Египет - четвърта тема

  • 70 281
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 747
forski, за теб не знам, но аз вече чакам да заминеш, че да се върнеш, че да разкажеш как е било  Laughing
На мен винаги са ми по- любопитни емоциите, които човек изпитва при пътуването, отколкото технически подробности - имало ли е чисти кърпи в стаята и как е била храната на инклузива  Confused

# 46
  • Мнения: 1 655
Old Sport избрах Савита  от немски тур оператор и имам 7 дневен срок да платя, но в момента имам проблем със самолетните билети. Дано се оправят нещата и да не се провали накрая цялата ми организация по това пътуване.
forski става въпрос за догодина юни месец  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 786
Здравейте, март или април плануваме една екскурзийка до египет. Ще бъдем с дъщерята (6 години), нещо трябва ли да знам по-специално като ще съм с дете. Освен да се пазим от водата и да взема прахчета за затягане.

# 48
  • Мнения: 4 447
Здравейте, март или април плануваме една екскурзийка до египет. Ще бъдем с дъщерята (6 години), нещо трябва ли да знам по-специално като ще съм с дете. Освен да се пазим от водата и да взема прахчета за затягане.

Здравей,

Моето лично мнение е за дете в Египет - ако вече сте били и няма да разглеждате забележителности.
Иначе ще го измъчите детето. Много път, обикаляне и много ходене. И ако в хотела няма други деца,
площадка и читави аниматори - не препоръчвам. Само руснаци видях деца, но към тях беше прикрепена
я тъща я свекърва или друга лелка с настойнически статут. Всеки сам решава, видях и бебе на около 2-3м.
да го преповиват в тоалетната на Кинг Тут... Добре, че няма да помни милото къде е било... Rolling Eyes

Ние не сме имали никакви проблеми в коремната географска ширина. Дори веднъж вместо Спрайт бяха
сложили вода в автомата за безалкохолни напити, една глътка пих и нищо не ми стана после.. Може и да
не е било вода, но определено не беше газирано...  Crazy

# 49
  • Мнения: 4 447
Чакайте сега, да ви разкажа как гледахме със зяпнали уста и очи като мекици - сватба! married

Дочухме от завоя клаксони. Ама понеже там 99% от времето и същият процент шофьори
сигнализират за щяло и не щяло така - не предполагахме какво ще видим. Първата, кола,
която изскочи от завоя караше от единият бордюр до другия на зиг-заг!  Shocked След нея
имаше две лъскави коли с букети цветя на предните капаци. Задминават. Багажника на
втората кола е отворен и вътре весело стърчат булката и младоженеца!  Joy Булката е
в бяло - рокля, було и букет - както си е ред! След това преминават още няколко коли, в
едната видимо има натъпкани около 10-ина човека.

След като се прибрахме вече нашите сватби са толкова банални и скучни. Ако младоженците
не са в багажника на колата - не признаваме!  Naughty

 Crazy Crazy Crazy

# 50
  • Мнения: 914
  Joy Joy Joy А снимки нямаш ли от тази чудна сватба?

# 51
  • Мнения: 3 215
vanesa , моето мнение е, че ако разумно си организирате времето без наистина да имате амбицията да видите много и да ходите на най-изморителните екскурзии, можете да си прекарате чудесно, а и детето ви също. Египет е предпочитана дестинация от семействата с деца, защото цените са приемливи, а условията още повече. По това време на учебната година там наистина има или малки деца, или русначета, чиите родители ги освобождават от училище без проблем. Но през ваканциите там е претъпкано с деца. Болшинството хотели предлагат атракции за деца - разбира се колкото по-добър е хотелът, толкова по-на ниво са и тези занимавки. Има хотели, в които на разположение е и детски бюфет. Част от екскурзиите са ок за деца - разходка с лодка със стъклено дъно, езда на камили (децата се справят даже по-добре и от възрастните) и т.н.

МАГНИТ, много алтернативно наистина  Laughing Традициите не са това, което бяха..нали знаеш. Даже и в Египет  Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 786
Мерси за съветите Simple Smile
МАГНИТ, Old Sport   bouquet
Ще решим какво ще правим и дали ще е с детето.

# 53
  • Мнения: 4 447
  Joy Joy Joy А снимки нямаш ли от тази чудна сватба?

Как да ги снимам??? Първо, че минаха с 200 (е, не точно), а после това се случи в момент,
в който ние си тътрехме куфарите по стълбите на Кинг Тут и стояхме онемели, докато
гида ни се наслаждаваше на маймунските физиономии  Joy

А като казах гид - ако имате късмет да попаднете на гид от Тез тур, не знам кои БГ фирми
работят с Тез тур за Хургада, то от сърце ви пожелавам да се запознаете със Станислав.
Много приятен, умен, забавен, начетен и сърцат човек. На нас много ни хареса с него.
Накрая като ни изпращаше на летището нещо се обърка и не можахме да му кажем дори
едно довиждане, а много искаме да му дадем и бакшиш, защото наистина си го заслужи.

 Hug

# 54
  • Мнения: 3 215
Фаима, ето обещанот инфо за манастира  Peace

Обикновено екскурзията се комбинира с изкачването на планината на Моисей - свещено място за изповядващите и трите основни религии - христяинство, мюсюлманство и юдаизъм.Велик факт! Според легендата там Моисей е получил скрижалите с десетте Божи заповеди.
Планината се катери през нощта,много е трудно,но си заслужава.Изгревът е уникален.Понякога за съжаление има облаци и мъгла и видимостта е ограничена.Но независимо от всичко преживяването си струва.През нощта (особено през зимата) става много студено и това тряба да се има предвид при подготовката.След като се посрещне изгрева, се слиза в подножието на планината и се посещава манастира. Интересното там е,че монасите следват гръцките православни традиции - или с две думи изглеждат като нашите попове.
Също така интересно е да се знае нещо и за местните хора, обитаващи околността

Населяващите земите около манастира са наследници на заселените там преди 1400 години от Юстиниан източно-европейски поданници на Римската Империя.По-просто казано - предците на днешните жители са обитавали района на Черно море. Така,че можем с основание да предположим, че имат и бг-ска жилка.Защо не?!
През 6.век там са изпратени 200 римски войника заедно със семействата си със задачата да охраняват манастира.Често (дори и в споменатия материал) се казва,че манастирът е построен от Юстиниан,но това не е съвсем вярно - той разширява и укрепява вече съществуващия манастир. Изпратените от него войници са предците на днешните Jebeliya - или планинари (jebel на арабски означава планина). Те са едни от първите обитатели на Синайския полуостров, много преди идването на останалите бедуински племена. С течение на времето те се смесват с другите бедуини и приемат Исляма,но първите заселници са християни.Аз лично знам,че и до ден днешен,бедуините,които обслужват манастира изповядват християнството.
В наши дни (преди около 200 години) в Синай се заселват и бедуини от други части на Египет, Палестина и Саудитска Арабия. Традициите и начинът на живот на джебелиите е сходен с този на останалите бедуински племена.Но има и своите особености: Те живеят в лабиринт от долини високо над морското равнище и имат градини, които обработват. Там те прекарват летните месеци, а когато времето застудее, се преместват в по-ниското. Градините им - наричани karm или bustan (  ) са оградени с високи каменни стени, които ги защитават от по-едри животни и от влиянието на природните стихии, както и от ерозия на земята. Отглеждат ябълки и бадеми (нетипично за Египет), грозде, маслини, смокини. Джебелиите са отлични градинари, получили първите си семена от монасите и култивирали през вековете уникални умения да отглеждат плодове и зеленчуци в тази неприветлива част на Земята. Градините на джебелиите са тяхна "запазена марка", защото останалите бедуински племена не се занимават със земеделие. (изключвам тези,които днес отглеждат марихуана в пустинята и я продават в курортите)
В днешно време в близост до манастира има град - град Св.Катерина. Това е един от най-новите градове в Египет и разполага с всички модерни придобивки - няколко училища, включително и гимназия, болница, полиция, поща, пожарна, няколко хотела, банка. Преди няколко десетилетия това е просто мястото, където джебелиите имат събор веднъж в годината. Но през 1980г. е довършен нов асфалтов път дотам и с това започва оформянето на Св.Катерина като съвременен град и навлизането на туристическата индустрия. С финансовата подкрепа на Европейския Съюз в процес на изграждане е система, по която вода от Нил ще достига до града.
Ето и средните температури за района на Св.Катерина:

             Jan.  Feb.  Mar.  Apr.  May   Jun.  Jul.    Aug.  Sep.  Oct.  Nov.  Dec.
Max C° 16.1  18.1 17.3  23.1  29.1  31.3  32.4  32.7 30.5  24.8  21.9  15.1
Min C°  1.9     4.2   5.3    8.3   14.0  16.3  18.2  20.2 17.7  12.8  9.5     6.1

На разположение на туристите са голям брой места за настаняване - от бедуински лагери, еко-хотелчета и мотели до по-луксозни хотели.
Синай е свещено място, описано в Библията и осеяно с уникални манастири, църкви, останки от римски крепости и дворци на арабски владетели....
 

# 55
  • Egypt
  • Мнения: 132
Олди, много благодаря! Мястото ще бъде посетено януари не просто от туристи, а от делегация, представляваща бг християнска фонданция, и ме питаха за някои неща, а аз не съм ходила там.

# 56
  • Мнения: 3 215
 Peace Могат да отседнат или в града, или в Шарм. За пътуването - или с полет Кайро-Шарм и оттам с кола, или с автобус Кайро-Шарм и пак така. Ако са със самостоятелен транспорт, е ясно. Пътува се към 6 часа от Кайро до Шарм и после до манастира са към 3 часа. Тежичък е пътят, така че да са подготвени  Peace
Ако мога да съм полезна с друго, пиши  Peace

# 57
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Магнит, супер атракция Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green А, Станислав съм му пуснала снимката в предната тема Peace Списъкът на агенциите, които работят с Тез Тур го има на сайта им. Или имат стикер на витрината.

# 58
  • Мнения: 120
Здравейте. За добро утро една весела история, която вчера просто ме хвърли в оркестрината.
На баба ми сестрата нейния мъж - та на татко ми свако му, та и аз му казва свако. Та този 74 годишен човек вчера като разбра, че ще ходим в Египет със сестра ми изнесе такава лекция, която не знам как да коментирам, смях се с глас, а той ми казваше: Смей се ти смей се Simple Smile
Според него:
1. Там отвличат от улицата, ще се обадят на майка ми, ще й поискат 1 милион лв и тя естествено няма откъде да ги вземе да ги даде.
2. Убиват на улицата публично, прерязват гърла и за убийците няма наказания, а за убитите - кучета ни яли.
3. Чуди се как майка ни и баща ни са ни пуснали изобщо  newsm78 Joy (аз съм на 22, сестра ми на 24. Отдавна не питаме за доста неща, големи хора сме и уж разумни )
4. Попита ме: В колко звезди хотел сте? Аз му казах: 4 и той: ОООООООООООООООО там където отсядат богатите американци и англичани. Знай, че камикадзетата се целят точно там. И добавя: Аз ако съм на теб, хич няма да тръгна!
Всичко това беше гарнирано с епитети, емоции, ръкомахане и много сериозен тон.  Joy
Та толкова със смешките.

Интересувам се, сега един приятел отиде във Франция и ми каза, че ще си взема прима карта с роуминг. Та аз ако си взема една прима карта, за разговори, че сигурно е скъпо, но поне за един смс - ЖИВИ СМЕ  Joy вАжи ли или не важи Wink Как стои този въпрос ?Simple Smile

# 59
  • Мнения: 4 447
 Joy Уникални са понякога 74 годишните, същи 4 годишни  Mr. Green

Galactic Voyager , Може ли линк за снимките на Станислав?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт