Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 12

  • 78 436
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 144
Селма, аз съм си задавала въпроса, защото трудно износих и двете, страшно много контракции от 6-ти месец и хапчета за спирането им. Ражданията обаче бяха лесни и проблеми не е имало освен зелени води при едното и винаги с месец по-рано. Нас ни убеждават че проблемът е генетичен и че всичките ни момчета е възможно да го имат, значи бремеността не е причината.

# 721
  • Мнения: 7 420
 Благодаря за споделеното,La vie en roseHug
 

# 722
  • Мнения: leet
La vie en rose,

Тръшканията и безпричинните изблици, са израз на емоции при детето от спектъра- както положителни, така и отрицателни- дълго време по един и същи начин децата от спектъра изразяват различните емоции като тръшкане, понякога преминават в нервна криза. Това е защото децата трудно разпознават емоциите, или въобще не ги разпознават и каквото и да почувстват, те не могат да си дадат ясна представа какво точно чувстват, което провокира еднакво поведение. Учили ли сте детето да разпознава емоции- по картинки например- усмихнатото лице какво изразява, защо...тъжното, изненаданото, учудено...с обучението на емоции и с времето, тръшканията започват да се разреждат, като не изчезват напълно и бързо, но поне детето започва да има обяснение защо плаче- тъжно е, дава някакво обяснение защо.

Има вече научни доказателства относно генетиката на аутистичното растройство. В никаъв случай обаче не е задължително всички деца на една двойка да са от спектъра. Наистина, момчетата са в пъти по- предразположени- те по принцип по- трудни понасят промените, момичетата са по- гъвкави и адаптивни.

Сладко пате,

В София ще е центъра. В момента, каузата която свързва Виваком, Пикадили, 24 часа, Тема, Дарик, Сошиете Дженерали, е  кампанията за финансиране на център за деца с аутизъм и дислексия.

# 723
  • Мнения: 3 591
Селма - моята бременност и раждане са били нормални,  детето ми до скоро и ваксини нямаше. Но боледува тежко на 3 месечна възраст - спря да диша за около 3 минути - евенуално там да е станал някакъв проблем, а и го натъпкаха с какви ли не химии и антибиотици венозно.
Но не - не вярвам, че е от ваксини или бременност/раждане - по скоро генетична предразположеност да задържа токсините + генетичен "дефект". Моето дете и не спи - за което хората са си открили вече че се дължи на определена "грешка" в една от двойките хромозоми и затова не се отделя достатъчно меланин.
Състоянието на сина си го преписвам основно на задържането на токсини + неспането в продължение на години. това добавено към спецификата на мозъка им дава негативен резултат. Но вярвам, че ако децата се хранят правилно + спят поне по 10 часа нощем и се обучават от кадърни терапевти могат да постигнат невероятни резултати, и да са самостоятелни и щастливи хора.

# 724
  • Мнения: leet
Родителите и децата, които ще идват на концерта на 11 Април в неделя, от 16.00 часа в зала 11 на НДК и могат, да донесат по 5- 6 балона- по- цветно да е тържеството.
Залата се намира в малкото НДК, срещу входа, отвън има хубава детска площадка с люлки- за децата, които не издържат дълго на едно място.
Ще има и кетъринг за децата, след концерта.

# 725
  • Мнения: 3 591
Аз лично търся опрощение за грешките си в църквата, или пред иконата.

Кате, Господ ни е простил всички грешки и грехове със смърта на Исус. Да, грешили сме и ще грешим, но Господ прощава на всички. И за да сме всички спасени и опростени от всичките ни грешки и грехове единственото му "изискване" е да прощаваме и ние така както той ни прощава. като започнеш от себе си - защото за да простиш "от сърце" на другите първо трябва да се научиш да прощаваш на себе си.

Не пред иконата или в църквата - а сама пред себе си.  

# 726
  • Мнения: 7 420
  Хвърляте ме в размисъл.... Thinking
  С  какво може да се обясни  драстичното увеличаване на броя на децата с тази генетична предразположеност?  Thinking

  Чакам втората си рожба и се чудя,дали бих могла да предотвратя нещо още отсега...Излиза,че нищо не е в моите ръце?  Confused
 

# 727
  • Мнения: 5 694
Стана традиция вече аз да пускам новите теми - то май само по този начин напомням за нас  Laughing
Та, заповядайте в
НОВАТА НИ ТЕМА  Hug

За допълване на информация в първия пост ми пишете ЛС - конкретно какво да добавя или променя  Peace

# 728
  • Мнения: 144
    Чакам втората си рожба и се чудя,дали бих могла да предотвратя нещо още отсега...Излиза,че нищо не е в моите ръце?  Confused
 
Rolling Eyes Такова чувство имам и аз. Това не ми пречи да мечтая за трето естествено, но само ако съм сигурна че ще е момиче  Blush

Учили ли сте детето да разпознава емоции- по картинки например

Ами, още не е способен да го разбере и това се припокрива с обяснението ти за кризите  Thinking Логопедките вчера ми казаха че до сега не са срещали дете, което толкова бавно да се "отблокирва". В момента успяват да го накарат да намира еднаква картинка на показаната от тях и да я сложи върду нея. Със думите е много зле и сега го учат да драска по един лист и да вика "пшшшш" или "ток-ток", само и само да не повтаря постоянно "ляля".

Лек ден на всички ви.  Hug

# 729
  • Мнения: 3 591
Логопедките вчера ми казаха че до сега не са срещали дете, което толкова бавно да се "отблокирва". В момента успяват да го накарат да намира еднаква картинка на показаната от тях и да я сложи върду нея. Със думите е много зле и сега го учат да драска по един лист и да вика "пшшшш" или "ток-ток", само и само да не повтаря постоянно "ляля".

отколко време сте на терапия? не се отчайвай - моя син на 4+ годинки на терапия почнаха като редят кула и я събарят пред него с неговата ръка... седмици наред нямаше реакция от негова страна.
Сега се моля от време на време да млъкне поне за 2 минути   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт