Коледа идва! - 3

  • 66 654
  • 753
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 59
Набързо, че при мен е нощ, пускам рецептата за Бишкотите, а утре мое време ще пусна и за кокосово-портокаловите сладки.
Бишкоти
Рецептата ми е от една книжка, нещо като списание, събрани рецепти на бисквити
Използвам чаша равна на 250 мл.
3 белтъка
110 гр (1/2 чаша) захар
150 гр. (1 чаша) брашно
около 1 чаша и половина (чаша=250 мл.) орехи (ядки – цели, не ги трошете)
100 гр. нарязани глазирани червени череши (ми не знам как е на български – glace cherries).
Първо разбивам белтъците на пяна, като се разбият, започвам постепенно да прибавям захарта (това с миксер). След като всичко се е разбило хубаво (твърдо, като сняг), спирам миксера. На ръка, с бъркалка прибавям пресятото брашно, но постепенно( на 3 пъти), като с последното брашно слагам и орехите и черешите. Всичко това слагам в предварително намазнена тавичка – мойта е с размери 8 на 26 см.
Пека всичко около 45 мин  във фурна на 170 градуса (моята е с вентилатор) – гледам, да е твърдичко на пипане, да не ти потъва пръста. Като го извадя е едно такова –все едно кекс, който не се е надигнал, никакво на вид, както и на вкус, ако отчупите парченце и го опитате. Но – има още 1 стъпка
Слагам го да изстине на решетка и след това го увивам в алуминиево фолио до другия ден.
На другия ден го нарязвам на тънички парченца, колкото по-тънички, толкова по-добре (сега ми излязоха около 35 филии, които после разрязвам на 2) и ги слагам да се изсушат в печката на 100 градуса (с вентилатор), за около 1 час.
Дано ви харесат, изглежда голяма играчка, но не е, и са много хубави - едни такива хрущящи, целувчени, ммммм.

# 511
  • Мнения: 655
katilias,благодаря че сподели рецептата  bouquetще се пробва с десертни череши Peace

# 512
  • Мнения: 1 798
katilias ,и аз благодаря  bouquet
В каква тава се пече тази прелест?

# 513
  • Мнения: 59
katilias ,и аз благодаря  bouquet
В каква тава се пече тази прелест?
delicate, Пека в тава, в която пека самун хляб - тесна и не много дълга (моята е 8 см на 26 см), това първият път.
А когато ги изсушавам - те се събират в 2 тави - тези, на фурната, големи, като всеки резен го поставям отделно от другия, просто ги нареждам с малко разстояние, за да изсъхнат по-добре.

# 514
  • Мнения: 549
Ех,момичета  ooooh! Сега сглобявах коледната къщичка,страниците добре и като сложа покрива всичко се разпада Whistling
Хвърлих всичко.Защо така ми се получава,по точно не се получава?Реших,че са дебели страните-стъргах ги с нож за да станат по тънки и по леки и пак се разпада ooooh! Ще правя ново тесто и пак на ново всичко,а толкова ми се иска да се справя добре.Къщичката трябва на сина ми.В училище ще имат коледен базар и ние трябва да направим нещо оригинално ,защото децата ще продават и събраните пари ще дарят на детенце в нужда.Моля ви помагайте!

# 515
  • Мнения: 1 798
katilias ,и аз благодаря  bouquet
В каква тава се пече тази прелест?
delicate, Пека в тава, в която пека самун хляб - тесна и не много дълга (моята е 8 см на 26 см), това първият път.
А когато ги изсушавам - те се събират в 2 тави - тези, на фурната, големи, като всеки резен го поставям отделно от другия, просто ги нареждам с малко разстояние, за да изсъхнат по-добре.
Разбрах  Hug

# 516
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ех,момичета  ooooh! Сега сглобявах коледната къщичка,страниците добре и като сложа покрива всичко се разпада Whistling
Хвърлих всичко.Защо така ми се получава,по точно не се получава?Реших,че са дебели страните-стъргах ги с нож за да станат по тънки и по леки и пак се разпада ooooh! Ще правя ново тесто и пак на ново всичко,а толкова ми се иска да се справя добре.Къщичката трябва на сина ми.В училище ще имат коледен базар и ние трябва да направим нещо оригинално ,защото децата ще продават и събраните пари ще дарят на детенце в нужда.Моля ви помагайте!

От мен един съвет. Остави стените да се слепят поне 1 денонощие и тогава слагай покрива.
Или лепи с карамел, а после доукраси с айсинг.

