Бременни чужбински мами - 22 тема

  • 23 563
  • 735
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 185
Хуничка, не знаех, че използваш продукти на Пуфи  Grinning, радвам се, че ти допадат. Аз имам инфо, че този техен бебешки продукт е добър http://www.poofscloset.com/servlet/the-120/poofy-organics-baby-poof/Detail , но нарочно не го включих в предишния пост, защото стават много сайтове с различни неща и не върви човек да плаща шипинг за всичките по отделно  Crazy. Но щом така или иначе поръчваш от там, да знаеш, че това е изпробвано от една дружка  Peace .

Днес реших по-сериозно да се отдам на проучване на подходящи слингове за топло време, тъй като това ми е основния проблем с тукашните жеги. Пускам каквото намерих, в случай, че е от полза за някой друг  Peace . Всичките слингове по-долу са препоръчани специално за много топло време, но разбира се стават и за всякакъв климат:

Peanut Shell , материя Cotton Stretch Sateen, готини разцветки, недостатък- не се регулира http://www.thepeanutshell.com/shop/baby_slings/stretch_pouch_baby_slings, цена около $40
* същата фирма скоро ще предлагат и регулиращи се слингове, но не е споменато каква е материята, но както са го написали ми се струва, че ще е същата http://www.thepeanutshell.com/shop/baby_slings/adjustable_sling, цена около $55


Gypsy Mama wraps, тип шал, материя-gauze ( тензух?), пристигат с ДВД с инструкции за ползване и връзване http://www.gypsymama.com/shop/breeze.htm , цена около $70

Water wrap, тип шал, съхне бързо, спира ултравиолетовите лъчи, хипоалергенна материя (Soft, silky, hypoallergenic fabric) http://www.gypsymama.com/shop/proddetail.php?prod=water , цена около $56.00

Mesh Baby Slings , тип- слинг с халки, материя Mesh- дупчеста, мрежеста 100% полиестер ( хм, това не ми звучи много привлекателно  newsm78 ), пристига с ДВД с инструкции, http://zolowear.com/ShopBabySlingsAndPouchesByFabric.aspx?Fabric=Mesh , цена около $80

Hotslings Solarveil pouch, материя Solarveil mesh, предпазва от УВ лъчите , недостатък - не се регулира, трудно се намира, тъй като са спрени от производство http://www.bebecandy.com/cubecart/hotslings/hotslings-turquoise- … ouch/prod_78.html , цена $41.00

Madeline Grey Designs , материя 100% памук, надостатък - не се регулира, НО може да се поръча по размер; готини дизайни http://www.madelinegreydesigns.com/ , цена $40

Cool cotton, тип шал, материя 100% памук, http://www.calinbleu.com/baby-slings-cool-cotton-c-1_3.html?currency=USD , цена $50-57 в зависимост от разцветката

Soft micro fleece, тип шал, материя micro fleece, http://www.calinbleu.com/baby-slings-soft-micro-fleece-c-1_2.html?currency=USD , цена $48-58

Срещнах и няколко гласа в подкрепа на Maya Wrap с халки, били ОК за жега, но тях ги знаете предполагам, ето линк все пак http://www.mayawrap.com/products.php

Много полезна информация относно как да изберем правилния слинг, възможност за избор и поръчка от сайта http://www.kangarookorner.com/choosing.aspx . Ето тук са моделите подходящи за топло време, които могат да се поръчат от сайта http://www.kangarookorner.com/c-8-adjustable-pouches.aspx

Още един сайт с много полезна информация относно видовете слингове, кой вид е подходящ според възрастта и т.н. http://www.peppermint.com/baby-wearing-instructions.html

И още нещо щях да пиша, ама след този роман си забварих мисълта  Crazy .

Тинк, Рената дръжте се малко остана  Hug

# 586
  • Мнения: 2 185
О, да сетих се какво исках още да пиша, но няма да редактирам, а ще пиша направо в нов пост, че старият стана километричен.

Помощ! Имам огромен проблем с пазаруването на момчешки дрешки  Cry , отивам супер нахъсана да взема нещо най-накрая, но просто нищо и нищо не мога да харесам. А пък като погледна момичешките одежди и направо се размазвам...ама това е друга тема  Whistling . Просто изборът за момчешки дрешки е у-жа-сен, поне за моя вкус, но знам ли, може би аз съм много придирчива  Rolling Eyes . Както момичешките дрешки са решени предимно в розово, така на момчешките е отреден този ужасен светло син цвят, който бие на сиво...все едно е избеляла дрешката. Другите цветове, които са много популярни са тъмно кафяво и отровно зелено, тук-таме сиво  Sick . Ако случайно изникне някоя дрешка в по-нормален цвят ( жълто, бяло, червено, тъмно синьо), то тя непременно е декорирана с някой зъбав крокодил или динозавар, а понякога за ранообразие с трактор, багер или трион  ooooh! . Не може ли бяла дрешка с меченце, кученце, някакъв сладурски бебешки дизайн...какви се тея сексистки облекла- багери и триони от невръстна бебешка възраст  Crossing Arms?
По-лошото обаче е, че видях тези ужасно сладки дрешки на http://www.mothercare.com/ и ми останаха очите в тях- нежни хубави дизайни, а и унисекс секцията им е супер. Разбира се по закона за всеобщата гадост, нямат магазини в близките "много-хиляди-мили" и трябва да се поръчва от ЮК, което ще ми излезне въз-солено, но сега след като ги видях вече съвсем се отчаях от тукашния избор. Та, с 2 думи дайте ми акъл какво да правя  Rolling Eyes, дали си струва да се изръся за дрешките, които ми харесват, при все, че ще се носят съвсем за кратко или трябва да се примиря с тукашното предлагане? Или пък можете да ми препоръчате къде тук да намеря нещо хубаво?

И още нещо- намерих тези боденца, от органичен памук, а цената им е само $2.99  Shocked, пък цветовете им са нормални, да не повярва човек. Някой случайно да има впечатления от тази марка, защото цената е малко съмнителна ( макар, че на друго място намерих абсолютно същите бодита за $9), ето ги http://www.cookieskids.com/Product.aspx?l=00180086026000000000&p=BAV01367

Та, така...извинявам се, че ви занимах с моите "изключително сериозни проблеми", чак ме е срам, като знам хората какви грижи имат  Embarassed .

# 587
  • Мнения: 1 436
Клер, бях чела някъде, че бебешките дрешки нарочно са с избелели цветове, но не помня точно причината.

# 588
  • Мнения: 107
Клер, страшен репортаж за слинговете!   bouquet
Аз получих моя moby wrap и ще видим дали ще съм ок само с него. Ако ми трябва по-прохладен, ще се възползвам от линковете.
Хем ми стана смешно за момчешките дреги, хем си представих как на теб не ти е било весело. Кажи по кои магазини ходи, да те вкараме в правилния път  Mr. Green
Аз съм виждала много сладки момчешки неща, тези чудовища звучат ужасно, но нямам наблюдения.
Тези органик памук бодита са невероятно евтини, не съм чувала никога за този уеб сайт. Бих си взела ако бях на твое място. Ние вече сме облечени.

На Пуфи нещата ми харесват. Единствено имам затруднение с разресването на измитата коса, голяма мъка ми е  Sad
Загледах го аз този бебешкия, щом като е изпитан, направо ще го взимам. Така или иначе скоро ще ми свърши шампоана и ще поръчвам. Наистина този шипинг никак не ме радва, но какво да се прави.

Момичета, имате специални поздрави от Journey - не и остава никакво време за форума, защото мъжът и си е счупил глезена и сега е доста заета с всичко. Аз още от миналия ден щях да ви кажа и съм се отплеснала.

# 589
  • Мнения: 628
Малееее, една по болници,друга и тя да не види, трета душата и се къса от мъка, четвърта болна ама и мъжа и се потрошил, аааа...!!! Край! Стоп!!! Стига щуротии! Да идва късмета и усмивката по лицата ни, момичета!

Клер, ако искаш разгледай и френските сайтове, аз ше проверя тарифите на пощите и ако е на сметка ще пращаш на моя адрес и ще ти експедираме на куп дрешките! Ще ровна за идея какви са цифрите на пощата. Иначе ако наистина са грозни тез момчешки дрешки при вас няма как да ти е кеф да е облечен с крокодилите и багерите, аз бих ги изскубала в крайна нужда ако се стигне до тях ...и бих зашила отгоре им мечо пух и слънчо.
Тук има доста унисекс и са сносни цветовете, за новородани най-вече бяло, жълто и едно небесно синьо, аааа има розово да се заринеш, също има странни надписи за бебешки дрехи... но главата ми е празна да дам пример. Нали свеки е тука и се "гледаме", аз съм загрубяла да ви кажа - вчера ми стана драго да я гледам как се дразни на ризите на мъжа ми, защото не може да ги изглади като мен (като си ползва старите очила и не види...а как кара, аз при нея не се возя от 2 години, но наночен доктор още не е отишла, а ще трябва и на ушен, че надуваме за нея ТВ - все е недочула). А преди не бях такъв човек да доволнича на нечие дерзание...

Супер са линковете за слинг-овете - имам четиво за деня. Ако имам въпроси ще питам. Какво ти е за слингивете на Red castle (към 60 евро са,  по намаленията видях на 52, но ми звучат сериозно добре, аз се побърках с тази фирма, а и вас ви тормозя само... 
http://www.redcastle.fr/nc/en/tous-les-produits/our-products/?tx … _pi1%5Bcat%5D=177

# 590
  • Мнения: 292
Mikey, забравих да пиша нещичко и на теб. Как така вали сняг при вас, странна работа. Имам приятели в Атланта и са ми казали,че никога не вали сняг  #Crazy- ама че аномалии. А за хапването, опитай да ядеш поне по 2 плода на ден, а пък и ако можеш една салатка. Аз поне това се опитвах да спазвам, въпреки че нищо не ми се ядеше почти през цялата бременност. Но мисля, че тялото ти показва от какво има нужда, а пък ти си наложи някои важни храни, които знаеш че са особено полезни.  Hug

# 591
  • Мнения: 407
Здравейте, момичета, с малко закъснение Честита ви Баба Марта! Желая ви много здраве и радост!

Благодаря за подкрепата!  Hug

На Василия честито съкровище! Да ти носи много щастие и радост.

Ние с бебо сме добре. Малко се бях притеснила, че ще тръгне да излиза, защото и то милото се беше стресирало, но вчера бяхме на консултация и тоновете са добре. Младежа ще е около 3500 и акушерката въобще не се притеснява от факта, че може да започне раждане при тези параметри. Каза да стискам 5 дни поне пък после мога да отпускам.

За водичката, аз мисля да давам още от първия ден. Дъщеря ми съм отгледала по този начин, тя на 9м ядеше всякаква храна, как да не й дам да пие вода или чай? Освен това, тъй като имам лични бъбречни проблеми и съм почти експерт в тази област, смятам, че въпреки кърмата/млякото да са достатъчни като течност за бебето, не са достатъчни за нуждите на бъбреците да функционират правилно. Всяка година ходя на профилактични прегледи при уролог и последния път от изследванията човекът разбра, че не приемам достатъчно вода, въпреки, че се наливам със сокове, чайове. Започнала е вид деформация и ми обясни, че да, течностите са супер важни и е хубаво да приемам всякакъв вид, те се задържат по-дълго в бъбрека, но водата се отделя бързо и в същото време ги премива, така че не може да се изключи от менюто. Бебетата не харесват водата, затова педиатърката по онова време ми препоръча в чая или водата да слагам на 250 мл едно малко връхче захар, за да сладни леко. Това е лично мое мнение, не задължавам никой с него, но аз ще давам живот и здраве!

