Коледа идва! - 3

  • 66 658
  • 753
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 462
Преди питах за коледните бастунчета ,и ми отговорихте ,че по напред в темата се е писало ,но веече цяла седмица чета и препрочитам и не успях да ги открия.Ще може ли да ме светнете.Благодаря предварително.


Заповядай, на тази страница са http://tanitaang.blogspot.com/search/label/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0   Peace

# 106
  • Мнения: 175
...
Душко, би ли пуснала рецептата за гръцките курабийки с бадем?  Simple Smile
Аз съм ги правила по тази рецепта и стават много хубави. Но бих пробвала и друга, да направя сравнение  Laughing

Да, разбира се. Само да вметна, че съм я превеждала от гръцки, но мисля, че е точен превода  Wink

Гръцки курабийки с бадем


400гр прясно масло
200гр пудра захар и 500гр за поръсване
1 жълтък
1 чаена лъжичка бикарбонат
1 чаши коняк, сложих Амарето
3 пакетчета ванилена захар
1 пакетче бакпулвер (много ми се вижда - мисля 1 ч.л. да е - в други подобни рецепти е лъжичка Rolling Eyes )
600gr брашно
250гр бадеми, оставих ги с кори, можете да използвате колкото желаете

Първо се разбива маслото с миксера до побеляване. След това се прибавят всички съставки без брашното, като бадемите се слагат последно. Разбърква се и се слага пресятото брашно. Получава се ронливо тесто, такова трябва да бъде, за да се образуват "конците" от маслото. Може да ги направим на сплескани топки (като курабийки), а може и да ги изрежем с форма полумесец или сърце (моя бележка - да не е тънко разточена кората - пише 1/2 инча което е равно на 1,27 см) Пекат се на 170 градуса 20 минути. Още горещи се овалват в пудра захар.

Мои бележки - доста пудра трябва за овалване - кутиите, които съм купувала винаги са пълни буквално с пудра захар. Така и се съхраняват - редите си в кутията ред сладки, отгоре обилно пудра захар, пак ред сладки, пак мноооого пудра. В една друга рецепта беше дадено количество от 2 кг и повече пудра за овалване (тук е дадена 0.500 кг, но мисля, че това вече е въпрос на преценка) Смятам във пудрата да сложа и ванилия.

арабела - да, мисля, че и аз по тази рецепта ги правих, но нямаха нищо общо с тези, които съм яла. Тези имаха вкус просто на сладки с бадем, докато оригиналните стоят някак като на конци вътре, като "кристален" е вкуса им... Още тогава се зачудих на малкото количество масло в рецептата от форума, т.к. очевадно е, че те са си маслени сладки. Работих 10 години в гръцка фирма и честичко си хапвахме - неповторим е вкуса им и се надявам да станат!

stasi76 - Красота!!!  

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 11:08 от Душко

# 107
  • Мнения: 1 170
Момичета, откъде мога да си купя силиконови форми за кексчета?

Не знам от кой град си, но в София със сигурност има в АИКО Peace

Да попитам: марципана за звездите с капучино може ли да се направи в домашни условия? Много ли е трудоемко и пипкаво Rolling Eyes ? И откъде да видя рецептата?
Благодаря Grinning

# 108
  • Мнения: 577
Аз изнамерих това ,но дали продават на дребно  newsm78
А искам точно такива-за повече бройки,като ще    е гарга да е рошава
http://www.zmeeborets.com/?page_id=2&record_id=134

# 109
  • Мнения: 111
Момичета ,прекрасни сладки сътворявате .. Hug

Роска ,...би ли споделила рецептата на божествените меденки с ядки ... Praynig

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=2826.msg82399

Ето тук е рецептата (меденки с ядки на Abra, към средата на страницата са), надявам се момичето да няма нищо против! С благодарности към нея за добрата рецепта, това наистина са най- вкусните домашни меденки, които съм яла  Hug

# 110
  • Мнения: 1 122
SZA, Душко радвам се , че ви харесват. Hug На първата снимка покритието е от Готова моделираща маса, а на втората снимка от готовите шрифтове от Метро. Много ме е яд че нямаше бял, сега нямах време, но за другите меденки ще пробвам да си направя айсинг.  Wink

# 111
  • Мнения: 363
Роска ,благодаря ти са бързия отговор  Grinning

...и ти ли ги прави с ръжено брашно , нали ядките са само за декорация.. newsm78

# 112
  • Мнения: 752
страхотни неща се сътворили. Аз започвам този уикенд.

# 113
  • София
  • Мнения: 372
stasi76, много са красиви меденките! браво!
моля те да ми кажеш /със сигурност сте го обсъждали/ с какво украсяваш и от къде си ги купила. много са свежарски!

# 114
  • Варна
  • Мнения: 939
Страхотни сладости сте спретнали момичета - големи красоти   bouquet
И моя милост да ви покаже сладичко, по-скоро само остатъците от първите опити  Crazy
ванилените рохлички - http://didnik.snimka.bg/cooking/vkusotiyiki.412939.16347623 и
бонбони Рафаело, по рецептата на Наталина, модифицирана малко от мен  Wink
Основните количества ще ги правя тепърва другата седмица, защото иначе не трябва да излизам от кухнята - много бързо свършват всички проби  Crazy
SZA май трябваше още като запона темата с големи букви да напишеш едно много важно уточнение, че сладките издържат това време до Коледа, само ако са направени в достаааааааааааатъчно количество - иначе НЪЦ...  Grinning

# 115
  • София
  • Мнения: 1 354
Здравейте!
Душко-страхотно украсени меденки Peace.Колко струва тази готова украса в Метро и къде точно стои там за продан.
Стаси 76-много ми харесаха цветните ти меденки.
Да попитам за трюфелните сладки-колко време издържат и забелязвам,че се правят на топчета, а на картинките като готово изпечени стоят приплескани-как става това-мерси за отговорите предварително.Това меки сладки ли са?
Вчера направих меденките на мамаВики-с орехите-излезнаха около 120бр-много хубави станаха-намазах ги и с какаовата глазура.Тия дни ще ги окрасявам.Някакви идеи за тънко рисуване с глазурата,че ми се струва ,че с плик и разрез от 1мм. няма да се справя добре.

# 116
  • София
  • Мнения: 3 090
Пак въпрос и пак за джинджифиловите сладки  Embarassed Колко бройки излизат от една доза?

# 117
  • Мнения: 175
Здравейте!
Душко-страхотно украсени меденки Peace.Колко струва тази готова украса в Метро и къде точно стои там за продан.
...

Благодаря  Hug За шрифтовете от Метро - последно като ги купувах (преди около месец) бяха на последната колона, дето в средата са замразените пици. Та значи там на рафтовете (като тръгнеш от месото на горе от лявата ти страна) където са топингите, кондензирани млека... в началото на колоната като тръгнеш от месото... горе на последния ред бяха.  Оххх, дано да ме разбра  Rolling Eyes  Там имаше и боички в тубички на същата фирма - едни розови кутийки са, 4 цвята в кутия. А бели тази година така и не пуснаха - миналата ги купувах - те бяха по 2 в кутия (по-големи са от цветните) Та ако намериш, те тубичките са си със много тънко накрайниче и много лесно се рисува с тях  Peace За ценааа... около 4 лв ми се върти в главата... не помня точно  newsm78

п.п. Това става въпрос за Метро на Цариградско шосе

# 118
  • Мнения: 1 440
Момичета, ще пека медената къща...останалото тесто обаче мисля да оставя в хладилника, че няма да има време сега и да опека утре...Нали е от безпроблемните теста? Надявам се даже да стане по-хубаво като отлежи...

По въпроса за трюфелите ви предлагам моята рецепта за шоколадови трюфели, която съм правила вече 4-5 пъти и е страхотна...това е единственото нещо в къщи, което свършва веднага Joy

Шоколадови трюфели

# 119
  • Мнения: 5 997
Момичета да попитам ,за  линцеровите сладки трябва ли да се намазнява тавичката в която се пекът или те сами ще се отлепят от маслото в тях?

Общи условия

Активация на акаунт