Домашни рецепти за разкрасяване - 2

  • 110 195
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1
Момичета имам много голям проблем.Всяка година по това време започват да ми излизат едни стреснушки/стресници докато не дойде лятото.Използвала съм какви ли не мазила,но веднъж минава и след това няма ефект.Та да ви питам някои ефективен начин за бързо изгаряне на тези гадинки,че ми е дошло до гуша от тях...Благодаря предварително Simple Smile

# 721
  • TX
  • Мнения: 591
Момичета имам много голям проблем.Всяка година по това време започват да ми излизат едни стреснушки/стресници докато не дойде лятото.Използвала съм какви ли не мазила,но веднъж минава и след това няма ефект.Та да ви питам някои ефективен начин за бързо изгаряне на тези гадинки,че ми е дошло до гуша от тях...Благодаря предварително Simple Smile
същата съм, не по това време просто сега имам две, но вземам едно хомеопатично, когато усетя, че се появяват и  определено минават доста по бързо , а иначе мазилата и спрейчетата не ми действат
това е - рош токсикодендрон 15 СН,

# 722
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Интересно ми е правите ли си дом. кремове?

Аз лично 4 месеца ползвам ето тази смес:
Равни части:

Бочко/защитен крем с UV, с пантенол и вит.Е/.

Билков мехлем с екстракт от невен.

Гела от 2 листа алое/от саксийното цвете/.

Ползвам го за дневен, а вечер слагам хидратантен.

Много добре ми действа, а явно ми личи на кожата защото ме питат: "Какъв крем използваш"
аз отговарям "измислен от мен".

п.п. м/у другото не е скъп /като за в криза/

djona, нищо ли не ти става на кожата като я изложиш на слънце?понеже на няколко места четох, че се слага вечер и на сутринта се отмива, а аз смятах да го ползвам като обикновен дневен крем newsm78

Бочко този в тубичката ли е? аз смятам от него да си взема, защото не ми изглежда толкова мазен, ще смеся с 1 ампула вит А и вит Е и няколко капки кайсиево масло или друго за аромат. Казаха ми, че много жени използват масло от гроздови семена, понеже било срещу бръчки,а някои от тях дори като основа го ползвали Thinking алоето ще го прибавя другия месец, че сега нямам под ръка листа Simple Smile
имам още 2 въпросчета:)
този билков мехлем какъв е?
и тая охлювена слуз Laughing откъде я вземаш?няакъв специализиран магазин ли? знаеш ли в Турция къде се продава?понеже видях, че е турска фирмата

# 723
  • Мнения: 87
magito,  
използвам дом. крем от 4 месеца като дневен и то в по-топла страна от нашата/Испания/и нищо ми няма.
Крем Бочко, които ползвам за основа е този:
http://www.pakostnik.com/bg/pics/2185461945.jpg той е с UV филтър и няма проблем със слънцето.

Билковия мехлем или крем е този: http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … ;products_id=2398
има го във всички аптеки.

За нощният крем, ползвам за основа крем със слуз от охлюв. Моят е закупен от Испания, но и тук съм виждала на някои фирми/този които съм показала в по-горният ми пост/има и гел.
 Крема от охлюви се ползва само вечер/такава пише в упътването на крема, но и така ми казаха в билковата аптека/.

Дали го има в Турция не знам, но ако не можеш да го намериш ще ти го изпратят от тук.

За стреснушките/херпес/ пробвали ли сте крема на Рачевзнам от моя позната, че е уникален за една нощ изчезват. Аз лично съм го ползвала за някоя пъпка изненада, намазвам и на сутринта е завехнала на следващия ден няма и следа от пъпката.

Аз искам да попитам някои ползвал ли е това: http://badizdrav.info/index.php?page=shop.product_details&ca … mart&Itemid=1
Резултата...моля! Praynig    bouquet

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 00:25 от djona

# 724
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Благодаря за бързия отговор и разясненията Hug  bouquet
след някой друг месец ще пробвам крема с охлювената слуз Laughing
ще го потърся и в ТР...

