За гушкане готови, дойдоха първите МАРТенски рожби! (34)

  • 16 933
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 76
Привет от една болна бъдеща мама  Simple Smile

И първият ми въпрос - кой ще ражда към 13 - ти март в Майчин дом ?

 Simple Smile

# 736
  • Мнения: 73
...
Момичета, чували ли сте за хомеопатичния продукт Арника? От вчера чета информация, че се използва преди бременност и има едва ли не чудодейни резултати - спомага за по-леко раждане, заздравяване на травми и бързо възстановяване. Въпреки, че е хомеопатично, не бих го вземала без лекарска консултация, но ще ми е интересно, ако някой го е ползвал или има отзиви да ги сподели.
...

Аз не съм го ползвала все още, но четох за него преди доста време в английските форуми. Там е много популярно. Затова съм се заредила с Арника и без нея няма да тръгна да раждам, особено ако ще е секцио. Помага за зарастване на рани, натъртено при удар и други интервенции.
Взех си две различни концентрации, едното 30с - го донесох от Англия и на него има упътване как се приема. Другото е 5с, купих го тук от аптеката. Мисля да взимам по-силното. Има и крем с арника, доколкото знам май се мажат белези с него.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Mamma, и аз съм за малък сечко Hug.
Нищичко не съм прочела Embarassed Давам бърз отчет. Бях на док, плацентата подължава да старее, води има в изобилие, другия вторник пак съм на преглед и бебчетата, ако всичко върви по план, ще ги вадим на 25 или 26 февруари Party Божеее, не остана Praynig

# 738
  • Мнения: 26
Aз четох, че не трябва да се топли кърмата в микровелето, а и на училището така ни казаха, също и детските пюрета. Когато кърмех малкия, след това се изцеждах и съхранявах кърмата във фризера, когато ни нямаше, бабите даваха на бебето от съхранената кърма, като я затопляха на парна баня, но аз все се притеснявах да не му е много топло  или да го изгоря. Така че този път няма да си го спестя нагревателя.
Красита1, благодаря за съвета за креватчето, непременно ще питам в магазина за матраче.

# 739
  • Мнения: 6 323
Mamma Hippopotama, добре дошла! Добавих те в списъчето на първа страница.

Tasty0703, доста "странна" ми се струва тази лекарка. Аз лично не бих се доверила. Особено в частта с изключването на телефона. Какво като работи със спешни центрове? Нали това е идеята на личните лекари - да са лични и да са в час със състоянието на пациентите си. Относно "своеволията" също съм скептична. Нашата педиатърка позволява волности в рамките на разумното - дава варианти за избор. Да не говорим, че за 13 години не е имало случай да не си вдигне телефона, независимо от деня и часа. Карали сме я по спешност у нас в 2 ч. през нощта и е стояла до сутринта заедно с нас, докато не се увери, че детето вече е добре.
Относно мазането със зехтин - аз мажа само със зехтин и мия с вода само веднъж - при вечерната баня. Но това е поради спецификата на кожата на моите деца. И двете ми деца имаха много проблемна кожа, не понасяха никакви козметики и при по-често мокрене кожата им, независимо колко подсушавах, ставаше направо на язви. През деня почиствах само с мокри кърпи, вечер - къпане и мазане със зехтин. Не ми се вярва третото хлапе да е по-различно от брат си и сестра си и не мисля да експериментирам.


ninchu_m, Кали, eniq, darida, Цецинка, радвам се, че ви допадна предложението за заглавие  Hug

darida, честит фотоапарат!  smile3509 Със здраве да си го ползвате!

# 740
  • Мнения: 1 768
Мъничко поспах и пак имам 4 страници за четене  Hug Laughing
Добре дошла на новата мама  Hug
Цецинко, въх мило втресе ме тоз път сериозно  Heart Eyes Hug Ние ще сме само с няколко дни след теб  Heart Eyes Hug

# 741
  • Мнения: 24
Цецинка  Hug браво за добрите новини  smile3501

# 742
  • Мнения: 26
Цецинка   Party   браво на вас тримцата...  Hug

# 743
  • Мнения: 1 165
Здравейте, милички Hug
Мамма, аз също съм за второто заглавие.
Тейсти, не ми звучи добре тази педиатърка.Аз търся точно нещата, които тя е казала едва ли не да не я занимават.Според мен потърси друг вариант.
НаНина, да ти е жив и здрав таткото.
Добре дошла и на новата мама.
На болните ни мамита стискам палчета по-бързо да се оправят.
След малко отивам да погледам малко снимки.Сега да се отчета и аз от консултацията.Бебка много е пораснала.Както изоставаше малко сега е наваксала, че дори е 1 седмица напред.Станала е 2660.Лекарката каза, че е с около 500гр.повече отколкото трябва да е в тези седмици, но няма нищо страшно.Каза, че до секциото може би ще качи още 1 кг,плацентата била много жизнена и щяла доста добре да я храни.Взеха ми секрет за изследване, дадоха ми документите за раждането, бележки за последните кръв и урина и 45-дневния болничен.Записах се и в училището им за родители за "Грижи за новороденото".Ами май това е от консултацията.А сега да ви се оплача малко.Отидохме да си поръчваме кошарата и много се ядосах.Много са им надути цените тук.Харесала съм си на Дизайнбейби модела Тони 60/120 в снежно бяло и ми казвт цена 275лв #Crazy, а четох, че вие сте си я купили за доста по-малко.Намерих в един друг магазин, но пък там изглеждаше много зле.Изобщо това бяло, което ми показаха нямаше нищо общо с това, което гледахме при официалния представител, а и пръчките и профила не бяха бели, ами бежови.Много се чудим сега какво да правим-дали да купуваме по-скъпата или да се пробваме в София да я потърсим.Мъжо ще ходи до края на месеца, но се притснявам да не стане накрая и от там да няма и да останем без кошарка newsm78
Да попитам и мамите от Варна ще ходите ли на лекцията в мола в четвъртък?
Ако съм пропуснала някой моля да ме извини Hug
Относно нагревателите аз си поръчах на Авент дигиталния от интернет на половин цена.

Леле, отдавна не ми се беше случвало това Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговора.  Mr. Green

# 744
  • Мнения: 190
Tasty0703, доста "странна" ми се струва тази лекарка.
И на мен така, Вашата лекарка звучи много добре дали можеш на лични да ми пишеш къде е някакви координати ако може да се свържа с нея.
А толкова ли е важно лекарката да е близо до нас, аз мисля че по добре да е отзивчива пък ние винаги можем да си запалим колата и да отидем до там, ох нещо съм се стресирала с тези лекари newsm78

# 745
  • Мнения: 283
Mamma, и аз съм за малък сечко Hug.
Нищичко не съм прочела Embarassed Давам бърз отчет. Бях на док, плацентата подължава да старее, води има в изобилие, другия вторник пак съм на преглед и бебчетата, ако всичко върви по план, ще ги вадим на 25 или 26 февруари Party Божеее, не остана Praynig

Лелеееееееее Цеци ама то наистина не останало.. не мога да повярвам Hug
Сякаш беше вчера като си висяхме една цяла сутрин в клиниката.. спомняш ли си Simple Smile
И аз съм за второто заглавие Peace

# 746
  • Мнения: 190
Момичета помагайте с педиатрите, вече почнах да се шашкам с тях #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 747

Общи условия

Активация на акаунт