стипендия за майки студентки редовно обу4ение???

  • 104 775
  • 696
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
не открих нищопо темата тук-ако има оба4е такава-насо4ете ме и ще изтрия тази Praynig
става въпрос за месе4ни стипендии за студентките с дете-не за тези 2880 лв еднократно,които дават
от моя университет ми казаха,4е имам право на такава и днес помолих братми да подаде документите-подава се на общата бланка за стипендия-социална-с акта за раждане на детето-оригинал-първо се заверява в у4ебния отдел а после се пдава в пари4ен отдел -въпроса ми е???някой полу4ава ли такава стипендия и колко е реално на месец-преди време по телефона ми казаха-230 лв-а сега жената е казала на брат ми 120лв-това важи до колкото знам за деца до 5 год-и става въпрос за софийски университет,но мисля,4е важи за вси4ки
моля споделете инфо Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 555
За СУ е 120лв в момента. През 2007-2008 беше 90лв.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 364
Да, за СУ (аз уча там) стипендията е в размер на 120 лв. за майки редовно обучение с деца до 6 годинки. Не знам как е в другите университети, но най-вероятно всяко държавно ВУЗ има подобни стипендии.
Най-добре е да се информираш от правилника и паричния отдел на своя университет.

# 3
  • Мнения: 12
понеже с много ровене си отговорих сама-да ви напиша и тук-дано съм полезна на някой-стипендии се отпускат на вси4ки редовни студентки с деца от 2 го 6 год-тоест ,на които им е изтекло май4инството-всеки университет определя каква да е стипендията-между 60 и 90 лвето тук го пише това 
http://portal.uni-sofia.bg/docs/rules/grant.pdf

# 4
  • Мнения: 12
Стипендиите на чуждестранните студенти, на
несемейните студенти без двама родители, на студентите инвалиди, на студентите с
двама родители инвалиди, на студентите с един родител, който е инвалид и на
студентките с деца до 6-годишна възраст се отпускат от началото на учебната година и
се изплащат за 12 месеца за всеки месец поотделно.
(3) (Изм. доп. ДВ бр. 30/2002 г.) Стипендии се отпускат без спазване на
ограничението по чл. 1, ал. 2, т. 2 на:
1. несемейните студенти без двама родители, студентите инвалиди и студентите с
двама родители инвалиди, студентите с един родител, който е инвалид-от началото на
месеца, следващ месеца, през който е възникнало основанието за получаването им;
2. студентките с деца до 6-годишна възраст-от деня, следващ деня на
преустановяване изплащането на парична помощ (обезщетение) за бременност,
раждане и отглеждане на дете;

3. чуждестранните студенти, приети по актове на Министерския съвет, за първата
година на обучението;
4. чуждестранните студенти, приети по междуправителствени спогодби за
образователен, научен и културен обмен.
(4) Студентките майки запазват правото си за получаване на стипендия до края на
учебния семестър, в който детето навършва 6- годишна възраст.
(5) Стипендия не се изплаща за времето, през което студентките майки получават
парична помощ (обезщетение) за бременност, раждане и отглеждане на дете
.
(6) Студентите в последния семестър на обучение получават стипендия до края на
месеца, в който приключва първата сесия за държавен изпит (защита на дипломна
работа) съгласно учебния план.
(7) Студентките с деца до 6-годишна възраст, които не са се дипломирали на първата
сесия, получават стипендия до края на месеца, в който приключва втората сесия за
държавен изпит (защита на дипломна работа) съгласно учебния план.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 152
Постановлението гласи "НА СТУДЕНТИТЕ, ДОКТОРАНТИТЕ И СПЕЦИАЛИЗАНТИТЕ ОТ
ДЪРЖАВНИТЕ ВИСШИ УЧИЛИЩА И НАУЧНИ ОРГАНИЗАЦИИ".   

В частните университети има ли такава стипендия ?

# 6
  • Мнения: 2
Аз получавам 80 лв. такава стипендия,единствено ми поискаха акта за раждане на детето и да попълня една бланка ,и това е.Всяка майка-студентка има право на такава стипендия до навъране  5 години на детенце,така поне е там където аз уча.

# 7
  • София
  • Мнения: 246
Постановлението гласи "НА СТУДЕНТИТЕ, ДОКТОРАНТИТЕ И СПЕЦИАЛИЗАНТИТЕ ОТ
ДЪРЖАВНИТЕ ВИСШИ УЧИЛИЩА И НАУЧНИ ОРГАНИЗАЦИИ".   

В частните университети има ли такава стипендия ?
И аз това се чудя ? Най- вероятно всеки университет си решава самостоятелно ,но ако има майки студентки в частен ВУЗ ,нека пишат при какви условия и колко получават.  Hug

# 8
  • Мнения: 2
Взех еднократната помощ!Значи няма значение,че късно съм подала молбата,те си изчисляват колко трябва да изплатят. newsm44 Подавайте не се притеснявайте,вземете това,което ви се полага!

# 9
  • София
  • Мнения: 246
Взех еднократната помощ!Значи няма значение,че късно съм подала молбата,те си изчисляват колко трябва да изплатят. newsm44 Подавайте не се притеснявайте,вземете това,което ви се полага!
geridk ,Честито !!!  Ти къде учиш ?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Взех еднократната помощ!Значи няма значение,че късно съм подала молбата,те си изчисляват колко трябва да изплатят. newsm44 Подавайте не се притеснявайте,вземете това,което ви се полага!
geridk ,Честито !!!  Ти къде учиш ?
Тук нали става въпрос за стипендии,изплащани от самия университет,а не за еднократната помощ newsm78

Аз съм взимала стипендия като  редовна студентка,която има дете.През 2008 възлизаше на 85 лв. към Пловдивския Университет за месеците на редовно обучение.
Трябваше само копие на акта за раждане и да полълня една бланка Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 246
Миркам, благодаря . Явно все пак се отнася до държавните ВУЗ- ове .  Peace

# 12
  • Мнения: 550
аз уча в СУ и доколкото разбирам като родя живот и здраве януари месец,няма да имам право на стипендия понеже ще взимам майчинство,права ли съм?  newsm78

# 13
  • Сандански
  • Мнения: 309
В Югозападен университет пък стипендията  за майки е 60 лв.

аз уча в СУ и доколкото разбирам като родя живот и здраве януари месец,няма да имам право на стипендия понеже ще взимам майчинство,права ли съм?  newsm78


Аз взимам и майчинство, и стипендия. Както и други мои колежки с деца!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 834
аз уча в СУ и доколкото разбирам като родя живот и здраве януари месец,няма да имам право на стипендия понеже ще взимам майчинство,права ли съм?  newsm78
В Пловдивския университет нямаше такова условие.Взимах и майчинство и стипендия.

Общи условия

Активация на акаунт