Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (11)

  • 88 505
  • 791
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 6 810
Бърди, защото ембрионът няма щитовидна жлеза, най-общо "използва" хормоните на майката до към 20г.с., за това е важно за неговото развитие те да са в оптимални граници. Т.е. за ТСХ до 2. Това съм чела аз,не претендирам да е 100% вярно.
Девойки, някой пие ли това нещо Глюкофаж 500 /метморфин/? Чета в листовката, че не трябва да се пие алкохол...ама никак ли? И 20гр. за наздраве?
ianica stefanova , моля те - недей с този дядо... Naughty Ако държиш на алтернативен метод по-добре класически хомеопат.

# 781
  • Мнения: 2 111
Klemy,д-р Тодорова ми каза точно аспирин  да слагам в шампоана,а ти ми каза,че си слагаш хексалгин.
Ето доказателството  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=424869.msg12801458#msg12801458

Иначе аспиринът който ползвах е съвсем обикновен ацетизал от 500мг.

А за DHEA-S- има ли определен ден от цикъла в който се изследва?
Аз пия Глюкофаж,но от дъжд на вятър,защото не ми понася.
По-добре не го комбинирай с алкохол.

# 782
  • София
  • Мнения: 17 348
Аз пиех глюкофаж преди да забременея, сега ми го спряха, но честно казано, не съм го прочела това за алкохола  Embarassed и си пиех  Embarassed

# 783
  • София
  • Мнения: 6 810
 ooooh!
Много съм зле...аз съм запомнила аналгин.  Joy А й четох на още няколко места за ампула аналгин и съвсем съм го затвърдила. Hug
ДХАС не мисля че има ден.

# 784
  • Мнения: 60

ianica stefanova , моля те - недей с този дядо... Naughty Ако държиш на алтернативен метод по-добре класически хомеопат.
Аз само питам (нямам намерение да ходя )Laughing за да видя дали някой има опит с това

# 785
  • Мнения: 60
Klemy,една позната има такъв проблем и ми е казвала,че си втрива корените със стрит български чесън и зехтин, наистина се вижда ,че никне коса. Малко е неприятно,защото понамирисва,но е ефективно,колкото по-често,по-добре, тя го прави вечер ,завива си косата и сутрин го отмива

# 786
  • Мнения: 13 800
magnet_for_happines, домъчня ми, че май те обидихме. Извинявай Hug Съвсем не съм имала такова намерение, напротив, исках да те успокоя и да ти вдъхна кураж! Сигурна съм, че и Прасунчо също. Разбирам болката и тревогите ти и от сърце ти пожелавам мечтата ти да се сбъдне в най-скоро време! Но наистина вярвам, че вторачването в нещо, което всъщност не зависи само от нашите усилия, повече вреди, отколкото помага. Подсъзнанието е велико нещо и влияе страшно много върху нас, независимо дали го вярваме и осъзнаваме. И защото имам примери в това отношение много близко около мен, затова коментирах по този начин.
Още веднъж извинявай, че се държахме като слоници в стъкларски магазин Embarassed
И все пак вземи и си отпусни душицата. Нали правиш всичко, което зависи от теб в нужната насока, другото е Божа работа Peace

За аспирин в шампоан съм чувала и аз. Дори съм си купила обикновен български, но не съм пробвала още. Каква всъщност ще е ползата от него? на какво ще повлияе? Загряване на коренчето? Дезинфекция на скалпа? Почистване? Обезмазняване?


Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 13:38 от птица

# 787
  • София
  • Мнения: 6 810
Не, аспиринът блокирал локално автоимунните причини. Peace

# 788
  • Мнения: 13 800
Хайде на НОВАТААААААА Grinning


Всички сръдни и тревоги оставяме тук!
Новите бебета и бременелки - първи към новата тема: ХОДООООМ МАРШ smile3513
Ние другите ще се дотътрим след вас smile3503

# 789
  • София
  • Мнения: 10 704
Не,не сте ме обидили-няма проблем.

DHEA-S аз го пуснах барабар с репродуктивните хормони/споделям понеже гледам го коментирате/

а за ТСХ моите лекари- Начев и Сигридов ми казаха да го смъкна до 2.5 и тогава да започнем...в смисъл го казвам да не е под 2 или да гледам да е до граница 2./поне при мен искат така...само да го овладея до 2.5,а като гледам малко бавничко пада...хм..ама и аз май избързах..на 23 дни лтироксин да видя как ще е.../

# 790
  • Мнения: 0
Здравейте! Вече 9 месеца се лекувам с еутирокс и резултатите от днес са ми 1087 при граница 9 предишните ми бяха 600 при граница 34! Д спирам еутирокса или да сменям лекара  Confused Вече започвам да се изнервям от това да се чувствам отпаднала и зле дайте ми съвет

Не разбрах за какво се отнася този резултат? Едва ли е за TSH, предполагам, че е ТАТ или МАТ?
Да това ми е МАТ-та аз също пия селен. Ако има някой също на еутирокс да ми каже по колко мг пие, че аз вече съм на 150 мг

# 791

Общи условия

Активация на акаунт