Какъв език среден курс СМГ?

  • 3 430
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 672
  Проблемът ми е следният: детето завършва 4 клас в руско у-ще. Ще кандидатства в СМГ. Ако влезе, трябва да избира между английски и руски. Мисля си, че е хубаво да си продължи с руския, но от друга страна не е лошо да почне вече и английски /който до момента не е учил/.
  Моля, дайте някаква информация за нивото на обучение по езици в СМГ, среден курс.

# 1
  • Мнения: 226
Nara,нека продължи да учи руски в училище и го запиши на английски във външна школа...ако естествено желае да учи английски допълнително Simple Smile

# 2
  • Мнения: 672
И мен това ме влече да направя, но ако руският там е зле, а английският - добре, бих направила обратното. Моля за отзиви в тази връзка.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не знам на какво ниво са езиците там, но е факт, че имаха класирано дете на олимпиадата по руски - 2 кръг. Дали детето учи рукски допълнително - не знам!

# 4
  • Мнения: 66
Руският е на добро ниво за разлика от английският.
 Часовете по английски ги карат почти като свободни.

# 5
  • Мнения: 226
Втора година сме в СМГ. Първата година - английски - свободен час Simple Smile
Сега е малко по-добре....но определено не е на ниво. Според мен  -руски със сигурност ще е по-добре

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 12:36 от Jayshree

# 6
  • Мнения: 672
Благодаря на всички, които ми отговориха, точно такава информация търсех.

# 7
  • Мнения: 306
И ние ще сме пред подобна дилема.
Интересува ме изучаването на английски и руски език в 5 клас от нулево ниво ли започва? Необходимо ли е детето да е изучавало съответния език преди това?

# 8
  • Мнения: 226
При нас не се започна от А Б с английския. Само четири деца в класа бяха учили друг език до 4 клас(немски). Всички останали бяха ходили от 1ви клас и продължават да ходят на школа по английски извън училището.

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само тези два езика ли се предлагат?

# 10
  • Мнения: 672
До колкото ми е известно, в пети клас са три паралелки английски и една руски. За гимназията не знам какви са опциите. От какво ниво почват също не знам.

# 11
  • Мнения: 7 160
До колкото ми е известно, в пети клас са три паралелки английски и една руски. За гимназията не знам какви са опциите. От какво ниво почват също не знам.
Гимназиален курс, езиковите паралелки са: немски език - една паралелка, останалите 5- английски език.
Нивото на преподаване е като в повечето държавни училища.
Имам осмокласничка в СМГ и съм доволна от обучението по английски език.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 942
Моят син е 7 клас в СМГ с руски език. Класната му е рускиня - Лариса Андреева и е много добра. И за миг не е съжалил, че не е в класовете с английски. Английски може да се учи на много добро ниво в много извънучилищни школи, има избор. Аз лично не познавам родител, който да е записал някъде детето си да учи руски, така че училището дава една добра възможност.

# 13
  • Мнения: 672
Благодаря на хората, които се включват, мисля, че информацията ще е полезна за родителите на щурмоваците.  Wink

# 14
  • Мнения: 61
Момичета, а кога се избира езика - при записване за изпита или след евентуалното преимане? И кои деца са с предимство за руската паралелка (при положение, че английските вече са запълнени) - тези, с повече точки от теста или тези, които са искали руски?

Общи условия

Активация на акаунт