За гушкане готови, дойдоха първите МАРТенски рожби! (34)

  • 16 943
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Благодара на всичко за милото посрещане! Надявам се скоро всички да се поздравим с прекрасните ни бебчета   bouquet

Момичета, намерих това съобщение в кърмаческия за майчетата от Сф, които се интересуват от темата:  

Консултативният кабинет по кърмене към СБАЛАГ " Майчин дом"- София организира за пореден път на

 13.2.2010 СЪБОТА СЛЕДОБЕД от 16 ч

лекция за бременни "Начало на кърменето и първи дни с бебето"

На лекцията ще научите:

*защо е важно кърменето за бебето
*как започва кърменето в родилния дом - какво да очаквате на практика
*как да поставяте правилно бебето на гърда - с демонстрации и практически упражнения
*как да поддържате кърмата
*как да избягвате обичайните трудности
*къде да търсите помощ в случай на нужда

Лекцията ще се проведе в Аулата на втория етаж. Татковците са добре дошли, както и всеки друг от семейството, който има желание. Няма нужда от предварително записване. Цената на лекцията е 5 лв на семейство, независимо от броя на присъстващите членове.

Майките се събират обикновено във фоайето и след това се качват заедно горе. Ако някой закъснее и не намира залата, може да се обади на тел               0896 418 488         0896 418 488, за да го вземат.

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 291
Защо не може шишета в микровеле

Ами ако не се лъжа не се затопля там защото не става равномерно и така част от млякото може да е студено а друга горещо....май нещо такова имаше. Ако искаш ще потърся точно къде съм го чела. Може пък и други мнения да има но аз така знам.

ето виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
"Кърмата не трябва НИКОГА да се затопля в микровълнова печка или директно на котлона. Тези методи на затопляне променят състава на кърмата и може да образуват горещи участъци в млякото, които биха могли да наранят бебето ви! "

Това за горещите очастъци не е само за кърмата ами за всички течности.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 15:08 от Rosi17

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 291
Тази лекция на 13ти в Майчин дом ли е?

# 723
  • Мнения: 6 324
По отношение на подгревателя, поне за мен си е нужен дори и при наличието на микровълнова.
Първо, защото при затопляне в микровълнова се загрява неравномерно - отгоре може да е вряло, долу - студено.
И второ, защото няма регулатор и може да се прегрее млякото/храната, дори да заври/изкипи.

Подгревателят е с терморегулатор и поддържа определена температура, релето включва и изключва дори да сте го забравили за по-дълго време.

Допълнително удобство е, че лесно може да се пренася и да се вземе при пътуване - на море, на почивка, на гости - нещо, което е невъзможно да направите с микровълновата печка.

# 724
  • Мнения: 95
Много благодаря на всички за отговорите Hug Hug Hug

# 725
  • Мнения: 6 324
След малко като гледам трябва да пускаме нова тема.
Предложения за заглавия?

От първа страница виждам подходящо "Баба Марта на вратата чука вече - във ръцете си държи човече"


От мен предложение "Малък Сечко да си ходи. Мартенки, за старт готови!"

Други?

# 726
  • Мнения: 26
Mamma   аз съм за "Малък Сечко да си ходи. Мартенки, за старт готови!"     Peace 

# 727
  • Мнения: 10
Mamma   аз съм за "Малък Сечко да си ходи. Мартенки, за старт готови!"     Peace 


Аз също Laughing

# 728
  • Мнения: 190
ох писах един час и ми се изтри
момичета бях на среща с една педиатърка да споделя какво ми каза тя и мамите с бебоци да си кажат мнението. Първо каза че направления дава само по нейна преценска и не дава по желание на майката. Бебето се гледа само по нейни указания без своеволия, маже се само със зехтин и се мие само с вода, което ми се стори странно защото като се е наакало само с вода какво ще измиеш. Каза че работи след 2 ч защото до обяд учи втора специалност, много я препоръчаха, че е много начетена. След 19 ч и събота и неделя си изключва телефона и работи с мед. центрове Превент и по спешност се ходи в тях. Ако изпишат бебето в събота тя не отговаря така че ще дойде чак в понеделник. Много е сложна тази работа с педиатрите, дали да не видя още някой. Мамите с деца вече я кажете мнение всички ли имат подобни  .... практики  newsm78

# 729
  • Мнения: 26
Tasty0703  аз опит с бебенца и педиатри още нямам...ама това, което си написала хич не вдъхва доверие..  #Crazy  даже напротив...била много начетена, това как точно се преценява е моя въпрос  newsm78

# 730
  • Враца
  • Мнения: 94
Здравейте маминки
Много сте писали ,нямате изчитане
Затова на всички които имат нужда от палчета имат моите,на болните бързо оздравяване
Айде до псле ,че нещо не мога да се концентрирам Mr. Green

# 731
  • Мнения: 68
мамма аз също съм за това заглавие за сечкото,много е готино Hug

тасти незнам,но на мен не ми се струва много добре това което ти е казала,в смисъл такъв аз не разбирам много но за мен е много важно особено като първескиня да имам под ръка педиатър които да се отзовава винаги,защото ние не разбираме много много и за собствено спокоиствие че има накои да разчиташ по всяко време.естествено това е моето мнение нека и мамите с опит да се вкл Hug

# 732
  • Мнения: 190
ми на моя позната детето е там ама те са нямали и някакви проблеми, записвали си часове ходели и веднъж като имала няква хернийка тя е реагирала много добре и я хванала навреме и много я похвалиха като добър специалист ама .....

# 733
  • Мнения: 24
Аз се върнах от разходка и пазаруване  Hug

Имаме си вече нов фотоапарат  Grinning да Ви се похваля! Пък и мъжа ми намаза с едни джинси и едни маратонки... А аз само с гледането си останах- но като родя ще има шопинг!!! Така съм се заканила стабилно, че нямам търпение  smile3508 само да се поприбере коремчето...

Mamma и аз съм за малък сечко  Peace

Mamma Hippopotama добре дошла при нас  Hug

Относно нагревателя за шишета и микровълновата... и на мен по-добре ми звучи нагревателя. Но ние изчакваме да видим как ще съм с кърменето... ако има засечка ще купим задължително!

# 734
  • Мнения: 24
Tasty0703 явно педиатърката е добра, но тактиката й ми е доста странна... Mr. Green
Поогледай се още малко преди да избереш...
Което ми напомня, чи и ние трябва да се задействаме с мъжа ми вече по този въпрос  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт