ВТОРИ ТОРТЕН СЕМИНАР НА ДАМИТЕ ОТ ТОРТЕНАТА ТЕМА

  • 26 621
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 965
Ха, здравейте!!!
Искахте тема, ето Ви тема!!!
Хайде сега да Ви чуя, кой какво мисли по въпроса и какви са му желанията и намеренията.
За улеснение, прилагам няколко линка за тези, които не присъстваха миналия път, както и за тези които са позабравили емоциите ни:


ДА СЕ СЪБЕРЕМ ДА СИ НАПРАВИМ ТОРТА - ЧАСТ 1
ДОКУМЕНТА В КОЙТО СЪБИРАХМЕ ВСЯКАКВА ИНФОРМАЦИЯ
ОБЩИЯТ НИ АЛБУМ
РЕПОРТАЖА ОТ МЯСТОТО НА СЪБИТИЕТО... СЛЕД СЪБИТИЕТО

# 1
  • Мнения: 909
Записвам се в новата тема  Grinning...за сега ви следя доста усилено и гледам да не пропусна нещо  Wink...и се надявам скоро да споделя някое творение, което разбира се съм направила с ваша помощ  Peace...за което ви благодаря  Peace

# 2
  • Мнения: 1 329
Цоп и аз тука...

Ванче, тенкю за организацията - страшна си, жИлезна напрао!
Еми питаш кви са ни намеренията? Намерения нямам, искам да се съберем, да обменим опит, да се нахОртуваме, да се налудуваме и ако остане време и някоя торта да врътнем. Joy
А за дните около 6 Май още не е ясно, но ще гласуваме и ще набележим дата.

# 3
  • Мнения: 3 861
Ванюшкоооо, златна си, злааатна. Точно тези дни си мислех да те бъзна за втори тортен семинар...някак, отива ти да вземеш нещата в свои ръце и да спретнеш една стройна организация. Hug

Така, каквото и да решите, там съм. Ако трябва и с гипса ще дойда Twisted Evil

Къде да гласувам?

Цигов чарк беше добре, само да не ни залее пак онзи гаден дъжд....

# 4
  • Мнения: X
Лелеее,в три през нощта...    ooooh!
Тук съм.Където и когато кажете!

Имам и едно предложение,ама нека набере скорост темата.

# 5
  • Мнения: 1 491
Я да не вземете да избягате  Twisted Evil
Ще ви чета, ще давам предложения, ще обсъждаме с половинката, пък знае ли човек .... Може и да ме огрее отново  Mr. Green

Ама този път искам да правим фигури, защото съм много боса, куца и саката в тази област!!!!!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И аз тук. За сега нищо не мога да кажа, но съм на мнението на Люба. Този път ще демонстрирам само фигури. С друго не се наемам, че миналата година се поуморих доста.

Мисля, че торти е по-добре да се носят предварително направени или в най-лошият случай да се носят блатовете и съставките за кремове. Но мисля, че няма нужда да ги покриваме с фондан. Достатъчно ще е по една глазура да им направим. Това е лично мнение и не го налагам на никого.

# 7
  • у дома
  • Мнения: 1 581

Ама този път искам да правим фигури, защото съм много боса, куца и саката в тази област!!!!!


подкрепям с три ръце  Mr. Green

иначе съм "ЗА" мероприятието да се повтори, "ЗА" Цигов чарк - екстра си беше, "ЗА" празниците около 6 май. то винаги може да изкочи нещо в последния момент, но принципно съм "ЗА", както и домочадието  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 965
Давайте си предложенията, но преди това искам да кажа нещо.
1. Този път, нямам намерение, нито пък време да обикалям предварително по хижи за да търся място. Ако решите да сменим мястото, някой друг да се наема с проучванията.
2. Ако търсим друго място, нека се има впредвид следното:
- Цени - едва ли всички имат възможност да плащат СПА-хотел.
- Място - трябва да се съобразим с пътуването. Не трябва да бъде много на изток или много на запад. Някъде в центъра на БГ.
- Помислете, кой ще ни приеме за три дни и ще ни предостави кухнята си или помещение в което да се вихрим. Едва ли лесно ще намерим такова място. От миналата година си спомням, че това беше съществен проблем
- Ако сме в няколкоетажна сграда, помислете за децата. Дали ще има двор на който да тичат и играят. И дали ще ни търпят да щуреят по етажите ако времето е лошо.
- Датите - ако говорим само за събота и неделя, цялата работа се обезсмисля. Единия ден ще премине в пътуване и багажи. Хубаво е да се организираме ПЕТЪК, СЪБОТА И НЕДЕЛЯ.
- Ако се спрем на датите около Гергьовден, половината от новите предложения ще отпаднат, защото ще стане като миналата година. Хората ще си дават базите пакетно за 4те дни, тоест 3 нощувки. Защото иначе губят 4тата.
- Прогнозата - Никаква гаранция. И в средата на Юли да отидем, пак може да уцелим буря. Тука вече не сме господари и не зависи от нас.
- Месеца - нямам претенция, но около 24ти Май отпадам категорично. За мен не е проблем да си пусна отпуска някой петък и да се съобразя за организация през Юни. Но все пак доста от другите работят и едва ли всички ще могат да отсъстват от работа. Юли месец започва отпускарския период. Много хора ще мислят вече за море или вече ще пътуват. Затова смятам че до средата на Юни трябва да сме приключили.
Друго не се сещам сега.

Давам си моето предложение, пък никой не е длъжен да се съобразява с него. Като наберем повече идеи, ще пуснем гласуване ако трябва.
Предлагам:
Дата - 6,7,8,9 Май /четвъртък-неделя/. 99% съм сигурна че 7 Май ще се обяви за неработен, ако не, ще бъде по-лесно да вземем почивен ден. Съгласна съм и за месец Юни.
Място - Познатия ни вече Цигов Чарк. Плюсовете са много и повечето ги знаем. Ако се спрем на него, поемам изцяло и напълно организацията.

Говорих с Маргото. Няма проблем. Иска ни. Евентуално този път и голямата вила ще вземем, защото имам чувството че ще сме повече. Цените са си същите. Не са променяни. 80 лв на колибка.
Моля ви, казвайте кой какво мисли. Не искам да стане като миналия път и да чуя разни неща в минало време.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 671
Ван444е,   bouquet (нали си си пристрастна към букетчетата, не се стърпях  Mr. Green ). Наистина - благодаря  Heart Eyes

За мястото - Цигов Чарк беше хубаво (основен минус за мен - липсата на обществен транспорт, а ние май пак до проблеми с придвижването ще опрем  Rolling Eyes ), та по принцип съм ОК за там.

За времето - и аз като другите с малки деца предпочитам да е по-топло (буря можем да улучим, ама едно е при 0 градуса, друго на 18). Така че предпочитам през юни.

За времетраенето - да, наистина два пълни дни са нужни, но - Цигов Чарк не е толкова далече ипри добра оранизация дори след работа в петък да се тръгне, пак може да се стигне по прилично време вечерта. (зависи то къде ще тръгнеш, естествено, но в общия случай...).

За програмата - за разлика от миналата година, ми се иска всеки, които има желание, да прави нещо, да не е само демонстрации. Предлагам всеки, който иска, да си донесе торта и на място да си работи по нея успоредно с лектора. На какъв етап ще е довършена зависи от това, какво даденият човек иска да отработи - замазване, покриване или само фигурки.
За печенето на блатове и кремове съм съгласна с Пепи, но ако на някого това основно му се прави - има фурна, можем да го планираме.
На мен лично ми се иска да се позанимавам с Роял айсинг и с шоколад.

# 10
  • Мнения: 1 965
Дайте да уточниме времето и мястото. Сега това е важното. После докато чакаме датата, ще уточняваме всичко останало. И без това ще стане скучно тука, като вече знаем кога, къде и кои ще сме.
Руми - нямаше печка там. Албенка я носи.

# 11
  • Мнения: 335
аз имам предложение за мястото Simple Smile
елате у нас, имаме къща за гости
само че мога да побера 10 души
намирам се в троян, не е софия, но е на 200 км грубо казано
не знам колко се събирате по семинарите
имаме голяма гостна където можете да правите каквото искате, но нямам фурна ако трябва да се пекат торти или кремове, но ако семинара ще е за правененто на фигурки и поодбни ще е добре
пари няма да искам на никого
само трябва да не е на официални празници че тогава всичко е резервирано, в някоя по обикновена дата, може пак да е петък сабота и неделя или когато вие си искате
ако са повече ду6и, мога да резервирам някоя съседна къ6та за гости, цените са около 10-15 лв на човек на вечер
давам линк, не с цел реклама, а с цел помощ
 тези които разбират и миналата година са били на семинар да кажат ще им бъде ли удобно  в нашата къща за гости, и ако  не какво др трябва
http://slavi-bg.com/

# 12
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Ох, далечко идва от Бургас тоя ЦиговЧарк! Има няма 350км. Ама ако кажете, ще се пробвам, щом и деца можем да взимаме.  Mr. Green
Ванче, какво означава 80лв на колибка, това на вечер ли е, на човек ли, моля те да ми разясниш, че нещо не мога да стопля, пусти албански реотан!  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 491
Аз съм за Юни!
Ще навия четвъртинката (разбирай половинката) да си пусне отпуска някой петък, а и в действителност тръгвайки от София или другаде със същото разстояние в края на работният ден, съвсем спокойно може да се стигне за вечеря, да се настаним, да се разтоварим и т.н.

В действителност би било хубаво така 4 дена, три нощувки, но лично за мене началото на Май ще е много студено ....

ani_d колибка е кодовото наименование на къщичка с две спални - едната тройка (спалня персон и половина и единично легло) и една четворка (сполня персон и половина и две единични легла) навтори етаж, а на първият хол и кухненски кът с микровълнова, хладилник и мивка. Банята и тоалетната са заедно. Та 80 лв. е грубо казано за 7 легла.  Peace
Ние например си носихме котлон, термокана и печка духалка, нооо ..... оказа се, че на вторият етаж няма контакти  Twisted Evil


подкрепям с три ръце  Mr. Green

Тюх бре, от кога, че пак нещо не съм разбрала?? ... Нещо Чернобил ли посети, що ли?  Joy Joy Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 2 113
Моето мнение по приоритетните към момента въпроси:

- Датата засега за мен няма значение. Стига навреме да се уточним, за да може да се напасват планове и отпуски:)
- мястото - Цигов чарк ми хареса и като местност и като база, с оглед на целите ни. Много ми се иска да му видя слънчевата страна на това място.
azals, аз съм от Черни Осъм, ако се намери за удачно твоето предложение, то нашата 3-ка отпада като търсеща леглова база, аз ще си семинарствам, а детето ще си е с тати при баба и дядо.
- семинарните занимания - подкрепям моделиране, РА, шоколад. Всеки носи тортичка по любима рецепта, работи върху нея и после тестване и облизване.

Ванче, благодаря ти за темата и организараността:)

Общи условия

Активация на акаунт