Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 25!

  • 25 719
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 889
честито Мама Галка! Simple Smile На мен само първият път ми намаля кърмата преди цикъла. Вторият път не разбрах, че ми е дошло.  Да видим как ще е третия път. Simple Smile
Брит, благодаря! Simple Smile
Чудя се да ходя ли на лекар, или е нормално newsm78. Първият ми цикъл (1г.5м. след раждането) продължи по-малко от едно денонощие. Да се шашкам ли, или да го отдам на още неорегулиралите се хормони newsm78 Поне млякото се върна, по-обилно даже.


mama galka, и на мен първия път когато ми дойде след раждането, продължи по-малко от 48 часа и беше много слабо. След това обаче ми стана много по-обилно отвсякога и продължава по 6 дни.  Tired Надявам се скоро да се регулира, защото е ужасно.

П.П. Не трябва ли да се прави нова тема след 50 страници или тази може и по повече?  newsm78

# 751
  • Мнения: 376
Утре си я взимам, мислех, че може да се е отказала за 1 седмица, но май няма шанс. Странното е, че въоще не е сукала от събота, а аз не съм цедила, гърдите ми са почти ок - натежали са малко, но не са напрегнати - май млякото ми вече е много малко.

Olive, радвам се като те чета. Даваш ми надежда. И аз не цедих онзи ден, дето бяхме разделени за около 28 часа. Нито ми се надуха, нито натежаха, нито ни6то. Миро се представил страхотно. Сега спим вече по-спокоино.

svetlitsa   - след раждането моят цикъл стана много обилен, и свършва много по-бързо - ако преди да е бил 7-8 дена, сега за 4 сме приклиучили.  Имаше маи един два пъти когато беше обилно и повече дни, но се оправи. Мисля че това е нормално. 6те се регулира! Peace

# 752
  • София
  • Мнения: 6 716
Утре си я взимам, мислех, че може да се е отказала за 1 седмица, но май няма шанс. Странното е, че въоще не е сукала от събота, а аз не съм цедила, гърдите ми са почти ок - натежали са малко, но не са напрегнати - май млякото ми вече е много малко.

Olive, радвам се като те чета. Даваш ми надежда. И аз не цедих онзи ден, дето бяхме разделени за около 28 часа. Нито ми се надуха, нито натежаха, нито ни6то. Миро се представил страхотно. Сега спим вече по-спокоино.

Ааа, не знам каква надежда ти давам, но още не се е отбила, когато ме видя, след 1-2 минути си поиска ам-ам. Laughing
Но е факт /поне при нас/, че такива раздели - за по 2-3 дни или 1 седмица, малко поуспокояват темпото - сега суче по-малко от преди.

# 753
  • София
  • Мнения: 1 715
При нас разделите са с обратен ефект - става като закачена, постоянно вика "Цока ми се", дърпа ме доста настървено Crazy
Казах и, че след 3г. амчетата стават горчиви и май ще приложа това. Нещо взе да ми идва в повече, а говоренето, че е голяма не дава резултат Tired Засега отвличането на вниманието е най-ефективно, но не става винаги.

# 754
  • Мнения: 425
Момичета и аз обмислям една раздялас малкия за 2-3 дена през пролетта,но...съм в голяма чуденка как ще реагира newsm78?евентуално ще отсъствам от Бг,та ми е още по притеснено,че ако се наложи няма да мога да отида при него веднага-Той досега не се е разделял за повече от няколко часа с мен,а през ноща -никога!Споделете моля как са се държали вашите деца когато за пръв път се разделихте с тях за повече време,дали да не пробвам да го оставя за една нощ на баба му и да видя как ще протекат нещата!?

# 755
  • София
  • Мнения: 6 716
lui jo, можеш да пробваш за 1 нощ - за тренинг.
Аз оставих Анна за 1 седмица при баба й, когато беше на почти 2 г., но преди това я бях оставяла 1-2 пъти за по 1-2 дни - за да не й дойде изведнъж. На 2 г. й бях липсвала много, прегърна ме и ме гушкаше, все едно не е очаквала да се върна, въпреки че й се обаждах по 2 пъти дневно. Heart Eyes
Сега, на почти 3 г., беше коренно различно - мисля, че дори й хареса да бъде при баба си, със сигурност пак й липсвах, но вече бе по-осъзната, че ще се върна скоро. Относно кърменето - тя винаги е готова пак да засуче, разделите не й се отразяват.
Мила мама - аз определено виждам обратния ефект - но едва от този път - преди и тя почваше да суче повече след раздяла - предполагам, за да парира емоционалния стрес, който е преживяла. Докато сега много обяснявах, че ще се разделим за малко, тя казваше как мама и тати отиват да карат ски, а тя ще бъде при баба и дядо и ще си играе с тях, и идеята й допадаше. Simple Smile Нашето кърмене е за заспиване, като се прибера от работа и евентуално през нощта, е, и през уикендите - по 3-4 пъти на ден, и на мен не ми пречи, ако много ми писне, казвам, че гърдите са болни и слагаме лепенки /тя ми ги залепя Grinning/, това работи при нас и отлага сученето докато реша.

# 756
  • Мнения: 2 401
Olive, твоето кърмаче е направо за пример, щом даже само залепя лепенките! Laughing
 И  на мен през април, живот и здраве, ми предстои раздяла с кърмачето и ми е страшно притеснено, дори мисля и да не се обаждам по телефона да не се разстройва.

# 757
  • София
  • Мнения: 6 716
Не, напротив - обаждай се, те се радват, особено ако преди това си й казала, че мама ще й звъни и че мисли за нея.

# 758
  • София
  • Мнения: 1 715
liu jo, за първи път оставих дъщеря ми на около 2,5г. за една нощ. Като се върнах, не ме пускаше и до тоалетна сама Rolling Eyes Играла си е, но по някое време се натъжавала. След няколко месеца пак за два дни я оставихме и беше по-добре. А миналия месец и този пътувах в чужбина за по 5-6 дни. Няма никакви проблеми, весела е, заспива сама. Обаче като се върна, цокането става доооста продължително и често. При нас май е  и заради това, че доста и говоря, че е голяма, че след 3г децата вече не цокат... А тя знае, че скоро става на 3.
 

# 759
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 851
Нов епизод 26  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт