Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 367 276
  • 1 474
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Пловдив
  • Мнения: 786
FlameElement,

върни се няколко страници назад в темата- едно момиче беше коментирало точно тенджерите  на Хром Силистра. Доколкот помня, беше ходила да гледа място в магазин.
Аз иначе имам две емайлирани тави на Хром Силистра, нова покупка от преди 1 година и засега съм доволна. Но те са обикновени, по-дълбоки тави.

Да се похваля, че утре най-после ми пристига 2в1 касеролата с тиган на Le Creuset.  newsm44
Надявам се, в неделя да имам време да сготвя нещо в нея и да споделя опит с вас.

# 1 366
  • Мнения: 9
Ходих до магазина на Хром Силистра преди малко, до офиса ми е, и ги поразгледах на живо тиганите и тенджерите. Продавачът ми обясни, че на обикновенните тигани и тенджери се огъвали дъната и не прилягали плътно към котлона впоследствие, след 1-2 нагрявания, респективно ползвания. Shocked За биметалните обясни, че са поостараваща технология, целият уред е изработен от никел-хром стомана, а на дъното, от външната страна има алуминий. Трислойните са на принципът на сандвича - от двете страни хром никелова стомана, а посредата алуминий - да ни е сладко Mr. Green Та най-вероятно ще взема от трислойните, най-масивни и добре изглеждащи са поне помоему. 5.7 литровата тенджера с основа 24 сантиметра е 48лева, а тиганът с диаметър 24 сантиметра - 36 лева.

# 1 367
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета  Simple Smile
Четох доста от нещата, които сте написали, но никъде не прочетох за продуктите на Silex. Сега видях, че са ги пуснали на промоция в Айко и много им се чудя. Бих била много благодарна, ако някой сподели мнение за тях. Това е линк към брошурата: http://www.aiko-bg.com/i_pictures/web.pdf

# 1 368
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Да дам отчет след първите впечатления и готвене от тигана касерона 2в1 на Le Creuset Simple Smile

-Съдът е чудесен на външен вид, малък, кокетен с лъскав емайл Simple Smile
-Тежи 3.3кг с капака-тиган. С една ръка успявам да вдигна само касеролата и да пресипя напр. готвеното. А аз съм малко кекава в ръцете...
-Готвих винен кебап с гарнитура ориз. Стана много вкусно. Тъй като първо запечатах месото с малко олио и не бях предвидила да намаля до по-ниска степен котлона, си помислих, че малко загоря. Но после само с меката част на гъбата се махна всичко. След това пресипах и сварих и ориза в касеролата. Ориза също стана много добре, без да загори.
- Единствения недостатък, който виждам сега е, че съда се загрява по-бавно отколкот аз съм  свикнала с моите обикновени тенджери, но пък и топлината се задържа по-дълго. Напр. при винения кебап изключих котлона, сложих капака и оставих да се доготви с остатъчната топлина.
- В тигана все ощенищо не съм правила, ще имам възможност чак след 2 седмици. Смятам да пробвам как ще стане месо, яйца и палачинки. Ако някой се интересува ще споделя после.

Като заключение да кажа, че много се радвам на новата си придобивка и спирам да ви отегчавам с дългите си писания.

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 14:37 от portokalche

# 1 369
  • Мнения: 395
Портокалче, браво. Сподели после за тигана Simple Smile

# 1 370
  • София
  • Мнения: 84
FlameElement, къде е офисът на Хром Силистра?

# 1 371
  • Мнения: 9
На Янко Сакъзов, до парка Заимов. Ето и контактите от официалната им страница: http://www.chrom.bg/contacts/

Имат официален магазин на Черковна и Мадрид, и още един, на Ботев май...

Я споделете чугунен тиган, какъв и откъде мога да си купя, български по възможност Wink

# 1 372
  • Мнения: 505
Не знам да се произвеждат български. Най-евтините чугунени тигани, които съм виждала напоследък, бяха в ИКЕА и в Технополис в един щанд за тенджери - там не запомних марката. Около 80 лева, грубо казано. Емайлирани бяха и в двата магазина.  А чугун без покритие има в прословутия магазин Гамаелит, американски Lodge
http://www.lodgemfg.com/Logic-product.asp
Аз Лодж си купих - малък тиган за 70 ли, 80 ли лева, но много хамалогия е с поддръжката. Иначе вкусът на храната е перфектен - като запечено и сладко става всичко, което се пържи. Палачинки още не стават - залепва. Не става нищо на слаб огън. Явно има разлика с Le Creuset - друг температурен режим се получава. Американското чудо е перфектно според моя опит за пържоли, стекове и въобще всякакво месо.

# 1 373
  • Мнения: 577
Момичета,
някаоя от вас има ли тази тенджера http://porcelainbg.eu/bg/product-view/17.html

Моля дайте отзиви!

# 1 374
  • Къде ли не
  • Мнения: 690
Лаленце, аз имам такава тенджерка на симакс. Имай предвид, че е мноооого тънка. Изобщо не е като дебелите огнеупорни тенджери и манджа би загоряла веднага. Аз я използвам най - вече като помощен съд за съхранение и сервиране, защото е красива. Най - често в нея попадат задушени зеленчуци или топли салати. Случва се да правя и супи за децата вътре, че много и се радват като я сложа на масата. Сега пък е пълна с меденки. Simple Smile С една дума това не е тенджерка за всекидневно готвене. Иначе аз я имам от 1,5 години и все още е здрава, А щом успях да счупя дръжката на тенджера под налягане значи не съм от най- пазещите!  Laughing
Ето един отзив.  Grinning

# 1 375
  • Мнения: 359
Здравейте. Търся мнения за съдовете на amway. Харесва ми, освен описаният състав и това че тиганите имат незалепващо покритие. Някой друг ползвал ли е освен tonita76? Не ми стана ясно дистрибутор ли е на amway от поста.

# 1 376
  • София
  • Мнения: 1 942
Хора, само мен ли компютърът ме предупреждава за проблем, когато отворя тази тема?
Появява ми се следният надпис:

"Предупреждение: Нещо тук не е наред!
В www.bg-mamma.com има съдържание от --- – сайт, за който е известно, че разпространява зловреден софтуер. Компютърът ви може да се зарази с вирус, ако посетите този сайт.
Google откри, че е възможно на компютъра ви да бъде инсталиран злонамерен софтуер, ако продължите. Ако сте посещавали този сайт или му имате доверие, е възможно наскоро да е бил компрометиран от хакер. Не бива да продължавате, вместо това опитайте отново утре например или отидете на друго място.
Вече уведомихме ---, че открихме зловреден софтуер на сайта. За още информация относно проблемите, намерени тук – ---, посетете Страница за диагностика за безопасно сърфиране на Google.
 
Разбирате, че посещаването на този сайт може да навреди на компютъра ви? Ако все пак искате да продължите, кликнете тук..
 
Помогнете за подобряване на откриването на злонамерен софтуер, като изпращате до Google допълнителни данни за сайтове, на които виждате това предупреждение. Тези данни ще бъдат обработвани съгласно Правила за поверителност на Безопасно сърфиране."


Аз все пак рискувах и отворих, видях, че има разни линкове в последните няколко поста, но не посмях да ги отворя. Не бях влизала от коментара на FlameElement за Хром в петък 02 март. Но гледам оттогава доста хора сте писали, на вас не ви ли се появява предупреждението? И някой знае ли как се оправя такъв проблем? Когато отварям други теми във форума всичко си е наред.

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 23:08 от Sash

# 1 377
  • Мнения: 1 732
Sash ,
При мен си е както обичайно.  Simple SmileНикави предупреждения нямам. Може би е добре да се обърнеш към модератор?

# 1 378
  • София
  • Мнения: 1 942
Благодаря, вече всичко е наред   bouquet

# 1 379
  • Мнения: 104
Здравейте, попаднах на темата, защото ми се иска да си сменя съдовете за готвене, ще търся възможно най-безвредни и ще се връщам да чета назад какво сте коментирали. Но имам едно въпросче, сигурно е коментирано, но докато изчета ще мине доста време....винаги съм знаела, че нарушения емайл е вреден, но с какво точно, в смисъл от какво идва вредета....и мислите ли, че няколко точици (в тенджарата, в която готвя на детето) са вредни...забелязах ги тия дни и се чудя дали са проблем, много са мънички на няколко места....получили са се не от удар или търкане, ами просто явно емайла е много тънък...
И още едно въпросче  Embarassed Приборите за хранене, при положение, че не се използват при високи температури, пак ли могат да са вредни? И ако да, кои са безвредни, мисля си за дървени, но там пък дървото не се ли обработва с някакви материали, които пак да са вредни...
Извинете за многто въпроси и благодаря предварително!
А сега се връщам да чета и да си мисля Simple Smile

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 17:18 от vesy_evi

Общи условия

Активация на акаунт