Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 13

  • 36 372
  • 731
  •   1
Отговори
  • Гърция
  • Мнения: 1
Любов и наказание  /  Aşk ve Ceza
Всеки вторник по ATV от 20 часа

Продукция на TMC / 2010 /
Режисьор: Кудрет Сабанджъ
Сценаристи: Ethem Yekta, Murat Lütfü, Yıldız Tunç
Продуцент: Ерол Авчи
Музика: Туфан Кърач
Жанр:екшън , мелодрама, драма
Участват:
                                     
Murat Yıldırım      Nurgül Yeşilçay      Feride Çetin      Kerem Atabeyoğlu      Tomris İncer      Zeynep Beşerler      Emrah Elçiboğa       
    Саваш               Ясемин              Чичек                  Пала                Шахнур               Надя                    Ешреф

          
Caner Kurtaran       Cenk Ertan           Sennur Kaya        Gökçe Yanardağ      Oktay Gürsoy
                                      Мехмет                 Бора                 Лейля                     Назан                   Джем
и други.
Ясемин е 25-годишна млада жена, работи в рекламна агенция. Седмица преди сватбата си, която очаква с голямо вълнение и нетърпение, Ясемин заварва любимия си в прегръдките на най-добрата си приятелка Мюжде. Когато е била дете  на Ясемин по-голямата й сестра умира при аборт след нежелана бременност. В резултат на тази случка, която кара семейството й да преживее  мъката и унижението заедно, Ясемин обещава на баща си, че няма да допусне извънбрачна връзка/да спи с мъж преди брака.
Ясемин губи вяра в любовта и невинността след изневярата, която преживява, и търси бягство от действителност която я наранява,при майка си –тя е пенсионирана учителка, живее в Бодрум. Под властта на гнева и мъката си, Ясемин се отдава на първия срещнат мъж на име Саваш, след което изчезва като Пепеляшка, оставяйки след себе си само едно колие...
Ясемин приема /мисли,че Саваш е барман, е около 30-годишен млад мъж, завършил бизнес администрация в престижния университет Боазичи и защитил магистратура в чужбина. Син на известно и влиятелно семейство от Ван, Саваш още от гимназиалните си години се стреми да е далеч от семейните работи, тъй като не одобробява закостенелите традиции и обичаи. Разбрал за незаконните, черни семейни сделки, Саваш напълно се отдръпва и се стреми да гради живота си по съвременен и законен начин. Семейството му живее в Истанбул, но не е скъсало връзките си с Ван – място със закостенели, архаични нрави.
След катасрофата, при която баща му и по-големият му брат умират, Саваш е принуден да застане начело на семейството си. Опитвайки се да измъкне семейството си от черните сделки и да изгради семейната фирма по нов, модерен, съвременен и законен стил, Саваш ще бъде принуден да се бори с нечистите отношения и престъпни групи, които баща му му оставя в наследство.Изгубилата вяра в любовта, Ясемин се завръща в Истанбул, към работата си в рекламната агенция. Не й е останало нищо друго, освен израстване в кариерата/по добра кариера. Но животът й готви нови изненади.Водещият борба на два фронта/на две места, Саваш е изправен пред още един проблем, произтичащ от изостаналите обичаи – за да се предотвари кръвно отмъщение, той е принуден да се ожени за вдовицата на брат си-Чичек.
Пътищата на Саваш и Ясемин един ден непременно ще се пресекат.





Епизодите                                             Различни фен сайтове и форуми на сериала:     
   Официален сайт                                                           http://www.askveceza.com/
      Музикалната тема:                                                            http://www.askveceza.gen.tr/
         Рейтинг на сериала                                                            http://askveceza.net/
            Значение на имената:                                                            http://www.askvecezadizi.com/   
               Линк за он-лайн гледане:                                                            http://www.askvecezadizisi.net/  
                  Епизодите с английски субтитри                                                        http://www.ask-ve-ceza.com/     
                     Страница на сериала на сайта на ATV                                                    http://askveceza.org/index.php

  Сериите с превод може да намерите в:
vbox7 и nitrobg
превод shedi, foley, aleynam, boriana
от www.tr-seriali.com и www.asi-bg.com
vbox7 профил на Damla

Творби на нашите поетеси посветени на Любов и наказание
Клипчета на Planet:
OH  MY  LOVE
vbox7 и youtube
I SURRENDER  youtube
I WANT TO SPEND MY LIFETIME LOVING YOU youtube




Тема 1  Тема 2  Тема 3  Тема 4  Тема 5  Тема 6  Тема 7  Тема 8  Тема 9  Тема 10  Тема 11  Тема 12

Sign Exclamation Bulb Sign ExclamationМаксимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела

 за повече информация тук
Начин за намаляване на снимки в мнение:  [img] се замества с : [img height=300 (или 200, 100, 150...)] и снимката се намалява до желаната височина.


# 1
  • Мнения: 630
Bayraktarova,  отново благодаря за уютното местенце, което за пореден път си ни спретнала!
Бъди  здрава и много щастлива!

Hug Hug Hug Hug    love001  love001  love001  love001

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 20:48 от Goni

# 2
  • Мнения: 0
Bayraktarovа



Радвам се , че попаднах точно на твоята тема . Прекрасно оформяш , със стил и вкус , винаги на време , независимо от личните си ангажименти . Всеки вторик си на линия . Изключително отговорен човек си. Брагодаря ти за уважението , с което се отнасяш към темата и към нас пишещите.

# 3
  • Мнения: 0
Goni   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 0
Момичета виждам , че сте обсъжда ли актьорските качества на МЙ. Отцъствах от темата , но прочетох това ,което сте писали. Реших и аз да направя своя анализ.
 1. Мисля , че е безсмислено да се правят сравнения , тъй като всички обстоятелства са различни.
 2. Когато човек започва да гледа някакъв филм с определени предубеждения , почти никога не може да изпита удоволствие от гледането.
3. Твърде рано се започна с кардиналните оценки. Както вижда ме всички интересът към филмът тепърва предстои. Вижте само последните няколко седмици , колко срахотни клипа се направиха калко много красиви грифчета.

За мен лично МЙ прави много силна роля притова на много сложен образ . И с най-голямо удоволствие ще използвам думата многопластов ,защото нейното съдържание напълно отговаря на на същността на героя Саваш Балдар.
Нургюл е една изключително интересна актриса . Като гледам какви роли е играла си личи , че жена която обича предизвикателствата. Държи да е индивидуална и да се отличава от тълпата.
Знае ,че е харесвана жена и изобщо не държи да изглежда перфектно . Даже напротив от снимките които сме виждали , често умишлено се загрозява.
Томрис вече сме я обсъждали хиляди пъти. За мен тя прави перфектен образ . И се надявам ще на следващите награди ще я оценят по достойнство.
Пала също става все по-силен образ . По оформен .
Мисля че като се избистрят образите и се разбере , кой чия страна ще заеме ще видим още много силни образи , което ще направи филмът още по-силен като въздействие. Thinking

# 5
  • Мнения: 630
dajoan, миличка, ние си чакаме обещаните други шеговити въпросчета за анкета за нашите любими герои. Много ти се отдава да ги измисляш, браво!    bouquet  bouquet
Надявам се, че музата ти е дошла отново. Ето привечер е, горещините леко са отминали, звезди в небето - няма как да не си измислила още нещо! Peace Peace Peace
 

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 22:15 от Goni

# 6
  • Мнения: 683
Здравейте  Hug
Не зная дали Зейнеп (Надя) е напуснала ЛИН за да се снима в реклама с Мерт но пък бях изумена че е сменила Кенан (Езел) с артиста Gökbakar Sahan  #Crazy

 

# 7
  • София
  • Мнения: 6 219
Добър вечер момичета!

Отдавна не съм навестявала форума и разбира се - пропуснала съм много!!! Радвам се, че пак съм при вас!

