ОКТОМВРИЙЧЕТО не спи лудува, да подритва мама то не се срамува!

  • 19 829
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 790
Ely-st, много не сериозно е това отношение, да ти кажат да правиш диета и на въпроса, какво точно, да се вдигат рамене. Такива докторски "съвети" звучат не сериозно и не бих им обърнала внимание. Същото важи и за педиатърката  ooooh!

Пашик, моя лекар също искаше да изтегли с около 10 дни преди термин секциото и заедно гледахме календара и се спряхме дружно на две дати от които ми даде да избирам. Едната дата се падаше Петък а другата Понеделник и понеже не исках да остана с дежурен екип Събота и Неделя, а пък таткото каза, че Петък било пазарен ден  Mr. Green , та така решихме да раждам в Понеделник. единственото, което  ми се вижда приемливо като избор е да се иска максимално да е близко до термина, защото тогава детето е най-готово да се появи на бял свят, но имайки предвид, че и термина е нещо плаващо, в смисъл, че е не точна наука, в крайна сметка, не отдавам голямо значение на числата.  Peace

# 736
  • Мнения: 6
Добро утро, красавици!

eva - честита госпожица   bouquet
Sea - добре дошла при нас   bouquet
Arim - миличка, аз съм същата, буквално за часове пупата ми расте  Laughing, но много й се радвам. А след като се нахраня имам чувството, че всеки миг ще се пукна като балонче  hahaha Ако продължава със същите темпове, до края на месеца ще стана 2-пъти по-широка, отколкото висока  Joy
m9m9 - дано бързо се стабилизират нещата при теб, че толкова много ти се събра  Hug
Ely - няма ли как да смениш доки? Мен започва много да ме ядосва  #Cussing out, а за теб - не знам. 7 кг до тук са абсолютно нормални, за какви диети ти говори?! Нали теглото се повишава, защото плацентата, амниотичната течност, обема на кръвта, теглото на матката, млечните жлези увеличават кога по-бързо, кога по-бавно  #Cussing out Храни си се както организмът ти иска и не обръщай внимание на подобни брътвежи за диети  Hug   
kalinche - дано гърлото бързо оздравява, че е много неприятно  Peace
pashic - има доста информация за нумерологичните изчисления, но те съветвам да направиш избора си единствено, ако вярваш на тези неща. На лични ще ти пратя линк към по-различен материл, пък ти сама ще прецениш  Hug
nani - аз съм се ориентирала към д-р Китанова. Тя е завеждащ гинекологично отделение на болницата. Приятелките ми не са били секцио и са при други двама доктори. Като едната е била за един, но бебочко е избързал с 2 седмици преди термина и доки е бил командировка. Веднага бил се обадил на колега, който поел много отговорно нещата и стоял през цялото време при родилката - около 6 часа. Ако искаш - ще питам за имената им, защото не ги помня  Hug
Стига толкова съм писала, че темичката ни е на 50 стр. Много усмивки и добро настроение!

# 737
  • Мнения: 599
Добро утро мили мамчета  Hug
Така хубаво валя снощи във Варна, и сега утрото е доста прохладно, точно като за бременни  Laughing Кеффффф.......
Вчерашния ден мина само с една най много две контракции, но отново неболезнени. Днес след работа съм на ЖК и ще питам доки на всяка цена.
Ely-st относно килограмите си много добре даже, аз съм +7, е и какво, дай сега диети да пазим.

Хайде, пожелавам ви хубав ден и много усмивки  Hug

# 738
  • Мнения: 1
Добро утро,слънчица! Simple Smile
Ely-st-не се вързвай на глупави приказки.Мн ясно ,че ще се качват килограми.Аз съм +7 и също като Smehorana и Arim чувствам как се применям и ставам по-едра с часове.Това е нормалното състояние ,а ненормалное ако отслабваш прогресивно.
Веси
, пиши след прегледа душко.
Тини,почиваш ли си?
Мацки, хапвам млякото с овеса и смятам да ходя пеш на работа/само да не ме запраска някой дъжд/ Wink.
Много  Heart Eyes и   Hug на всички!

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз диета трудно спазвам и без да съм бременна камо ли сега. Огладнея ли започва да ми прилошава. Хапвам някакъв плод и всичко се оправя. Знам, че ще кача много и след това ще ги свалям. Проблема ми предния път не се оказаха килограмите, а костите - просто таза ми не се събра, а си запази мястото. Сега момчето е на широко...
Тя акушерката се възмущава и от големината на корема ми ама той не е от ядене, а от бебето вътре. Мъжа ми обикновено е с мен и като прекалят с глупостите си и не им прощава. Последния път обаче занимаваше детето, че то си е в къщи лятото и не ги чу.
А всичките изпълнения са на акушерката - лекарката при тегленето не присъства, а на видеозона беше заета да се радва на дъщеря ми /тя ми следи бременността с нея/. Прави и подаръци, а моята това и чака да си отвърже езика и да не можеш устата да и затвориш. Стигна до там да и прави забележка, че си няма голям монитор на който да си види по-добре братчето  Grinning
Педиатрите в болницата не им се връзвам. Като се прибрахме в къщи и педиатъра който я пое седна с мен и обсъдихме как я храня. Обясних, че е на поискване. Той попита какво значи това и аз му казах, че тя яде на час час и половина. Понеже коликите бяха отминали /за късмет при нея бяха 10 дена/ и се оказа, че от там наддава толкова много /за 23 дена качи 1.300кг./. Направихме режим на 3 часа и всичко се нормализира. Сега дъщеря ми си е съвсем в нормите да не кажа и слабичка.

Аз попрекалих с писането, но не знам кога пак ще се включа, че след малко поемаме към морето и едната баба...

Хубав ден на всички!!!

# 740
  • Мнения: 55
Добро утро, милички Hug
Днес сме планували шопинг с приятелки, ще сме цяла тумба майки с деца, но поне е работен ден и мола ще е празен, сърбят ме вече ръчичките Mr. Green
Аз за раждането съм избрала Майчин дом-Вн, причината е моята докторка, която изражда само там, а аз и се доверявам напълно и  не бих я заменила, а и предния път родих там и всичко беше идеално, надявам се и сега да  е така Praynig
Бебз при засичане на майчинство(т.е. второто бебче е родено преди първото да навърши 2 г.) обезщетението до 410 дни(първата година) е равно на обезщетението, което си получавала и за първото през този период (410 дни) . Надявам се го обясних като хората Rolling Eyes

# 741
  • Мнения: 486
Добро утро!
мама-смехорана,благодаря ти за линка,днес ще чета. Peace

Димяни,наскоро наша съседка роди близнаци момчета по нормален начин.Тя имаше едно момче и каза ,че второто раждане минало много по -лесно от първото,макар и с близнаци!А те си бяха и двете с тегло над 2500 Crazy

Олето, Peace  При мен искат не 10 ,а 20 дни по--рано.Щели да сложат инжекции за дробчетата .Като наближи ще мисля ,но предните два пъти раждането ми започна 3 дни преди термин.

# 742
  • София
  • Мнения: 5 721
Добро  утро!
След малко е пусна нова тема!  Hug

ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=506193.new#new

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 09:32 от ♥Димяни ♥

# 743
  • София
  • Мнения: 1 395
GK, аз съм прекъснала първото и съм в болничен от работа, но не е ясно на кое ще се основава болничния, според едната на бруто заплатата ми (от която е изчислено майчинството предното), според другата на самото майчинство, а според другата не знам защо, но на минималната Crazy

Общи условия

Активация на акаунт