# 517
  • Мнения: 2 724
Тайничко следих темичката ви, много се колебах кои вкуснотии да избера ...
Сред толкова талантливи сладкарки, не мога да претендирам за кой знае какво, но пък ги правих с много любов и мерак.
http://media.snimka.bg/5085/016424753.jpg  - меденките по рецептата на Джемма, но оформени по друг начин
http://media.snimka.bg/5085/016424745.jpg - портокаловите бисквитки ,забравих на кого Embarassed, но ще се опитам да си спомня
http://media.snimka.bg/5085/016424751.jpg - пак те
http://media.snimka.bg/5085/016424748.jpg - невероятните ванилени рохлички на Наталина
http://media.snimka.bg/5085/016424752.jpg - заигравките на дъщеря ми  Grinning
Не съм ги аранжирала, защото ще ги опаковам за подаръчета .
Продължавам да ви следя ,защото в неделя с дъщеря ми пак ще творим за коледния празник в училище.
Събирам оригинални идеи, защото ще има кулинарен конкурс.



# 518
  • Мнения: 549
Ех,момичета  ooooh! Сега сглобявах коледната къщичка,страниците добре и като сложа покрива всичко се разпада Whistling
Хвърлих всичко.Защо така ми се получава,по точно не се получава?Реших,че са дебели страните-стъргах ги с нож за да станат по тънки и по леки и пак се разпада ooooh! Ще правя ново тесто и пак на ново всичко,а толкова ми се иска да се справя добре.Къщичката трябва на сина ми.В училище ще имат коледен базар и ние трябва да направим нещо оригинално ,защото децата ще продават и събраните пари ще дарят на детенце в нужда.Моля ви помагайте!

От мен един съвет. Остави стените да се слепят поне 1 денонощие и тогава слагай покрива.
Или лепи с карамел, а после доукраси с айсинг.

Ами и така 6те пробвам Embarassed Сега ще раточа по тънки формите на къщата ,защото мисля ,че ми бяха много дебели-съответно и по тежки Rolling EyesЩе ми вземе акъла тая къща,а си виках-фасулска работа Sick

# 519
  • София
  • Мнения: 5 605
Момичета, започнах да правя звездичките с капучино, но тестото ми стана едно такова лепкаво, като го разточа и изрежа звездичките, не мога да отделя остатъците. Така ли трябва да е, или просто трябва още брашно?   

# 520
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета, моя милост май няма да изпълни плана със сладките, че нещо взех да се поразболявам барабар с децата  ooooh!
Но, въпреки всичко снощи до късно правих тези красоти по идея на една масторка от темата за Сниманите манджи. Сладките са за днешното Коледно тържество в градината на дъщеря ми


а ето и цялата партида - http://didnik.snimka.bg/cooking/vkusotiyiki.412939.16423433

# 521
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета, започнах да правя звездичките с капучино, но тестото ми стана едно такова лепкаво, като го разточа и изрежа звездичките, не мога да отделя остатъците. Така ли трябва да е, или просто трябва още брашно?  

Тестото се слага в хладилник за два часа и после се разточва върху леко набрашнена повърхност.
Рецептата е много точна,не е нужно нищо в повече.

# 522
  • Мнения: 655
не ми се смейте много на въпроса Naughty Embarassed

мога ли накъде из нета да си поръчам форми ,за да направя кошерчетата newsm78

# 523
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
аууу много са пъстрички и красивички  тия сладки -а къде мога да видя рецептата
момичета -накарахмайка ми да се порови в старите рецепти за трайни соленки-някои от вас може би ги помнят -нарязани като пръчици с една вълнообразна джиджавка-сега формички бол та това няма значение-снимка ще направя довечера защото в момента меся тестото ето я и нея ако някой се заинтересува
   ТРАЙНИ СОЛЕНКИ ОТ СТАРИТЕ ТЕФТЕРИ
 1Ч.Ч.-МАСЛО аз нямах и смесих свинска мас и маргарин
 1Ч.Ч.-ПРЯСНО МЛЯКО
 1 -яйце-жълтъка слагаме в тестото а белтъка пазим за мазане
 1К.Л.-СОЛ
 1пак.-амонячна сода
  брашното го сипвах на око до оформяне на меко тесто-и да не лепне
тестото стои 1-2 часа в хладилника после се режат форми и печем в предварително загрята фурна на 180 градуса

# 524
  • Мнения: 549
направих тестото за къщичката по тази рецепта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346860.msg9420719#msg9420719
но стана много твърдо дори след като престоя седмица Rolling Eyes Кажете по коя рецепта да направя коледната къщичка ,че все пак да става и за ядене?

Общи условия

Активация на акаунт