Коледа идва!

  • 149 824
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 625
Момичета решила съм и аз да направя Англйски коледен сладкиш и има нещо което не ми е ясно:

"Отгоре се слага пекарска хартия, двойна, завързва се (аз не я връзвах, а сложих капака, за да улегне и стои сгъната след като махна капака)."

Как да я вържа отгоре тази хартия?  BlushИ още нещо с  хартията отгоре ли се пече?

Благодаря Ви

# 751
  • Мнения: 8
Ето рецепта за меденките с пълнеж:
Продукти:
2 яйца                       
1ч.ч. олио                         
6с.л. мед                     
2ч.л. сода
2ч.л. канела (подправка за меденки)
1ч.ч. пудра захар
1 ванилия
брашно колкото поеме

Замесва се меко тесто, което се разделя на 10 топки. Всяка топка се усуква като фитил и от него се изрязват 10-12 части, които оформяте между дланите като топчета. Топчета се редят в тава на разстояние защото увеличават размера си. Слагат се в загрята фурна на около 200 градуса. Съветвам ви да ги оставите по светлички, ако се препекат е значително по-трудно да се издълбае вътрешността.
Докато са още топли се идълбават (като изстинат се трошат) и със трохите се прави следният пълнеж:

Трохите са заливат с чаена чаша мляко, 2 ч.ч. счукани орехи,2 с.л. какао, 1 пакетче краве масло и мармалад (тъмен,аз слагам сливов). С този пълнеж се пълнят меденките и се слепват 2х2. Заливат се с разтопен шоколад.
Пробвайте, страхотни са!  Hug

# 752
  • Мнения: 159
Момичета решила съм и аз да направя Англйски коледен сладкиш и има нещо което не ми е ясно:

"Отгоре се слага пекарска хартия, двойна, завързва се (аз не я връзвах, а сложих капака, за да улегне и стои сгъната след като махна капака)."

Как да я вържа отгоре тази хартия?  BlushИ още нещо с  хартията отгоре ли се пече?

Благодаря Ви

Ами хартията няма как да стои отгоре, ако не е завързана. Аз сложих 2 листа и хубаво ги завързах с конец около тавата. А иначе Джема е пекла в същата кутия, където е съхранявла кекса и просто като е сложила капака, хартията добре се огънала и не е паднала ( поне си мисля, че е така  Embarassed )

# 753
  • Мнения: 3 379
bebeiti, ако печеш в кутията, в която ще съхраняваш (такава, каквато Джемма е показала в описанието), тогава слагаш фхартията отгоре, слагаш капака за извество време (преди да сложиш кекса във фурната), после като махнеш капака хартията си седи. Да, с нея се пече, иначе ще изгори отгоре.

# 754
  • Мнения: 331
Момичета, направих списък на основните продукти за коледните сладки, които съм си набелязала. Ужасих се! 5кг брашно, 1.400кг краве масло, 2.600кг захар, 1.500кг пудра захар, 1.500кг орехи, 25 яйца. Вие някога правили ли сте си такава сметка? Това са огромни количества. Махах, махах рецепти, останаха ми най-хубавите и нищо не махам вече! да му мислим после как ще се чистим от толкова отрова.  Simple Smile

# 755
  • София
  • Мнения: 6 248
Момичета, направих списък на основните продукти за коледните сладки, които съм си набелязала. Ужасих се! 5кг брашно, 1.400кг краве масло, 2.600кг захар, 1.500кг пудра захар, 1.500кг орехи, 25 яйца. Вие някога правили ли сте си такава сметка? Това са огромни количества. Махах, махах рецепти, останаха ми най-хубавите и нищо не махам вече! да му мислим после как ще се чистим от толкова отрова.  Simple Smile

Правих миналата година. Така си е, но за да се направят по 3-4-5 вида сладки, къщички и прочие си се събира това количество. Аз за това тази година започнах по малко да пазаря необходимото (което е по-трайно де), за да не се шокирам пак Simple Smile

# 756
  • Мнения: 331
 Къщичката и влакчето даже не съм ги смятала. Embarassed Благодаря за напомнянето, че и аз съм тръгнала да пазарувам по малко, за да не го усетя.

# 757
  • Мнения: 45
Да сте виждали формичка на Коледно кравай-че, да се продава някъде?

# 758
  • София
  • Мнения: 2 658
ами аз затова ще си направя половината неща този месец. Peace Щолените, джинджифиловите сладки те си отлежават, ще направя и замръзя два вида сладки и ще си купя от сега всичкия ми необходим шоколад и марципан. Тия дни отивам до Метро.

# 759
  • Мнения: 1 777
Да сте виждали формичка на Коледно кравай-че, да се продава някъде?
Може ли снимка на това коледно кравайче?

# 760
  • Мнения: 50
Аз утре ще мина през Пикадили да видя какво имат там, като формички, глазури и т.н. и после ще ви кажа  Hug

# 761
  • София
  • Мнения: 5 604
Втора седмица се опитвам да пиша, ама нали децата са болни и или едното ми се качи на главата или другото зареве...Но пък исках да се похваля, че пробвах много рецепти и избрах фаворитите ми за Коледа. След малко ще напиша какво смятам да правя, но моля по-запознатите за съвет кога да ги правя.  момичета, а магазина на Солинген в София, този на Пиротска, за който говорихте по-напред ли е?

# 762
  • София
  • Мнения: 2 658
Да сте виждали формичка на Коледно кравай-че, да се продава някъде?
какво имаш предвид? Нещо такова ли е или като кравайчетата на Наталина? http://tanitaang.blogspot.com/search/label/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0

# 763
# 764
  • Мнения: 1 777
Благодаря ,никога нямаше да се сетя че на  меденки с такива формички им викат коледни кравайчета.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт