Отново за АБКМ

  • 133 959
  • 2 516
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 56
...Да не би да ти е дал списък предназначен за някое детенце! ...Според мен за да не прави конкретно на мен - разпечата списък, който вече беше направил за някое дете със сходни проблеми!...
О със сигурност не го писа за мен, а просто го разпечата. Ето го и самия списък:

Разрешени   

Животински произход   
Заешко месо   
Патешко,гъше месо   
Пуешко   
Свинско   
   
Зеленчуци   
Броколи   
Брюкселско зеле   
Зеле (термично обработено)   
Чушки (белени)   
Лук,праз лук   
Лозови листа, лапад    
Тиквички   
Картофи (задушени)   
Патладжани   

Зърнени храни   
Елда   
Овесени ядки   
Ечемик   
Ориз   
Царевица   
Пшеница (хляб, бисквити)   
Пъж   

Плодове   
Грозде   
Сини сливи, череши, вишни   
Боровинки, касис   
Шипка   
Дюла   Нар
Кайсия   

Напитки   
Шипков чай   
Сок от арния   
Листа от капина   
   
Мазнини   
Олио (царевично)   
Зехтин   
Свинска мас (за печива)    

Неразрешени

Животински произход   
Кашкавал (овчи)
Риба
Пилешко месо
Агнешко месо
Яйца
Козе сирене
Телешко месо

Зеленчуци   
Целина
Ряпа
Домати
Цвекло, моркови
   
Зърнени храни   
Соя
Пшеница (юфки, фиде)
Сусам
Маково семе

Плодове   
Портокал
Мандарина
Ягоди, малини, къпини
Ананас
Нар
Круши, ябълки, банани,киви

Напитки   
Безалкохолни
Сокове от кутии
Чай от липа, лайка, мащерка
 
Мазнини   
Маргарин
Фъстъчено масло
какаово масло
Краве масло (обезбелтъчено)

Ядки   
Фъстъци
Бадеми
Лешници
Орехи
 Сусам

   

# 181
  • София
  • Мнения: 2 141
Криска, благодаря за списъка  bouquet
Интересно защо чайовете са при забранените храни Rolling Eyes Съвсем луднах вече с тия храни...
Да ви питам - гледам, че и яйцата са забранени, дали могат да се ядат в кекс или сладкиш? Или въобще не може? Също и за лютеницата - имам домашна от баба ми, купената от магазина не ми вдъхва доверие.

# 182
  • Мнения: 632
Момичета вчера ходихме на алерголог. Докторката каза че в кърмата не отиват алергени от храната и това е сигурно, защото и казах че пазя диета вече 1 месец. Обясни ми, че затова се стремят с адаптираните млека да постигнат максимално състава на кърмата.
Имаме атопичен дерматит, правиха и кожни тестове, за което много се учудих излезе, че има алергия и към мляко и мицел това е домашен прах и акари. Каза ми 3 месеца да давам Кетотифен и когато има обриви да мажа с Елоком  и Линола фет.
Та за диетата вече и аз незнам има ли смисъл или не. За слузта каза, че като захраня ще изчезне.
Всъщност някой от Вас сигурен ли е на 100%, че диетата е имала резутат или е по-скоро предположение и догадки.
Ако се сетя още нещо ще пиша.

# 183
  • Мнения: 1 804
...Да не би да ти е дал списък предназначен за някое детенце! ...Според мен за да не прави конкретно на мен - разпечата списък, който вече беше направил за някое дете със сходни проблеми!...
О със сигурност не го писа за мен, а просто го разпечата. Ето го и самия списък:

Разрешени   

Животински произход   
Заешко месо   
Патешко,гъше месо   
Пуешко   
Свинско   
   
Зеленчуци   
Броколи   
Брюкселско зеле   
Зеле (термично обработено)   
Чушки (белени)   
Лук,праз лук   
Лозови листа, лапад    
Тиквички   Картофи (задушени)   
Патладжани   

Зърнени храни   
Елда   
Овесени ядки   
Ечемик   
Ориз   
Царевица   
Пшеница (хляб, бисквити)   
Пъж   

Плодове   
Грозде   
Сини сливи, череши, вишни   
Боровинки, касис   
Шипка   
Дюла
   Нар
Кайсия
   
Тук аз имам добавен АНАНАС

Напитки   
Шипков чай   
Сок от арния   
Листа от капина   
   
Мазнини   
Олио (царевично)   
Зехтин   
Свинска мас (за печива)    

Неразрешени

Животински произход   
Кашкавал (овчи)
Риба
Пилешко месо
Агнешко месо
Яйца
Козе сирене
Телешко месо

Зеленчуци   
Целина
Ряпа
Домати
Цвекло, моркови
   
Зърнени храни   
Соя
Пшеница (юфки, фиде)
Сусам
Маково семе

тук имам РЪЖ ПШЕНИЦА

Плодове   
Портокал
Мандарина
Ягоди, малини, къпини
Ананас
Нар
Круши, ябълки,
банани,киви

Напитки   
Безалкохолни
Сокове от кутии
Чай от липа, лайка, мащерка

добавено МЕНТА и ЧЕРЕН ЧАЙ
 
Мазнини   
Маргарин
Фъстъчено масло
какаово масло
Краве масло (обезбелтъчено)

Ядки   
Фъстъци
Бадеми
Лешници
Орехи
 Сусам
   



Ето това е моя - там където нещо го няма, съм го зачертала, а добавеното е с главни букви!

Исках да кажа, че май ни дава списъци на храни предназначени за директна консумация от някое алергично дете, а не за майки, които кърмят алергично дете!

Мама Вики - нищо не съм сигурно - даже гастроентероложката ми ми беше дала по лека диета, от нея нямаше ефект, но тогава пиехме и добавка АМ с белтък. В момента, в който дадох фризопеп почнах и строга диета и сега незнам кое от двете повлия!

Бръмбъзела - много неприятно, но когато говорих с моята педи по въпроса за проблемите на детето - тя ме беше предупредила че по нататък е възможно детето да реагира, ако се прекали с някоя храна с обрив например, но това били единични случаи през годините. Дано при вас е за първи и последен път. Някъде към 7-8 годишна възраст и това изчезвало!

# 184
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз не съм 100% сигурна дали диетата ми дава резултат, но и тя никога не е била напълно стриктна Embarassed Винаги съм се изкушавала да хапна и нещо забранено (не директно млечен продукт, но филе, орехи, сготвени домати, кайма). Така че при нас не мога да кажа дали ако започна да пазя стриктно ще се повлияе. Напримен няколко дни поред ядох баница със сирене и отражение върху обривите нямаше, бяха завяхнали. По-късно обаче ядох пица и бисквитена торта и малкият се изрина наново.
Сега например е изринат, без да съм прегрешила въобще, а обривите тъкмо бяха поизчезнали.

# 185
  • Мнения: 5 401
... Бръмбъзела - много неприятно, но когато говорих с моята педи по въпроса за проблемите на детето - тя ме беше предупредила че по нататък е възможно детето да реагира, ако се прекали с някоя храна с обрив например, но това били единични случаи през годините. Дано при вас е за първи и последен път. Някъде към 7-8 годишна възраст и това изчезвало!

Дано, благодаря ти!  Hug

... Докторката каза че в кърмата не отиват алергени от храната и това е сигурно, защото и казах че пазя диета вече 1 месец. Обясни ми, че затова се стремят с адаптираните млека да постигнат максимално състава на кърмата...

Хм... лично мен малко ме съмнява това твърдение, без да съм алерголог. Не ми се вижда логично точно пък алергените като с вълшебна пръчица да не преминават в кърмата. Изключително кърмени бебета откъде проявяват реакция, когато говорим за хранителна алергия?!  newsm78

От диетата има смисъл за мен, въпроса е че явно няма единно становище кои точно храни трябва да се изключат и за какъв срок. Възможно е алерголозите да се застраховат предварително или пък да не се информират достатъчно. Ето ви малко цитати с източниците им:

Цитат
... Some health care practitioners prescribe an Elimination Diet followed by food challenges. In an Elimination Diet, any food that is suspected of causing an allergy or intolerance is eliminated for a period of four days to three weeks, until symptoms are gone. Depending on the severity and type of symptoms, an Elimination Diet may range from moderately to severely restrictive in the amount of foods allowed...
Източник: http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=diet&dbid=7

Цитат
...Keep in mind that clearing this protein out of your body and the baby's will take about a week to 10 days, so be patient and know that happy days are coming. It is also important to note that the baby will respond negatively to the tiniest amount of milk protein. So if your diet has been dairy-free for many days, but you just indulged in one Godiva truffle ("Come on! It was the smallest thing I've ever seen!"), your little one will most probably suffer the consequences later...
Източник: http://breastfeeding.about.com/od/babyhealthissues/a/milkallergy.htm

... Да ви питам - гледам, че и яйцата са забранени, дали могат да се ядат в кекс или сладкиш?...

Точно с домашно приготвен кейк се захраних с яйце след едномесечната диета.

# 186
  • София
  • Мнения: 451
Sonic, абе аз се чудя от къде ми е познат този ник и сега се сетих, ми ние с теб сме се засичали в кварталната тема.
За яйцата – аз знам, че никак не могат да се ядат, но мисля скоро да взема да го проям, пък да видим.
За лютеницата според мен зависи какво има в нея. Аз имам една домашна със син домат, не я ям, заради него, защото ми казаха, че не бива да се яде, но имам и една само с чушки и домати, малко си хапвам от нея, заради доматите гледам да не прекалявам, въпреки че ги ям сготвени. А зщо да не може да се яде пък филе и кайма??? Аз си купувам 100% свинска кайма или си меля, както и свинско филе си купувам, важното е, да няма телешко, говеждо..
Мама Вики, и аз съм на мнението на Бръмбазела. Нали в кърмата всичко отива, как пък точно алергените няма да ходят. Относно разрешените и забранени храни също съм съгласна. Както бях ви писала на мен 1вият гастроентеролог ми разреши да ям яйца, но примерно ми забрани праскови, а Ковачева категорично ми ги забрани яйцата, но можело да ям белени праскови #Crazy .Това и за други храни важи, например козе, овче мляко и т.н.

# 187
  • Мнения: 632
Незнам, но тези диети започват да ми се струват малко пресилена работа. Ако някои каже че е започнал диета и дитето се е оправило след няколко дни добре, но това че организма се чистил с месеци понякога 5-6 ми се вижда малко нереално. Не би трябвало казеина в кърмата да е като този на кравата.
По-скоро съм склонна да вярвам, че заради замърсената околна среда са се увеличили алергиите и симптомите ще си ги има независимо какво яде детето. Може би има случаи когато диетата помага, но съвсем не е при всеки обрив. Мисля си че ако така се предаваха алергени, ако хапна една ягода например, то детето трябва до изпадне в алергичен шок.
Въпреки това аз все още пазя стриктна диета, но обривите изчезнаха след като дадох антихистаминов сироп и сега мисля да започна да се захранвам по малко да видя какво ще стане.

# 188
  • София
  • Мнения: 2 141
Sonic, абе аз се чудя от къде ми е познат този ник и сега се сетих, ми ние с теб сме се засичали в кварталната тема.
Вярно, че и ти пишеш там. Да вземем да се видим да се пожалваме на живо от тия гадни алергии. Mr. Green
Филе не ям, защото дори в свинското има млечен протеин, соя и други "хубави" неща. Преди не се бях заглеждала в съдържанието, но напоследък съвсем съм се смахнала на тая тема. Мъжът ми вече се хваща за главата като излезем на пазар заедно Crazy Свинска кайма си взимам, ама ги карам да ми я смелят пред мен в магазина, че в готовата пак не съм сигурно какво има...

Днес ходихме при дерматолог - каза, че обривът си е АД и предписа да го мажа 5 дни с Фусидин Н. Ползвал ли го е някой да каже отзиви? За диетата ми каза, че няма особен смисъл да пазя като не е ясно точно към какво е алергията. Все пак ще чакам да чуя и гастроентерологът в понеделник преди да се натъпча Mr. Green

# 189
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!Искам само да ви попитам,моя син от 4 месеца е само на вода и Фризопеп(не съм го захранила още)и въпреки,че е само на това мляко има слуз в изпражненията и то почти винаги.При вас така ли е?Днес ставаме на 6 месеца и исках по този случаи да го почерпя с оризова безмлечна каша на Хип,но съм от малък град и не можах да я намеря никъде.На нас докторката ни каза,да започваме вече захранването първо с безмлечна оризова каша,като запо4на с 2 лъжици и да увели4авам всеки ден с по две докато заменим едно цяло хранене.Втората храна на бебето да е каша от елда,пак безмлечна(към нея ще слагам от Фризопепа).А по-нататък към кашата ще добавям по 1 лъжица от позволените зеленчуци.

# 190
  • Мнения: 2 755
cveteto7777 може при вас непоносимостта да е към лактозата, а не към белтъка. Фризопепа си съдържа лактоза, така че, ако е това няма да помогне. Според мен трябва да отидеш при специалист гастроентеролог за изследвания.  Детето наддава ли, от кога е така?

# 191
  • Мнения: 632
cveteto7777 и при нас е така, въпреки моята диета на всяко акане си има слуз,  казаха ни че след захранването ще се оправи. На вас само заради слузта ли ви изписаха Фризопеп или имате и други симптоми.
Да се похвалим вчера опитахме картофено пюре, днес също и дадох, но не беше особенно впечатлена. Още не знае какво да прави с храната и я избутва с езичето. Захранилите вече кажете след колко време се научават да ядат с лъжичка.

# 192
  • Мнения: 5
acer-ноември месец ходихме на преглед при д-р Лазарова -гастроентеролог от Токуда болница ,Ивчо имаше силни колики,слуз и кървави нишки в акото.Тя  постави диагнозата АБКМ,но без да ни направи някакви изследвания, изписа  мляко Фризопеп,което вземаме с протокол .И да ти кажа, от както пие малкия това мляко няма кръв ,болки в стомахчето има много рядко,но слузта си остана.А и цвета на изпражненията е един зеленикав,а за миризмата да не казвам.

# 193
  • Мнения: 1 804
cveteto7777- на нас ни препоръчаха безмлечна каша на Милупа, уж била по-хубава - виж дали нямате такава!
Иначе за фризопепа - всички казват, че от него акото може да стане зелено - при нас обаче не беше така - първо бебка се оправи напълно, после след 2 месеца отново се появи слуз - така и не разбрах от какво - сега(да чукна на дърво) пак сме добре!

Мама Вики - е това не мога да го разбера и на мен същото ми казват - уж слузта ще изчезне със захранването, пък да не се захранвам рано - да се чака 6-тия месец! Защо да се чака за нещо, за което се знае, че ще се отрази добре! newsm78

# 194
  • Мнения: 5
МАМА ВИКИ(от големия си син имам опит),малкия още не съм захранила,но знам,че поне 1-2 седмици трябва да мине, докато бебчетата разберат какво да правят с по твърдата храна ,която е в устата им.

Общи условия

Активация на акаунт