Моля за подкрепа всички жени в сайта

  • 6 260
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте,
моля ви за съвет ,които зная че не е лесен да се иска.
Омъжена съм от 15г,имам дъщеря на 14 с диагноза епилепсия.От мн дълго време търпиме тормоз-под каквото форма се сетите(емоционален,икономически,психи4ески,физи4ески).Опитвала съм да търся вариант за себе си да оцелея, защото тези които са минали по моя път знаят, 4е те не са много-опитвала съм много пъти по добрия,правелния на4ин да водя разговори ,да вървя напред със съпруга си-той не желае компромиси от своя страна, иска да налага,командва , унижава задължително пред детето...Искам да се разведа, но съпруга ми разполага с два силни коза-роднина мн добър адвокат и факта, че от 4г имам добър приятел ,(да зная грешка-но факт), които се грижи за мен и дъщеря ми, по наистина повярвайте позитивен начин(и тя го приема и оценява) .Съпруга ми, не желае да ми даде равод по взаймно съгласие, а при развода по вина ми казва че ще ме закопае т.к знае за приятеля ми.Забравил е умишлено или не това, 4е е родител,съпруг...Бяга от всички свой отговорности,хленчи само за пари и моята вина пред него.Държи ме с факта-"ти си лоша " и аз ще го покажа на всички с фалшификати или не ,само за да ти взема детето(за което той няма нито желание,, нито възможност да се грижи).Дъщеря ми е плътно зад мен, тя е свидетел на всичко и е едно найстина разумно-прекрасно дете.По нейна молба, след поредния скандал и физически тормоз над нея и мен от в4ера(извиках полицай и потърсих подкрепа от Анимус) , тя ме помоили да му дадедеме послед шанс (за определен период) и после да тръгваме на война-а каквото ще да става.НО АЗ СМЯТАМ ЧЕ ЩЕ Я ЗАГУБЯ,ЗАЩОТО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ В СЪДА РАБОТЯТ С ФАКТИ, А ТЕ НЕ СА В МОЯ ПОЛЗА(визирам приятеля ми).Аз се грижа изцяло за нея -от събуждането до заспиването.Мъжа ми бяга от факта семейство,дори си е намерил нощна работа за 200лв за да не се прибира напълно.Опитах отново да разгоиварям с него-той не иска развод,казва 4е това е криза на средната възраст,но нищо в себе си няма да промени,аз да се променям и да му се 4увсвам длъжница в абс. вси4ко-" ...само опитай да излезе6 на кафе, и ще покажа на дъщеря ни каквае майка и...)Превърнала съм се в слугиня,майка-баща,пълна подметка, за да опитам да му угодя.Предложих му бра4ен консултант-всичко отказва.наистина незная какво да правя, господа юристи-той ме държи с факта 4е имам приятел, а ние търпим и търпим....МОЛЯ ВИ,страх ме е да искам дори минута щастие за себе си и детето ???

# 1
  • Мнения: 1 885
Това, че си имаш приятел какво значение има от юридическа гледна точка?

Ако имаш добър доход, нямаш криминални прояви и детето ти заяви че иска да остане при теб, ще остане при теб Simple Smile

Ти от какво се страхуваш?

# 2
  • Мнения: 348
Dве неща не стават ясни:
- като не разрешава мъжът дори да излизаш на кафе, как се виждате с приятеля?
- мъжът като въобще не се връща в къщи, има ли нещо против вие да се изнесете и да живеете отделно?

# 3
  • Мнения: 23
Според правистите, това 4е имам приятел се тълкува като изневяра-тоест-аморална проява.
Това е и единственото нещо с което ме държи мъжът ми.
А се виждаме някак си  Cry..., колкото е възможно-той ме разбира и подкрепя.

# 4
  • Мнения: 23
Съпруга ми го няма 15 дена в месеца, и се прибира " за да внесе ред" и "да ни покаже как правелно да живеем".Пълно безхаберие от негова страна от хляба до необходимостите от баща и "бонбонки " на детето,за своите не говоря-такива не желае да дава...

# 5
  • Мнения: 23
Отговора към Aya_Cuervo е:
-нямам криминални прояви-никакви-бивш педагог съм и с 4 висши образования
-детето е категорично, че иска да живее с мен
-доходите ми са средни около 1000лв

# 6
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Първо отбелязвам, че не съм юрист. Говоря само на база личен опит /повярвай ми, той не е малък/ и въз основа на това, което си споделила, въпреки че има и неща, които не са съвсем ясни.

