Коледа идва!

  • 149 903
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 285
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Аз от много приготовления миналата година забравих да снимам... Правих 5-6 вида сладки - по рецепти от тук - бяха мноооооого хубави.
И понеже съм обявила бойкот на всички шоколадови дядо Коледовци и сие - подарявах само сладки, но пекох от меденото тесто кошнички. Препоръчвам ги - лесно стават и са много ефектни като се напълнят със сладките - т.е. всичко се яде. АКК правих - обаче на никой не му хареса - много ни е тежък на вкус - не че артиса, де. Тази година ще пробвам щолен. Вадя тефтера и записвам - обаче още сега се напълни с идеи, а Коледа къде е...... Ще ме побъркате!

# 286
  • Мнения: 473
Аз от много приготовления миналата година забравих да снимам... Правих 5-6 вида сладки - по рецепти от тук - бяха мноооооого хубави.
И понеже съм обявила бойкот на всички шоколадови дядо Коледовци и сие - подарявах само сладки, но пекох от меденото тесто кошнички. Препоръчвам ги - лесно стават и са много ефектни като се напълнят със сладките - т.е. всичко се яде. АКК правих - обаче на никой не му хареса - много ни е тежък на вкус - не че артиса, де. Тази година ще пробвам щолен. Вадя тефтера и записвам - обаче още сега се напълни с идеи, а Коледа къде е...... Ще ме побъркате!

На мен не ми се получиха кошничките нещо....счупиха се ...
Може ли повече пояснения плз.

# 287
  • София
  • Мнения: 387
Медунка, в как точно ги прави тези кошничи и колко големи бяха. А в какво ги пече?

# 288
  • София
  • Мнения: 2 658
моите бяха не от меденки, а от какаови бисквити с бадеми. На линка, който бях дала много добре е обяснено как се правят. За да не се счупят, не трябва да се препичат и хубаво да изстинат преди да се свалят от купичките.

# 289
  • Мнения: 339
Здравейте момичета. От 2-3 дни разглеждам и се вдъхновявам и днес реших да се пробвам със снежните топки на Танита. Това са ми първите сладки, много съм "боса" в готвенето, но всичко се получи, за което благодаря  Hug Имам един въпрос към вас. Когато се пекат такива неща на кой режим е най-добре да е печката - отгоре и отдолу или на някой с вентилатор? Ето и резултата с една ръчичка на моята помощничка Simple Smile Хареса и, така че смятам да се включваме и занапред Simple Smile

# 290
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Да, Петя таг много добре е обяснила - да не се препичат е важно. Аз ползвох керамични купи, които обърнах с дъното надолу и намазах с мазнина. После се оформя кошничката - може от цяло пърче тесто - разточено или от отделни парчета. Аз използвах формичките за цветя или за сладки и така се получаваха много хубави - с цветенца и листенца, с панделки, плетени - то е по-скоро моделиране. После използвах същата купичка за да изпека и дръжката. Лепих с карамелизирана захар. Идеята не е моя -  просто импровизирах. Но обрах овациите на родата и приятелите. А и децата оценяват домашното...
Благодаря на всички, че споделяте идеите си!

# 291
  • Мнения: 5 228
При мен проблемът със сладките е, че с дъщеря ми много обичаме да ги правим, така че прекаляваме с количествата, но като дойде Коледа и покрай всичките приготовления, сладкиши, ястия и какво ли още не, сладките остават на заден план и на никой не му се ядат, въпреки че стават вкусни и ароматни. Наистина са подходящи за подарък, но пак остават. Миналата година добре, че беше мъжът ми, до февруари яде сладки горкият.  Laughing

# 292
  • Мнения: 305
Миналата година добре, че беше мъжът ми, до февруари яде сладки горкият.  Laughing
Joy  Joy Ти пак имаш късмет с мъж който обича сладко.А моя не хапва. Та да не отидат зян аз си изяждам всичко послушно. После се премествам от тази тема директно в тази с диетите  Sad

# 293
  • Мнения: 132
Фукла, много ме размя, браво на теб и дъщеря ти  Hug.
Аз се притеснявам, че тази година ще съм в 7-мия месец долу горе и незнам дали ще мога да се справя. Лошото е, че преди Коледа имам рожденник, а след това и именик. И мислех по - от рано да почна, за да ч карам  по - еваш да ги правя.
Та днеска изпробвах едни мъфини и8 станаха страхотни, мисля да ги включа в менюто! Ето я рецептата:
    * 2 ч. ч. брашно
    * 2 ч. л. бакплувер
    * 1/2 ч. л. сода
    * 2 с. л.  какао на прах
    * 1 ч. ч. захар
    * 100 гр черен шоколад
    * 1 к. ч. стафиди
    * 250 мл. прясно мляко
    * 4 и 1/2  с. л.  олио
    * 1 яйце
    * 2 ванилийки

Брашното, ванилията, бакплувера, содата и какаото се смесват и пресяват заедно. Добавя се захарта и се разбърква добре. В отделна купа се разбива  яйцето, олиото и млякото. Течностите се изсипват към сухата смес и всичко се разбърква много добре на ръка. Добавя се ситно нарязаният шоколад и стафидите. Разбърква се леко. Сместа се разпределя във форма за мъфини и се пече в предварително загрята фурна на 200 градуса, около 20-тина минутки. Можете да пробвате с клечка за зъби, дали е опечено.

Много вкусно стана  #Crazy

# 294
  • Мнения: 1 236
На който му е омръзнало сладкото  Wink  : 

Лесни соленки

готово многолистно тесто (150г)
малко брашно, за ръсене при разточването
1 сл настърган пармезан
1 голямо яйце, разбито
1\2 чл лют червен пипер
морска сол

Фурната се загрява до 200С. Тестото се разточва да стане тънко, в кръг около 40см диаметър. Намажете го с яйце. Поръсете пармезана, червения пипер и малко морска сол, после ги притиснете отгоре с ръка, така че да полепнат добре към тестото. Нарежете тестото на ленти, 1см широки, дължина по желание (може до 20см дълги).
Всяка лента усучете леко като "тирбушон". Наредете ги в тава върху хартия за печене, като леко притискате краищата към тавата (така няма да се свият при печенето).
Ако не искате да ги печете веднага, може да престоят и в хладилник.
Пекат се 8мин, или докато се надуят и станат златисто-кафяви.
Извадете от фурната, оставете да изстинат в тавата и прехвърлете в чиния за сервиране. Може и да ги замразите в пластмасов контейнер.


# 295
  • Мнения: 930
ау, тук имало големи вкусотийки Laughing

# 296
  • Русе
  • Мнения: 410
Мислех, че само аз съм коледно настроена, а то .... колко страници имало изписани вече. Прочетох ги всичките и съм направила пак един голям списък за нови нещица.

Ето един албум от миналогодишните ми коледни сладки /не всичко от албума е от Коледа/

Тук са меденки, коледно влакче от меденки, рохличките на Наталина, снежни топки, бисквити Трюфел на Юлия от Гответе с мен, линцеровите сладки и покривчето на Наталина, щолен на Джема май беше, не помня, елхички, шоколадови цветя  и кравайчета.

http://dimana.snimka.bg/hobby/koleda-2008.318793.9402115

# 297
  • Мнения: 1 236
за вдъхновение на сръчните домакини:

# 298
  • Мнения: 1 800
работя над обещанието си Simple Smile

# 299
  • София
  • Мнения: 2 671
за вдъхновение на сръчните домакини:


Искам и аз такива формички-снежинкиииииииииии, пък! Ама не съм намерила кой да ми ги донесе  Confused

Общи условия

Активация на акаунт