Подсъзнанието може всичко 21 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 98 978
  • 732
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 674
автоматичният подобрител на настроението е супер!!  Peace подобри моето веднага  Simple Smile
ЧервеноВинце, Лени, сега още повече се обърках..  newsm78
значи, аз съм направила списък за искан мъж, но понеже съм си обстоятелствена и взискателна  Blush , се наложи да използвам един лист А3 и го запълних почти целия; имам идея как точно искам да изглежда той, но понеже досега не се е налагало да го описвам или обяснявам, ми е трудно, а като започна да го описвам на хартия, някак.. звучи и като някой друг..  Rolling Eyes
окей, значи искам да прилича на този и този, т. е. не искам да е един от двамата (последното нещо, което искам е, да имам връзка с някой толкова известен), нито пък да е точно копие на един от двамата, а просто давам пример какъв е моя тип (боже, това прозвуча, като от устата на някоя седмокласничка.. Rolling Eyes Close)  - не мога да го опиша, но знам примерно  дали някой влиза в типа или не  Thinking
ако сложа снимка на един от двамата (или на двамата) може би трябва да пиша "да изглежда като него" или "да прилича на него"?
при всички случаи няма да има място на картата на желанията за целия списък + снимка/снимки, така че май ще си остане отделен списък Thinking

виждам, че обсъждате кристалите на крион - дали ще действат, ако си ги принтирам на фотохартия?  Rolling Eyes

предчувствам много хубав период и аз Simple Smile пожелавам на всички желанията от картите да се сбъднат бързо Simple Smile
а утре ще падне изрязване и лепене..  Mr. Green


Бяла Шапчице, не се подвеждай по това, което сме писали с Лени..съвсем те объркахме, а ... Laughing Всеки има различно мнение, защото сме различни хора...което е нормално. Но пак да припомня, че няма 100% правила , коагато творим нещо.    Дават се само  насоки, различни... но всеки  индивидуално намира своя метод. Опитай се  да следваш своя глас, своето усещане.  Peace

 Лени много хубаво и систематично е покзала  всичко за картата. Това са много хубави помощни средства, които ни дават насока,  но от там нататък процеса е творчески и  е личен и   на мен лично,  ми е трудно да те насоча, какво точно да напишеш за любимия мъж и как да изглежда, защото това само ти и никой друг не знае.  Heart Eyes Хубаво е целите да  са  по конкретни  и детайлни. Но ако съм объркана и не знам конкретно и в детайли какво точно искам,  то аз  лично бих оформила нещо  примерно от сорта на , "Да срещна мъжа на сърцето си!" Сърцето ти знае, какъв мъж харесваш и  ще го привлече... Grinning  А ти като го видиш, ще е точно такъв, какъвто си го искала, защото ще се влюбиш до уши в него, което ще покаже, че си търсила точно това...  Hug  Но това е само като насока, не си длъжна да правиш точно така...Peace  

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 18:56 от ЧервеноВинце

# 376
  • Мнения: 3 674
Lilian_V, много хубаво казано всичко   това от Матрицата на Кармата ... а това ме грабна! Hug 
Цитат
Защото ще сме разбрали и осъзнали колко сме свързани и зависими както от самите себе си, така и от другите.

# 377
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
при всички случаи няма да има място на картата на желанията за целия списък + снимка/снимки, така че май ще си остане отделен списък Thinking
Ще ти дам моето мнение - от моя личен опит. Не знаех за тези карти на желанията тогава, направих го съвсем инстинктивно и за пръв път в живота си. Помогна ми един сайт за запознанства - беше американски, тогава активен и безплатен, сега е платен и умрял  Party На всички въпроси написах какъв мъж исках - т.е. получи се много подробно описание. Нямаше въпроси за външен вид, мисля - или аз не съм ги попълвала, защото не мислех, че това е важно - обаче исках да е с очила, за да не ми вижда бръчките, като се появят  Joy bowuu .

Качествата на характера, обаче много ясно ги описах. Както и фактът, че искам да обича само мен, да иска да се ожени за мен и да живее с мен до края на живота си. Отне ми много време да го напиша и още повече време да се осмеля да го пусна в сайта като профил. Не исках да се женя за чужденец, затова много се колебах - направих го уж като за проба, някакси исках да оформя какво точно искам и да пусна желанието си на Вселената. Притеснявах се, защото дотогава не бях имала изисквания към мъжа в живота си, струваше ми се неподходящо или нескромно.

По по-късни изчисления, около месец-месец и половина след това, той ме намери и започнахме да си пишем. Вече 4 години сме много щастливо женени, обичаме се много, и двамата знаем, че всеки е най-големия подарък в живота на другия.

Мисълта ми е, че как точно ще го напишеш, нарисуваш или оформиш, няма значение - важно е да си решила какво точно искаш и да имаш твърдата увереност, че ще го получиш. За мен тогава беше първият път, когато си казах - ако той не е такъв, какъвто го искам, не го искам в живота си. Беше ми омръзнало от връзки, в които уж всичко е наред, пък на практика - нищо не е...

Другата мисъл, е че трябва да си пожелаваме каквото наистина искаме... Поради това, че пуснах желанието си като за проба, на шега в чуждестранен сайт, на английски, сегашният ми мъж е чужденец и ми се наложи да оставя работа, приятели, роднини и т.н., за да се преместя да живея с него. Не съжалявам нито за минута, никога не съм била толкова щастлива с друг мъж, абсолютно съм сигурна, че той е моята съдба, но адаптацията е доста трудна, затова изводът ми е - не правете нищо "уж на шега, за проба". Правете го насериозно...  Heart Eyes

И още - това, което бях конкретизирала, се сбъдна до най-малки подробности. Т.е. конкретизирайте всичко, което смятате, че е важно. Не се съобразявайте с това, какво ще си помисли някой за вашите желания - искайте всичко, което наистина искате. Място за скромност няма. Във Вселената има от всичко по много - и може да получите всичко, което искате.

# 378
  • София
  • Мнения: 547
.........

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 11:03 от Бялата Шапчица

# 379
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Moмичета, питам ви защото не искам да стават грешки - преди време си бях направила нещо подобно на карта на желанията, но доста хаотично (от сегашна гледна точка) и там където трябваше да е любовта, бях залепила 2 картинки - на едната момче и момиче, които се целуват, а на другата друга двойка, който просто се гледат влюбено; резултатът: всеки път, когато се появяваше някой, който си струва, се появяваше почти веднага и втори, който иска само секс, и на когото не можех да устоя (мислейки си, че това е дългоочакваният избранник), като накрая от два стола падах на земята..  Confused това нещо ми се случи няколко пъти, докато забележа какво става и докато се сетя къде е проблемът  Rolling Eyes
махнах едната снимка, оставих другата, но сега не се появява никой..  Confused
Т
Тези картинки и карти са само помощно средство, Бяла Шапчица - да ти помогне да решиш какво всъщност искаш и да се фокусираш върху него. Какво търсиш ти от даден мъж можеш да прецениш само ти. Не зависи от това, как разполагаш картинките, а от това, какво дълбоко в себе си искаш... Имаш ли ясен отговор на това? Hug

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 19:31 от Millla

# 380
  • Мнения: 3 674
Шапчице, писах ти на ЛС  Peace

# 381
  • София
  • Мнения: 2 840
махнах едната снимка, оставих другата, но сега не се появява никой..  Confused[/color]
Ох, това е много сладко! Crazy
Мъжкият модел от снимката, която си оставила, явно е гей Mr. Green
Затова така.

Здравейте момичета!
Интересна тема.
Утре е Сирни заговезни. Прошка!!!

# 382
  • Мнения: 565
Момичета, много ви благодаря на всички за хубавите думи и подкрепата! Това наистина ми помага много! Hug  Hug  Hug

Шапчице, а ти нали си поставила снимката в правилната зона и знаеш в какъв стил се изписва желанието нали?  Ако имаш нужда от помощ пиши ми на личния ако искаш.

Аз пък се оказа че май съм пообъркала приоритетите в живота си и следователно утре ще сменям картата на желанията си. Това което ми се случи напоследък ме накара да преосмисля нещата.

# 383
  • Мнения: 3 674

За разнообрази е темата, предлагам интересна практическа духовна  част/ освен теоретическата/ , която ще помогне на всеки от нас  да се изчисти от минали травмиращи  събития и да продължи напред с радост и любов.  Hug  Душата се наслаждава на всички опитности, защото те са част от процеса на обучението. В това отношение, всеки един опит е ценен и полезен.

Всички сме играли различни роли  в живота си. Целта  е , да разгледаме внимателно своите минали роли или личности и  ще забележим, че някои са били болезнени и дори травмиращи, и все още са прилепени към нас, тоест чувствате с привързани към тази случка, макар и тя да   е минало.  Струва ви се, че не можете да им позволите да си идат.   Tired  Те са пречката, те са  тежки елементи от миналото, те са това, което  ви изолира от истинския живот и наслаждението. Толкова сме се свикнали с тях, че се отъждествяваме с тях...

Затова хората, които не са се освободили от тези минали"роли"  се усещате жертва и си вадят  негативни изводи за живота. Но такива изводи нямат нищо общо с реалния живот, те просто задържат травмираните части в съзнанието на душата. Точно тези части трябва да бъдат излекувани  Peace

Травмите възникват тогава, когато преживявате огромна загуба, болка или зло и не можете да разберете защо се случва това.Лекуването  от тях става,  като влезете отново в миналото си, чрез спомените си, като ги съпреживеете отново, но този път с друго разбиране.  Peace

Сега ще ви предложа много интересен начин да поекспериментирате със себе си. Това ще е един вид упражнение с конкретна цел.  Препоръчвам го, понеже съм го правила няколко пъти и много ми помогна.

Когато имате свободно време отделете дори и  само 15 минутки за него. Тези 15 мин ще ви помогнат  да намерите или да тръгнете към своето ранено Аз.  За мен беше доста вълнуващо и интересно упражнение.

И така:
С помощта на въображението се завръщате към някакво  травмиращото събитие/ нещо, което е оставило трайна следа у вас и до сега!/. Сега усетете пак емоциите си  ще усетите пак болката...Сега сложете ръка на сърцето си и кажете"Искам да изчистя/ излекувам тази травма и  ще го направя с помощта на духовното си Сърце! " Фокусирайки се върху сърцето и преживявайки отново тези епизоди. В момента сте в друга реалност, във вашето"минало" ...Създавайки такова пространство, отново ставате господари на своята реалност. Вие сте Господари на ситуацията в момента, вие сега създавате нещо ново, така че създайте нова реалност! Wink    Кажете си на ум или на глас: "  Това е събитие  е  проекция в миналото.  Преживяла съм го , но сега то  вече не съществува! Не искам повече да съм обвързана с тази минала проекция, за това сега я освобождавам от Сърцето си! "  Опитайте се да изживеете и усетите това. Може да усетите различни неща, за всеки е индивидуално...Може да усетите , че  нещо се откъсва от вас или че ви олеква, или ще усетите топлина в Сърцето....просто изживейте го!   FlutterБлагодарите  с любов на Сърцето, че ви е освободило от тази травма!  Heart Eyes

 
Вече можете да стигнете до разбирането на целия епизод, защото разбирате със сърцето, че във всяко събитие има смисъл и значение. Чрез сърцето можете да усетите, че във всичко има елемент на свободен избор, т.е израстване в направление приемане на отговорност за събитието. Приемайки тази отговорност, можете свободно да продължите напред.

Само когато успеем  да се отнесем  към миналите си случки, както артистите се отнасят към ролите си, тоест без привързаност и да не  им позволяваме да  прилепват  към нас,  тогава ще сме свободни, защото  сме успели  да влезнем  в другото съзнанието, основано на Сърцето.


 Опитайте, ако не стане от първия път, не се отчайвайте.  Hug  Дайте си време и след време опитайте пак. Прави се,  докато не с постигне конкретен резултат: тоест излекуване или изчистване от травмична ситуация.  Hug

Приятна вечер!  Hug


# 384
  • Мнения: 3 674

Здравейте момичета!
Интересна тема.
Утре е Сирни заговезни. Прошка!!!


Здравей, Клонке  Hug

Това ми напомни , че утре е точно деня , в който всеки , който иска да прости на някого , а не е намерил сили до сега,  може да го направи!  Hug Може би въздействието на прошката в този ден ще е много по-силна! Това действие може  тотално да   промени живота ви, момичета!   Heart Eyes

# 385
  • София
  • Мнения: 2 840
Здравей, Винце!
Искам, много искам да простя изцяло и от душа, но...усещам, че не съм готова. Рационално, интелектуално, дори морално прощавам. Но емоционално усещам, че се насилвам.
Най-страшно и най-невъзможно е да простя без съмнения на себе си. Оттам искам да тръгна.

# 386
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Май е доста подходящ момент да си припомним какво е прошката...

Като кажем "прошка", в съзнанието ни изниква картина, в която протягаме приятелски ръка на този, който ни е наранил, казваме му "няма нищо, нищо не се е случило"... Понякога виждаме него, злодеят, простен от нас, получил позволение да върви и да тъпче хорските души и да върши злините си отново... Сякаш нямаме моралното право да му простим, за да предпазим другите от злодеянията му... Сякаш всичко в нас се бунтува, защото той/тя е направил нещо лошо, и не заслужава това... Защото ни боли и искаме той/тя да почувства поне част от нашата болка...

Това са картини, нарисувани от нашето Его, което иска да имаме контрол над всичко и всички. Което, разбира се, е невъзможно.

Когато прощаваме, не оневиняваме този, който ни е наранил. С прошката си не го насърчаваме да повтори деянията си. Не го приемаме за най-добрия си приятел.

Когато прощаваме, правим добро най-първо на себе си. Освобождаваме се от изяждащите ни гняв, омраза, яд, чувство за несправедливост, болка, самосъжаление...  От тези емоции, които тайничко са тровили всеки наш ден, в по-скритите кътчета на ума ни, не позволявайки радостта да се настани там.

Когато прощаваме, казваме на този, който ни е наранил (може и наум, и е препоръчително - отначало) - пускам те да си отидеш от мислите ми. Силна/ен съм, мога да се освободя, да се отърся от станалото и да вървя напред. Ще се радвам на живота и ще имам много други прекрасни преживявания. Няма да позволя това, което е станало, да ми пречи повече.

Чрез прошката всъщност отново ставаме силни. Щедри. Великодушни. Разбиращи. Тогава вече може да осъзнаем, че този, който ни е наранил, го е направил, защото не е могъл да бъде друг в онзи момент. И че няма смисъл ние да продължаваме да се наказваме за това. Пожелаваме му да стане по-добър - и го пускаме да си отиде от мислите ни. От чувствата ни. Зареждаме се с нова енергия, за да продължим нататък.

Клонка, написах това, защото почувствах нужда да го направя. Не го адресирах към тебе. Ще помисля за това, как прощаваме на себе си. Благодаря ти, че ми даде повод да помисля върху това  Hug

# 387
  • Мнения: 2 028
здравейте, момичета  Hug

аз отдавна не съм писала, но... днес, докато си подреждах едни бумаги, попаднах на един новолунски списък на желанията, който съм писала миналата година, докато ви четях... да ви кажа, с удивителна точност са ми се сбъднали някои от тях...  утре мисля да си съставя нов, в живота ми се пренаредиха някои приоритети...

и аз искам да простя, не знам дали ще мога...

П.П. в тази тема си е все така топло и уютно  Hug

# 388
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Не знам дали е пускан този блог (сайт) от серията за Тайната. На мен ми хареса - споделям го с вас.
http://taynata.blogspot.com/

# 389
  • Мнения: 82
Здравейте девойки!  Hug
Досега постоянно ви чета, научавам много нови неща... Не бързам да питам, докато не се опитам да намеря сама отговора.
Сега имам малко въпросче - понеже утре е новолуние, т.е. вече днес  Flutter а четох че обсъждате "луната без курс" та въпроса ми е: Всичко което ще правите по новолуние трябва ли да се прави извън часовете на луната без курс, т.е. за 14.02. часа е след 14,30 мисля, понеже дотогава луната е без курс... да изчакам ли да мине този час, вие какво правите?  newsm78
Много благодаря предварително!  Hug
Желая ви сбъдване на всички ваши желания!
Продължавайте да ни зареждате с оптимизъм и вяра  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт