прекъсване на майчинство, моля за съвет

  • 3 068
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,
имам следния случай:на 11.06.2010г. трябва да поддам документи към НОИ за отглеждане на детето до 2 год.възраст.На същата дата работодателят желае да прекрати трудовия ми договор,поради ликвидация на фирмата и да ме назначи пак на същата дата към др.фирма,за да нямам прекъсване в стажа.От 11.06 до 15.06 трябва да бъда на работа към новата фирма (така ми казаха) , след което пак мога да изляза в майчинство от 15.06.Въпросът ми е в дните в които съм на работа получавам ли някакво обезщетение от НОИ(бях чела някъде за 50 % , но незнам дали имам право на тях) и колко ще получавам след като отново изляза в отпуск по майчинството от 15.06 (240 лв. ли ?)
Как е редно да процедирам с натрупаната отпуска към старата фирма ?
Ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
докато работиш ти се полагат 120 лв-подава се декларация прил 4
като излезеш в майчинство ще взимаш 240 лв,да
натрупаната отпуска към старата фирма трябва да ти я платят

# 2
  • Мнения: 14
Благодаря за отговора, но тук става въпрос само за 4 дни в които съм на работа или това няма значение.Кой и Кога трябва да поддаде тази декларация(аз или новия работодател)?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
няма значение колко дни ще си на работа-за тях ти се полагат пари от НОИ

ти попълваш декларацията,а работателят я носи
той ще ти я даде да я попълниш

# 4
  • Мнения: 14
Страшно ти благодаря за бързите отговори.

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте,може ли някой да ми каже какви документи се подават в нои, за прекратяване на майчинство ,когато детето тръгне н аясли?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,може ли някой да ми каже какви документи се подават в нои, за прекратяване на майчинство ,когато детето тръгне н аясли?

прил 12 + прил 4 за 50 те процента от майчинство до 2 г на детето
тегли ги от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6

Общи условия

Активация на акаунт