Великденски пости 2010 !

  • 54 366
  • 630
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 107
Ще правя канелените ролка на Бразилка. За първи път ще барна бутер тесто. Пожелайте ми успех, а аз слагам шапката -   chef

# 391
  • Мнения: 2 035
Аз си правих "Екзотична салатка" (от както Дядо Хаджия, ме убеди че рулцата от раци са разрешени си ги хапвам често  Embarassed)

рулца от раци,
царевица,
кисели краставички,
много моркови настъргани,
1 голяма червена сладка ябълка
зелена маруля
сол, зехтин и лимонов сок на вкус......Ммммм става мнооого вскусна!     chef




# 392
  • Мнения: 107
Мари, това трябва да го пробвам. Звучи добре, а аз много обичам рулца от раци.

# 393
  • Мнения: 5 228
Рулцата от раци не са от раци, а от бяла риба, а в много от тях има и белтък. Аз също до миналите пости ги хапвах, но прочетох внимателно на няколко вида съдържанието и изводът е, че в тях има много неща, но не и раци.

# 394
  • Мнения: 2 035
Рулцата от раци не са от раци, а от бяла риба, а в много от тях има и белтък. Аз също до миналите пости ги хапвах, но прочетох внимателно на няколко вида съдържанието и изводът е, че в тях има много неща, но не и раци.
Ау айде пак оплесках нещата  Confused

# 395
  • Мнения: 107
Не се напрягай, Мари. Вярно е това, което казва Фукла, на за това се чете съдържанието. Аз съм попадала на такива, които са изцяло от брашно и с някакви миризми на бяла риба. Изводът е един - че, когато постим трябва да четем много съдържанието. Мен понякога магазинерките сигурно ме мислят за луда, докато се ровя в 6-7 вида бисквити, за да избера правилните -  newsm78

# 396
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте,

Аз тази вечер си направих постен сладък салам с халва. Намачках халвата с маргарин. Прибавих оризово мляко и начупих обекновени бисквити. Разбърках всичко добре, завих го в хартия за печене и в хладилника. Всъщност сега се сешам, че можех да му сложа и орехчета. Предполагам, че като омекнат бисквитите и се стегне малко ще стане много вкусно, тъй като трябва да си призная, че си хапнах добре още преди да е готов   Embarassed

# 397
  • Мнения: 5 228
Рулцата от раци не са от раци, а от бяла риба, а в много от тях има и белтък. Аз също до миналите пости ги хапвах, но прочетох внимателно на няколко вида съдържанието и изводът е, че в тях има много неща, но не и раци.
Ау айде пак оплесках нещата  Confused

Не се притеснявай, не си знаела. Името им е много подвеждащо.

# 398
  • София
  • Мнения: 7 942
Не се напрягай, Мари. Вярно е това, което казва Фукла, на за това се чете съдържанието. Аз съм попадала на такива, които са изцяло от брашно и с някакви миризми на бяла риба. Изводът е един - че, когато постим трябва да четем много съдържанието. Мен понякога магазинерките сигурно ме мислят за луда, докато се ровя в 6-7 вида бисквити, за да избера правилните -  newsm78

Оооо аз ония ден отивам в една голямаааааа баничарница. Баници със спанак и сирене, баници с праз и сирене. Викам госпожо само със спанак без сирене нямате ли бе. Тя ме гледа опулена "Е от какъв зор ?". Ми викам велики пости са и сега се яде без животински продукти. Отговорът "Ма моля ви се господине, кой ще знае, че сте яли със сирене бе, спокойно аз няма да кажа на никой. Пък в краен случай ето вземете си от тези бутерки само с яйца и кашкавал са, няма сирене". Така и не разбрах защо тя остана силно изненадана, че просто си тръгнах и не взех нищо.

После попадав в една малка закусвалня, където хората отделили само постни ястия и турили един голям надпис "ЗА ВЕЛИКИТЕ ПОСТИ !". И в действителност бяха приготили постни ястия хората. Сега на майтап ли на шега ли, опашката беше голяма.

# 399
  • Мнения: 2 035
Благодаря ви!  Hug
Повече няма да ги близна до края! Иначе на всичко друго чета и аз съдържанието като луда, но не знам защо на рулцата изобщо не ми дойде и на акъла да погледна  Rolling Eyes

Дядо Хаджия
, какво да ти кажа за първата баничарница...А изказванията от тоя тип супер ме втрещяват - Кой ще разберял..., ами то не става въпрос някой да разбира, достатъчно е че ние знаем, че не е редно, но някои хора си нямат представа изобщо. На мен винаги близки ми казват, а ти пак си значи на твоята диета, е как е отслабваш ли винаги, колко сваляш, да взема и аз да пробвам таз диета, че имам да свалям от зимата...   Tired

# 400
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
дядо хаджия , коя е закусвалнята с постните ястия?

# 401
  • София
  • Мнения: 7 942
Някъде около Парчевич беше щото там се въртях. Те две всъщност бяха близо една до друго.

Да ви почерпя с хаджийски фалафели със сос от моркови, картофи и боровинки. Картофите ме мързя да ги пасирам та ми останаха малко едри, ама това да му е кусура.


Бразилче бе да вземем па да си измислим един постен козунак, че нящо ми се е дояло. Другото кажи, речи съм го нагодил, ама се зверя яйцата с какво да ги заменя.  Thinking

Последна редакция: сб, 27 фев 2010, 22:41 от дядо хаджия

# 402
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Постенето ме научи да чета съдържанието на всичко!Правя го вече 10 години и не само по време на пости Joy

# 403
  • Мнения: 22 867
Бразилче бе да вземем па да си измислим един постен козунак, че нящо ми се е дояло. Другото кажи, речи съм го нагодил, ама се зверя яйцата с какво да ги заменя.  Thinking

Дядо хаджия, виж тая рецепта и тая също, може нещо да ти хрумне.

И тая старинна рецепта.

# 404
  • София
  • Мнения: 7 942
Бразилче бе да вземем па да си измислим един постен козунак, че нящо ми се е дояло. Другото кажи, речи съм го нагодил, ама се зверя яйцата с какво да ги заменя.  Thinking

Дядо хаджия, виж тая рецепта и тая също, може нещо да ти хрумне.

И тая старинна рецепта.



Мдаааа ... ми ша стане май. Чудя се аз ще му туря соево брашно, ама дал да го не омазня и с малко фастъчено масло или па да зема да смеля бадеми ли.

Общи условия

Активация на акаунт