Барселона 2010

  • 80 659
  • 742
  •   1
Отговори
  • при моите любими
  • Мнения: 2 546
Момичета, знам че тук е мястото да потърся съвет. Направихме си резервация с моите приятелки, за така нареченото ни "женско море" за Барселона. Ще отлетим на 18 юни и се връщаме 23 юни. Имаме 5 хубави дни и нощи да разгледаме и да се накефим максимално. Сега на въпроса. Ние сме 6 момичета и си търсим апартаментче, в което  смятаме ще ни е най-удобно, а и така ще спестяваме от скъпи ресторанти, защото ще може да си приготвяме нещо сами. Та искаме апартаментът да е в близост до плаж (все пак) и до барове и после да не ни се налага пътуване с такси на големи разстояния. Прсосто ми дайде някакъв ориентир в кои райони да търсим апартамент. И разбира се ще се радвам да споделите, което да посетим , като най-важни забележителности. Знам че там са много и е абсолютно невъзможно да се разгледа всичко. Чакам с нетърпение отгооврите ви, че от както направихме резервациите за самолета, връщане назад няма и желанието още повече ми се е засилило.

PS Eто този апартамент е страхотен, но не мога да преценя на добро място ли е или не, дайте съвети за 
http://www.gobcn.com/VIEWS_SAGRADA_FAMILIA/Views_sagrada_familia.htm

# 1
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз пътувам в периметъра на вашите дати, може да се засечем в Барселона Laughing 19 - 26 юни!

# 2
  • при моите любими
  • Мнения: 2 546
Аз пътувам в периметъра на вашите дати, може да се засечем в Барселона Laughing 19 - 26 юни!
[/quote


Ние се разпознаваме лесно. Ако видиш 6 момичета-българки на тумба сме ние Simple Smile

# 3
  • Мнения: 453
И аз планирам пътуване до Барселона за няколко дни. Моля някой да сподели за евтин, сносен хотел да е що годе в централната част - т.е. да се ползва колкото може по-малко градския транспорт.

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ето тук 50 % намаление има, аз платих! Hug
http://www.booking.com/hoteli/hotel/es/barsielona/bcn-montjuic.h … Yt3N2__JkJ2fqQTie

# 5
  • Мнения: 2 175
Саграда е доста далече от центъра и забавленията..

Търси нещо в близост до Las Ramblas или  Port Olimpic.. Peace

Калея, - Монтижик - също не е близо.. newsm78

# 6
  • Мнения: 453
Саграда е доста далече от центъра и забавленията..


Не разбрах за хотела, който предложи Калея ли става дума, че е далеч от центъра и забавленията ?

# 7
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Но за този хотел има отзиви, че е мн добър като локация, близо да метро и удобен като връзка с транспорт, всички мнения с позитвни именно от тази гледна точка, влезте и прочетете, ако имате време...аз именно затова взех решение да платя.

# 8
  • София
  • Мнения: 320
Аз продължавам да препоръчвам H10 hotel  на площад Каталуна.

Пред входа му тръгват туристическите автобуси. Също така входа на Метро станцията е също пред него. Ра Ламбла започва  на 10м от хотела за вечерни разходки.
Следете и неговите промоции.

Аз резервирах през  http://www.venere.com/hotels/barcelona/hotel-h10-catalunya-plaza/
Противно на очакванията ми два дни преди заминаването цената на нощувка падна драстично. Всичко е на късмет.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Саграда е много далече от плажа. Търси в района на пристанището и моряшкия квартал - на картата би трябвало да излизат като Порт Олимпик и Барселонета Peace
А, сега ще ти потърся един хотел, който знам, че е близо и до плажа, и до баровете, в Олимпийското селище.

# 10
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Да, обаче Н10 е 137 евро на нощувка за двама ,
за 7 нощувки 959 евро соленичко излиза, а хотелчето което аз резермирах е за 400.
Въпросът разбира се и да възможности, ако можете да си го позволите ок! Hug

# 11
  • Мнения: 453
В другата тема ми дадоха ето този хотел:
http://www.hostelbookers.com/property/index.cfm?fuseaction=accom … tpropertyid=17877
 Цената май е около 20 евро за човек на нощувка.
Аз още се ориентирам, но по всяка вероятност ще ползвам някой от препоръчаните от вас хотели.
Златни сте !!!   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 473
Барселонета, или малката Барселона е квартала, който се намира на градският плаж. Там търсете апартаменти, но не мога да си представя цените.
В Барселона и района има много плажове, за да не пътувате обаче трябва да ходите н плажа на Барселонета.
А за забележителностите има доста, не може да се види всичко, има много туристи и съответно много опашки от чакащи д влязат.
Но например музея на Пикасо, църквата Саграда фамилия.
Има един парк, казва се Гюел, той е интересен.
Пристанището...
изобщо има за гледане.
Но се пазете от джебчии, както навсякъде по света...

# 13
  • Мнения: 1 100
Парк Гюел е разкошен, вижте го непременно. Това е мястото, което никога не пропускам.
В Саграда Фамилия не виждам смисъл да се влиза, освен ако не искате да дадете своя дял за завършването й. Предполагам все още е като строителна площадка. Ако имате нерви, може да изчакате да се качите на асансьорите и да се полюбувате на града от малко по-височко.
Сasa Batllo заслужава да се види и отвътре. Малко по-нагоре по същия булевард има още една известна сграда на Гауди - Каза Мила или Ла Педрера.  Ние се задоволихме само да я видим отвън. И двете сгради са на Пасаж де Грациа – култовата търговска улица на града.
Площад "Испания" също е чуден - има разкошни фонтани. Там е Националният музей на изкуствата. Зад него започва парк Монтжуик.  Едно от най-интересните неща е т.нар Испанско село /Poble Espanyol/ - на едно място са събрани къщи от различни краища на Испания, в някои от тях има ресторантчета - атмосферата е неповторима. Ако сте фенове на Миро - в Монжуик има фондация на негово име.  О, щях да пропусна и Ботаническата градина /пак на хълма Монтжуик/. Голяма атракция е да стигнете до хълма с лифт, който минава над морето.
Готическият квартал и централната катедрала също не са за пренебрегване. Дворецът на музиката също си струва времето – не си спомням точното му наименование – нещо от сорта на „Палау де музика Каталана”.
Парк Цитадела е безлюден и много приятен, не разбирам защо не е популярен. Там е и Парламентът на Каталуния - изобщо не прилича на такъв обаче. Laughing В близост е зоологическата градина, а няколко пресечки по-встрани е музеят на Пикасо, опашките обаче са огромни.
Булевард Ла Рамбла няма как да го пропуснете. Grinning От площад Каталуния, нагоре по булеварда има ресторант на варненската верига Happy. Менюто е испанско обаче, както и по-голямата част от персонала. Правят невероятна вегетарианска паеля. Винаги се отбивам там, когато съм в Барселона.
За невероятни снимки от високо, най-подходящо е да се качите в паметника на Христофор Колумб, който е до пристанището. Мисията изглежда странна, но е истина. Входът е едва откриваем – в подножието на един от лъвовете. Пътува се в много тесен асансьор, чака се доста, но гледката си струва.
Да не забравя да предложа и разходка с корабче по крайбрежието.
Ако си купите 5-дневна туристическа карта не само транспортът е безплатен, но и споменатата разходка с корабче, някои музеи също, за други пък има добри намаления.
Това, което най не си заслужава да се посети е плажът – ужасно мръсен, но вече може да са го оправили.
За пет дни мисля, че това ще ви е достатъчно. Wink

# 14
  • Мнения: 2 697
Ванилийке, страшно полезен пост Hug Повечето изброени местенца съм ги планирала и аз с помощта на пътеводителя Wink Но е хубаво, че написа за колоната на Колумб - със сигурност щях да изпусна гледката от птичи поглед от там Wink

Общи условия

Активация на акаунт