. Същото се прави и на тръгване на обяд от училище. Децата със сигурност са от у-щето и мисля, че се редуват. Жената, която им помага, мисля че има надпис на жилетката си, че е от общината. Но не съм сигурна, защото ги виждаме само сутрин през колата. Отделно има светофар и пътека.
Стори ми се интересен този начин на подпомагане на малките деца при пресичането на улици и реших да го споделя с вас, тъй като пък и без това се чудех в коя тема и тука май е най-подходящо.
 Peace

# 41
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 117
А, и при нас ги има тези на улицата, но само един възрастен, назначен от общината, с униформа и с голям знак стоп. Наближим ли да пресичаме спира всички коли. Казват им лоли поп лейди.
Ето една в действие.

Последна редакция: сб, 10 окт 2009, 00:06 от Doret

# 42
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
тук, тази дейност изпълнява полицая.

# 43
  • Мнения: 6 713
Ще се опитам да ги снимам как действат тука и ще пусна снимки и аз. Peace

# 44
  • Мнения: 1 119
Наистина е интересно, давайте идеи, надявам се и тук да им дойде времето. И за раниците ще ви държа в течение какво правим, ако разбира се ви интересува. Hug

Общи условия

Активация на акаунт