"Островът на любовта"(''Ilha dos amores'')- Тема 2

  • 30 057
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 533
Добро утро,островитянки!  Grinning
Заповядайте сутрешната ободрителна доза кафе поднесено с  Grinning и с пожелание за прекрасен ден!  Hug

 За епизодите снощи да кажа,това което ми направи впечатлние. Много тъжно ми стана като Томе и Мигел отидоха в колибата на баща им и Томе започна да разказва на брат си за живота на Жайме там,а после как се прегърнаха тъжни от загубата на баща си.Много ме заболя,защото знам какво е да загубиш родител,разбира се не по такъв ужасен начин като тях,но все пак има ли значение начинът,загубата е винаги болезнена.Помислих си за Томе,че той също като Клара обича близките си,в този случай брат си,както тя сестрите си и мисли,че прави всичко за негово добро,че това е негова отговорност като по-голям брат. Когато после му каза,че се страхува да не го загуби нещо ме хвана за гърлото и ми стана още по-гадно.Клара и тя милата като него се опитва да предпази сестра си.Сцената в затвора,когато каза на Мариана,че ще я спаси дори да е последното нещо,което ще направи много ме трогна. А после като с Томе се караха и тя се разплака навън ми стана още по-гадно.Тя дори бе готова да се откаже от фабриката заради сестра си,за разлика от бабетка,която знае само да дрънка и да раздава шамари.  #2gunfire Пък после Клара била слабохарактерна,и според Каетано чакала някой друг да и реши проблемите.Тя прави каквото можге все пак,но явно за командирката бабетка това,което прави никога не стига.  #Cussing out Да се върна на любимата си двойка от сериалчето... За пореден път ме впечатли силната химия между двамата-Клара и Томе.Аз си мислех,че вторият път няма така да настръхна като гледам техните сцени,но пак сбърках,като и  за дразнителите.
А Мигел пък най-накрая разбра,че неговата горска фея и сестрата на Клара са едно и също момиче.Но не може ли да обясни като хората т.е преди Клара да го е прекъснала вместо да казва "Няма да избягате" или тем подобни глупости да каже примерно,че може би познава сестра и,да каже,че иска да говорят за нея и да и разкаже това с рисунката на Жил и за срещите си.Според мен,ако чуе името на сестра си Клара може и да го изслуша.
За Жил ми беше много мъчно,когато гладен вдигна от земята сандивчът на онова дете на кея .  Cry А после пък как само гледаше тортата на Мигел.  Cry Томе пък нищо не забелязал ... Rolling Eyes Добре,че е Мигел...
Вера пък как само настояваше да уволнят Сао,че да се забрави всичко,а тя всъщност е виновна.Противна доносница!  #2gunfire Чичо и също пак прояви своето лицемерие за кой ли път като казваше,че ще измъкне Мариана от затвора,а ние вече знаем кой е отговорен тя да е там,на кой беше блестящата идея да подпали склада. #2gunfire
Това,което ме разсмя и този път беше Мадалена.Как само обясняваше на Каетано,чеимала влияние върху Томе,как му правеше мили очи,а после зад гърбът му му се присмиваше.  Laughing

# 721
  • София
  • Мнения: 2 431
Привет островитянки!
Да рапортувам днес съм по добре!Благодаря на всички за съчувствието и милите ободрителни думички, сигурна съм че заради тях днес ми е по леко.
Еовин, благодаря и за кафенцето. И на мен ми се доплака за Жил, милия той как се ядосвам че все на такива добри хора се случват само мъки и беди. Сега забелязах и колко всъщност се променя Мафалда и как една любов може да облагороди човек. Ох Мадалена колко ми беше смешна на гроба на Жайме, как хвърли розата!
Момичета да поздравя всички именници-днес е Димитровден и да ви почерпя за здравето на моя Димитър.

Баницата е мое произведение, да ви е сладко!
Лек ден и много целувки.

# 722
  • Мнения: 1 533
Мата,радвам се,че вече ти е по-добре!  Hug
 на твоя Димитър! Да е жив и здрав и много,много,много... щастлив! Весело изкарване на празника ви пожелавам!
Grinning Hug

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 11:15 от eovin27

# 723
  • Мнения: 308
Мата, направо ми се прииска да си отчупя от баницата.
Да ти е жив и здрав Димитър!

# 724
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
 Мата ,да ви е честит именника !!! Party
Много, много ,ама много здраве и аз му пожелавам !!!!
Чудна баница си приготвила и много вкусна ,в което не се съмнявам . Wink


Аз вчерашните и днешните серии не можах да гледам ,ама дано утре  успея .

Хубави емоции на всички  Party Hug

# 725
  • Мнения: 1 533
Добро утро,островитянки!
Заповядайте кафенцето за приятно събуждане и добро настроение!  Hug

 За вчерашните серии.Вера обаче направо получи едно кроше по егото...Как само се мисли за неустоима. Joy Намъкна се скришом при Томето и си мислеше,че след като успя да е с него и вече край,готово,в кърпа и е вързан.Да,ама не! Той само колко спокоен беше на сутринта,безразличен,дори я изгони.Съвсем не му пукаше,че тя е с него,дори как само и каза да не се прави на невинна девойка,която изживява първите си любовни трепети.Леле! Crazy То и тя имам чувството,че не го взе съвсем на сериозно това,в смисъл,че видях,че и стана гадно,но все пак няма да се откаже от него,то това ни е ясно. Wink Реакцията му имам чувството,че я пириема може би само като временно забавяне,тя е иначе много уверена в победата си. #2gunfire Иска да се докопа до него,прави си тънки сметки,обаче на Томе му е ясно желанията и или поне за тези свързани с амбициите и за него . Rolling Eyes
А само като се сетя как Вера насъскваше Томе против семейството на Клара и направо  ми иде да... #Cussing out То Клара,Мариана и Моника  какво са виновни за нещо стнало преди 30 години,но... Rolling Eyes Още има да дават за отмъщението и така нататък...
 А Клара само колко ми беше смешна като обясняваше на Мариана за това колко злояда е била като малка и как майка им е вървяла с лъжицата по нея и е казвала:"Една за мама,една за татко..." и добре,че семейството им било голямо... Joy  И аз бях такова злоядо дете,спомянм си как майка ми ме плашеше с Торбалан,ако това с лъжиците за мама и татко и роднините не помогнеше.То не че имаше ефект... Joy
Руи пък му се смях като каза на Карлота,че иска да поговорят като зрели и цивилизовани хора. Joy То тя Карлота е още дете,а той пък ще седне да води с нея зрял разговор. Joy
Преди Мата бе споменала за промяната на Мафалда (на тиквичката  Joy) заради любовта,а нали и с Карлота се случи същото и това пак ще ми е интересно да го видя.
А Фибата видяхте ли с какво зелено топче се бе закичила?! Joy Е тая и фиба на Фибата оглавява засега класацията ми. Joy Аз все ми е много смешно като я видя нагиздена с някоя такава "красотичка". Joy То фибите са готино нещо,но нейните направо избиха рибата... Joy  Хич не и отиват!Айде и аз пък каква съм само... hahaha Просто мое мнение,то всеки си има вкус. hahaha Е то пък,ако не беше с тия фиби нали нямаше да е Фибата?! Joy
Жил милият колко е заблуден!Лиза я изкарва едва ли не светица. #Cussing out Била много пестелива според него...Да бе...Ако е така кога и как пести от скромните си пари,защото ние я знаем Глориния каква е щедра,нали и снощи прояви това си качество... Joy Та мисълта ми бе как с толкова малко пари все си купува разни неща?!Е нали пести!  Joy Оф,Жил,Жил! hahaha Rolling Eyes А на него пък тотално не му върви. Sad Точно си намери работа и Тобиаш се намеси и пак на улицата,а Глориния пък се възползва и тя от това. Rolling Eyes
Луиза пък вече съвсем откачи. Sad Naughty То  да занимаваш дъщеря си с ... на баща и... Blush Нямам думи направо!
А Мигел и той като брат си е много наивен.Те и двамата са добри и лесни за манипулиране от хората ,на които това им е угодно,нищо че Томе се прави на много знаещ и че никой не може да го бутне,но не е така.. Laughing Naughty
Е стига толкова,че пак се разпрострях.Типично за мен. Laughing
За новата  тема ...Предлагам да стигнем до 50-та страница и тогава,да изпишем  Laughing тази първо.
Лек ден,островитянки!
Stop Hug
п.п.  Stop ,ArienCorel

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 09:43 от eovin27

# 726
  • София
  • Мнения: 2 431
Привет островитянки!
Сърдечно ви благодаря за поздравите към моя Димитър. Ще му предам с един ден закъснение. Радвам се че и баницата ви е харесала, това беше от посрещането на 2010 година, снахичката за първи път празнува с нас и много я хареса. Е то и аз се постарах де.
По разбираеми причини снощи не успях да гледам сериите но днес ще съм първа писта. Мернах само как хранеха Мариана.... Аз също бях много злоядо дете но това не ми попречи да стана много ящна жена, та трябваше да взимам мерки на дърти години. Е ама успях.
Еовинче благодаря за кафенцето, аз пия второ от сутринта.
Имаме си нов островитянин или островитянка- ArienCorel- сърдечно добре дошъл при нас!
Лек ден и много усмивки въпреки дъждовното време!
Надявам се с това поне мъничко да ви стопля:


Целувки!

# 727
  • Мнения: 1 533
Добро утро,островитянки!  Hug
В нашата тема вече си имаме собствено слънчице,което да ни топли напук на лошото време навън!Мата се е погрижила за нас. Grinning  Hug  И след като вече ни е слънчево е време да се разнесе и уханието на сутрешното кафе...
Grinning

Снощи Енрике беше направо брутален,за кой ли път със Сесилия.  #2gunfire Като си свали колана и  започна да я бие...Беше отвратително!А да не говорим как само умее да извърта нещата в своя полза и накрая всички,дори и Катерина повярваха,че Сесилия е лошата!
А Мадалена за пореден път пък се прояви като велик манипулатор! А когато пък предложи услугите си на Мигел  като Купидон... Joy Ето това направо беше върхът! Joy А Мафалда пък съвсем се обърка милата,нали майка и уж я убеждаваше,че враговете на техните врагове са техни приятели,а сега пък защото не и отърва и изведнъж и Машадо да Камара станаха лоши,та и Мафалда колко ми беше смешна като се опитваше да проумее картинката сега като каза: "Всички са врагове!" и каква физиономия имаше само hahaha ,а Мадалена пък я посъветва да не си мъчи "мозъчето" и че щяла да се погрижи за всичко.Железна е порсто! hahaha Наистина тя може и да е отрицателен герой,но въпреки всичко нито първият път като гледах,нито сега може да ми опротивее толкова,като Енрике или Вера.Мадалена понякога пуска много забавни лафчета.Пак в епизодите снощи и се смях като каза по адрес на Клара:"За коя се мисли тя,за савската царица ли?!"  hahaha
А пък сбиването между Лиза и Катерина беше също един много забавен момент.Обаче Жил пак го отнесе! hahaha А Лиза пък накрая как изпищя като наместо в стаята на Тобиаш се озова в тази на Андре!Но не тя беше интересна,а Жил...То той каква подготовка направи докато чакаше Лиза..Свещи,свещи... проверка на мускулите,дали мирише прилично,дали леглото е оправено добре...Абе въобще страшна подготовка и накрая с тези негови свещи,вместо да създаде романтична обстановка стана пожар... hahaha А той пък веднага вика "Глориния"... hahaha Яко го е загазил! hahaha То като е тръгнало за всичко той ще трябва да плаща май по логиката на Глориния.Дори питам се и ако времето е лошо,дали и за това Глориния ще обвини Жил и може пък да го накара да се "качи" да разбута облаците  hahaha, без значение дали това е възможно,на нея какво и пука,нали си има кой да плаща за щетите..Страшна стипца е !Но и тя и Жил са много забавни!Никой не може да се забърка в каши по-добре от Жил,освен Глориня.Но и Андре ще го впиша в групата,защото и на него му "върви" hahaha ,то не беше бельото на Лиза,сега пък самата Лиза в стаята му и после... hahaha
Бягай,Андре,че ще дойде Мена... hahaha Представям си я Мена с някаква моторна резачка,разчорлена,с див поглед и вика гонейки го:"Ела ми,ела! Ще ми паднеш ти и тогава ще започна да те режа и ще направя от теб салами,кренвирши... и ще продавам от тебе на хората в България!"
Лек ден,милички!
Grinning

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 08:44 от eovin27

# 728
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен !!!

Благодаря за кафенцето  Laughing

Енрике е за  #2gunfire....но иначе горкия човечец -такъв добър ,честен ,усложлив, а пък и не случил на жена  Confused....бабетка с тези  й неини генерални заключения за хората ....все мноого  знае тя все ги разпознава, кой какъв е ....за Енрике ....кон с капаци . Close
ама и Верка как си умираше от кеф и удоволствие, когато чичо й налагаше Сесилия ..."и уреждал един личен въпрос"...ей ,направо страшно ми опритивя физиономийката й на дивана ,слушайки  Close...
а Жил ,милия какво  и него го чака ...ама от къде пък успя толкоз свещи да намери ....миличкия ,романтична обстановка иска да създаде  Laughing Laughing
Глориня пак ще има да се вайка  Joyно тя си знае кой е виновника за всичките й беди.... Жил естествено  Mr. Green

Одеве писах ли писах, а съобщението ми зачезна, изтрих го без да искам ,та писах
наново ,но пък и ме извикаха, телефона звънна ,и не можах да върна точно, какво одеве писах ,но в общи линии е това  Joy

Лек ден островитянки !!!!

# 729
  • София
  • Мнения: 2 431
Привет островитянки!
Тука съм ама пак работа пусто да остане. Размислих се за Сесилия, не мога да я разбера тази жена толкова безволева, толкова примирена. Ше ме бие мажо и аз ще седя и кротувам. Чак пък толкова да няма къде да отиде! Хеле пък и в добавка Верчето. Мадалена си е образ откъдето и да я погледнеш. Да припомня само лафа и за Мариана и нейните роднини приматите.....
Еовинче благодаря за кафенцето, тук преваля малко снежец сутринта и сега е един студ.... Днес ще се забавя в работата, началниците ги отнема а пък утре няма да ги има и ще трябва да ги чакам да ми дадат ключовете от касите им, че може и да се наложи да взимам утре едни документи. Надявам се да успея да хвана поне малко от втората серия.... То кой си няма късмет няма си и това си е...
Хайде лека вечер от мен!

# 730
  • Мнения: 1 533
Здравейте,островитянки!  Hug
Заповядайте в новата тема!
Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=537618.new#new

Общи условия

Активация на акаунт