редукция на ембрион

  • 4 499
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте момичета, току що  се връщам от доктора си  толкова съм объркана и уплашена,че не зная от къде да започна. Cry Cry Cry..Преди месец и нещо се подложихме на инвитро,за щастие опитът беше успешен и заченах .Толкова бях  щастлива ..до днес. CryДнес доктора след преглед установи че ембриончетата ми са три и каза, че предвид  телеслойението ми, килограмите 45кг., и цялостното ми анеми4но състояние, износването на 3 те ембриона е по4ти невъзможно и ми препоръчва да направим редукция на поне единия.Допитах се до още 3 специалисти и всички казват, че ще е чудо ако изобщо ги износя.т.е.редукцията е неизбежна Sad Sad SadМного се тревожа и не зная какво решение да взема.Зная също , че и редукцията крие рискове и може да изгубя и трите ембриона.
Моля Ви момичета , ако някоя от вас е имала подобен проблем и най важното за мен е да разбера имали и какви са реалните шансове на бебетата след редукция.Моля ви споделете ако някои е правил редукция и какво се е случило след това.
Благодаря ВИ!Дано да успея да взема правилното решение Cry Cry Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 12 231
  Здравей,
мога да те посъветвам да пуснеш темичката и в близнашкия подфорум. Там със сигурност има доста мами минали през това изпитание, които ще могат да споделят опит и мнение.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 165
  Здравей,
мога да те посъветвам да пуснеш темичката и в близнашкия подфорум. Там със сигурност има доста мами минали през това изпитание, които ще могат да споделят опит и мнение.
По-добре в "Проблемно забременяване". Дори ако потърси ще намери доста теми по въпроса.

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
прочети тази тема. Майката е преживяла това и сега се радва на две дечица Peace
дано ти е от полза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=443837.0
Успех,каквото и да решиш Peace Hug.

# 4
  • Мнения: 2
Не са притеснявай, koki-topi ! От това най- малко имаш нужда сега.
За твое успокоение ще споделя, че най- добрата ми приятелка, направи редукция на три ембриона. Бяха се захванали 5. Всичко мина успешно и без проблеми. От 20 дни е щастлива мама на близначета.
 
 

# 5
  • Мнения: 4 589
Здравей,

аз правих редукция е 9 г.с. Махнахме един ембрион оставихме 2. Всичко вървеше идеално до 21 г.с. Когато се появи инфекция, доведе до спукване на мехура на едното бебе. Родих в 25 г.с. Едното живя 2 дни, Алекс 5 месеца и половина.

Риска е голям и при 3 и при редукция. Няма да те лъжа. Няколко момичета с редукция не успяха да видят живи децата си.

Успех ти желая и горе главата.

Общи условия

Активация на акаунт