Почиствате ли чиниите преди да ги сложите в миялната?

  • 4 943
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Въпрос - спор водим тук, моята теза е, че няма нужда да изплаквам чиниите след вечеря ( не говоря да ги метна с кокалите вътре...), а отсрещната страна настоява, че има нужда.
Аз не разбирам защо трябва да ги изплаквам, след като имам миялна.
Дори да има трохи в/у тях, пак ги слагам и са чисти, достатъчно е отвреме навреме да почиствам филтъра.
Спорът се породи от това, че в перката беше 'заседнала' една семка от лимон, което пречеше на водата да излиза от въпросната дупка, което влияе в/у измиването.
Добре, този довод го приемам, въпреки, че реално погледнато шанса семка да попадне в дупчицата не  ми се струва голям ...

И така, вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 957
Цитат
Въпрос - спор водим тук, моята теза е, че няма нужда да изплаквам чиниите след вечеря ( не говоря да ги метна с кокалите вътре...), а отсрещната страна настоява, че има нужда.
Аз не разбирам защо трябва да ги изплаквам, след като имам миялна.
Дори да има трохи в/у тях, пак ги слагам и са чисти, достатъчно е отвреме навреме да почиствам филтъра.
Подкрепям с две ръце казаното Peace

# 2
  • Мнения: 803
Eх, отново прекрасна тема Laughing.Но този път знам отговорите на 90 %.

Лично аз                
имам разработка по тази тема. Докторат, така да се каже.  Mr. Green Не, няма нужда от овации. Забранено ми е обаче да публикувам.

Конкретно в нашето домакинство
викаме за теб в този спор Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз мисля като теб!  Peace

# 4
  • Мнения: 1 800
Зависи каква е миялната. Имали сме такава с вграден food disposer, тогава не съм изплаквала. Сегашната, която ползвам, няма такова нещо и трябва да ги 4истя, ако не го правя трохи и разни дребни хранителни остатъци се заплепват по съдовете Sick

# 5
  • Мнения: 46 591
Че то, ако ще ги плакна, направо ще ги измия  Mr. Green

С парче кухненска картия или салфетка обирам грубото и ги слагам в миялната Peace

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
естестсвено, че да.
Мърлявщинката ми е неприсъща.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 6 713
Нещо като полу-миене прилагам. Пускам на най-кратката програма и винаги са били идеално измити.  Peace Но друг е въпросът, че я пускам само по празници или като имаме гости. Обичам да си мия чиниите ръчно. Mr. Green

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Твърдо НЕ! Че ако ги изплакна за какво ми е миялна?! С още едно движение и ще ги измия.

# 9
  • Мнения: 672
Да се включа и аз в отбора на мърлите  Mr. Green
Не плакна чиниите, само забърсвам със салфетка едрите боклуци. 

# 10
  • София
  • Мнения: 1 419
Дала съм 900лв. за миялна, не за да и слугувам, а да слугува тя на мен.
Да си мие, нали затова и плащам Simple Smile
Само почиствам остатъците с вилица или хартия и пускам.
Благодарение на Дедо си оправих  солта и гланца , и сега щастието ми е пълно Simple Smile

# 11
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Само със салфетка забърсвам .

# 12
  • Мнения: 13 209
Слагаме ги в мивката и докато си мия дървената дъска за рязане, която вече не слагам в миялната- те са изплакнати. После ги подреждам в миялната.

# 13
  • Мнения: 6 304
Поизплаквам, защото ме е гнус после да чистя мизерии от филтъра и уплътненията.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 309
Почиствам остатъците само със салфетка или кухненска хартия.иначе няма смисъл от миялната.

Общи условия

Активация на акаунт