ПрЪвУписТните мЪнЯци не са КОНСКИ ПАЦИ- 37 тема

  • 37 386
  • 748
  •   2
Отговори
  • Мнения: 9 814
Заповиадаите!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Да се запиша:

Цитат
Тук на колко жени са им избояли членове

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Модерирах малко заглавието, надявам се не сте против. А и да сте, все тая  smile3534

# 3
  • Мнения: 2 241
Конските паци са хита на сезоня  Mr. Green

# 4
  • софия
  • Мнения: 21
Аз искам да се наместя в темата с един въпрос-много често ми боде очите напоследък изписването на преценя,вместо преценява-правилно ли е въобще така да се пише?
Със сигурност и двете форми са правилни. Разликата идва от вида на глагола -дали е от свършен или несвършен вид. Аз съм си изградила собствена логика - при глаголите от свършен вид може да се постави " да" пред тях. " Преценявам" и " да преценя". Разлика има и в миналите времена - " прецених" и " преценявах".
Съвсем различно е при "пазарувам" и "пазаря". " Пазаря" - няма такова животно. В този случай глаголът в свършен вид е " да напазарувам".

Поправка - това, за което питаш ти, касае 3л.ед.ч; в този случай трябва да е или " прецени" или " преценява"

# 5
  • Мнения: 1 178
Аз искам да се наместя в темата с един въпрос-много често ми боде очите напоследък изписването на преценя,вместо преценява-правилно ли е въобще така да се пише?
Със сигурност и двете форми са правилни. Разликата идва от вида на глагола -дали е от свършен или несвършен вид. Аз съм си изградила собствена логика - при глаголите от свършен вид може да се постави " да" пред тях. " Преценявам" и " да преценя". Разлика има и в миналите времена - " прецених" и " преценявах".
Съвсем различно е при "пазарувам" и "пазаря". " Пазаря" - няма такова животно. В този случай глаголът в свършен вид е " да напазарувам".
А когато казват "Всеки сам си прецЕня", тогава къде е логиката?  Wink

# 6
  • Мнения: 196
Няма логика има грешка казва се "Всеки сам си преценява"
И още глаголът е "преценявам" а не "преценям"

# 7
  • Мнения: 1 178
Няма логика има грешка казва се "Всеки сам си преценява"

Всеки сам си преДцЕня какво да пазарИ!  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Абе, има глагол "пазаря", но го използват за "пазарувам"  Joy Щеше да има някаква логика, ако наистина се пазарим за цените  Crazy
"Отивам да пазаря листи" ми е любимо   Crazy

# 9
  • Мнения: 1 192
По-добре щеше да е БългЪрски КОНСКИ ПАЦИ, ама от мен да мине, ще се запиша   Laughing

# 10
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Добре си е така, нали сме правописни маниаци, а не коне с капаци.  Joy

Тъй като явно другата тема отпада да си запиша поста



Цитат
Тук на колко жени са им избояли членове

# 11
  • Мнения: 2 241
Добре си е така, нали сме правописни маниаци, а не коне с капаци.  Joy

Тъй като явно другата тема отпада да си запиша поста



Цитат
Тук на колко жени са им избояли членове

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 252
Цитат
здравеите аз съшто имам бебе на 5 месеца и ми е много трудно и аз като храна на обиад после иска млиако незнам как ше откажем млиакото?
Цитат
Всичко ще си каже ти 
newsm78

# 13
  • Мнения: 750

Цитат
Всичко ще си каже ти  
newsm78





Оправих си го  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 196
Май има връзка между членовете и паците а  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт