Здравословно хранене за децата - 3

  • 101 777
  • 1 446
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 052
тук пише доста за ориза и с картинки ...  има и по-бели сортове ми се струва.
http://de.wikipedia.org/wiki/Reis

# 76
  • Мнения: 925
Докато се запиша в новата тема, вече сте на 6та страница  Laughing

# 77
  • Мнения: 700
 Дами, какво стана с петицията против ГМО? Продължава ли и след приетите на първо четене промени на 13. 01. или нещата замряха?

# 78
  • Мнения: 53
 Simple Smile Вместо запис искам да споделя следното: не знам колко от вас дават риба на децата си, но аз търсейки инфо за това какво мога да дам на дъщеричката ми попаднах на следното http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-you-shouldnt-eat-th … atfish-gray-sole/
В общи линии става дума за това колко вредна риба е пангасиуса. Това е риба която се развъжда в река Меконг, една от най-мръсните в света, а рибата се греда във ферми по реката. Тъй като водата е много мръсна рибата се разболява от болест, която не могат да диагностицират и я тъпчат с антибиотици и понеже я гледат само 45 дни /а в природата и трябват 5 месеца/, тя не може да се изчисти от антибиотика и той остава в месото. На някой болен виетнамски мозък му е хрумнало да инжектира женската панга с хормони от дехидратирана урина от бременна жена и установили че така рибата хвърля повече хайвер. Наред с това я замразяват в речна вода Sick  ужааааас
В тази връзка разпитах мой познат, който е шеф на рибен сектор в Метро и разбрах че единствената дива риба на пазара е бакаляро- ловят я по испанското крайбрежие и идва до БГ за 4 дни охладена. Рибата е от семество трескови и е бяла. Не е едра риба, което предполага че и живак няма да има много. Най важното е че не е хранена във ферма! Надявам се да съм била полезна на тези които искат да дават риба на децата си!

# 79
  • Португалия
  • Мнения: 3 963
рибата,за която говориш ,се казва бакаляо/на португалски/,на български е треска!
Но тя е студенолюбива риба и мнооооого ме съмнява да ловят треска край Испания Thinking
Най-големият производител на треска е Норвегия,откъдето и тя идва в Португалия/която пък е най-големият консуматор в света/

# 80
  • Мнения: 19 297
Аз откакто прочетох това за охладения Пангасиус и започнах да купувам на дребната замразена Треска, но не филе, а парче с костите и кожата. За рибните филета  четох, че са от блокове риба. Тоест правят блок от различни риби и после пресоват част във формата на филе. Същото е и с евтините изчистени скариди, ролца от раци и др.
Писна ми вече от всичките тези боклуци. Не знам вече какво да купувам и какво не.

# 81
  • Мнения: 1 725
А как стои въпроса с черноморската скумрия? Може би сте обсъждали вече инфо за нея, но аз не съм чела назад. Blush

# 82
  • Мнения: 1 849
Аз гледам да взимам пъстърва, от речната, тази дето е на точки. А и понякога когато мъжете ходят на риба, носят. А сьомгата не е ли добре, също е от студените реки?
И аз бях чела за пангасиуса, но масово се купува в магазина  ooooh!

# 83
  • Мнения: 2 652
Дами, какво стана с петицията против ГМО? Продължава ли и след приетите на първо четене промени на 13. 01. или нещата замряха?

Бунгичка, действа се. Второ четене предстои. Сега ще се сформират групи за обсъждане на промените в парламента, в които ще участват наши хора. Надявам се да се преборят и да изстискат максималното. Ако работата не отиде на добре ще трябва втори протест.Надявам се този път да дойдат повече майки с деца, защото явно на екологичните организации им нямат много респект. Можем да направим една приятна групичка Simple Smile Пък и едно кърмене пред парламента ще им се отрази добре  Joy

Колкото до рибите, последно някой каза замразена океанска скумрия, защото съдържала много ЕМК.

Бакаляо-то го знам бакалярос. Много вкусна риба.

# 84
  • Мнения: 7 821
рибата,за която говориш ,се казва бакаляо/на португалски/,на български е треска!
Но тя е студенолюбива риба и мнооооого ме съмнява да ловят треска край Испания Thinking
Най-големият производител на треска е Норвегия,откъдето и тя идва в Португалия/която пък е най-големият консуматор в света/
Бакалярос-а е средиземноморска треска. Много популярна е и в Гърция.

# 85
  • Мнения: 2 652
Бакалярос-а е средиземноморска треска. Много популярна е и в Гърция.
[/quote]

Мммм дааа. Понеже много сме дискутирали по темите за живака, за ЕМК и т.н., но все пак стана въпрос и тук. Та, живакът къде се наслагва, не е ли в костите на рибата?

# 86
  • Португалия
  • Мнения: 3 963
рибата,за която говориш ,се казва бакаляо/на португалски/,на български е треска!
Но тя е студенолюбива риба и мнооооого ме съмнява да ловят треска край Испания Thinking
Най-големият производител на треска е Норвегия,откъдето и тя идва в Португалия/която пък е най-големият консуматор в света/
Бакалярос-а е средиземноморска треска. Много популярна е и в Гърция.

поразрових се ,наистина не знаех ,че има средиземноморска риба с подобно име  Peace
но ,наистина ,само името е подобно !
става дума за риба ,о т  друго семейство,защото треските са атлантическа,тихоокеанска,източносибирска  и есмарка/не можах да си го преведа newsm78/ ,а рибата е изключително студолюбива  Peace
http://www.floranimal.ru/pages/animal/t/3689.html

# 87
  • Мнения: 4 370
Знам, че ролцата от раци не са добре, но как ги обичам само!  Confused

# 88
  • Мнения: 9 052
Знам, че ролцата от раци не са добре, но как ги обичам само!  Confused

доколкото zнам ролцата от раци са нефт , като маргарина. също и "скариди" били проиzвеждани по иzкуствен начин ор раzни вещества ... трябва да се внимава какво се купува

# 89
  • Мнения: 1 725
А маргарина какво нефтено съдържа? Мислех, че не става за храна заради хидрогенизираните растителни мазнини, получени в повечето случаи чрез по-евтин технологичен процес, при който се получават трансмазнини, които като вещества са чужди за организма, съответно не се усвояват, а и може би вредни в такъв случай (като натрупавнане на шлака?). А при подлагане на термична обработка маргаринът си е направо опасен, поради канцерогените, които се образуват.

Общи условия

Активация на акаунт