Домашни рецепти за разкрасяване - 2

  • 110 079
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Най-често използвани и най-обикновени, но много ефикасни:


Хума


Мед
 

Лимон
 

Зехтин
 



Хума- маска за лице и за коса, има изсушаващо действие.
Мед - лице, коса, ръце - омекотяващо и заздравяващо действие.
Лимон - лице, нокти, коса - добавя блясък на косата, съживява кожата и избелва пожълтелите нокти.
Зехтин - лице, ръце, нокти, коса - подхранва и съживява кожата, косата и ноктите.





Старата тема -Домашни рецепти за разкрасяване: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3270.0


Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 09:41 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 1 416
Не знам дали в предишната тема е спомената маската с мая, но понеже има много доволни момичета от нея, ще копирам рецептата на маската, написана от друга форумка и ще я пусна и тук в случай, че някой все още не знае за нея:

"Мая колкото орех с една супена лъжица прясно мляко се прави на кашичка и се маже лицето,след 20 минути се отмива с отвара от лайка и след това поне два часа да не се мие лицето с вода.Първия месец се прави по веднъж на седмица,за профилактика после един -два пъти в месеца.Още след първото мазане има ефект."

Аз ще я пробвам тези дни, повлияна от многото добри отзиви за нея. Само да добавя и, че е важно маята да е жива мая, на кубче, а не на прах.

# 2
  • Мнения: 8 526
Чакам ,отзивите за тази маска ,аз съм с много чувствителна кожа и се чудя вече какво да пробвам

# 3
  • Мнения: 1 819
Първо да кажа че темата е много хубава,за което благодарности на авторката  bouquetМоже би вече е обсъждано,но моля да ми кажете някаква маска с хума за коса,тъй като косата ми се омазнява бързо и вече в чудо съм се видяла Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте всички красавици! Чудесна тема. Разглеждам я с удоволствиеи вече съм пробвала някои неща и съм много доволна. Предлагам Ви маска за коса ,която взех от тук и е невероятна. Количествата са в зависимост от дължината на косата; 1жълтък,1-2суп.лъж.кис.мляко,хума,мед,бадемово масло,зехтин,1лъж.алкохол. втрива се в корените после по цялата дължина. завивам косата с наилон и затоплена кърпа.Аз стоях 2 часа. измивате по обичайния начин.  4470

# 5
  • Мнения: X
Първо да кажа че темата е много хубава,за което благодарности на авторката  bouquetМоже би вече е обсъждано,но моля да ми кажете някаква маска с хума за коса,тъй като косата ми се омазнява бързо и вече в чудо съм се видяла Rolling Eyes
За омазняване може да се смесват в маска:

* Хума
* Масло от гроздови семки(Икаров)
* Стимуланта на Икаров
* Яйце(жълтъка)
* Мед
* Кисело мляко
* Ром(или друг алкохол)

Може и само някой от съставките, аз понякога слагам от всички, може да се прибавят и други масла, няма да омазнят ако има поне хума или кисело мляко.

# 6
  • На точното място
  • Мнения: 298
Не знам дали в предишната тема е спомената маската с мая, но понеже има много доволни момичета от нея, ще копирам рецептата на маската, написана от друга форумка и ще я пусна и тук в случай, че някой все още не знае за нея:

"Мая колкото орех с една супена лъжица прясно мляко се прави на кашичка и се маже лицето,след 20 минути се отмива с отвара от лайка и след това поне два часа да не се мие лицето с вода.Първия месец се прави по веднъж на седмица,за профилактика после един -два пъти в месеца.Още след първото мазане има ефект."

Аз ще я пробвам тези дни, повлияна от многото добри отзиви за нея. Само да добавя и, че е важно маята да е жива мая, на кубче, а не на прах.

За каква кожа е тази маска и какъв е ефекта от нея?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
Поздравления за новата темичка и чудесното оформление!  bouquet

Последната маска, която си забърках в къщи беше с оризово брашно/много добре ексфолира кожата Flutter/, кисело мляко, мед и зехтин. Кожата ми е смесена. Ефектът беше много добър. Peace

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 656
Чакахме, чакахме, ама я виж каква хубава стана.
Благодарности за труда и творчеството при оформянето на темата на MargiMar   bouquet

# 9
  • Мнения: 70
Дано първите 10 страници да не са "запис"...
Имам идея- нека да оцветяваме част от рецептите и маските.. така, когато искаме нещо конкретно, ще се намери по-лесно, без да губим време  Peace

Скраб за тяло- за всякаква кожа  - утайка от кафе + зехтин + морска сол = прекрасна, кадифено мека кожа

# 10
  • Мнения: 452
Скраба за тяло когато бързам , го правя само с утайката от кафето.Наистина е невероятна кожата след това Peace

Поздравления за темата  bouquet

# 11
  • Мнения: X
Мерси, а аз мислех, че е малко нескопосана  Hug В предната май бях писала за маската за коса с какао, да я напиша и тук (за фина,тънка и изтощена коса)

2с.л. какао на прах
1 л. мед
2 с.л. зехтин

Косата става много хубава, може да се прибави и малко натурален шоколад и ром или кояк.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 161
Нещо за запис :

Маска за блестяща кожа:
1 банан
½ чаша овесено брашно


Белтъци и овесено брашно срещу акне:
Маската с белтъци и овесено брашно хидратира кожата и свива порите. Разбийте 1 белтък на пяна и добавете овесено брашно, за да получите паста. Нанесете върху лицето и оставете да изсъхне. Изплакнете с хладка и после със студена вода, за да затворите порите.


Маска за мазна кожа и предразположена към пъпки:
1 лъжица лимонов сок
4 лъжици брашно
4 лъжици кисело мляко
Смесете лимоновия сок, брашното и киселото мляко. Нанесете маската и оставете да действа 15-20 минути. Отмийте с топла вода. След това измийте лицето си със студена вода и попийте с кърпа.


Маска за мазна кожа срещу черни точки:
1 лъжица лимонов сок
1 намачкан домат
1 лъжица овесено брашно
Смесете съставките, най-добре в блендер. Нанесете като маска върху чиста кожа и оставете да действа 15 минути. Отмийте с топла вода и попийте с кърпа.


 Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Чудесна тема! Маска за всеки тип кожа - почистваща, успокояваща Запарват се 2 супени лъжици лайка. Добавяме 1/2 ч. л-ка сода,мед, хума и нанасяме топличката маска на лицето си, като покриваме с книжна салфетка. След около 20 мин. се отмива с топличка вода.

# 14
  • Мнения: 12
Мерси, а аз мислех, че е малко нескопосана  Hug В предната май бях писала за маската за коса с какао, да я напиша и тук (за фина,тънка и изтощена коса)

2с.л. какао на прах
1 л. мед
2 с.л. зехтин

Косата става много хубава, може да се прибави и малко натурален шоколад и ром или кояк.

А не е ли малко количеството за тази маска? Ясно, че се втрива само в корените, но пак ми се струва малко.

Общи условия

Активация на акаунт