Вчера на консултацията гледахме едно филмче за кърменето и мили мами май повече ме е страх от тоя момент отколкото от самото раждане! Всички тия случаи на кърмене по 8-9 часа на ден ми изправят косите! Ми кога ще успея да си взема детето от училище, да не говорим да свърша друга работа или да почина? Плашеща!

Боби, вчера точно си мислех, че последните 2 седмици има нещо странно във въздуха и като гледам хората навън как се държат и какво им се случва, като че ли всички са под хипноза....моя мъж вчера заключи, че вселената се пренарежда след като за един ден станахме свидетели на няколко умопомрачени действия на хора по улиците.
Радвам, се че свеки не те дразни прекалено  Hug по-добре да го приемаш на шега и с насмешка.

На всички хубав ден!

# 592
  • Мнения: 628
Маги, прегръщат те!

Момичета, застигна ни новата буря, няма ток ще пестя тел за телефон Wink не се чудете като дойде тока ше се идентифицирам!

# 593
  • Мнения: 407
Маги, прегръщат те!

Момичета, застигна ни новата буря, няма ток ще пестя тел за телефон Wink не се чудете като дойде тока ше се идентифицирам!
Леле, Боби, знаех, че имаше още нещо дето исках да ти пиша, ама нещо хич ми го няма акъла  ooooh!! Вярно, че при вас се вихрят бури, надявам се да няма прекалено много поражения и сега това с тока, стискам палци бързо да се оправи  Peace, а ти пиши как са нещата, че те мислим!

# 594
  • Мнения: 13
Помощ! Имам огромен проблем с пазаруването на момчешки дрешки ... Та, с 2 думи дайте ми акъл какво да правя  Rolling Eyes, дали си струва да се изръся за дрешките, които ми харесват, при все, че ще се носят съвсем за кратко или трябва да се примиря с тукашното предлагане? Или пък можете да ми препоръчате къде тук да намеря нещо хубаво?

Join the club, Clairette!!!
Направо все едно собствените си мисли четях в твоя пост! Не знам пола на бебето ми, но вътрешно имам чувството че ще е момченце. Но и момиченце да е, на мен ми се повдига от сегрегацията розово /синьо, триони, принцеси  т.н.

И аз опрях до Mothercare, сестра ми ми изпрати един начален бял комплект, 3 бодита, 3 гащеризона, терлички, ръкавици и шапка (общо 10 артикула) за 15Е. Качеството е супер. Транспортните разходи са ужасно, ако поръчваш от сайта, но пробвай  ebay.co.uk - професоналните продавачи продават чисто нови комплекти и са склонни да изпращат на нормални цени. Аз тъкмо си купих от там завеса за креватчето, на половин цена в сравнение с магазините тук.

H&M, Benetton предлагат неша на човешки цени. Подариха ми едно комплектче от тук bnatureorganic.com, което също е чудно.

И аз много мислих по въпроса дали си струва да купувам само това, което ми харесва, пък било то и по-скъпо. Леля ми ме убеди, че така трябва (майка ми почина преди години, така че сега леля ми е източник на здрав разум в моменти на колебание).
Та според нея, има огромно значение дали си доволна от начина по който е облечено детето ти. Защото от раждането то попива твоя вкус и твоите представи за красиво и грозно и те му остават запечатани завинаги. И като порастне то несъзнателно ще се стреми именно към нещата които знае от ранното си детство, тъй като за него те завинаги ще си останат синоним на най-доброто.
Ако това ти се струва прекалено ню-ейджи, добави леля ми, имай предвид че ще си гледаш детето по цял ден и ще ти е много по добре да го виждаш докарано по твой вкус, не само сега , но и на снимките после  Simple Smile.
Това е от мен!
Пусни снимки като купиш нещо ново  Simple Smile

