Коледа идва! - 2

  • 82 800
  • 745
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 223
много хубавички тези коледни формички Heart Eyes
виждам, че сте писали за меденките на предната страница; аз моите ги правя с олио, по рецептатта на Джема и са си мекички още като ги извадиш от фурната, макар че като постоят няколко дена, май наистина омекват още; съхранявам ги на терасата, която е остъклена и не е особено студена; Peace
ето и една пълнена тиква от мен; в предната тема писах как се приготвя, но нямах снимка за качване Blush
тя и тази всъщност е  половинка, но беше доста голяма, та за това; за Бъдни вечер ще взема по-малка за да я изпека цяла Hug
по-късно ще сложа и парченце, че още не съм я отрязала;

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 11:00 от mitsie

# 481
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Дай линк към пълнежа, моля Simple Smile

# 482
  • Мнения: 655
mitsie,съобразявай се Crossing Armsв темата има кърмачки,бива ли такива вкусотии Naughty Joy Joy
да знаеш след такава красота,каквато си направила smile3501това ще ми е едно от нещата за Бъдни вечер newsm10не съм правила до сега,но дано стане Peace

айде моля те мила кажи как точно я правиш Praynig Hug

коригирам се Naughty,писала си в предната тема,бягам да се ровя да видя как е технологията  animal037

Дай линк към пълнежа, моля Simple Smile

Бу,така като гледам май пълнежа е-стафиди,орехи,парчета тиква,ябълки,ром/коняк,уиски с лед Mr. Green/ ,поне на мене така ми се струва newsm78 Peace

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 11:39 от nahodkata

# 483
  • Мнения: 409
Дай линк към пълнежа, моля Simple Smile

Миналата Коледа правих "Пълнена тиква" по тази рецепта
Рецептата позволява всякакви "импровизации" Peace

# 484
  • Мнения: 655
Дай линк към пълнежа, моля Simple Smile

Миналата Коледа правих "Пълнена тиква" по тази рец … 87;та
Рецептата позволява всякакви "импровизации" Peace

не съм Бу,ама все пак да кажа...........

мерси много  bouquetще поразгледам и ще се спра на накоя рецепта Peace/защото и аз се навих да я правя/

# 485
  • Мнения: 3 219
Аз правих предната Коледа също , но по рецепта на Доня Коприва, ето ще я цитирам (с големи благодарности към нея  bouquet)



Коледно тиквено предложение от Доня Коприва

Взима се една средноголяма кръгла тиква. Отрязва и се капачето отгоре и се запазва за похлупак. Изчиства се отвътре и се измива добре. Ще ви изброя продуктите за пълнежа, а количествата са според моя вкус и могат да се променят според вашия.
Локум - 2 малки или една голяма кутийка.
Орехи(ядки) - 200 - 300 гр.
Мед 5-6 супени лъжици
сушени плодове - кайсии, банани, сини сливи, фурми....ако се сетите за още направо слагайте
50 - 100 гр. алкохол - ром, коняк. Може и есенция на от тези на д-р Йоткер

Изчистената отвътре тиква се пълни...
на дъното се слага половината мед, ред орехи, ред локум, ред сушени плодове и пак ред орехи, ред локум, ред сушени плодове... и така докато се напълни тиквата или ви свършат продуктите. Накрая се залива с останалия  мед и алкохола или есенцията, захлупва се с капачето и се слага да се пече.
Пече се в тавичка с малко вода на дъното, а когато се изпари водата се долива отново. Пече се дълго на слаба фурна. Аз я пека 5-6 часа на 100 - 120 градуса. Става вълшебна. Тежък десерт е, но много вкусен и красив
Да ви е сладко! 
 

# 486
  • Мнения: 844
Точно по тази рецепта правих Пълнената тиква и стана разкошна .... мисля че със сушени плодове е по - сполучлива  Peace

# 487
  • Мнения: 112
Днес у дома ще приготвяме част от коледните сладки!

# 488
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Чудна рецепта за тиква Simple Smile Обезателно по Коледа ще напълня една.

# 489
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
 Започвам и аз с коледните сладки. Вече трета година правя меденките на Джули, за което благодаря на Наталина!
 Тази година реших  да пробвам и  Джинджифиловите сладки на Зори. Моля, правилите ги да ми кажете- под 1 кафена лъжичка да разбирам  1/2 чаена лъжичка ли? Направих тестото и ми стана доста кафеникаво ( оттук ми тръгна и съмнението, че съм оплескала нещо), а на снимката готовите сладки са доста жълти  newsm78 
 

# 490
  • Мнения: 1 983
.

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 15:30 от Snarky Chimpfanny

# 491
  • Мнения: 857
От няколко днни чета тази тема и рецептите.
Толкова идеи има, че не знам от къде да почна  Crazy.
Коледна къщичка няма да правя, но сладки със сигурност - всичко, което се показали, е чудесно
Много благодаря.

# 492
  • Мнения: 305
Имам един спешен въпрос. Мислех да почвам Джинджифиловите сладки, но като прочетох рецептата ми се струва, че и те са тип меденки. Може ли да ми кажете дали наистина "бият" на меденки, че ще ми станат много.

# 493
  • Мнения: X
nahodkata, много ми хареса на вид крейзи кейка ти, но не успях да намеря рецептата Embarassed ако си я дала въобще де Rolling Eyes
Би ли ми помогнала с намирането? Simple Smile

# 494
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Привет! Аз днес изрових една рецепта от стар брой Кулинарен журнал за
Канелени звездички - 25-30 броя
3 белтъка
250 г пудра захар
1 с.л. канела
350 г ситно смлени бадеми
1 ч.л. лимонов сок
Белтъците+лимоновия сок се разбиват на твърда пяна, като постепенно се дабавя пудрата захар.
Отделят се 3 с.л. от сместа.
В останалата част се добавят канелата и бадемите и се разбърква добре.Тестото се завива в домакинско фолио и се оставя за
30 минути в хладилник. Фурната се загрява до 150 градуса. Тестото се разточва немного дебело. С малка формичка се режат
звездички и се нареждат в тава с хартия за печене. Отгоре се мажат с отделената белтъчна смес. Пекат се 15 минути, след това фурната се намаля на 100 градуса и се пекат още 20 минути.
Миналата година ядохме такива звездички, но бяха купешки, много ни харесаха и сега реших да ги направя.
Питането ми е - според вас, мога ли да ги направя днес-утре и ще стават ли за ядене на Коледа?

Общи условия

Активация на акаунт