Първо - МНОГО ВАЖНО - Пребори страха в себе си и му покажи на всяка цена, че не те е страх. Това не е само клише, дори да звучи като такова. Повярвай ми, твоят страх храни насилника и му дава сила да става все по-злобен и агресивен.

Второ - Не знам каква е процедурата в организации като Анимус, но със сигурност са ти дали правен съвет. Доколкото знам /моят случай е от преди 3 години и половина/ можеш да подадеш жалба за домашно насилие. Моятя адвокатка тогава ми беше казала за срок от 30 дни след "инцидента". Помоли ги за подкрепа и да ти препоръчат адвокат. Задължително ти трябва такъв. Едва ли неговият роднина е единствения добър адвокат в града, където живееш.

Трето - дъщеря ти е достатъчно голяма. Не знам дали искаш да я викат в съда /аз лично се ужасявам от нещо подобно/, но дори и без да влиза в съда може да се изискат експертизи от специалисти, както и доклади от Агенция за закрила на детето.

Четвърто - не знам колко фалшиви свидетели може да привика мъжът ти - допускат се до 3ма от всяка страна. Не мисля, че само поради факта, че имаш приятел ще присъдят правата на детето на бащата. Помисли за твоите свидетели. На първо четене се сещам за личния лекар, за хората, които ти помагат с лечнието на дъщеря ти.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 018
Мисля, че изключвайки емоционалния елемент, казусът ти е предимно юридически. Не мисля, че "аморалната" ти постъпка (безумно звучи!) се счита за такава на фона на документирано физическо насилие. Все още е рядка практиката дете да се присъжда на бащата, особено пък момиче. Ако съпругът ти няма и доказани доходи, има дълги отсъствия от града и т.н., шансовете му съвсем намаляват. В случая трябва да пречупиш вътрешния си страх от него и да се консултираш с кадърен адвокат.

# 8
  • Мнения: 23
Права си за страха ми -но той е, защото са факт срещите и обичта ми към другия мъж-дори е идвал у нас-представи си, че някаде в дома ми(допускам всичко,защото зная с кого си имам работа-не съм параноичка) има камера-най малкото, 4е детето ми е в другата стая, а аз съм сама с друг мъж оттатък, не е ли повод за опасения и за една "кауза-пердута" в съда?

# 9
  • Мнения: 487
Права си за страха ми -но той е, защото са факт срещите и обичта ми към другия мъж-дори е идвал у нас-представи си, че някаде в дома ми(допускам всичко,защото зная с кого си имам работа-не съм параноичка) има камера-най малкото, 4е детето ми е в другата стая, а аз съм сама с друг мъж оттатък, не е ли повод за опасения и за една "кауза-пердута" в съда?

Виж най лошото е да живееш в страх и да се вкарваш в ненужни филми. Доколкото разбирам от написаното той няма да гледа детето и просто те държи в шах с него. Знам, че някой може и да ме оплюе но какво бих направила аз на твое място: бих подала молба за развод независимо от последствията, дори и цената на това да е детето (смятам, че на господинът много скоро ще му омръзне да се прави на татко). Мисля, че да си съсипваш животът с един психар (ако наистина слага камери и прочее, той е такъв поне за мен) е просто несериозно. Сложи край на тази драма с цената на всичко. Излезеш ли от този страх, според мен ще станеш пълноценен човек и спокойно ще можеш да си уредиш животът и твоят и този на дъщеря ти. От пасивност няма нужда, говоря ти от личен опит.

# 10
  • Мнения: 23
ДОРИ И ЦЕНАТА ЗА ТОВА ДА Е ДЕТЕТО? БИ ГО НАПРАВИЛА....?

# 11
  • Мнения: 23
СЪПРУГА МИ ИМА ДОКАЗАНИ ДОХОДИ-А НОЩНИТЕ ОТСЪСТВИЯ СА ЗА ДА ХОДИ НА 2-РА РАБОТА ,която не желае да напусне въпреки вариантите които съм му давала и желанието ми аз да поема част от разходите му-КАКТО НАПИСАХ 200лв/15 дена(за да го няма при нас).

# 12
  • Мнения: 487
ДОРИ И ЦЕНАТА ЗА ТОВА ДА Е ДЕТЕТО? БИ ГО НАПРАВИЛА....?

Да, срам ме е но при мен е вече факт. Та ще видим бившият колко време ще си играе на татко. Аз съм търпелив човек и мога да чакам.

# 13
  • Мнения: 194
А бебнце от кого искаш, от мъжът си или от любовника си??? Thinking

# 14
  • Мнения: 194
Прегледайте последните публикацийки на дамата!

Общи условия

Активация на акаунт