В очакване на скъпи срещи и със спомени и впечатления още по-горещи - TR 31

  • 29 868
  • 727
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 875






ДОБРЕ ДОШЛИ В 31-тa TR Тема !
В ОЧАКВАНЕ НА СКЪПИ СРЕЩИ И СЪС СПОМЕНИ И ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОЩЕ ПО-ГОРЕЩИ





Кои сме ние  :
newsm78 bowuu  Grinning  :



HoBa pyбpuka “Наши бисери” :




Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=

~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема 

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР) 

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22


                           

Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)

** ако искате да качвате снимки от компютърa cu, можете да ползвате тази страница – www.radikal.ru

PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html

# 1
  • София
  • Мнения: 7 875
И тук поднасям извиненията си на BZ и останалите, затова че си позволих да пусна новата тема.
Пуснатата от BZ тема поне при мен текстовете излизат само на въпросителни, а голяма част от снимките не се показваха.

# 2
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Че защо да се сърди БЗ? Може само да почерпи!
А, спи още? Часова разлика, викате? Ами аз да дам кафе тогава !
Пък на Хаджи ще му донесем подарък от Константинопол , ако не друго - поне хиляда снимки! Успешен ден , момичета!
 ( А БЗ от днес вече ще означава Блекбъри Завеяно! Simple Smile)

# 3
  • на морето
  • Мнения: 103
Добро утро на тайфата !

Вай , вай ... наредих се на първия ред ...

ВЗ- слънце за очите ми , радост за сърцето ми ! Благодаря за темичката  ! newsm51 newsm51 newsm51

Дядо Хаджи - и за тебе една росна китка - Благодаря ти за темата - че я редактира и пусна  в обръщение ..... newsm10 smile3521 newsm47 newsm51 newsm51 newsm51

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 08:55 от asha

# 4
  • на морето
  • Мнения: 103
А , Анджи , мило , мерси за кайвето ...  Така хубаво ухае в темата ... Hug HugАз ще сложа една бърза закусчица ..да имаме сили за през деня ... Laughing




Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 08:57 от asha

# 5
  • Varna
  • Мнения: 2 595


ДЕДЕ Hug
Благодарско за темата, велика е, великаааа newsm44 А БЗ-че не вярвам да се сърди.
Така, че Аше благодари на Дедето WinkИначе благодарско за закуската а на АнждетУ за каЙвенците със любимите ми Казънлъшки понички Hug Hug
БЗ-че и при мене темата излиза само на въпросителни, ама карай да върви, Деде се е справил!

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 09:41 от DELTA_DELTA

# 6
  • Мнения: 6 243
Тази сутрин рано-рано попаднах на една "поема", която ви пускам вместо кафе за разсънване. Желая спорен ден и добро настроение, а на мъжката част - да чете внимателно  smile3534

Грейна слънце. Топло стана.
Дедо Гошо замижа. И си спомни...
Еее, отдавна...
Мъжките си славни времена.
Живна сякаш. С бодра стъпка
хвана си бастуна за ръка.
И по пътя, поутъпкан...
пред дома на доктора се спря.
- Докторе, мерак ме гОри,
ама пусто... възрастта.
Лек за моите неволи...
Дай ми! Да се утеша!
- Дедо Гошо, слушай, слушай!
Ще ти дам вълшебен хап!
Вечер в супата на Гицка
- по едно и... нямаш яд.
Дедо Гошо позагладИл
мъдрия си сив мустак.
И усмихнато потъркал
по брадата чуден хап...
Ала нещо го зачопли,
зачовърка изведнъж -
тези докторски повели
май не са измислени от мъж...
Как така eдничко хапче,
чудодейно, (тази нощ)
ще събуди спяща дълго
от години мъжка мощ...
И така умислен Гошо
го измисли (де късмет)
да хързулне и на Гицка
и на себе си... по пет...

****
Хапна Гицка и кат грейна...
Гошо жадно замижа.
 Искам мъж - отрони Гицка
 - Искам го, и аз го искам.
(дядо Гошо проехтя)

# 7
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ХАПЧИЦЕ Hug
СЮФсем мЪ събуди със това което си ни оставила Joy
Гледам, че БЗ-чето се е мъчило да остави темичка. Благодаря ти мила, че от толкова далаче се грижиш за Юнашка дружина Hug Heart Eyes Hug

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 606
От мен добро утро ето с тази песен:
http://www.youtube.com/watch?v=kpymJv33mQU
Обожавам Белослава, а това парче е толкова романтично и толкова си отиват гласовете им с Орлин....4 път го слушам от сутринта....
Хубав ден на всички!

# 9
  • Мнения: 2 603
Добро утро и от мен, е то не е вече много утро, но няма значение...
Мен вече едвам ме свърта в София, но ще се въоръжа с търпение. Днес ме очакват много лекции, ужас направо, хич не ми се излиза от нас, като гледам какво е лошо времето  Crossing Arms
Да споделя и с вас, наскоро четох една книга на Елиф Шафак, The bastard of Istanbul, чели ли сте я и изобщо има ли я в Турция? На мен много ми хареса и я препоръчвам.

# 10
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Къде я намери ? В Италия ли? БЗ я чете и на нея много и хареса, а аз четох рецензии по въпроса. До колкото знам, не е превеждна на български, но на английски мога да я излапам одма!
Елиф Шафак иначе е много известна и популярна в Турция , а и както разбирам извън нея. Че тъй де, няма само Орхан бей да дъвчат!:) Много я четат и много я критикуват, защото си позволява да има мнение . На турски ще ми е трудно да дам каквото и да е от нея  Wink, но пък мога на английски :
За книгата … 086;в"
"40-те правиl … 090;а"
(подозирам,че двете книги са всъщност една и съща.Simple Smile)
И на всичкото отгоре мацката е само 10 дни по-малка от мен! Ей го , хората световно известни писатели станаха, аз още се пенкявя  Joy
hahaha

Преди 3 години "Дневник" са публикували нейна статия за мирното съвместно съществуване на религиозни и светски нрави що се отнася до жените, вижте, може да ви е интересно : Заблудата  … 72;та

Ако ти е омръзнала книгата и искаш да се отървеш от нея, с удоволствие ще ти я взема ...временно, и ще я пазя!

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 12:13 от angelina.bgk

# 11
  • Мнения: 2 603
Да, намерих я на италиански, на български определено я няма, аз не съм чак толкова добре с английския, че чак да чета книги, за съжаление  Sad Но иначе много ми хареса, даже сега не мога да почна друга книга щото съм още погълната от тази. Пише там, че са я съдили в Турция, заради тази книга, но са я оправдали.

Ох сега прочетох малките буквички, книгата която имам е на италиански Simple Smile И всъщност я взех за подарък на моя приятел, но я прочетох първа... хихи

# 12
  • София
  • Мнения: 7 875
...
Така, че Аше благодари на Дедето WinkИначе благодарско за закуската а на АнждетУ за каЙвенците със любимите ми Казънлъшки понички Hug Hug
БЗ-че и при мене темата излиза само на въпросителни, ама карай да върви, Деде се е справил!

Правя си е Аше. Материалите са на BZ аз само ги копирах и заместих текстовете защото така и не можах точно да разбера какво е написано.

Така че благодарностите са си за BZ.

Да попитам дамите, които са в турция дали могат да ме насочат към портал на английски, където мога да намеря данъчното и счетоводното законодателство.

# 13
  • Мнения: 6 243
За тези от вас,които са си в БГ, нещо интересно: В програмата на София Филм Фест 2010 г. тази година е включен филма "Музиката на Истанбул"



Ето нещо за филма: Музиката на Истанбул представя западната гледна точка – поглед от дистанция към чуждия, еротичен, опасен, изкушаващ град. Филмът е търсене, одисея, предприета, за да се проучат музикалните извори, влияния и перспективи на града. Истанбул е изгарящ град. Ако Берлин бе най-модерният град в началото на 90-те години, а Хавана в края на 90-те, може би началото на новото хилядолетие даде на Истанбул шанса да представлява тоталния мегаполис на Европа – просто трябва да го усетите! Но принадлежи ли Истанбул въобще на Европа? Напоследък доста диджеи, музиканти и артисти от цял свят идват в Истанбул. Те търсят вдъхновение, опитвайки се да разкрият тайните на прелестната красота. Всички възможни предубеждения, които сте имали спрямо турската музика, ще изчезнат тутакси след като се докоснете до неимоверно богатото съчетание от музикални стилове в Музиката на Истанбул. Сред най-силните моменти във филма са кюрдска жена, пееща в турска баня, от чийто божествен глас ще ви побият тръпки на радост, и рап-певец, който изстрелва по 1500 турски думи в минута в най-впечатляващото рап-изпълнение, което някога сте чували.

Анже, в Стара Загора ще го дават на 19 април, понеделник, от 18 ч. Каня те!

# 14
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Само да съм в тази част на България, че каквото са ми замислили Великите Сили от събота... С удоволствие!

Общи условия

Активация на акаунт