Проблем със зъбките

  • 72 630
  • 560
  •   1
Отговори
# 480
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Клеевата тинктура не е подходяща за ежедневна употреба при малки деца, защото се приготвя със спирт с доста високи градуси и може да доведе до сериозни изгаряния на лигавицата.
Говорим за деца, които са почти бебета. Моля ви, замислете се малко преди да експериментирате с поредната щуротия, прочетена във форума Peace.
Ако можете да помогнете с нещо за зъбките на децата ни - пишете, ако не можете да помогнете - по-добре се скрийте някъде. Клеевата тинктура е единственото нещо, което ни е помогнало до сега. Правя я с хубава водка, опасност от изгаряне - няма. Обтривам хубаво зъбките, това са няколко капки от тинктурата. Не мисля, че пломбите, арсена и др. неща, които слагат зъболекарите по зъбките на децата ни са по-малко безвредни. И защо да е алтернативно лечение, при условие че зъболекар го препоръчва?

# 481
  • Мнения: 2 382
Много дълбоко се съмнявам, че зъболекар ще препоръча ежедневно третиране на устата на дете с ВОДКА!!! или каквото и да е  с високо спиртно съдържание.

Няма как да помогна, защото никой разумен човек не би следвало да предприема лечения по споделен опит в интернет. Ако едно средство е подходящо за едно дете, то може да бъде напълно противопоказно за друго. Но това няма как да се разбере без преглед.

То не беше лимонов сок, яйчени черупки, водка.......Това е също толкова абсурдно, колкото да дадете биберон с мед.
Разберете, че има хора, които най-инстинктивно биха отишли на зъболекар и по-трудно или по-лесно ще решат проблемите на детето си. Но четейки всичко това тук, има и такива, които ще си кажат:" Защо да мъча детето, като мога просто да му мажа зъбките с нещо?".  А с това не само ще забавят лечението (което само по себе си е достатъчно сериозно), а може и да влоши състоянието му.

Всеки има право да отглежда детето си както сметне за правилно. Но това са средства и методи, които нямат нищо общо с медицината.
Поради тази причина най-учтиво моля темата да бъде преместена в алтернативния подфорум. Така родителите няма да бъдат подвеждани.

# 482
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Винаги съм се учудвала как все още има хора като Вас, които като коне с капаци сляпо вярват на лекарите, при условие че лекарското съсловие е от най-болните. И кой казва, че не водим децата си на зъболекар и забраняваме това на останалите? Повече няма да Ви отговарям. Надявам се, че като сте привърженик на традиционната медицина Вие и децата Ви решавате лесно здравословните си проблеми. Моля, търсете си друга тема за заяждане.

# 483
  • Мнения: 2 382
Не се заяждам, опитвам се да помогна , когато някой наистина търси решение на проблема.
И в прав текст посочвам средствата, които са опасни за здравето на децата.
В момента тази тема се намира във форум за традиционни методи на лечение. Мястото на алтернативните лечения не е тук.

# 484
  • Мнения: 2 991
Подкрепям Шайн. Тази тема не е за алтернативно лечение на зъбките - такива теми има поне две в алтернативния подфорум, моля разменяйте си рецептите там, под съответното предупреждение. Тук тази тема беше единствената за обсъждане на традиционни методи и подходи за лечение на млечни зъбки при много малки деца. Последните няколко страници, обаче, темата съвсем си излезе от руслото и мисля, че или трябва да се намеси модератор, или (за предпочитане) авторите на дискусиите за прополис, тинктури и прочие, сами да се осъзнаят и да се преместят в алтернативния подфорум.  Peace

Не ми се искаше да реагирам, всеки с философията си, но двайсетина страници се обяснявахме какви поразии прави обтриване с кислородна вода (препоръчано от зъболекар), а сега изведнъж пък обтриването с алкохолна клеева тинктура прави чудеса. Докато изпищи още някой, предполагам.

# 485
  • Мнения: 700
Винаги съм се учудвала как все още има хора като Вас, които като коне с капаци сляпо вярват на лекарите, при условие че лекарското съсловие е от най-болните. И кой казва, че не водим децата си на зъболекар и забраняваме това на останалите? Повече няма да Ви отговарям. Надявам се, че като сте привърженик на традиционната медицина Вие и децата Ви решавате лесно здравословните си проблеми. Моля, търсете си друга тема за заяждане.
Подкрепям! Звучи ми като заяждане и на мен.  Close
ianajar , Шайн темата наистина излезе от традиционното русло, защото традиционната медицина освен да предлага ТРАВМИРАЩО обработване с машинки И ОПАСНО .... С УПОЙКА ПЪЛНА УПОЙКА  при това пилене на няколко зъба едновременно.
Може би наистина трябва да се преместим в Алтернативния, защото от Традицията нищо не видяхме смислено , полезно и спиращо рушенето на зъбките. Даже мога да кажа спокойно след 3 години ходене по мъките, че нещата които се предлагат са повечето вредни. То само един Тут мус остана, който не е традиционен...
А за водката и ракията, ами че то в един парацетамол също има алкохол, но там алкохола е най невредната съставка...

# 486
  • Мнения: 2 991
Мисля, съгласна съм, че всеки си има преживяванията и си е направил изводите. Съгласна съм и, че някои зъболекари се държат безкрайно надменно с родителите и не им дават никаква информация, камо ли пък достатъчно информация, за да направят собствен избор. Аз, слава Богу, в това отношение съм случила на зъболекар. Други не са и разбирам отчаянието им и търсенето на алтернатива. Но в последните страници тук прочетох домашни рецепти, които за мен са лишени от елементарна логика и дори за лаик като мен е очевидно с какво и колко могат да навредят. Шайн е зъболекар, доколкото си спомням, и мисля, че намеси като нейните, които напомнят на всички с какъв точно огън си играят, са си точно намясто.

Темата не виждам защо трябва да се мести изцяло в алтернативния - там вече си имате две такива. Тази тук представя другата гледна точка. От нея също има нужда, не всички са длъжни да се съгласяват с вас.  Peace

# 487
  • Мнения: 1 572
Като единствена писала за пълна упойка напоследък, за втори път моля да не се коментира избора ни. Опасно - неопасно, това е преценка на родителя.   За своето дете съм направила най-доброто и както виждаш не агитирам да подлагаш твоето на тази процедура.

Mislq, подобно крещене с главни букви е неуместно.

# 488
  • Мнения: 3 166
Мисля, във форума писането с главни букви се възприема като крещене! Което е е неуместно и излишно!

Да си кажа и аз мнението. Аз съм писала още в първите страници на темата. Което значи, че години вече се боря с проблема. Ако прочетете постовете ми в темата, ще откриете, че пробвахме и много алтернативни методи в това число и хомеопатия. Резултат - след всеки опит с ново алтернативно лечение нещата ставаха все по-зле и по-зле. Това е нашият опит! Два пъти правихме зъби под упойка - нямахме избор. Детето беше с болки. И съвсем не се чувствам виновна за това. Сега, слава Богу, попаднахме на невероятен специалист, който намери подход и път към сърцето на детето и вече упойките са зад гърба ни. Но препатихме много преди да стигнем до тук. И аз силно вярвах, че алтернативните варианти ще ни помогнат. Бях сто процента убедена, че с хомеопатия поне ще блокираме процеса. Ами не стана!

Момичета, това наистина е форум за традиционна медицина. Има тема за алтернативно лечение на зъбките в друг подфорум. Не е нужно да се стига да грубости. В крайна сметка сме тук, за да сме си полезни. Петлето и Мисля, моите уважения към вас, момичета, но наистина се държите грубо!  Peace Разбирам чудесно през какво минавате, защото минавам през същото години вече. Но също така сама се убедих в безполезността на алтернативното лечение. Искрено ще се радвам, ако при вашите деца тези методи действат. Но факт е, че има такива, при които не действат. И добре, че в тези случаи насреща са зъболекарите, защото да ви кажа, страшна е картината на детето, което плаче от болка в зъбките.

Хубава и спокойна вечер от мен, момичета! И не забравяйте, тук сме, за да си помагаме. Всеки споделя своя опит и знания. Безумие е да не се допуска мнение различно от собственото!

# 489
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Мисля, във форума писането с главни букви се възприема като крещене! Което е е неуместно и излишно!

Петлето и Мисля, моите уважения към вас, момичета, но наистина се държите грубо!  Peace Разбирам чудесно през какво минавате, защото минавам през същото години вече. Но също така сама се убедих в безполезността на алтернативното лечение. Искрено ще се радвам, ако при вашите деца тези методи действат. Но факт е, че има такива, при които не действат. И добре, че в тези случаи насреща са зъболекарите, защото да ви кажа, страшна е картината на детето, което плаче от болка в зъбките.

Хубава и спокойна вечер от мен, момичета! И не забравяйте, тук сме, за да си помагаме. Всеки споделя своя опит и знания. Безумие е да не се допуска мнение различно от собственото!
Не съм се държала грубо, само минавам да кажа, че на детето зъбките са добре, рушенето спря. Явно както никой не е умрял без лекарска намеса, така и никой зъб не се е разрушил без намесата на зъболекаря. Не сме ходили на зъболекар, зъбките са добре, няма болки, не се разрушават, изглеждат добре, повече няма да пиша в тази тема, пишете си за упойки и зъболекари. Чао.

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Здравейте!
Искам да споделя информация ,която мисля ,че ще ви е полезна :
http://www.oralnaprofilaktika.bg/
http://www.oralnaprofilaktika.bg/spisak_8_11_2011.pdf
 Моля , да ме посъветвате към кой стоматолог от списъка за Пловдив да се обърнем?
 Хубава вечер!

# 491
  • Мнения: 700
Ходили сме 1 път при д-р М.Георгиева. Доволни сме. Сложи арсен за умъртвяване на болезнен кътник без машинка.Много артистична и бърза.
После почнахме с нещата, които ни изпращат в алтернативния форум и сме добре. Вече 1 година оттогава. Малкия каза, че аз съм му зъболекарката и друг не приема. Оказа се прав...

# 492
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Ходили сме 1 път при д-р М.Георгиева. Доволни сме. Сложи арсен за умъртвяване на болезнен кътник без машинка.Много артистична и бърза.
После почнахме с нещата, които ни изпращат в алтернативния форум и сме добре. Вече 1 година оттогава. Малкия каза, че аз съм му зъболекарката и друг не приема. Оказа се прав...
Малкият е късметлия с майка като теб.

# 493
  • Мнения: 700
  Петлето, благодаря за високата оценка!
Поздравявам те за успеха - спрели сте рушенето на зъбките и няма болка! Чудесно! Grinning Ти също си скъпоценна майка за децата си!
 Човек или вярва в чудеса и си ги постига или вярва на това, което вижда или което му казват авторитетите.

# 494
  • София
  • Мнения: 382
Здравейте! Ние също имахме проблем със зъбките. Минахме през зъболекари, който оправиха нещата, какво ми е коствало като време, енергия и средства не коментирам, но важното е, че мина без сълзи от страна на детенце и сега процеса е стопиран. В нашето семейство лекарства не се купуват. Ако погледне човек съм на принципа на 100% алтернативни методи, но за зъбите за мен няма по-правилен подход от този в правилния зъболекарски кабинет. И тук искам да изкажа ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на Шайн, с която се познаваме само виртуално, но ми помогна с много информация за да минем този нелек път  Hug

Общи условия

Активация на акаунт