# 725
  • София
  • Мнения: 6 314
magito,  
За стреснушките/херпес/ пробвали ли сте крема на Рачевзнам от моя позната, че е уникален за една нощ изчезват. Аз лично съм го ползвала за някоя пъпка изненада, намазвам и на сутринта е завехнала на следващия ден няма и следа от пъпката.
Какъв е този крем, моля те дай малко повече инфо? Simple Smile
На мен преди години ми излизаха страшно много херпеси, лекарката ме прати на лазер (в поликлиниката на Овча купел) - след облъчването с лазер минават по-бързо и вече на това място не излиза. Най-голяма промяна обаче имаше след като родих  Peace - явно наистина е вярно това с пречистването на кръвта на жената след като роди. Сега ми излизат рядко - 1-2 пъти в годината. Ползвам една антисептична пудра - сулфатиазол мисля беше, още като усетя, че излиза; също и пия клей - за имунната система.

# 726
  • Мнения: 87
Ето адрес и тел.
ЕТ Рачев - Л. Рачев" Любозар Георгиев Рачев, Габрово 5301,
бул. "Столетов" № 30 , вх. А, ап. 1, тел.   066 800 230 - поръчва се по телефона (но min 2 бр.), може да го прати по куриер с наложен платеж  , или да се изпрати пощенски запис.

За какво се използва: http://www.otgovor.bg/87187/Byal_krem_Rachev_za_kojni_zabolyavaniya.html

# 727
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Момичета,
току-що си приготвих кремчеот- Бочко, 8 капсулки вит А+Е, малко мед, малко бадемово масло, след нчкой друг ден ще добавя кайсиево масло и гел от алое.

# 728
  • Мнения: 66
Момичета,
току-що си приготвих кремчеот- Бочко, 8 капсулки вит А+Е, малко мед, малко бадемово масло, след нчкой друг ден ще добавя кайсиево масло и гел от алое.

сподели как ти се отразява крема

# 729
  • Мнения: 87
Момичета,здравейте!

Чета, правим всякакви маски за коса, крем за лице , но никой нищо не казва за миглите.

Някакви дом. рецепти за сгъстяване, растеж и поддържане на миглите/освен спиралите/. newsm78

Аз лично преди години ги мажех с рициново масло, но ако има нещо ново споделете, моля!

# 730
  • Мнения: 66
супер кожа със сода

ще я пробвам маската след малко..

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 18:09 от elssssss

# 731
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
Момичета искам да Ви попитам нещо - когато си правите маска на косата с яйце, с какво неутрализирате миризмата му. Като си направя маската, косата става 6, ма тая пуста миризма два дни след това Sick

# 732
  • Мнения: 1 167
С някаква друга маска след това или с балсам.

А иначе содата не е много полезна за кожата.

# 733
  • Мнения: 77
препоръчайте някакво кремче така да се каже на билкова основа за нормална към мазна кожа.
искам да използвам вече кремове без химии-явно на моята кожа хич не ми помагат.
заинтригувахте ме с крема на рачев и щом става и за гнойно акне  може да си го взема!
много ще се радвам ако все пак и вие ми препоръчате нещичко в тази насока!  bouquet

# 734
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Да споделя за кремчето, което си направих-ами, доволна съм Laughing Stop
В смисъл-кожата ми става гладка, нямам алергични реакции, знам какво има вътре...вече само такова ще ползвам Mr. Green кожата ми е нормална към мазна, понякога(особено зимата) чувствителна.
Но все пак само от седмица го ползвам, така че.... Flutter

Сега за содата-открих Америка Laughing прочетох, че помага в борбата срещу пърхота....е ако щете ми вярвайте, ама пърхота ми изчезна!след 4-5 миения. Нооооо може и от къносването да е newsm78 содата също премахва мазнината от косата(а мояата е мазна Whistling ) и все пак си мисля, че е от содата. Плюс това я използвам и за почистване на лицето, но не мн често Naughty а съм решила да си направя и домашна паста за зъби, но това по-нататък.... Thinking открих няколко рецепти за нея и още се чудя Rolling Eyes

Лека вечер на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт