Професионални серии за коса - 10

  • 67 692
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6
Всъщност доколкото съм чела в темата за този сайт, от там идват за макс 1 седмица нещата.  Simple Smile
Аз все си мислех, че косата ми не е толкова суха, нали все пак корените ми са мазни, но явно че по дължината си е много суха. Дори с маската абсолют не мога да я укротя напълно-най-горният пласт стои разхвърчан и на 2 ден вече я усещам суха отново. Явно дори тази маска ми е слаба, та съм решила да си взема маскинтенз, но като ми свърши абсолюта, защото все пак не е като да съм недоволна, разликата с маски като например елсев и орзен е огромна.  Peace

п.п Обаче се чудя нещо друго, дали пък шампоана не е наистина много важен, защото аз например не се оплаквам от ХШ да кажем, понеже не ми се появява пърхут, не ми раздразва скалпа и т.н , обаче пък дали точно той не пречи маската да подейства максимално.  Thinking Защото колкото и да не ми вреди на самият скалп, искам да усещам косата си мека още след шампоана, а с тези евтините не е така. Та затова съм решила следващия път да си взема шампоан,маска и нещо без отмиване на Керастаз като за начало. Че толкова работи съм си харесала, то като почнеш от серумите им, та през нощната гиржа, леле мале, само пари да имах. Mr. Green

# 706
  • Мнения: 3 675
Леле, мале, аз нямам пари, но не мога да се ограничавам  и да спра да купувам Embarassed Joy
Какво е ХШ? -  Head & Shoulders newsm78. Аз преди доста години го бях ползвала и получих ужасен сърбеж. Според мен той е причината за изсушаването. Ако системно си пресушаваш косата, то в един момент и най-добрата маска не би ти помогнала. За мен и шампоанът е много важен и маската.
Аз вече толкова съм се пристрастила и вманиачила, че започнах да бълнувам  Joy Преди една седмица, мъжът ми решава да ме събуди, а аз съм била започнала да му обяснявам какъв шампоан да си купим и кой бил най-подходящ за него и с кой да не си мие косата  Joy

# 707
  • Мнения: 1 434
Косата ми е суха , но не изгорена, като отвреме на време се заплита ,затова винаги и слагам  някаква  хубава маска. Ще  опитам и след това   ще пиша  за  резултата, и  впечатленията Crazy  bouquet

# 708
  • Мнения: 6
Леле, мале, аз нямам пари, но не мога да се ограничавам  и да спра да купувам Embarassed Joy
Какво е ХШ? -  Head & Shoulders newsm78. Аз преди доста години го бях ползвала и получих ужасен сърбеж. Според мен той е причината за изсушаването. Ако системно си пресушаваш косата, то в един момент и най-добрата маска не би ти помогнала. За мен и шампоанът е много важен и маската.
Аз вече толкова съм се пристрастила и вманиачила, че започнах да бълнувам  Joy Преди една седмица, мъжът ми решава да ме събуди, а аз съм била започнала да му обяснявам какъв шампоан да си купим и кой бил най-подходящ за него и с кой да не си мие косата  Joy

Мда хед енд шоулдърс.   Laughing Ами не знам, преди използвах елсев, той например не ми изсушаваше чак толкова, но пак не ми харесваше. Ще си взема керастаз, само да ми свърши абсолюта.
Аз искам не искам не мога да си позволя, защото пари събирам само от спестявания, няма как да работя.  Laughing Но и аз като теб, само дето като си легна и 2 часа не мога да заспя да се чудя кое по-напред да взема и да смятам.  hahaha

# 709
  • Мнения: 6 633
Докато сме на вълна суха коса да попитам този ползвал ли го е някой http://www.fragrancedirect.co.uk/schwarzkopf/scwarzkopf-bc-moist … 0ml/invt/0028039/

# 710
  • Мнения: 616
B & C mnoго се радвам за косичката Hug Това му е хубавото на протеина - дори да предозираш се оправя с малко търпение и хубави масчици. Не очаквах да се получи предозиране  от първото ползване, мислих си за причините, предполагам ползването на цимента на Керастаз преди това  е променило уравнението повече, отколкото предполагах. Пък и всички коси са различни - и преди казах, има един много малък процент на които допълнителния протеин въобще не им се отразява добре, та в този ред на мисли различните коси имат нужда от различна доза. За това съвета ти да се почва с по-малко и евентуално да се качва силата след това е чудесен!
Не се ядосвай че не си го взела с теб. Предвид реакцията на косата ти не бих ти препоръчала да го ползваш по-често от веднъж месечно, и то само ако продължаваш да се боядисваш.