коментарите за последните случки ще дойдат с преведените епизоди. подозирам обаче, че въпросите ще са много повече... А отговорите - септември!

Снимките, гифчетата и клиповете са НЕВЕРОЯТНИ! Момичета, донесохте ми много положетелни емоции с тях!

Байрактарова благодаря ти за грижата ти към нас!

Колкото до анализа - dajoan абсолютно съм съгласна с теб!
Някой беше написал по-напред в темата, че когато подхождаме с предразсъдъци те можем да се насладим на качествата на творбата. И за мен това е така. Нюргюл има коренно различно излъчване и да си призная нямаше да ми е приятно наш мурад да играе в сериал с актриса напомняща Аси по какъвто и да било начин. Именно заради това се кефя на сериала.
другият сериал на Туба пък не го гледам, но се надявам и той да е хубав и харесван, както ЛиН.


# 8
  • Plovdiv
  • Мнения: 248
Здравейте отново в новата тема !
Байрактарова,  newsm51 smile3525 newsm51
Ани , клипчетата с рекламите ги пуснах в кръга на шегата! Харесаха ми! Joy Joy Joy
В действителност нямам достоверна информация за това , дали Надя /Зейнеп/ излиза от филма!
Но за твоята съм сигурна , че е проверена!

# 9
# 10
  • Мнения: 9 738
ПРИВЕТ И ОТ МЕН В НОВАТА ТЕМА wavey
Байрактарова
newsm51

 

# 11
# 12
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета. В последно време нямам възможност да ползвам компютъра си и да влизам в темата. Но при всеки удобен случай ви изчитам и се радвам на всичко, което става тук, в прекрасната ни темичка.
Байрактарова, поздравления за чудесното оформление.   newsm51 smile3525
С всяка нова тема то става по-красиво и по-интересно. Има само още една тема в бгмама, която така радва окото и доставя наслада на душата при всяко влизане. Излишно е да я споменавам, но навярно повечето се досещат за коя става въпрос. Радвам се, че не се поддаваме на периодичните опити за влошаване на добрия тон и запазваме приятелските отношения. Това говори за възпитанието и интелекта на пишещите тук.
Чакам и аз с нетърпение превода на последните три епизода и се надявам да мога да се включа в същинското коментиране и анализи на ставащото. Не съм успяла да гледам все още последните 2 епизода, но се надявам да ги гледам скоро направо с превод.
От превода на БЗ съм долу горе в час с най-важните събития. Ще изкараме лятото в догадки и предположения и в сътворяване на сценарии, май.
Излишно е да казвам и аз защо харесвам играта на Мурат, на Нургюл, на Томрис, да не ги изреждам всички останали. Кастинга на филма е перфектен, изпълнението на ролите е на такова ниво, че само можем да си мечтаем бг актьорите да го притежават поне на 50%.
И уважавам правото на избор на режисьора  да подбере актьорите  за съответните роли.

# 13
  • Мнения: 683
Здравейте отново в новата тема !
Байрактарова,  newsm51 smile3525 newsm51
Ани , клипчетата с рекламите ги пуснах в кръга на шегата! Харесаха ми! Joy Joy Joy
В действителност нямам достоверна информация за това , дали Надя /Зейнеп/ излиза от филма!
Но за твоята съм сигурна , че е проверена!


 newsm51 Мари, знам че се шегуваше ама моя пост си беше сериозен. Не знам какво им става на тези турски жени ама сякаш се състезават коя с по-грозен да се покаже  Joy
И още една снимка на новата изгора на Надето  newsm78 Ами че поне да си беше хванала Джем (за него съм сигурна че е свободен)


# 14
  • Мнения: 459
Ауу, Ани - ма туй е Реджеп Иведик! Joy Joy Joy

Лелее, не издържах да го гледам този филм, а иначе много хора му се кефят!

Общи условия

Активация на акаунт