ОКТОМВРИЙЧЕТО не спи лудува, да подритва мама то не се срамува!

  • 19 838
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 184
здравейте момичета,

Мислех че на мен ще мисе размине боното гърло, но не би! Снощи нищо ми нямаше, а сега в гърлото ми има гной! Как стана тая работа за 1 нощ не разбрах  Sad Веднага отидох при личната и сега съм на Беладона, но ще се радвам ако ми помогнете с някоя бабина рецептичка. Страх ме е да не опра до антибиотик Sad оф, много криво ми стана, даже започна да ме боли глава...

pashic, сестра ми ражда и двете си деца секцио в ОБ - варна при Скочев. Много е доволна от целия екип. Беше започнала консултациите си в МД, но се отказа защото бременните минавали като на конвейр и никоя от тях не получавала достатъчно внимание. За самото раждане там не знам как стоят нещата.

# 706
  • гр. София
  • Мнения: 1
Привет и от мен октомврийски пупита!   bouquet
Гласувах за новата тема, въпреки че май пиша за сефте в тази, но това е защото съм на работа всеки ден ooooh! ooooh! ooooh! и вече нямам търпение да става средата на септември и да си почивквам повече. Все пак чета редовно и поздарявам всички с годишнини и новите семейства, и бъдещи такива  Heart.
За блоница нямам идея и се чудя много- докт. при която ходя работи и в 1-ва АГ, но дали ще остана при нея и за раждането незная все още- виждам добри отзиви, но пък ми е малко далеч.
Orchid-Flower - и аз като теб се напъвам с едни безкрайни огледи и става все по-отчайващо, за сега не съм се отказала, но пък и предлаганото е пълен потрес на безумни цени.
Иначе за протокола - юначето ме рита все по-често и по-силно  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и след 1 седмица сме на нова "среща",  Praynig да е наред.
За контракциите - имах някакви във 2 месец, не ги усещах, но се видяха при преглед и пих No-Spa, но след 1 месец ги нямаше вече и сега се надявам да не се появяват нови.
Пък изследванията ми от миналата седмица показаха песъчинки и сега пия някакви билкови таблети и се разхождам честичко до WC-то, и дано да се оправя, че съм чувала кофти неща за бъбречни кризи - да не се стига до там.
Хайде доскоро и всички да си погалят коремчетата Wink

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 16:20 от misselly

# 707
  • Мнения: 367
ние вече сме записани в градина, но на другия край на града. малко се успокоих, но не нацяло, защото когато Филип е дежурен по 24 часа не знам как ще се справям с пеленаче и ванеса. май трябва да се качвам пак на колата. откакто забременях ме е страх да карам. аз съм млад шофьор (взех книжка декември 2009)

някои в предните страници беше питал за болница и лекар в Пловдив. най-големите специалисти са в ВМИ ако нещо се обърка в друга болница детето или майката се транспортират там. има вип родилна зала мисля, че е 100лв. и там си имаш акушерка специално за теб и право на придружител. има отворени дни и може да се види всичко и да се пита за цените. за лекар съм решила д-р Димитрова само хубави неща съм чувала за нея и мой приятелки и колежки са раждали при нея както нормално така и секцио. предния път родих във весела, но лекарката ми д-р Кръстева се пенсионира и затова сега съм решила във ВМИ

# 708
  • Мнения: 24
Здравейте, най-после ви изчетох много пишете едвам успявам да изчета всичко.Добре дошла на новата мама. За тези,чиито роднини не са доволни от пола на бебетата -много им здраве.Това за мен няма значение важното е да са живи издравички бебенцата ни. Моята лекарка каза,че за раждане ще говорим едва в  36 г.с. ,но ми спомена,че ще е в АГ-болница, при д-р Танев.Четах в нета ,че бил добър,но мненията бяха от 2006г.,а за самата болница нямам представа как е обстановката.Само да споделя,че съм чувала много добри думи за Скочев и Жеков от ОБ -Варна.За контракциите ми изписаха НутриМаг и поне за сега схващането на крака ми отмина.
Честито и на мамите,които имаха годишнини   bouquet

# 709
  • Мнения: 98
Здравейте,мале колко бързо изписвате една тема,немога да ви смогна.При мен изпитите вървят супер,утре е последния и ще се мисли само за беба.
За раждането и аз съм се насочила към АГ.Моя док работи там и предполагам че и той ще ме поеме,все още не сме говорили.Засега обмислям варианта да съм в диференцирана стая,като по цял ден мога да имам посещения тъй като ще съм сама в стая.Мисля че се заплаща на вечер по 45 лв.Малко съм се стреснала от раждането тъй като скоро ще мина границата от под 100 дена  Crazy времето напредва.....

# 710
  • Мнения: 26
Привет и от мен за днес!В това време може да се ходи на работа спокойно.Дано се позадържи така, че иначе незнам как ще се издържа....

# 711
  • Мнения: 486
Искам да поставя един въпрос ,който ме вълнува.Става въпрос за тези ,които ще са планирано секцио.Как освен лекарската препоръка ще изберете дата?Има ли някой запознат нумерологично как можем да си изчислим коя дата е най-хубава?

# 712
  • Мнения: 74
бебз, миналата седмица си бяхме говорили за начина, по който се изчисляват болничните и майчинството - много съжалявам, но не мога да ти помогна за твоя случай, въпреки че ми се струва много добра идея децата да са с малка разлика. Ако искаш, пиши в "майчинството счетоводно". Ако разбереш нещо интересно - сподели и тук. Съжалявам, но мога да съм полезна само за първо детенце или второ, но без засичане Rolling Eyes
калинче, на мен доста често ми се е получавало това с гърлото. Пробвала сък какво ли не. Има един вариант, който за мен поне се оказа най-сполучлив. Малко е неприятно, но много ефективно. Потапяш тампончето на клечка за уши в йод, изцеждаш го хубаво (да не тече йод) и пред огледалото намазваш само белите петънца. После известно време не трябва да пиеш и ядеш нищо. Също така може да си правиш гаргара с йод няколко пъти на ден, като сложиш няколко капки в чаша топла вода. Не се стряскай толкова, че са ти излезли гнойни петънца по гърлото - могат да изчезнат много бързо!

# 713
  • Мнения: 2 286
Калинче, ето ти моята рецепта:
в чаша липов чай, когато е приятно топъл, разтваряш 1к.л. без връх, сода за хляб и 4-5-6 капки йод, с тази теночст правиш гаргара. Но е хубаво, ако имаш възможност, поне в началото, да правиш гаргарата през 30-40 мин, за да има ефект по-бързо. Аз с една чаша си правех гаргара 2 пъти, тъй като може и със студена течност да си правиш, но е по-приятно топличко. Не претопляй в микровълновата!
Успех и бързо оздравяване.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 395
tiya аз говорих с 2 счетоводителки на живо и една във форума и ми казаха 3 различни неща, та.. Crazy Разликата е от 200лв до 950лв, за нас поне е от земята до небето, но.. Няма какво да направя, чакаме и се надяваме Rolling Eyes

pashic аз бях ужасена от това да избирам дата. Според мен всеки си има "карма" и/или "съдба" и не ми допадна въобще идеята да мога да избирам дата за детето си, вместо да е каквото му е писано и да върви по собствения си път.. Затова изчаках да видя какво ще каже лекарят като дата и веднага се съгласих, за да си е неговата си съдба, а не..моят себичен предполагаемо добър според някого/нещо избор Sick (Оттогава съм заклеймена че нарочно съм искала да е преди термина ми, за да е моята зодия, а не на някоя роднина на мъжа ми Crazy Те си мислят че планово секцио след термин се прави май Whistling )

# 715
  • Мнения: 3
Ноел около двореца всичко е ок, но от страна център са разкопките, планират до 27.06 да са готови, но знае ли се-правят търговската улица пешеходна зона. Щом сте в двореца със сигурност ще си изкарате спокойно и комфортно.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 181
Здравейте момичета!

Добре дошла на новата мама!

Мама смехорана, аз да питам пак за Шейново  Wink ти коя докторка си избрала. По форумите чета много добри отзиви за д-р  Гагова, иначе на мен ми препоръчват д-р Диков. Той е бил и в Токуда , но сега е шеф на отделение в Шейново. Иначе твоите приятелки как раждаха нормално или секцио.

hailie, ти като ходиш до Шейново , после моля те да разкажеш своите впечатления от болницата.

Много се чудя все още , но и доктор ме посъветва , да избера Шейново пред Токуда  единствено  заради специалистите, т.к. в Токуда имало голямо текучество на кадри  newsm78

kalinche, да се оправяш бързичко. Момичетата са ти дали хубави рецепти , така че почвай ефективно лечение.

# 717
  • Мнения: 2 286
nani-banani, задължително ще споделя! И да ми кажеш какво означава съкращението т.к. Embarassed Embarassed , съжалявам за глупавия въпрос, но с нищо не ми се връзва Embarassed

# 718
  • Мнения: 184
tiya, hailie, благодаря за рецептичките, още сега ще си направя гаргара да видим докъде ще стигнем.  Heart Eyes Личната ми беше почти убедена, че ще се наложи антибиотик, но аз няма да се дам така лесно.
pashic, на сестра ми и двете раждания-секцио бяха планирани за 7 дни преди датата на термина. Така решил доки и изобщо не ги питал дали те искат да си изберат дата. Освен това голямата тръгна да се ражда два дни преди датата на секциото и си беше спешна операцията... Аз ако мога още тази седмица ще ида на кардиолог, да видим дали ще се наложи да ме режат или не.. направо: #Crazy

# 719
  • София
  • Мнения: 5 738
Здравейте!
Днес бях при Дяволов и останах впечатлена много е готин Peace и поговорихме Grinning веднага ме пита как искам да родя и аз му казах,че предпочитам нормално и той ми каза,че ако първото е главично ще родя нормално!началото на август ще  се видим пак!
Бебките в момента са седалищно и двеете и при това положение няма как да са нормално ако останат в тази позиция но още иимат дян на къде да се въртат GrinningСегта ги мери каза,че си отговарят перфектно на седмиците и са по около 650 гр.

Наде,аз си забравих тел в колата и сега мъжа ми каза,че си звъняла няколко пъти ама не ти е вдиигал после ще ми го донесе като се прибира Hug

Общи условия

Активация на акаунт