# 595
  • Мнения: 259
Василия 4естита рожба. Да ви жив и здрав и много да ви радва.
Maggy77  Hug Hug Hug дано скоро вси4ко премине и запо4нат да се слу4ват на хората около вас само хубави неща. И на мен ми става тъжно като се огледам и видя какво се слу4ва на хората наоколо, но сега предпо4итам да си затварям о4ите или по то4но да си сложа розовите о4ила и да виждам само хубавите неща.
За водата и аз мисля да давам. На дъщеря ми давах, защото тук където живеем са големи жеги и понякога си ли4еше 4е иска вода.
Renata2002 малко остана. Друго си е когато е майка ти до теб, дори и да дава нежелани съвети можеш да и кажеш вси4ко без да се разсърди. Аз на моята майка й казвам винаги когато мисля 4е се намесва в неща които не са нейна работа, но на свекърва ми не мога защото после по месец няма да си говорим ooooh!, добре 4е рядко се виждаме, та не ни се и налага.
bobi40 добре 4е не се товариш с излишни емоции. По бързо да минава времето през което трябва да си със свеки. Peace дано скоро премине бурята и да се оправи времето при вас. Praynig
Clairette усмихвах се докато 4етях поста ти за мом4ешките дрешки. Аз преди време установих същото. Просто трудно ми харесва нещо за мом4е, за моми4ета има такива красиви неща, а за мом4ета сякаш няма избор. Когато дъщеря ми е поканена на мом4ешки рожден ден съм ужасно затруднена в избора си, но може би при мен проблема е 4е съм свикнала да гледам моми4ешките неща и нямам о4и за мом4ешките. Добре 4е сега пак 4акаме моми4е, защото ина4е щях да съм в същото положение като теб Confused.

# 596
  • Мнения: 521
Момичета, мого благодаря за подкрепата!

Рената, Clairette   Hug Hug Hug

Вече не само дните броя ами и часовете!  Mr. Green Тая нощ сънувах, че уж съм родила... и ми показват едно бебе, а то едно грозно грозно... викам им - "ще ме извинявате ама това бебе не е мое... ето вижте аз не съм родила още, вижте че даже съм още с бикини, как ще излезе бебето през бикините?"  Crazy Joy Малееееййй много съм луда!

За дрешките... Толкова бях щастлива като ни казаха, че ще е момиче - ние с таткото на това се надявахме, а и пазаруването ми беше много лесно!  Party Ако трябваше да купувам момчешки дрехи, бая щях да се озоря.

Regina съвсем съм съгласна с твойта леля, че е важно да обличаш детето си добре и с вкус. Само да ти кажа, че по себе си, а и по приятели и познати съдя, че вкуса не винаги се сформира по тоя начин. Аз и майка ми например имаме абсолютно различни разбирания и вкус по отношение на дрехите, а и не само. Даже заедно ходихме да пазаруваме малко дрехи за бебче и едно с едно не ни съвпадаха изборите...

# 597
  • Мнения: 13
Само да ти кажа, че по себе си, а и по приятели и познати съдя, че вкуса не винаги се сформира по тоя начин. Аз и майка ми например имаме абсолютно различни разбирания и вкус по отношение на дрехите, а и не само. Даже заедно ходихме да пазаруваме малко дрехи за бебче и едно с едно не ни съвпадаха изборите...

Така е, Tink, има още толкова много фактори които определят вкуса на човек!
Но поне като си гледам сега бебешките снимки си мисля, че добре са ме обличали, доволна съм, и аз бих си облякла бебето така Simple Smile

# 598
  • Мнения: 3 215
Здравейте, милички! Честита Баба Марта и честит национален празник!  bouquet
Не пиша напоследък, защото съм настинала, но ви чета и съм с вас мислено  Peace

Относно темата за вече родилите, уви не отбелязах напредък. На Дивиана децата са болнички и нямаше време да се занимава с мен, но от Tatti  получих следния отговор: "Здравейте,
Мястото на такава тема е в "Общ отчетен подфорум", а не в "Родители в чужбина"
На самата тема за бременни "чужбинки", мястото също е там.
Поздрави."

# 599
  • Мнения: 628
Шило в торба не седи!

Сетих се какво ме тормози и всеки път забравям - Iman ми изчезна от полезрението, а също и испанската мама, дето беше далеч от болницата, на 70 км, но не помня с тази глава имена много ... Някой новини?

Общи условия

Активация на акаунт