КОЗУНАЦИ - 2 тема

  • 82 220
  • 805
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 6 232
и аз имам подобно питане  newsm78 В неделя правих питка-с три кори,между тях мазнина, режа на триъгълници,навивам на кифлички и резултатът,както всеки път, е невероятни конци. Вчерашния козунак,със същите продукти,като при питката-мая,брашно, яйцата,със стайна температура-усуквах фитили,въртях,резултатът,да кажем,задоволителен и грам конец  #2gunfire #2gunfire Та,в тази връзка ,се чудех,дали,ако разделя козуначеното тесто на три и сложа между пластовете мазнина,няма да постигна най-накрая ефектът с конците  newsm78 newsm78

# 211
  • Мнения: 622
Христина, нищо не ти пречи да пробваш.  Hug

# 212
  • София
  • Мнения: 6 232
Христина, нищо не ти пречи да пробваш.  Hug
За пречене,не пречи,но проблемът е,че освен на половинката и на мен започва да ми се повдига от миризмата на козунаци във фурната-то не бяха тренировки, хвърляне, ядене  ooooh! Ако някой се е пробвал с нещо подобно и с добър резултат,мислех в събота направо да го приложа  Mr. Green

# 213
  • Мнения: 2 249
4етох назад,но не намерих инфо-все пак ако се повтарям-извинете Praynig
коя марка брашно е най-добре да взема-от опита си с  питки знам,4е това има зна4ение

# 214
  • Разград
  • Мнения: 3 110
4етох назад,но не намерих инфо-все пак ако се повтарям-извинете Praynig
коя марка брашно е най-добре да взема-от опита си с  питки знам,4е това има зна4ение


Ползвам брашно с марката на Билла-Клевер.

# 215
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Джема, чакам ти козунака със закваската с нетърпение...... Simple Smile
  А с колко яйца е рецептата ти?

Панетоне е, има го на първа страница, но ето линк:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382668.msg10787170#msg10787170

Закваската върви чудесно, ще видим крайният резултат какъв ще е. Rolling Eyes Ето как изглежда в момента, преди да я подхраня пак:

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 17:07 от Джемма

# 216
  • Мнения: 840
Вчера правих козунаци за едни роднини и ме е яд, че не остана за снимка. Станаха прекрасни, по рецептата на max-mama която и друг път съм пробвала, но сега резултата категорично беше прекрасен, бяха пухкави и с мнооого конци Laughing Та за пореден път се убеждавам, че и брашното има значение. Сега пробвах на една без известна марка NEVI, продават го в Кауфланд, но от това за козунаци Peace С две ръце го препоръчвам.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моя козунак не стана на конци, има зачатъци, но не е както исках. Като за първи опит съм доволна обаче, само не ми достигна захарта. Интересно че макар да е в найлонова торбичка доста изсъхна от сутринта до сега. На какво се дължи това?
Аз исках утре да почна с козунаците за неделя, но май не е добра идея.

# 218
  • Мнения: 840
Моя козунак не стана на конци, има зачатъци, но не е както исках. Като за първи опит съм доволна обаче, само не ми достигна захарта. Интересно че макар да е в найлонова торбичка доста изсъхна от сутринта до сега. На какво се дължи това?
Аз исках утре да почна с козунаците за неделя, но май не е добра идея.
Много странно и при мен бързо съхнат, въпреки че ги завивам с найлоново пликче newsm78 А за да е по-сладък, може да добавиш течен подсладител, аз обикновено правя с локум или с шоколад и са ми достатъчно сладки Peace

# 219
  • Мнения: 234
Здтравейте момичета, включвам се с молба за съвет. Искам да направя козунак в машината за хляб но понеже е мъничка все немога да нагодя рецепта за нея. До сега все ми се получаваха ужасно глетави теста. Днес успях да направя хубаво тесто но няма и грам конци  Tired
Ето каква рецепта използвах.
2 яйца, 350гр. брашно, 70гр. масло, 100гр. захар, 5гр. мая - всички продукти без яйцата са приблизително точни.
Пуснах го три четири пъти да се меси в машината и накрая го месих и усуквах около 15-20 мин.
Моля дайте съвет какво не е наред, малко ли го месих или нещо в рецептата не е както трябва.

# 220
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Здтравейте момичета, включвам се с молба за съвет. Искам да направя козунак в машината за хляб но понеже е мъничка все немога да нагодя рецепта за нея. До сега все ми се получаваха ужасно глетави теста. Днес успях да направя хубаво тесто но няма и грам конци  Tired
Ето каква рецепта използвах.
2 яйца, 350гр. брашно, 70гр. масло, 100гр. захар, 5гр. мая - всички продукти без яйцата са приблизително точни.
Пуснах го три четири пъти да се меси в машината и накрая го месих и усуквах около 15-20 мин.
Моля дайте съвет какво не е наред, малко ли го месих или нещо в рецептата не е както трябва.

Конци в машината и то в дребно изделие- не очаквай много.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 312
Джема,закваската е прекрасна.....ще се яде истинко панетоне!!! Simple Smile Някой ще гледаме...... Sick
Само от жълтъци е доколкото прочетох.Надявам се ще има снимка?
 ЗА съхненето на козунаците е причина малкото течност,затоеа итал,панетонета са влажни и  стоят  до седмица пухкави. И моите козунаци са меки ,но слагам повече течност ,а и малко вино.
Ако искате ги замразете и се вадят в деня,трябват им един ,два часа и са все е дно топли,топли.
Винаги замразявам като имам повече и не може да се изяде ... Simple Smile

# 222
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Джема,закваската е прекрасна.....ще се яде истинко панетоне!!! Simple Smile Някой ще гледаме...... Sick
Само от жълтъци е доколкото прочетох.Надявам се ще има снимка?
 

Този път искрено се надявам. Миналата година закваската ми не стана добре в началото, за посоченото време, но като не знех как трябва да изглежда. Остатъка от нея не изхвърлих и тя беше готова по-късно, но вече не ми се правеше панетоне. Пак беше адски вкусно, но доста сбито- като кекс. Laughing Ето го миналогодишното:



П.П Днес реализирах покупката на почти целия си списък за козунакоправенето. Mr. Green Отидох да пазаря сама, за да няма умрели от инфаркт. Joy Никъде обаче не намерих тъмни стафиди, само светли. Close

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 20:15 от Джемма

# 223
  • София
  • Мнения: 1 312
В халите имаше едни едри тъмни стафиди,а и по пазара има Simple Smile

# 224
  • Мнения: 622
Аз си купих тъмни стафиди от Кауфланд.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт