Професионални серии за коса - 10

  • 67 640
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 171
Моля да ми препоръчате най-доброто, което мога да купя за увредена, изпокъсана от изрусяване коса  Praynig

Серията с цимента - шампоан Bain de force, маска Ciment anti usure, ампули Concentre Vita ciment и Forcintence На моята коса винаги е действала по уникален начин, но не при всеки е така. Иначе, ако изхождам от личния си опит, препоръчвам с 2 ръце  Peace
Много е важно обаче да ги нанасяш правилно, в предишните 2-3 странички е писано по въпроса. Шампоанът с масаж на цели длани върху скалпа, при маската и ампулите - разресване след нанасянето само с пръсти, без гребен и задължително затопляне на косата за няколко минути. Иначе ефектът не е същия.   

# 736
  • Мнения: 171
La mademoiselle, те фризьорите зная на кога да дадат мостричка за да го зарибят и на кого не, защото той вече си е зарибен и вместо мостра ще си купи цялата серия  Joy

Ааааа, хахахаа, това значи е причината да си крият мострите от мен  Joy То дали ще взема нова серия или от страх да не сбъркам ще е някоя вече пробвана, все си им е оборот на тях.

Нооо ще се пробвам аз в някой друг салон и ще се направя на нищо неподозираща. Честно си казвам, не съм го направила, точно защото въобще не знаех, че има мостри. Все казват - няма. Пък който иска тестване - процедурка в салона Laughing

# 737
  • Мнения: 3 675
Много е важно обаче да ги нанасяш правилно, в предишните 2-3 странички е писано по въпроса. Шампоанът с масаж на цели длани върху скалпа, при маската и ампулите - разресване след нанасянето само с пръсти, без гребен и задължително затопляне на косата за няколко минути. Иначе ефектът не е същия.   
Веднага щом разбрах, че не съм използвала продуктите правилно ми стана много странно. Фризьорките абсолютно нищо не ми бяха обяснили, а казаха, че всичко си го пишело, но къде го пише? Шампоанът не беше в кутия с  упътване, а на самият шампоан не пишеше да се нанася  с масажни движения с помощта на целите длани. Forcintence беше в една кутия, на гърбът на която имаше упътване, но отново не пишеше да не се разресва с гребен, а вътре в кутията нямаше абсолютно нищо, а фризьорката ми каза че всичко си го пишело вътре и съм могла да го прочета  newsm78

Да знаеш, миришеш им на Kerastase и за това веднага те разпознават Joy Другия път си измий косата с някое шампоанче от супера и като видиш Kerastase гледай тъпо и ги питай какво е това нещо дето са изложили, защото ти до сега не си виждала подобни продукти  Simple Smile

# 738
  • Мнения: 636
iana1980
На Kerastase си има и специална подхранваща серия за къдрава коса - Oleo curl, но като че ли за нея съм чела повече отрицателни отзиви, отколкото положителни. Лични впечатления нямам.

Аз имах от лилавите мострички - умален вариант на продуктите за продажба. И не са малко, според мен. Стигат и за повече от едно ползване.
Олео кърл маската, аз съм писала и преди, е недоразумение на Керастаз. Едно голямо нищо, някакъв прозрачен гел с размита миризма и действие нула. Дано повече хора да го прочетат, защото аз не четох и си купих 500 мл

А за разяснението от фризьорите, всякакви ги има  Wink Но не са всички еднакво обучени и мотивирани

 


# 739
  • Мнения: 6
Aз мислех да си вземам серията олео кърл, нищо че съм чуплива, но се отказах след като прочетох старите теми.
А да попитам нектар теримк-а, някой използвал ли го е и има ли доволни? Доколкото разбрах с него косаа става по-мека отколкото с термични цимент.

# 740
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
По-скоро ще поискам мостричка от серията обем може би...

iana1980 примен Volumactive нямаше особен ефект откъм обем, така че по-добре наистина се ориентирай към мостри.

Относно фризьорските салони, много си зависи от конкретното място - при моята фризьорка веднъж имаше някаква промоция на нощните продукти на Kerastase и като купиш два ти даваха кристално сърчице на верижка  Heart Eyes Не бях виждала другаде подобно нещо  Laughing

# 741
  • Мнения: 1 434
Колко време  трябва да се стои с  маската след нанасянето й върху  косата ?

# 742
  • Мнения: 3 675
Колко време  трябва да се стои с  маската след нанасянето й върху  косата ?
На кутия си пише. Аз съм преспивала с нея  Mr. Green
Преди първо си измивах косата с шампоан и докато си миех тялото ми стоеше маската на косата - без шапки, кърпи и т.н. , но сега я оставям да действа по 1 час, като използвам и специалната си шапка за затопляне и разликата е огромна  Simple Smile

П.П. Спешно се нуждаем от нова тема!!!

# 743
  • Мнения: 3 576
Благодаря за отговора  Hug

Само едно питане, това:
като маска ли наистина се ползва - при измиване ли, колко време се стои, омекотява ли косата, за да може да се разреши, т.к в описанието му пише, че е treatment, а не е уточнено как се прилага ....  Thinking

# 744
  • Мнения: 3 675
Ето в тази страница пише, че се седяло 3 минути, а в немската страница пише да се седи една минута.  newsm78
Не съм използвала Ciment anti usure, но дълбоко се съмнявам, че прави косата мека Mr. Green Целта на тези продукти е да се спре накъсването, а когато това стане се минава на Nutritive.

# 745
  • Мнения: 171
Благодаря за отговора  Hug

Само едно питане, това:
като маска ли наистина се ползва - при измиване ли, колко време се стои, омекотява ли косата, за да може да се разреши, т.к в описанието му пише, че е treatment, а не е уточнено как се прилага ....  Thinking


Да, като маска се ползва. На всяко измиване, след шампоана и след като попиеш леко косата с кърпа. Изключение правят случаите, когато си сложила ампула, тогава тя е достатъчна. Нанася се внимателно, защото след шампоана от същата серия косата е доста твърда, и се разнася чрез разресване с пръсти. Стои се само 1 мин. и от мои лични наблюдения, не е удачно да се оставя за повече време. Чак да засичаш по часовник не е нужно, разбира се  Laughing, но не се оставя за 20 мин. примерно, иначе косата явно се пренасища и става някак вяла. След нанасяне винаги съм увивала косата и с намокрена в гореща вода и изцедена кърпа, за по-добро проникване на съставките в косъма.
За омекотяване... ами никой от продуктите от тази серия не прави косата мека, а плътна, съживена и силна, дори малко твърда. Но с разресването лично аз проблеми не съм имала.

А и още нещо важно се сетих в момента, май не съм го споменавала досега - отмиването. И маската, и ампулите се отмиват като първо се добави малко вода, масажира се косата няколко секунди и чак след това се изплаква. Подобно на отмиването на боите за коса.

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 16:27 от La mademoiselle

# 746
  • Мнения: 171
Ето в тази страница пише, че се седяло 3 минути, а в немската страница пише да се седи една минута.  newsm78
Не съм използвала Ciment anti usure, но дълбоко се съмнявам, че прави косата мека Mr. Green Целта на тези продукти е да се спре накъсването, а когато това стане се минава на Nutritive.

Хмм, вярно  newsm78 Но в първия линк и опаковката е малко по различна. Или са променили нещо във формулата или пък има известни разлики в продуктите, предлагани в различни географски региони. На моите "цименти", купувани до момента винаги е пишело 1 мин. време за действие.

# 747
  • Мнения: 3 576
Ами това с омекотяването и разресването на косата ми е важно, защото съм с естествено къдрава коса и без маска ми е абсурд да успея да се среша, ужасно ми се заплита....  Embarassed

# 748
  • Мнения: 636
Nadia79, скромното ми мнение е, че се нуждаеш повече от омекотяващи маски на базата на естествени масла. Аз категорично не мога да се среша без маска, а когато бях малка и с дълга коса съм чупила и гребен в косата си, напълно ми е познато

 Косата наистина се реше по-лесно с ciment anti usure, но го има и втвърдяващия ефект, който са го описали момичетата преди мен. А това в американския сайт ми се струва, че е по-нова опаковка от тази, която аз съм ползвала преди и може би това е причината за описаното време за действие

# 749
  • Мнения: 171
Ами това с омекотяването и разресването на косата ми е важно, защото съм с естествено къдрава коса и без маска ми е абсурд да успея да се среша, ужасно ми се заплита....  Embarassed

Ох, ами какво да ти кажа... Не ми е било трудно да се разреша, но и косата ми е права, по принцип нямам проблем в това отношение  Rolling Eyes Не се е заплитала и сплъстявала, но пък и не мога да кажа, че е била мека и лесна за разресване както с подхранващите серии. Просто действието на самата серия е насочено в друга посока - да направи косъма устойчив, да спре късането.
Освен... помисли си за една процедура в салон с ампулка Concentre Vita ciment, и без това така се процедира по принцип, лечението започва с нея, след това се продължава с продуктите за домашна употреба. Ще усетиш за теб ли е, или не. Ако не си почувстваш добре косата, ясно, че няма смисъл да купуваш и другите продукти. Или се опитай да се сдобиеш с мостри. Не знам какъв друг съвет да ти дам. Серията е чудна, но със сигурност не е за всяка коса. И ако мекота и супер лесно разресване са ти едни от основните изисквания, честно казано се страхувам да не останеш разочарована.

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 17:11 от La mademoiselle

Общи условия

Активация на акаунт