vivi.vivi да, тази марка споменах като 'майката' на всички протеинови терапии. Laughing Само че това им е продукта за поддръжка, т.е. имат едно което си е баш терапията и това е за помежду ползванията. Не съм го ползвала, ще потърся да видя как ще се съотнесе като съдържание на протеин спрямо другите, за които съм писала. За ежедневна употреба при всички случаи не е, според сайта им другата терапия се ползва веднъж на 4-6 седмици при положение че състоянието на косата е много лошо, а това за поддръжка веднъж седмично. Ще пусна тези дни една табличка за продукти/състояние на коса/честота на употреба, като ми остане време да я изровя.
Така като чета, косата ти всъщност май не е много увредена? При всички положения съвета ми е първо, увери се че нямаш нужда просто от хубаво подхранване, правиш си няколко стабилни подхраннвания, с маската по 40 мин поне, и виж косата ти как е тогава. Реконструкторите се препоръчват най-вече  при изгорен (бои, къдрене, много сериозна термообработка) тънък косъм и късане.

ПОнеже явно интереса е голям, получавам и доста запитвания на лични, тези дни като ми остане повечко време ще седна и ще оформя хубаво и прегледно всичката инфо и ще пусна тема, да си обсъждаме там и да споделяме опит, хем и инфото да е по-лесно за намиране, да не ровите по страниците тук Hug

# 711
  • Мнения: 6 633
MissNellie   на 50 стр. затварят темите .Ще е супер да оформиш новата .

# 712
  • Мнения: 616
Аз имах предвид отделна за протеина, но виждам че си автор ти на тази, ако не ти се занимава с нова, няма никакъв проблем и на тази мога да оформя новата, само кажи  Hug

# 713
  • Мнения: 6 633
Аз имах предвид отделна за протеина, но виждам че си автор ти на тази, ако не ти се занимава с нова, няма никакъв проблем и на тази мога да оформя новата, само кажи  Hug
Защо отделна ,двайте всичко в една на мен поне така ще ми е по лесно да следя  Grinning
Оформяй и да ми се занимава нямам твоите познания , те са ни много полезни. Hug

# 714
  • Мнения: 6
Да, наистина, нека си е в тази тема, нали и протеините са от професионалните продукти, а и тези които с еинтересува са си тук.
MissNellie, давай, всички очакваме новата тема от теб.   bouquet

# 715
  • Мнения: 3 675
За мен не е проблем и в тази тема да ровя, но ако има отделна тема за протеиновите терапии си мисля, че ще бъде много по-прегледно и лесно за откриване. Ще се радвам независимо от това какво решение вземете, но искам само да ви помоля да има препратка и към старата тема, защото в тази тема няма такава, а аз искам да прочета всичко  Grinning

# 716
# 717
  • Мнения: 3 675
миличката, много благодаря!  Hug  bouquet
С нетърпение очаквам да видя новата тема\теми, а до тогава ще чета старите. Simple Smile

# 718
# 719
  • Мнения: 1 813
Bluevelvet, аз не искам да подвеждам хората и понеже аз съм супер доволна и те да си мислят, че ще са доволни. Маската на Kerastase е за много суха коса и ако твоята не е такава, то може и да се разочароваш. Миризмата на маската ми харесва много и с удоволствие си мажех косата с нея. Дори понякога си отварях кутийката за да я помириша  Laughing, но в един друг форум, една дама беше споделила, че на нея не и харесвало как мирише тази маска и за тези пари Kerastase трябвало да се постараят малко повече, но това си е въпрос на вкус и не може да се угоди на всички. Аз лично нямам никакви забележки към тази маска и понеже ми е свършила, много искам да си я купя от някой фризьорски салон, защото не ми се чака по един месец за да ми я доставят.

П.П. Ако я поръчаш и след като я изпробваш, ще се радвам ако споделиш впечатленията си. Накрая може да си основем клуб на Kerastase - пристрастените Simple Smile

Моята коса е много суха  - третирана и изгорена. От черна /6 години/ реших да ставам руса и така за 1 месец множество процедури. От коса до закопчалката на сутиена стигнах до вратлето.  bowuu bowuu bowuu Та минах на Керастаз - циментената серия и ми помогна. След това реших да мина на Керастаз за суха коса - шампоан 3 и маскинтенс + термичното мляко от същата серия. За мое ОГРОМНО съжаление, косата ми стана много по-зле и май ще се върна към цимента. Сега е суха дори непосредствено след сешоара /винаги съм на издухване/ , на втория ден е гадна,а на третия - ужасна.  Confused Краищата ми са все едно съм лепила нещо по тях.

Исках просто да напиша това, че има отзиви и отзиви, ето на теб много ти харесва тази маска, аз също очаквах понеже по-суха от моята коса едва ли има, но уви. Не ми помогна.

Общи условия

Активация на акаунт