Коледа идва!

  • 149 886
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 305
Бои съм си купувала и от 345, а може и боя за яйца.

Костиля, а къде е рецептата за тези какаови бисквитки?

# 436
  • Мнения: 678
Simple Smile момичета, тя наш'та с тия формички сатана мако като приказката за неволята  Wink
Ами аз освен да седна да загледам как се поръчва от и бей и да поръчваме. Утре ще пробвам.
Аз поръчвам доста често от ибей и ще помагам ако някой се наеме да направи обща поръчка(макар че там са доста продавачи и е объркващо с обща освен ако не е от един продавач).
Ако един двама искат нещо мога да поръчам и платя ,но наистина знаещи какво искат

# 437
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ето малко снимки от миналата година

Тази година ще правя пак медена къщичка и такава елхичка

От солените вкусотии ще повторя тези
 
и ще добавя пингвинчета - за съжаление не помня кой беше пуснал рецептата, но е много добра Simple Smile Още солени идеи тук и тук

# 438
  • Мнения: 28

Костиля, а къде е рецептата за тези какаови бисквитки?


Ами реших за да не натрапвам рецептата, първо да пусна снимка и при интерес да пусна и рецептата
Ето тук съм написала рецептата
Дано ти допадне  Simple Smile

# 439
  • София
  • Мнения: 3 090
Костиля  Hug благодаря ти за рецептата, страшно са вкусни, но и през ум не ми е минавало да ги направя вкъщи! След като имам рецептата, ще се пробвам  Laughing

# 440
  • София
  • Мнения: 5 605
Simple Smile момичета, тя наш'та с тия формички сатана мако като приказката за неволята  Wink
Ами аз освен да седна да загледам как се поръчва от и бей и да поръчваме. Утре ще пробвам.
Аз поръчвам доста често от ибей и ще помагам ако някой се наеме да направи обща поръчка(макар че там са доста продавачи и е объркващо с обща освен ако не е от един продавач).
Ако един двама искат нещо мога да поръчам и платя ,но наистина знаещи какво искат
И аз се зарових в ибей, ама от звездичките има само 4 комплекта, поне от това, което видях. Момичета, понеже комплектите са малко, а желаещите сме много, който няма друг вариант, да поръча от ибей,   Мил@  Hug, аз ще поръчам от Англия от М&С /по-напред бяха дадени снимки/, но от там повече от 3-4 кутии няма да може да домъкне сестра ми, че тя винаги е със свъхбагаж, а сега и подаръци сигурно ще носи. Ако ми се отвори парашута да замина началото на декември за 2-3 дни, ще взема за всички, но с това малко бебе...не съм сигурна. Така че казвайте.

# 441
  • Мнения: 959
вече са отговорили , но и аз да кажа - поръчах ги от хом шопинг.бг, но линка наистина неможе да излезне  Peace

# 442
  • София
  • Мнения: 5 605
shemet_neveroiaten, невероятни неща си сътворила, очите ми останаха  Hug ! А тази елха как я направи? А звездичките? Моля те, повече подробности, за такива неопитни кулинарки като мен!

# 443
  • Варна
  • Мнения: 506
shemet_neveroiaten , шапка ти свалям - невероятно си ги направила. Определено ще ти копирам елхичката тази година. Жестока е smile3521

# 444
  • Мнения: 3 499
shemet_neveroiaten, страхотни са и снежинките, и елхичката!

# 445
  • Мнения: X
Здравейте, дами!
Такива приятни и сладки спомени имам от миналогодишната тема, че не мога да пропусна тази! Радвам се, че отново ще споделим кулинарните си намерения и заедно ще сътворим чудеса!

# 446
  • София
  • Мнения: 5 255

Шемет, невероятни са  Hug
Ще споделиш ли за начинаещи сладкари, кога ги направи? (Колко време преди Коледа)
и кога ги украси?  Crazy А ако кажеш и по коя рецепта...  Blush

# 447
  • Мнения: 331
Последните дни само търся формички по магазините и се ровя в старите коледни теми да събирам идеи. Миналата година направих сладки по рецептите от нашия форум, за което ИСКРЕНО БЛАГОДАРЯ на всички вас! Ето и малко снимки:
http://picasaweb.google.com/valiabeleva/wbKMZE#5296997588943056930 - джинджифиловите сладки на Зори;
 http://picasaweb.google.com/valiabeleva/wbKMZE#5296996934565501794 - меденките на Джули;
http://picasaweb.google.com/valiabeleva/wbKMZE#5296996940332501586 - линцеровите сладки на Наталина
Тази година отсега съм заформила един дълъг списък. Надявам се батковците да ми помагат при украсяването като миналата година.

# 448
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
А тази елха как я направи? А звездичките? Моля те, повече подробности, за такива неопитни кулинарки като мен!

Звездичките за тортата изрязвах по хартиен шаблон с нож - по-лесно се реже ако имате въртящ се нож като тези за пица.
Ето снимка от процеса на слепване


За малките елхички ползвах комплект звездички формички за сладки - миналата година слепвах с бяла глазура но тази мисля да слепвам с мармалад - така и меденките ще са още по-апетитни.

# 449
  • Мнения: 655
мацки,страхотни идеи давате smile3501

аз следя темата,и миналата година също много ми помогнаха темите Peace

ето и доказателство Joyе не е кой знае какво.......

http://nahodkata.snimka.bg/cooking/moiata-kuhnia.341865.10555010

та сега съм решила да правя Дрезденския щолен на Джемма,та имам питане Thinkingкупих си лимонови корички,ама не мога да намеря портокалови,от каде да си взема newsm78и предварително да кажа-не съм от София Grinning

и аз си взех от комплекта за шоколад,та да видим какви ще ги сътворя Laughing

ще се отчета съсснимки newsm10

Общи условия

Активация на акаунт