Великденски пости 2010 !

  • 54 364
  • 630
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 478
Добър вечер и Честита Баба Марта    bouquet

Брееееееей, мислех, че съм объркала форума Shocked Прилича на фритюрник Shocked


gergan75, Вихронрав,
Много се радвам, че рецептите са ви допаднали  Hug


Ще правя канелените ролка на Бразилка. За първи път ще барна бутер тесто. Пожелайте ми успех, а аз слагам шапката -   chef

И да не се справиш от първия път с бутер тестото, не се отчайвай, а непременно опитай отново. Когато свикнеш с него, ще видиш какво улеснение е и какви вкусотии се получават от него. Във всеки пакет има 10 правила, които трябва да се спазват. Ако се придържаш стриктно към тях всичко ще е ок. Единственото, с което не съм съгласна е да оставя тестото да се отпуска цяла нощ в хладилник. Поне при мен винаги след това става много меко и трудно за работа.


дядо хаджия , коя е закусвалнята с постните ястия?

дядо хаджия ти е отговорил, но по принцип ако се интересуваш от закусвалня с постни ястия бих ти препоръчала Тропс. Винаги по време на пост имат богат асортимент от постни храни.


дядо хаджия, и аз от много време умувам постния козунак. А предложенията на labrex са страхотни! Присъединявам се към думите, че е енциклопедията на форума Hug


Но искам да попитам, къде мога да намеря рецептата за баницата с локум???

Добре дошла, заповядай   bouquet Дано да ти хареса!


Отчет от тези дни:

Пълнени патладжани със соева кайма и гъби


Лазаня с тиквички и патладжани



Направих и Рафаело, но снимки ще кача утре, тъй като не съм го свалила на компютъра.

# 436
  • София
  • Мнения: 7 919
...
дядо хаджия, и аз от много време умувам постния козунак. А предложенията на labrex са страхотни! Присъединявам се към думите, че е енциклопедията на форума Hug
...

Всъщност аз яйцата ще ги заменя с пълномаслено соево брашно (даже ще трепам два заека ем за мляко ще го водя, ем за яйца). Понеже ще ползвам обаче маргарин и олио мисля да подсиля малко конструкцията на тестото като вложа допълнително глутен. Днес правех първия "лабораторен" опит и се получи. Сега пък ровя в нета да видя като какво количество глутен да добавя в козунака, че да не стане пък на дъвка.

А за сейтана (нали знаете това пък е другия вид постно "месо" като соевото, ама се прави от пшеничено брашно, а не от соя) в събота ще правим първия експеримент, защото днес глутена ми се видя мнго жълт (то кой да чете, че такъв трябва да си бъде) та взех, че го изхвърлих и после като писах на една рускиня тя пък жената си легна от смях. "Аз вика се мъча да получа точно такъв глутен, ти да вземеш да го изхвърлиш."

Ама то аз съм си такъв бе, не направя ли поне две три грешки в експериментите не ме бива.  Laughing

Последна редакция: вт, 02 мар 2010, 00:47 от дядо хаджия

# 437
  • Мнения: 5 713
Днес съм на път към Плевен. Ще видим какво ще се яде. Последният път се отрових от солети и чипс (хич не мога да ги ям много).
Взимай си плодове- пресни и сушени, ядки...

Бразилка, все забравям да спомена, че си голяма майсторка и изкусителка! Браво!   bouquet

# 438
  • София
  • Мнения: 362
Благодаря, brazilka   Hug
Искам да ви попитам - взимате ли някакви добавки? - за калций питам конкретно   Thinking
Аз започнах да взимам калций, защото започнах да чувствам дискомфорт в ставите и малко преди "женския ежемесечен случай" ме боляха костите доста. А може би е нормално - аз се изхранвах почти само с млечни продукти доскоро   Rolling Eyes

Пожелавам на всички приятен и усмихнат ден, като опозиция на времето отвън   Heart Eyes

# 439
  • Мнения: 4 345
сусамът е много богат на калций,балсам е за костите.и във всичко става да се слага.аз лично в салати и на сусамени бонбони много го обичам.

# 440
  • София
  • Мнения: 7 919
Благодаря, brazilka   Hug
Искам да ви попитам - взимате ли някакви добавки? - за калций питам конкретно   Thinking
Аз започнах да взимам калций, защото започнах да чувствам дискомфорт в ставите и малко преди "женския ежемесечен случай" ме боляха костите доста. А може би е нормално - аз се изхранвах почти само с млечни продукти доскоро   Rolling Eyes

Пожелавам на всички приятен и усмихнат ден, като опозиция на времето отвън   Heart Eyes

Не съв взимал може би защото не ми се е налагало.
Но ти щом имаш нужда взимай си ги спокойно, това не е в противоречие с поста.

# 441
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Какъв оранжев форум...

Честита Баба Марта! Днес пак напълних чушки с ориз, много са хубави и това ще ям. Поръчах на мъжа ми кокосово мляко да ми вземе от Кауфланд, че до Метро не стигнахме, а в Т- маркет го нямаше, там го търсих също.

Бразилка,, за Тропса знам, ние една година се паднахме на море началото на август, Богородичния пост и бяхме в Несебър, всеки ден с майка ми бяхме там , бяха ни научили от персонала. Но аз реших, че става дума по- скоро за сухи закуски, кифли, кремки и т.н. Имаше преди една закусвалня на Ломско шосе и продава постни закуски, поне така ни казваха де. Crazy

# 442
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, да споделя с вас една рецепта за постен сладкиш, който си направих вчера - вкусно и много хранително се получи, понеже има основно ядки и плодове в него  Mr. Green

Овесен десерт (Flapjack)

* 250g фини овесени ядки
* 250g маргарин или фъстъчено масло
* 250-300g кафява захар (ползвах тази на Wiener Zucker, понеже ми се струва най-истинска)
* 3 суп. лъжици брашно
* 80g орехи
* 3 суп. лъжици ленено семе (счукано)
* 150-200g сушени смокини
* 100g стафиди


Нарежете плодовете и натрошете ядките.
Разтопете маргарина (фъстъченото масло) и прибавете към него захарта.
В купа сипете овесените ядки и брашното, прибавете плодовете, лененото семе и орехите. Залейте с маргарина и бъркайте енергично докато всичко се смеси. Може да добавите малко вода - около 100 мл.

Пече се 35 - 40 мин в предварително загрята фурна - 200 градуса, в тава или йенска тенджера, върху хартия за печене.

Можете да змените плодовете и ядките с такива по ваш вкус. Или да добавите мед. А рецептата я има и само с овесени ядки, захар и масло и пак става вкусно  Simple Smile







# 443
  • София
  • Мнения: 478
добър вечер   bouquet


Вери, благодаря ти   bouquet


дядо хаджия, с нетърпение чакам козунака ти  Crazy


thEia, много хубаво предложение   bouquet

Днес за закуска правих бутерки със средиземноморски привкус.



За вечеря зелена салата и гръцки картофи



Постни бонбони Рафело



# 444
  • София
  • Мнения: 7 919
...
дядо хаджия, с нетърпение чакам козунака ти...
ПОСТЕН КОЗУНАК

   

Ами ето ги.

Вместо яйца и мляко има соево брашно (споделих с вас, че ще се стремя да уцеля два заека и май го направих). Мазнината е смес от олио и маргарин за готвене и печене.

Вкус на козунак, а вид на нещо смесено между козунак, милинка и тутманик (имам в предвид като изделие). Много нежно и меко тесто (то даже като ги вадех от формата взеха, че се разчупиха). Даже си мисля, че мога смело да добавя още захар.

Ами доволен съм от себе си днес. Следващия опит даже ще бъде с изкуствен подсладител и по всяка вероятност ще почна експериментите с разните му там възелчета, кофли и тем ми ти подобни.

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 00:22 от дядо хаджия

# 445
  • София
  • Мнения: 478
...
дядо хаджия, с нетърпение чакам козунака ти...
ПОСТЕН КОЗУНАК

   

Ами ето ги.

Вместо яйца и мляко има соево брашно (споделих с вас, че ще се стремя да уцеля два заека и май го направих). Мазнината е смес от олио и маргарин за готвене и печене.

Вкус на козунак, а вид на нещо смесено между козунак, милинка и тутманик (имам в предвид като изделие). Много нежно и меко тесто (то даже като ги вадех от формата взеха, че се разчупиха). Даже си мисля, че мога смело да добавя още захар.

Ами доволен съм от себе си днес. Следващия опит даже ще бъде с изкуствен подсладител и по всяка вероятност ще почна експериментите с разните му там възелчета, кофли и тем ми ти подобни.

Аууууууу, изглежда невероятно Crazy Crazy Crazy Поздравления  bouquet Ще споделиш ли точната рецепта, с която постигна такъв резултат Praynig

# 446
  • Popovo
  • Мнения: 219
Честит Празник на всички. bg
  Днес съм си направила малко качамак с маслини, но нещо не ми върви. Confused
  Дядо Хаджи надявам се да си качил рецептата на Постният козунак в блога си? Има малък проблем с разглеждането на твоят блог тези дни. Незнам дали е от компа или нета, но се надявам да мога да ти разгледам рецептите.
  Да ви попитам това оризово мляко как да си го направя? Трябва да сваря ориза и да го пасирам. Какво друго да направя?
  Позволих си да кача няколко рецепти и интересни линкове на първата страница. Ако нещо съм пропуснала давайте да го кача, за да ни е по-лесно. 

# 447
  • София
  • Мнения: 478
Честит празник и от мен   party006

mama vesi, за да ми върви качамака слагам много маргарин, за да стане пухкав и го овкусявам добре. Страхотна работа си свършила на първа страница. Бих добавила и другата страница от Типика, свързана с постите. http://2.bp.blogspot.com/_RMpcteec-O4/SyJ2Hcl073I/AAAAAAAAAD4/PZ … 0-h/tipik+511.JPG

Ето какво намерих за оризовото мляко, аз лично не съм правила

Днес направих подлучени тиквички и пълнени сухи чушки с леща Crazy


# 448
  • Мнения: 279
brazilka, с какво си заляла тиквичките? Толкова ги обичам, ама без мляко не са ми вкусни.

# 449

Общи условия

Активация на акаунт